Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Iyi gunler. 2021 talihlisiyim, DS260 doldururken eski adreslerimi siraliyorum, askerlik yaptigim 1 yili nasil belirtmeliyim? Teshekkurler!

• Arkadaşlar merhaba . Bir sorum olacak. 3 sene önce çalıştığım firma ile birlikte iran'da ki şantiyeye çalışmaya gitmiştim . yaklaşık 40 gün çalışıp türkiye'ye geri döndüm . Ancak çalıştığım firma çalışma izni yerine turist vizesi çıkarmıştı .Bu benim için sorun olur mu ? Vize görüşmesinde turist olarak gidip kaçak çalışmışsınız muamelesi yaparlar mı ? Bilenler yardımcı olursa sevinirim.

• merhabalar
    2022EU00007xxx case no sahibim
    ds260 formunu hemen gonderın şansınız artsın diye yorumlar dinledim çeşitli kanallarda. henuz doldurmadım.
    1- Bu formun ne kadar kısa surede doldurulması etkılıdır acaba?
    2- oğlum kasım 2000 dogumlu yanı 2021 kasımda 21 yas olacak . pasaport suresı Haziran2022 .
    bu süreçte benim sayemde hak ettıgı GC alabılır mı ?
    pasaportunu ds260 doldurduktan sonra değiştirebilir miyiz ? (pasaport no değişeceği için formda değişiklik nasıl ve ne zaman yapılabilir?

• merhaba. acaba ds260 formunu doldururken, ikametimizi aldırıp resmi olarak yaşadığımız kayıt altında olan yerleri mi yazmamız gerekir?

örneğin 2 yıllık üniversite okumak için gittiğim ama ikametimi aldırmadığım adresi yazmam gerekir mi?

ayrıca çalışmak için gittiğim rusya'da iki farklı adreste yaşadım ama adreslerin tam doğruluğundan emin değilim. bu adreslerdeki herhangi bir eksiklik veya yanlışlık sorun yaratır mı?

• ⭐⭐

@gurars, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

merhaba. acaba ds260 formunu doldururken, ikametimizi aldırıp resmi olarak yaşadığımız kayıt altında olan yerleri mi yazmamız gerekir?

örneğin 2 yıllık üniversite okumak için gittiğim ama ikametimi aldırmadığım adresi yazmam gerekir mi?

ayrıca çalışmak için gittiğim rusya'da iki farklı adreste yaşadım ama adreslerin tam doğruluğundan emin değilim. bu adreslerdeki herhangi bir eksiklik veya yanlışlık sorun yaratır mı?

Gerçek yaşadığınız yerleri hatırladığınız kadarıyla yazmanız gerekiyor.

• @goblis, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

merhaba. acaba ds260 formunu doldururken, ikametimizi aldırıp resmi olarak yaşadığımız kayıt altında olan yerleri mi yazmamız gerekir?

Gerçek yaşadığınız yerleri hatırladığınız kadarıyla yazmanız gerekiyor.

Teşekkür ediyorum, sağ olun 🙏

• ⭐⭐⭐

@Mert-Karayılan, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Tekrardan merhabalar, ilginiz ve anlayışınız için çok teşekkürler öncelikle. Ds-260 formunu 5 gün önce yolladım ilgili evrakları yollamalı mıyım yoksa bana mail atmalarını mı beklemeliyim, yardımcı olursanız sevinirim 🙂

Mail atılmasını bekleyeceksiniz.

• ⭐⭐⭐

@gamefry, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhabalar,
    Case numaralarını araştırdım net bilgi bulamadım. EU23xxx case numaram, konsolosluk açılırsa görüşmeye çağırılma ihtimalim var mı, yoksa numara çok mu yüksek? Baktığımda 19 bin civarı kota görünüyor avrupa için.

Başka bir sorum ise ikamet kağıdı ile yaşadığım adresler örtüşmüyor. Gerçekte yaşadıklarımı mı yazmalıyım?

Bu konuda net birşey söylemek zor. Çünkü yalan-yanlış beyanda bulunanlar olmuştur. Direkt olarak elenecekler bu kişiler. Ayrıca çeşitli sebeplerden dolayı (eşin gitmek istememesi vb.) mülakata gitmeyecekler de olacaktır. Bir de konsolosluğun çalışma performansına bağlı. Bunu da ülkemizin aşılama (covid-19) sayısı etkileyebilir. Yani karmaşık bir durum. Pişman olmaktansa size düşeni yerine getirin.
    İkinci sorunuza gelince, bu konuda söylenen daima doğru beyanlarda bulunun.

• tekrar merhaba. ds260 formunu doldururken hem youtube kanalındaki videodan hem de soruların türkçelerinin olduğu kaynaktan faydalanıyorum. Yalnız eğitim kısmına takıldım. 2 yıllık turizm otelcilik, 4 yıllık aöf işletme mezunuyum. şu an bir ilçe belediyesinde işçi olarak çalışıyorum. acaba nasıl doldurmam gerekir bu kısmı

• ⭐⭐⭐

tekrar merhaba. ds260 formunu doldururken hem youtube kanalındaki videodan hem de soruların türkçelerinin olduğu kaynaktan faydalanıyorum. Yalnız eğitim kısmına takıldım. 2 yıllık turizm otelcilik, 4 yıllık aöf işletme mezunuyum. şu an bir ilçe belediyesinde işçi olarak çalışıyorum. acaba nasıl doldurmam gerekir bu kısmı

En son bitirdiğiniz okuldan başlayarak geriye doğru yazın. Mesela en son işletme ise ilk olarak işletmeyi, sonraki ise turizm bölümünü yazın. En sona ise liseyi yazarsınız.

• ⭐⭐⭐

@Mert-Karayılan DS260 formunuz işlendikten ve dosya numaranıza sıra gelince evrak talep maili alacaksınız. Beklemeniz yeterli.

• arkadaslar ds 260 formunu doldurdum ve gonderecegim.fakat formu imzalama kısmında case no soruluyor.asıl talihli benim ve case numaram var fakat esimin formunu imzalarken benimle aynı case numarasını mı yazmamız gerekiyor?yani ikimiz de bana verilen case no yu mu yazmalıyız??

• ⭐⭐⭐

@gulyc, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

merhabalar
    2022EU00007xxx case no sahibim
    ds260 formunu hemen gonderın şansınız artsın diye yorumlar dinledim çeşitli kanallarda. henuz doldurmadım.
    1- Bu formun ne kadar kısa surede doldurulması etkılıdır acaba?
    2- oğlum kasım 2000 dogumlu yanı 2021 kasımda 21 yas olacak . pasaport suresı Haziran2022 .
    bu süreçte benim sayemde hak ettıgı GC alabılır mı ?
    pasaportunu ds260 doldurduktan sonra değiştirebilir miyiz ? (pasaport no değişeceği için formda değişiklik nasıl ve ne zaman yapılabilir?

1- Çok geç kalmadığınız sürece formu erken doldurmanın hiçbir faydası yok. Geç kalma süresi de ayları bulur.
    2- 21 Yaş için aşağıdaki konuyu inceleyin lütfen:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/666/gocmen-vize-ve-21-yas-siniri-problemi

• ⭐⭐⭐

@robbie Tüm işlemler asıl talihlinin dosya numarası üzerinden ilerlemekte.

• arkadaslar eski adresler kismindan 2007 oncesi adresler gozukmuyor e devlet uzerinden indirdigim pdf de ogrenemnin baska bir yolu var mi acaba saygilar

• ⭐⭐⭐

@gamefry, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhabalar,
    Case numaralarını araştırdım net bilgi bulamadım. EU23xxx case numaram, konsolosluk açılırsa görüşmeye çağırılma ihtimalim var mı, yoksa numara çok mu yüksek? Baktığımda 19 bin civarı kota görünüyor avrupa için.

Başka bir sorum ise ikamet kağıdı ile yaşadığım adresler örtüşmüyor. Gerçekte yaşadıklarımı mı yazmalıyım?

Dosya numaranızın 23000 olması, önünüzde 23,000 kişi olduğu anlamı taşımıyor. Çekiliş yapıldıktan sonra bazı inceleme kriterlerine göre bazı dosyalar boşa çıkıyor; haliyle boşluklar oluşuyor. Bu boşluklar her sene değişmekte. Süreciniz normal ilerlediği sürece 23xxx'e sıra gelmemesi için bir sebep gözükmüyor.

İkinci sorunuz için de gerçekte yaşadığınız yerleri yazmalısınız.

• @Programmer @Sono

Cevaplarınız için çok teşekkür ediyorum.

• Merhaba. Formu yeni yeni doldurmaya başlayacağız. Çekiliş eşime çıktı ve ilk onun formuyla başlayacağız. Eşim hem kendi soyismini hem de benim soyismimi kullanıyor. İlk bölümlerde sorulan daha önce kullandığımız isimler var mı gibi bir soru vardı sanırım . Oraya yes deyip açılan yeni bölümde evlenmeden önce kullandığı soy ismini ayrıca yazmamız gerekiyor mu ?

• ⭐⭐⭐

@burakk90, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Arkadaşlar merhaba . Bir sorum olacak. 3 sene önce çalıştığım firma ile birlikte iran'da ki şantiyeye çalışmaya gitmiştim . yaklaşık 40 gün çalışıp türkiye'ye geri döndüm . Ancak çalıştığım firma çalışma izni yerine turist vizesi çıkarmıştı .Bu benim için sorun olur mu ? Vize görüşmesinde turist olarak gidip kaçak çalışmışsınız muamelesi yaparlar mı ? Bilenler yardımcı olursa sevinirim.

Hayır olmaz. O kadar inceleyeceklerini sanmıyorum. Yani size oraya hangi vizeyle gittin diye sormazlar. Sorulan soru sizin daha önce nerelerde çalıştığınız.

• ⭐⭐⭐

@ali-yılmaz, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhaba. Formu yeni yeni doldurmaya başlayacağız. Çekiliş eşime çıktı ve ilk onun formuyla başlayacağız. Eşim hem kendi soyismini hem de benim soyismimi kullanıyor. İlk bölümlerde sorulan daha önce kullandığımız isimler var mı gibi bir soru vardı sanırım . Oraya yes deyip açılan yeni bölümde evlenmeden önce kullandığı soy ismini ayrıca yazmamız gerekiyor mu ?

Evet oraya kızlık soyadını ve adını yazınız.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

100

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |