Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Bu ileti silindi!

• @crazycells @gucarslan Selamlar, bugün itibariyle KCC'den evrak onay mailini aldım. Eşimin orjinal doğum belgesini de mülakata götürmek için (nasip olursa tabi) temin ediyor olacağız. Yardımlarınız için tekrar teşekkür ederim.

• @alia Case numaranizi da imzaniza tasiyabilirseniz Seviniriz.

• @vedat-ARSLAN case numaram imzamda var zaten

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@alia, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@crazycells @gucarslan Selamlar, bugün itibariyle KCC'den evrak onay mailini aldım. Eşimin orjinal doğum belgesini de mülakata götürmek için (nasip olursa tabi) temin ediyor olacağız. Yardımlarınız için tekrar teşekkür ederim.

tebrikler. dediğim gibi oldu.. kcc o evraga gerek duymadı. orjinal evragi artik mülakata götürebilirsiniz.

• merhaba KCCden gelen onay maili "Automatic Reply from KCC DV Documents" olan mail mi yoksa başka bir içerik yazan mail mi?

• Bu ileti silindi!

• merhaba arkadaslar bilgilendirmek amacı ile yazıyorum dun evrak onayı aldım Darısı evrak onayı bekleyen arkadaslara insallah

• Sayin @gulten,

Hayirli olsun. Case Numaraniz kac, Diger case numarasindaki arkadaslara referans olabilmesi acisindan bilinmesi yararli.

• Bu ileti silindi!

• Bu ileti silindi!

• Merhabalar,

Calisan elcilik sayisi 105'e cikti (76.64% oraninda calisiyor) ancak Ankara henuz Cesitlilik Vizesi icin (Green Card) baslamadi. Ve gorunen o ki calismayan 32 elcilikten sadece alti tanesi ABD ile iliskiler noktasinda sorun yasamayan ulkeler (goruntude boyle en azindan). Ilginc bir sekilde, belki tesaduf(!) kalan ulkeler Turkiye, Rusya, Cuba, Venezuela gibi ulkeler. Amerika olan iliskileri noktasinda zaten bu gibi ulkelerle ilgili yorumu sizlere birakiyorum.

Bu sayida elcilik DV vizesi ile ilgili iyi veya kotu calisma baslatma noktasina ulasti icinde bulundugumuz ay icinde. Ancak Ankara'nin durumu ortada. Amerika, Cesitlilik Vizesi konusunu, birikmeden oturu olabildigince efektif olarak toparlamak zorunda olsa da ortada bu sekilde bir tablo olustu. Bu cercevede davaya katilma konusunda son gunlere girdigimiz bu surecte, konuyu tekrar ele almakta fayda olacagini dusundum. Daha onceki paylasimlarim cercevesinde, dava konusunda ola ki benden etkilenen biri olduysa diye, bu gozlemimi ve davaya karsi guncel tutumumu da paylasmam gerektigini dusundum. Kİmseye hicbir sekilde katil veya katilma seklinde tavsiyem olmadi yine de kimsenin hakki gecmesin.

Sevgiyle kalin,

• @kingocali Bir Dv22 talihlisi yazdıklarınızı dikkatli şekilde takip ediyor. Bilin istedim 🙏

• @arda1, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

merhaba KCCden gelen onay maili "Automatic Reply from KCC DV Documents" olan mail mi yoksa başka bir içerik yazan mail mi?

Merhaba, yolladığınız evrakların KCC ye ulaştığı ile ilgili gelen otomatik mail başlığı: "Automatic Reply from KCC DV Documents"

Evrakların onaylandığı ile ilgili gelen manual mail başlığı: "2021EU000090XX Documents Received", Mail Congratulations ile başlıyor.

Bildiğim kadarıyla evrak onayları şu an 8 ve ya 9 binlerde.

• Bu arada talihli excel sayfası okunmaz halde😌
    Edit: Düzelmiş

• @Masda Selam! Evrak istekleri kac binlerde haberiniz var midir acaba?

• @rzacanm, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@Masda Selam! Evrak istekleri kac binlerde haberiniz var midir acaba?

Merhaba Excel dosyasından anladığım kadarıyla 19 ve ya 20-binlerde.

• @Masda Teşekkürler!

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@fortuneormisfortune zaten forumda bu konularda yeterince bilgi oldugunu dusunuyorum, yani herkes bu bilgileri okuduktan sonra davaya katilip katilmayacagina kendi kendine karar verebilecek durumda. O nedenle bu konuda iciniz rahat olabilir 🙂 👍 Ben de bu konunun herkesin kendi kararina kalmasini destekliyorum. Ne katilma yonunde, ne de katilmama yonunde herhangi bir hukuki tavsiye veya yonlendirme yapmiyoruz. Sagolsun sayin @gucarslan , tum mahkeme surecleri icin ayri ayri basliklar olusturdu, davaya katilanlar ve katilmayanlar tum surecleri ilgili basliklardan da takip edebilir.

• Değerli arkadaşlar, iyi akşamlar. Kentucky Consular Center'a göndereceğimiz "supporting documents" ilgili bazı sorularım olacak. 1) Askerlik belgesi (Military Record) e-devlet üzerinden Milli Savunma Bakanlığı'ndan mı alınacak? İngilizce mi olmak zorunda? İngilizcesi e-devlette var mı? 2) Pasaportun SADECE kimlik bilgilerinizin olduğu ön yüzü mü olacak? 3) Adli sicil belgesi (Police Certificate), gene e-devlet üzerinden Adalet Bakanlığı'ndan mı alınacak? İngilizce mi olmak zorunda? İngilizcesi e-devlette var mı? 4) Nüfus Kayıt Örneği (Birth Certificate) vukuatlı mı, vukuatsız mı olacak? İngilizce mi olmak zorunda? İngilizcesi e-devlette var mı? 5) E-devlet, "Belgenin neden verileceği" diye bir soru sormuş: Kurum talebi, kuruma ibraz ve kişi talebi. Bunlardan hangisi olmalı? Şimdiden teşekkür ederim.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

113

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |