Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Arkadaslar selam, bu sene new york’a gidip ehliyetimi almayi dusunuyorum fakat surekli kaldigim bir yerlesik adresim yok. Hatta banka hesabi, telefon numaram dahi yok. Sadece ssn ile birlikte gelen kagit var uzerinde arkadasimizin adresinin yazili oldugu. Bu durumda bu kagidi proof of adress olarak kullanma sansim varmi. Yardimci olabilirseniz sevinirim

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@berkay1312, içinde söyledi: Amerika'da Ehliyet Almak

Arkadaslar selam, bu sene new york’a gidip ehliyetimi almayi dusunuyorum fakat surekli kaldigim bir yerlesik adresim yok. Hatta banka hesabi, telefon numaram dahi yok. Sadece ssn ile birlikte gelen kagit var uzerinde arkadasimizin adresinin yazili oldugu. Bu durumda bu kagidi proof of adress olarak kullanma sansim varmi. Yardimci olabilirseniz sevinirim

Yanlis hatirlamiyorsam adres icin iki ayri belge istiyorlardi, dogru mudur?

Bu durumda ancak iki belge tam oldugunda surece baslamalisiniz, dediginiz posta kabul edilecektir, zaten nelerin kabul edildigine dair DMV sitesinde liste var...

• @crazycells yanitiniz icin tesekkur ederim. Ehliyetten once bankada checking hesabi acsam ve gun icerisinde bankadan yazili kagit alsam olurmu peki ? Tum bu islemleri 1 ay icerisinde halletmem gerektigi icin biraz aceleye getirmem gerekiyor maalesef 🙂

• @berkay1312 merhaba. Posta ile gelen evraklarda belli bir zaman siniri var. Gun sayisini net olarak hatirlamiyorum ama tarihi de dikkate aliyorlar. Ssn postanizin cok eski olamasi gerekiyor,60 ya da 90 gun diye hatirlamakla birlikte kesin olarak soyleyemiyorum. Bilginiz olsun.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@berkay1312, içinde söyledi: Amerika'da Ehliyet Almak

@crazycells yanitiniz icin tesekkur ederim. Ehliyetten once bankada checking hesabi acsam ve gun icerisinde bankadan yazili kagit alsam olurmu peki ? Tum bu islemleri 1 ay icerisinde halletmem gerektigi icin biraz aceleye getirmem gerekiyor maalesef 🙂

Kalici bir adres sahibi olmadan genelde bankalar hesap acmiyor, tabii sansiniza da bagli.

• Öncelikle herkese iyi forumlar. Amerikadayım green cardım geldi Türk ehliyetim var araba almak istedim herkes NJ ehliyetin olmadam araba alamazsın dedi NJ ehliyeti için ise randevular 1 ay sonra veriliyor. Türk ehliyeti ile araba sürülüyor 6 ay diye biliyorum araba satın alabailiyor muyum Amerika ehliyetim olmadan?

• @shagydigy Merhaba. Gecen yil esim Turk ehliyeti ile aldi.

• Herkese merhaba,
    Daha önce sorulduysa kusura bakmayın sınava girerken Türkçe seçeneği / tercüman vs oluyor mu? Miami de var diye duymuştum, florida için durum nasıl işler?

• @cleo, içinde söyledi: Amerika'da Ehliyet Almak

@shagydigy Merhaba. Gecen yil esim Turk ehliyeti ile aldi.

Bende alınıyor diye biliyordum ama çevremdeki herkes hayır buranın ehliyeti olmadan arabayı üstüne alamazsın dedi ondan araba alamadım 1 aydır

• ⭐⭐

@shagydigy aldığınız bilgi yanlış. Türk ehliyeti ile araba alabilirsiniz biz gelir gelmez aldık arabayı Türk ehliyeti ile.

• Teşekkürler @arnblt

• @shagydigy Maalesef herkes doğru bilmeden konuşuyor.Bize de ehliyet almadan araba alamazsınız ve insurance da yapmazlar dediler. Bizde geldiğimizde çok bekledik .Covidin en yoğun olduğu zamandı onun için de ayrıca bekledik. Araba olmadan çok zor . Nj de randevuları her sabah takip etmeni öneririm . Güncelledikleri için erken tarihe açık yer bulabilirsin. Njm insurance en uygunu tavsiye ederim.

• @greenati teşekkürler randevu aldım 1 ay sonrasına Türk ehliyeyim ile arabamı alacağım ama

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@greenati, içinde söyledi: Amerika'da Ehliyet Almak

@shagydigy Maalesef herkes doğru bilmeden konuşuyor.Bize de ehliyet almadan araba alamazsınız ve insurance da yapmazlar dediler. Bizde geldiğimizde çok bekledik .Covidin en yoğun olduğu zamandı onun için de ayrıca bekledik. Araba olmadan çok zor . Nj de randevuları her sabah takip etmeni öneririm . Güncelledikleri için erken tarihe açık yer bulabilirsin. Njm insurance en uygunu tavsiye ederim.

sunu unutmamak lazim... ehliyetin kendisini devlet veriyor, ama arabayi veya sigortayi devletten almiyorsunuz, ozel sektorden aliyorsunuz... ozel sektor de kar amaci guderek kuruldugu icin uzun burokratik islemler veya sartlardan ziyade parayi alip alamayacagina bakar...

• Özellikle belirtilmeyen eyaletlerde sınavlarda Türkçe ya da tercüman seçeneği mi var gerçekten ? Çok iyiymiş.

• @mkonca MERHABA . SINAV İLE İLGİLİ BİR SORUM OLACAKTI. UYARI LEVHALARINI METİN OLARAK MI SORUYOR YOKSA İŞARETİ GÖSTERİYOR MU? YOUTUBE ÜZERİNDEN SORULARA BAKTIĞIMDA SÜREKLİ METİN OLARAK SORMUŞ UYARI LEVHALARINI.

• @sash TÜRKÇE SÖZLÜK KULLANABİLİYOR MUYUZ SINAVDA PEKİ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@marti2771 forumda yazarken kucuk harf kullanmalisiniz.

• Arkadaşlar herkese merhaba , şuan turist vizem var , vizemin süresini uzatacagım lakin bu arada ehliyet almam gerekiyor . Yakın zamanda turist vizesiyle ehliyet alan oldu mu?
    Bir diğer sorum ise “ ssn ineligibility letter” daha önce almış olan var mı aranızda yada yakın tarihte .
    Herkese teşekkürler .

• Merhabalar , ben uzun süredir düz vites kullanmıyorum. Otomatik vites olarak ehliyet alınabiliyormu California da ?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

130

40.6k
Kullanıcı

4.4k
Konu

423.8k

| | | |