Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Benim tavsiyemi hemen yazayım.

Öncelikle ben risk almanız taraftarıyım ama ne zaman?

Şuan amerika halen cafe/restaurant açmak için uygun seviyeye gelemdi toparlayamadı. Virüs ve Black Live Matter olaylarından dolayı bu sektör ciddi darbe aldı. Haberlerde pek yansıtmamaya calıssalarda dananın kuyruğu yakında kopacak, Enflasyon oranları arttı hemde son yıllarda görülmemiş kadar çok!

Bu durumda şuan 2021 içinde buraya gelmeniz çoooooooook çoook çoook aşırı riskli! Birikiminizi riske atacaksanız 2 yıl daha bekleyin sabredin, bu 2 yılda greencard'ı deneyin. Sonrasında Amerika normalleşecektir eğer bir dalga falan daha gelmezse, işte tam o sırada risk alın. riskinizi normalleştirmiş olacaksınız. Bu dediklerim şaka değil gerçekten şuan çok risk almış olursunuz mümkünse bu yolu izlemenizi öneririm, sevgiler.

• @nicely Her şey çok iyiyken gelmek bir yer satın almak devir almak zordur ama her şey kötü iken bir yer almak daha ucuz ve kolaydır. Bu hep kötü gitmeyecek seneye belki her şey normale dönecek. Geleceği düşünerek yatırım yapma taraftarıyım

• ⭐⭐⭐

• @smartcells Harika bir yazı. Gerçekten ilham veren bir yazı ve o kadar haklısınız ki. Kendimden benzer parçalar buldum. Ben şuanda Orta Afrika'dayım sizinde bahsettiginiz yaşta olmasam da 2010 yılından beri yerleşik bir düzenim yok ve bu sıkıntıları çekip Amerika hayaliyle geçen 11 seneyi kaybeder miyim endişesini bir nebze olsun kıra bir yazı. Çalışan insana mücadele insana bir şekilde istedikleri geliyor.

Ama bazen de şans faktörü önemli tabi

• @smartcells Bu tarz düşünceler bana ilham veriyor, elinize sağlık. 32 yaşındayım, bir aksilik çıkmazsa 33 yaşında gitmiş olacağım. Bazen düşünüyorum; geç gibi geliyor. Ama 25 yaşımda Green Cardr kazansam muhtemelen gidecek param olmamış olacaktı. Konfor alanından çıkma konusunda sizin gibi düşünüyorum. Biliyorum ki konfor alanımdan sadece kısa bir süreliğine çıkacağım, sonrasında zaten o konforu orada da sağlayacağım. 20 yaşımdan beri çalışıyorum, son 5 yıldır rahatım sadece. İstediğimi kendime son 5 yıldır alabiliyorum. Anne baba ayrı büyüyüp, bir de genç yaşta kendi ayaklarımın üzerinde durmaya başlayınca çok emin olduğum bir şey var. Duygusal olarak çok güçlü biri değilim, eksikliğini hissettiğim çok duygu oldu. Ama psikolojik olarak çok güçlüyüm.

Birikimi kaybetme korkusu demeyelim de; düşüncesi bende de olmuştu. Ama oraya başaramamaya değil, başarmaya gitmek istiyorum. Tabii ki hayat şartları ne getirir belli olmaz, belki dönmek zorunda da kalırız. Ama öyle bile olsa hedef koyup ona göre hareket etmeyi planlıyorum.

• ⭐⭐⭐

7261dec0-4dc1-4f6c-ab8c-f4811cb570ed-image.png

• ⭐⭐⭐⭐

hiç öyle bir korkum yok. hatta burada kalırsam diye daha çok korkuyorum.

• Turist vizesi ile ABD'ye gidip nasıl kalınabilir? Önerileri olan var mıdır?

• ⭐⭐⭐

@Eshotcan, içinde söyledi: Amerika'da tutunamayıp tüm birikimi kaybetme korkusu

Turist vizesi ile ABD'ye gidip nasıl kalınabilir? Önerileri olan var mıdır?

Sorunuzun bu konu başlığıyla hiç bir alakası yok.
    Sorularınızı uygun başlıklarda sorun.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@smartcells sayin @smartcells bir duzeltme yapayim, bu yazdiginiz Nietzsche'ye ait bir soz degil 🙂 Sebnem Ferah'in kendisine ait olan "Korkarak Yasiyorsan" sarkisinin sozleri 🙂

Turkce siir ve sarki sozlerinin altina yabanci yazarlarin isimlerinin yazilip sakasinin yapildigi bir donem vardi; bu da o donemden kalan bir gorsel olsa gerek...

• ⭐⭐⭐

@crazycells, içinde söyledi: Amerika'da tutunamayıp tüm birikimi kaybetme korkusu

@smartcells sayin @smartcells bir duzeltme yapayim, bu yazdiginiz Nietzsche'ye ait bir soz degil 🙂 Sebnem Ferah'in kendisine ait olan "Korkarak Yasiyorsan" sarkisinin sozleri 🙂

Turkce siir ve sarki sozlerinin altina yabanci yazarlarin isimlerinin yazilip sakasinin yapildigi bir donem vardi; bu da o donemden kalan bir gorsel olsa gerek...

Hahaha. Şunun gibi olmuş

af1dfbed-c96d-4698-9a18-f7db3347eb46-image.png

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Eshotcan, içinde söyledi: Amerika'da tutunamayıp tüm birikimi kaybetme korkusu

Turist vizesi ile ABD'ye gidip nasıl kalınabilir? Önerileri olan var mıdır?

Sorularinizi dogru basliklar altinda sormalisiniz:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/176/b1-b2-turist-vizesi-i̇le-amerikada-uzun-süre-kalabilmek

• Öncelikle ben yurtdışında yaşamadım bunu baştan belirteyim o yüzden tavsiyemi dikkate almazsanız saygı duyarım. Hayatın zamanla ne getirip götüreceği belli olmaz tabi ama yazdıklarınızdan şu şekilde bir çıkarım yaptım, yurtdışında çalışabilecek kalifiyeniz ve tecrübeniz var bu sizi her daim bir adım önde olmanızı sağlayacaktır. İşler ters gidecekse ABD'de ters gider dünyanın öbür ucunda da aile babası olduğunuz için ağır bir sorumluluk taşıdığınızı anlayabiliyorum. İçinizi lütfen ferah tutun ailenizle birlikte olduğunuz sürece hayat bir şekilde yolunda gider. Bir yol sonra konuyu hortlattığımın farkındayım umarım çok mutlu olmuşsunuzdur.

Benzer Başlıklar

• 15
  • 141
  • 22
  • 236
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

109

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.2k

| | | |