Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Eskiden cok normal sekilde yapilan bir islemdi bu, yeni ulkeye gittiginizi belirtip mulakatinizi yeni ulkeye aldirabiliyordunuz, hatta konsolosluklar da gerekirse birkac hafta icinde dosyayi yeni konsolosluga gonderiyordu; ama su an cok olaganustu bir durum var ve hicbir ulke zorunlu kalmadikca baska ulke vatandaslarina bakmak istemiyor. Ankara'daki ABD konsoloslugu'nun yaptigi gibi... O nedenle buna gercekten zorunlu kalmadikca, ne KCC ne de konsolosluk bu tur islemleri kolayca yapmayacaktir, bilginize. Bir de sunu unutmamaniz lazim, eger bu islem zaten cok kolay yapilabiliyor olsaydi, herkes mulakat yerini degistirip vize veren ulkeden vize almaya calisirdi, sadece siz degil tum DV talihlileri bu firsattan mahrum kalmak istemiyor.

şimdi aklım karıştı biraz.ben yarın gidip bulgaristan'a yerleşeyim ve süreci ordan devam ettireyim fikri yerleşti aklıma.
    ben ds-260 formunun birkaç sayfasını doldurdum ve doğal olarak ilk sayfada mülakat yeri ankara olarak seçtim,forma yeni bilgi yüklemek için girdiğimde tüm sekmelere geri dönüp bilgileri değiştirebiliyorum fakat ilk sayfa olan mülakat yeri sayfasına ulaşamıyorum.formu devam edip tüm bilgileri girsem sanırım en son sayfada bir kez daha soruyor mülakat yerini oraya sofya yazsam kabul olur mu?
    yani formun başı ankara sonu sofya olacak biraz tuhaf gibi 🙂

• Merhaba Arkadaşlar, DS260 formunu kendim ve aile fertlerim için doldurdum. fakat imzala gönder kısmında Case number girmeme rağmen hata veriyor. Bu şekilde hata yaşayan oldu mu? Olduysa nasıl çözümlediniz yardımcı olursanız sevinirim forumda yanıt bulamadım.

• @samet-tr Ds-260 formunu yollamadan reıvew bölümünde location sayfası var oradan mülakat yerini değiştirebiliyorsun o sayfayı save yap.Sonra ds-260 formundan çıkıp tekrar giriş yaptığında ilk sayfaya bakarsın 2 farklı mülakat yeri olmadığını görürsün daha sonra subbit edersin.

• ⭐⭐

@axlgnr, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhaba Arkadaşlar, DS260 formunu kendim ve aile fertlerim için doldurdum. fakat imzala gönder kısmında Case number girmeme rağmen hata veriyor. Bu şekilde hata yaşayan oldu mu? Olduysa nasıl çözümlediniz yardımcı olursanız sevinirim forumda yanıt bulamadım.

Son sayfada dosya numaranızı 0lar olmadan girmeniz gerekiyor.

• @axlgnr Yaşın 18-25 aralığındaysa case number girmeden önce ''selective service system ds-1810(pdf)'' bir pdf linki var oraya tıklayıp o formu indirdikten sonra imzalayabilirsin.Bende bu şekilde oldu.

• Merhaba.Eşim talihli ancak doğum yeri Almanya (Oberhausen) fakat 10 yıl önce nüfus cüzdanı yenilenirken Deberhansen yazılmış.Farkettik ama üstünde durmadık.Ve sonra pasaport ve vizeler dahil yeni isimle devam etti.Şimdi doğum kağıdında Oberhausen yazıyor pasaporta ise Deberhansen yazıyor.Bu bir sorun teşkil eder mi mülakatta veya evrak talebinde.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Ali-Yüksel sorun olacağını zannetmiyorum. sonuçta bu sizin tarafınızdan yapılan bir hata değil ve kimliğin her koşulda eşinize ait olduğu biliniyor. sizin değişitirebileceğiniz bir bilgi malum. bu şekilde devam etmenizde sorun olacağınız düşünmüyorum kısaca

• @gucarslan çok teşekkürler

• Herkese iyi günler bu yakınlarda ds formumum tamamlamak istiyorum birkaç sorum olacak cevaplarsanız çok sevinirim.

1. Adres bilgilerini İngilizce (Street, apartment vs) olarak girdim. Türkçemi girmem gerek.
    2. Türkiye den 6-7 ay kadar çıktım ve birkaç gün hariç geri girmedim 2018 yılında çıktım 2019 yılında geri döndüm ve önceki adresimde oturmaya devam ediyorum. Adresimi yazarken bu sıralamayı kronolojik olarak mı yazmalıyım. Aynı adresler şeklinde?
    3. 2016 yılında başladığım 2019 yılında bıraktığım üniversite bölümüm var sonra yine aynı üniversitede yeni bir bölüme başladım. Ben katıldığım öğrenim kurumlarına lise-1 üniversite-2 olarakmı yoksa lise-1 üniversite-2 üniversite-3 olarakmı hesaplamam gerek.
    4. Highest Level of Education Completed: Bitirdiginiz en ust ogretim seviyesi kısmına ben Hıgh School diploma mı yoksa University, No Degree mi yazmalıyım ve üniversite terk yazarsam benden ayrıca bir belge istenirmi?
    5. Şu anki üniversitede bölümü bitirmedim forumdaki ilgili kısma tarih olarak hangi tarihi yazmam gerek.
    6. Bu yılın eylülünde Avrupaya 4-5 aylık süre eğitim için gideceğim. Eylül ayına kadar Ds formunu bitirmiş ve göndermiş olurum diye düşünüyorum. Bu yurtdışı seyahatini DS formunda gösteremiyeceğim demek oluyor. Bu benim başımı sonraki dönemlerde ağrıtır mı?

• @goblis Teşekkürler

• @hurricane Teşekkürler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@AZPWR, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Herkese iyi günler bu yakınlarda ds formumum tamamlamak istiyorum birkaç sorum olacak cevaplarsanız çok sevinirim.

1. Adres bilgilerini İngilizce (Street, apartment vs) olarak girdim. Türkçemi girmem gerek.
    2. Türkiye den 6-7 ay kadar çıktım ve birkaç gün hariç geri girmedim 2018 yılında çıktım 2019 yılında geri döndüm ve önceki adresimde oturmaya devam ediyorum. Adresimi yazarken bu sıralamayı kronolojik olarak mı yazmalıyım. Aynı adresler şeklinde?
    3. 2016 yılında başladığım 2019 yılında bıraktığım üniversite bölümüm var sonra yine aynı üniversitede yeni bir bölüme başladım. Ben katıldığım öğrenim kurumlarına lise-1 üniversite-2 olarakmı yoksa lise-1 üniversite-2 üniversite-3 olarakmı hesaplamam gerek.
    4. Highest Level of Education Completed: Bitirdiginiz en ust ogretim seviyesi kısmına ben Hıgh School diploma mı yoksa University, No Degree mi yazmalıyım ve üniversite terk yazarsam benden ayrıca bir belge istenirmi?
    5. Şu anki üniversitede bölümü bitirmedim forumdaki ilgili kısma tarih olarak hangi tarihi yazmam gerek.
    6. Bu yılın eylülünde Avrupaya 4-5 aylık süre eğitim için gideceğim. Eylül ayına kadar Ds formunu bitirmiş ve göndermiş olurum diye düşünüyorum. Bu yurtdışı seyahatini DS formunda gösteremiyeceğim demek oluyor. Bu benim başımı sonraki dönemlerde ağrıtır mı?

1- yazabilirsiniz sorun olmaz.
    2- evet, kronolojik olarak yazacaksınız. formda yurtdışında olduğunuzu bildireceğiniz için o adresleri de eklemeniz gerek.
    3- sadece bitirdiğiniz / bitireceğiniz okulları yazın.
    4- liseyi bitirdiğiniz için onu yazın.
    5- dünün tarihini yazın, kabul edecektir.
    6- sorun olmaz. formu doldurduğunuz zaman geçerli olan bilgiler önemli.

• @AZPWR Bende zamaninda ayni sorulari sormustum. Cevap beklemek istemezseniz aslinda bu tarz sorular her sene soruluyor. Dogru kelimelerle arama yaparsaniz cok hizli bulabilirsiniz. Tabi ki bulamadiginiz noktalarda sormak en dogrusudur.

• @crazycells, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@Fuat-Ergin, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Herkese merhaba;
    DS 260 formumu 22 Mayıs 2022 tarihinde doldurdum.
    "SSN numarası için daha önce bir başvurunuz oldu mu?" sorusuna NO şeklinde yanıt vermiştim.
    Fakat bir süre sonra bundan 11 sene önce ABD'ye WAT ile gittiğimde SSN numarası da almış olabileceğim aklıma geldi. Tabii onun hala geçerli olduğunun farkında bile değildim, neredeyse unutmuştum.. Daha sonra SSN numaramı da eski arşivlerimden buldum.
    Sonuç olarak istemeden forma yanlış bilgi girmiş oldum.
    Sizce bunun için formu yeniden açtırmalı mıyım?
    Yoksa vize görüşmesi sırasında SSN numarası bilgimi paylaşmam yeterli olur mu?

Bu bilgiyi formu actirip duzeltin. Daha onceki basvurunuzu goreceklerdir, kafa karisikligi olmasin.

Teşekkürler hocam,
    DS 260 formunun açtrılması için başvurumu yaptım.
    Size haber veririm açılınca.
    Diğer arkadaşlar da öğrenmiş olur.
    Benden başka açtırma talebi olan oldu mu bu arada? Ne zaman açılır acaba.

• 02/06/2021 tarihinde formumu güncellemek için açtırmak istediğime dair KCC'ye e-mail attım.
    Spesifik sebep belirttim. Auto E-mail geldi, yanıtlarını bekliyorum. Yanıt geldiğinde sizinle paylaşacağım.
    FYI.

• İyi günler,
    Ben Bilgisayar Mühendisiyim ancak 5 yıldır freelancer olarak çalışıyorum yani bir şirkete bağlı değilim.Daha önce çalıştığım şirket kapanmış. Meslek kısmında ne yazmalıyım yardım edebilir misiniz. Ayrıca bir şirket göstersem tanıdığım daha iyi mi olur? Yardım ederseniz çok mutlu olurum. Teşekkürler ...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Uğur-Aydemir şuan durumunuz ne ise onu yazın, hatalı / yanlış bilgi vermeyin. freelance olarak çalışıyor olmanız normal, bu bir sorun değil. siz mesleğinizi ne olarak tanımlıyorsanız onu yazın. adrese eğer evinizden devam ediyorsanız onu yazabilirsiniz. doğru olan bu çünkü..

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Herkese merhaba;
    DS 260 formumu 22 Mayıs 2022 tarihinde doldurdum.
    "SSN numarası için daha önce bir başvurunuz oldu mu?" sorusuna NO şeklinde yanıt vermiştim.
    Fakat bir süre sonra bundan 11 sene önce ABD'ye WAT ile gittiğimde SSN numarası da almış olabileceğim aklıma geldi. Tabii onun hala geçerli olduğunun farkında bile değildim, neredeyse unutmuştum.. Daha sonra SSN numaramı da eski arşivlerimden buldum.
    Sonuç olarak istemeden forma yanlış bilgi girmiş oldum.
    Sizce bunun için formu yeniden açtırmalı mıyım?
    Yoksa vize görüşmesi sırasında SSN numarası bilgimi paylaşmam yeterli olur mu?

Bu bilgiyi formu actirip duzeltin. Daha onceki basvurunuzu goreceklerdir, kafa karisikligi olmasin.

Teşekkürler hocam,
    DS 260 formunun açtrılması için başvurumu yaptım.
    Size haber veririm açılınca.
    Diğer arkadaşlar da öğrenmiş olur.
    Benden başka açtırma talebi olan oldu mu bu arada? Ne zaman açılır acaba.

şuan KCC taleplere 25~30 gün içinde dönüyor.

hatta #RaivBiden davasında (ki schengen ban için açılmıştı) hükümet, KCC'nin 1 ay önce yollanan mailleri cevapladığını yazılı olarak belirtti. kısaca beklemeniz gerek..

• @gucarslan Çok teşekkür ederim hocam

• Merhaba. Ben ds260 formunu tüm bilgileri doldurarak gönderdim. Ancak yaklaşık 10-15 gün oldu göndereli ama hala KCC'den bir mail gelmedi. KCC'den bu kadar süre mail gelmemesi normal mi? dv2022 kazananlarına ne kadar sürede mail geldi? Bir yere mail atıp durumu sorgulamalı mıyım sizce?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

79

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |