DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

IR-1/CR-1 süreci ve mülakat deneyimleri (ABD vatandaşı ile evlenip Türkiye'de Green Card almak)

• @Caner-Türk sağlık raporu ile ilgili resmi yazıyı nereden bulabiliriz?

• @D-K baya bi arastirdim ama bende bulamadim malesef.belkide sadece sureci Amerika icinde bekleyenler icin gecerlidir. Tam net birsey soyleyemiyorum

• @crazycells Merhaba. Eşim ve 2 oğlum ABD vatandaşı. Eşim benim için greencard başvurusu yapacak. Bu arada eşimin ailesi 40 yıldan fazladır Florida’da yaşıyorlar ve vatandaşlar. Kendi evleri var ve bizlere sponsor olabilecek durumdalar. Büyük oğlum sonbahar döneminde Florida da üniversiteye başlayacağı için 2 ay içerisinde ABD’ye gidecekler ve oğullarımla birlikte eşimin ailesinin yanında kalacaklar. Başvurudan sonra süreç ne zaman sonuçlanırsa ben de yanlarına ilk fırsatta gitmek istiyorum. Benim için greencard işlemlerine eşimin ABD’den mi başvurması süreç açısından iyi olur? (I-130 ve I-485 formlarına aynı anda başvurabiliyor mu? Bu arada K-3 vizesine başvurup beni davet edebilir mi?) Gerekirse yani başvuru işlemleri oradan daha hızlı ilerleyecekse gerektiği kadar Türkiyeye geri gelmeden kalabilmeleri de mümkün. Yoksa Türkiyeden mi başvurmalıyız?

• @Caner-Türk bizdedir 1 martta 2 ay yazmaya başladı ama şu anda süreç beklenenden uzun yazıyor.

• Selamlar 18 nisan tarihinde sağlık randevusundan, 7 mayıs tarihinde mülakattan geçtim. ( CR1) İşinize yarar diye deneyimlerimi paylaşmak istiyorum. Öncelikle 10:50 sağlık randevusu için Ankara Çankaya da ki Unganlar kliniğine ulaştım ve 4. Kata çıkıp kaydımı yaptırdım. İstedikleri pasaport ve covid aşı kartı. ( Ben daha önce hiç covid aşısı vurulmamıştım sadece 1 adet vuruldum ve gittim.) Daha sonra bana bir kağıt vererek 5. Kata yönlendirdiler. 5. Katta o kağıdı ve 1500 lira ücret aldılar. Kan aldıktan sonra o kağıdı imzalayıp tekrar vererek 3. Kata yönlendirdiler. Akciğer röntgeni çektiler. Yine o kağıdı imzalayıp verdiler. 4. Kata tekrar çıktım ve kağıdı teslim ettim ve 13:45 te muayene için tekrar oraya gelmemi istediler. 2:30 da muayene için doktorun olduğu odaya aldılar. Mehmen Ungan bey geldi ve bir kaç soru sordu biraz sohbet ettik ve 2 adet aşı vurup gitti. Çok naif ve iyi bir doktordu. Neyse tekrar üzerimi giyindim ve ücreti ödedim (11.000) çıktım. Hiç bir evrak vs. Vermediler. Direk büyükelçiliğe yolluyorlar size de makbuz sonuç vs yolluyorlar mail olarak.
    7 mayıs 08:00 mülakat randevusu için 7:45 te büyükelçiliğe ulaştım. Sıra vardı ama güvenlikler mülakat saatine göre çağırıyorlar 08:00 randevuları en öne geçsin falan. Neyse güvenlik noktasından geçip mülakat yapılacak alana girdiğimde pasaportumla gişeden kayıt yaptırdım ve bir sıra numarası aldım. Aynı alan içinde iki bölüm var. Evrak teslim bölümü ve mülakat bölümü. 4 er memur çalışıyor her birinde. ( Evrak teslimi bölümündeki memurlar Türk, Mülakat memurları Amerikan. )Evrak teslimi için sıram 20 dakika gibi bir sürede geldi. Benden pasaport, evlilik cüzdanı, 1 adet 51x51 fotoğrafnüfus kayıt örneği, adli sicil kaydı, askerlik belgesi,( hepsi e devletten indiriliyor ve geçerli. ) ve son olarak da evliliği ispatlayan belgeleri istedi. Bir tek daha önce evlilik yapıp yapmadığımızı sordu. Hayır diyince tamam yan tarafa geçebilirsin dedi. Mülakat sıram da 15 dakika gibi bir sürede geldi. Memur tercüman isteyip istemediğimi sordu ve ingilizce olarak mülakata elimi kaldırıp yemin ettirerek başladı. Parmak izimi aldı. Sorduğu sorular : nerede ve nasıl tanıştınız, en son nerede ve ne zaman buluştunuz, eşiniz nerede yaşıyor ve ne iş yapıyor, oraya gidince ne iş yapmayı düşünüyorsun. Joint sponsor senin neyin oluyor. ( Bir yandan ekrandan bilgileri inceliyor ) kanıtlara falan sadece göz ucuyla baktı. vizen onaylandı dedi ve beyaz bir kağıt verdi. Amerika da ki hakların vs. Teşekkürler diyerek büyükelçilikten ayrıldım. Ve 8 mayıs 16:37 de pasaportumun ptt ulaştığına dair mesaj aldım. Herkese bol şans ve sabır diliyorum. Sormak istediğiniz bir şeyler olursa memnuniyetle yardımcı olmak isterim.

• @venomyns süreciniz toplamda kaç ayda sonuçlandı

• Mülakat günü konsoloslukta ödeme yapılıyor mu? Bu konu hakkında bilgi verebilir misiniz?

• @venomyns Hocam öncelikle teşekkürler paylaşım için çok yararlı oldu, benim sorum whatsapp yazımaşı vs onlara baktılar mı? Teşkkürler

• @venomyns merhabalar, mülakat esnasında bir ödeme yaptınız mı acaba?

• @Yusuf-Yılmaz-0 Hayır büyükelçilikte ödeme yapmıyoruz

• @daphne Hayır. NVC sürecinde yatırmış oluyoruz tüm harçları CEAC üzerinden.

• @ksmdgn Toplamda 15 ay sürdü mülakat gününe kadar muhtemelen sana yakın zamanda i130 onayı gelir

• @Onur-Karaca Merhaba hocam evet kanıt önemli bende neredeyse hiç bakmadı gibi bir şey oldu ama psikolojik bir savaş gibi düşün. Kişiden kişiye ve memurdan memura göre değişebilir. Adamlar günde yüzlerce kişiyle mülakat yapıyorlar ve örneğin memur kişinin mülakatında kararsız kaldı ve o esnada tüm kanıtlara bakarak karar verebilir. Whatsapp ekran görüntüsü alarak bir a4 kağıdına 4'lü şekilde hazırlayabilirsin. Ben öyle yaptım her ay için 4x ekran görüntüsü şeklinde totalde 15 sayfa çıkarttım. Sonuçta orada memurların vizeyi vermek için emin olmak istedikleri şey evliliğin gerçekliği. Sahte evlilik yapanlar 5-10 fotoğraf çekilebilirler ama 2 yıl düzenli konuşmaları biraz zor ihtimal 😄

• @daphne hocam bizim sizinle tarihler neredeyse ayni ama henuz nvc ek dokuman maili bile gelmedi . İlginc bir calisma sistemleri var . Umarim en yakin zamanda pasaportunuz gelir.hayirli olsun simdiden

• @venomyns anlıyorum bende 2 mayısta mülakata girdim bir ödeme yapmadım ama forumda 330 dolar ödeme yapıldığını okuyunca şüphe etmiştim. sağolun

• @venomyns cok tesekkurler hayırlı olsun tekrardan

• 17 Nisan da Amerika’ya giriş yaptım 21-22 gün oldu acaba neden Greencard gelmedi hala bilen var mı ne zaman gelir önemli de

• @MnAtac3106 Çünkü genelde bu kadar kısa sürede gelmiyor. 1 ayda gelen de duydum 3 ay da. Benim 7 hafta sonra geldi mesela.

• @ygmbx hocam id card aldınız mı peki benim social security green card gelince o da gelsin demişim ayrıca istemedik ds 260 formunda işaretlemişiz direk o gelmeden id card vermediler peki o ne zaman gelir social security olmadan sağlık sigortası yaptıramadık önemli bizim için

• Merhabalar 22 Nisanda ABD'ye giriş yaptım. Girişte ofis memuru 1 yıl geçerli vize bastı pasaportuma, 5 gün sonra Social security numaramın basılı olduğu posta bana ulaştı ve daha sonra ID card çıkarttık. Çocukluktan ak ciğerde leke var. Röntgende görünüyor ve bu sebebten tüberkiloz testi tekrar istediler. Bu hafta tükürük ve kan testi yaptırdım. Kolaylık diliyorum herkese...

Benzer Başlıklar

• 10
  • 57
  • 3
  • 5040
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

71

42.6k
Kullanıcı

4.5k
Konu

435.0k

| | | |