DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @gucarslan peki hocam diyelim ki ilk başvuru yaparken doldurduğumuz formda aile bireylerinden birinin doğum tarihinde günü yanlış yazmışım bu bize bir sıkıntı çıkarır mı ? 😞

• Merhabalar,

İlginç bir soru sormak istiyorum. Forumda arama kısmından aradım fakat bulamadım. Link varsa cevap kısmına yazarsanız sevinirim. DS-260 da konsolosluğu Ankara diye belirttim. Ama o tarihlerde Almanya'da olma ihtimalim var hem de yüksek bir ihtimal. Yine de Covid Movid derken hiç bir şey belli olmadığı için Ankara yazdım. Eğer Ağustos 2021 de Almanya'ya gidersem Ocak 2022 ye kadar Almanya'da olacağım kesin. O tarihten sonrası yine belli değil.

Case Number ım 8 binlerde. Örnek olarak 2020 nin vize bültenini elime aldım bakıyorum (https://travel.state.gov/content/travel/en/legal/visa-law0/visa-bulletin.html):
    Ekim 2019 EUROPE: 2,100
    Kasım 2019 EUROPE: 6,000
    Aralık 2019 EUROPE: 8,600 yazıyor.

Öncelikle bu tabloyu yorumlamayı bilmiyorum. Ekim 2019 - 2100 demek 1 Ekimden 30 Ekime kadar 2100 sayısına kadar olanlar mülakata alınacak mı demek? Mülakat tarihleri mail mi atılacak demek?

İkinci sorum konsolosluk değişimi için (Almanya ya almak için) mail atmak istersem en geç ne zaman mail atmam uygun olur? Teşekkürler.

Not: Öğrenci olarak gideceğim için Almanya'da geçici oturumum olmuş olacak.

• DS-260 doldururken her yeni sayfaya ilerlerken save yaparsam düzeltme yapma şansım oluyor mu?
    Aynı zamanda tam isim ve soyismimi yazarken türkçe mi yoksa anadilimdeki alfabeyle mi girmem gerekli?
    Doğulduğum yerin adresini ingilisce mi yoksa ingilis alfabesiyle mii yazmam gerekli

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Fıratsky, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@crazycells, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@gucarslan, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhabalar arkadaşlar .Benim sorunumu daha önce deneyimleyen oldu mu bilmiyorum ama daha net olması için tekrar sormak istiyorum. İkinci başvurumda case number 23xxx olarak kazandık .Ben başvuruyu yaparken oturum izni ile hali hazırda Rusya Moskova'da ikamet ediyordum .Başvuru formunda Türk pasaportu bilgilerini yazdım.Şimdi ise Rus vatandaşlığınıda alıp hem Türk hem Rus vatandaşı oldum .Eşim ve bir çocuğum sadece Rus vatandaşı diğer çocuğum ise benim gibi çifte vatandaş.Benim Türk pasaport sürem subat 2022de bitecek ve kotayı Türkiye kısmından kazandım foreing state chargeability TURKEY yazıyor. Acaba benim bu 2022 subat tarihinde bitecek Türk pasaportum ile ds260 belgesını doldurup göndermem mi daha iyi bir seçenek daha sonra yeni 10 yıllık pasaport almam ve bilgileri güncellemem mi yoksa direk 10 yıllık türk pasaportu çıkartıp onun ile ds 260 formunu doldurmam mı ya da Rus pasaportu çıkarıp bilgilerime Rus vatandaşı diye değiştirip devam etme şansım var mı ? Bu sanki yanlış bir bilgi vermişim izlenimi mi verir Rus pasaportu çıkartırıp onun ile doldursam . Ve bu başvuruyu Moskovada hangi pasaport olursa olsun mülakat yeri olarak seçebilir miyim ? Çok uzun oldu ama net bir cevaba çok ihtiyacım var yanlış bir şekilde doldurmaktan çok korkuyorum .Teşekkürler

ikisi ile de yapabilirsiniz ama tavsiyem türk pasaportu ile devam edin sürecinize.
    çünkü şuan rusya-abd siyası gerilimi yüzünden, rusya'daki abd büyükelçiliği kapanma aşamasına geldi diyebiliriz. DV2021 vizelerini basmıyorlar ve ne olacakları da belli değil. ankara sizler için daha iyi olacaktır. ileride rus vatandalığınız olduğu için mülakatınızı rusya'ya aldırma şansınız da var bu arada. o konuda sorun yaşamazsınız..

Yani ilk önce mülakat yerini Ankara seçip daha sonra nerede tekrar veya ne zaman tekrar Rusya'ya, aldırabilirim? Şuan Türkiye virüs dolayısıyla konsoloslukların tam, kapasite çalışmama durumu var ben tam tersi burada herşey çok normal seviyede devam ettiği için özellikle Moskova'da mülakatı yapmayı düşünüyorum. Geçen yıllarda en çok Rusya'dan kişi kabul etmiş. Ve mümkünse Rus pasaportu ile nasıl, formu doldurabilirim açar, mısınız?,Çünkü başvuruda Türk pasaportu ve, Türk vatandaşı, kotasından, başvurdum, şimdi ds 260da Rus, vatandaşı ve pasaportu ile göndersem yanliş beyan vermiş olmam mı? Kesin olarak nasıl öğrenirim?

iki pasaport da sizin resmi pasaportunuz, dolayisiyla istediginizi kullanabilirsiniz. Ben yerinizde olsaydim suresi en uzun olani kullanirdim.

Biz Ankara'daki ABD konsoloslugunu taniyoruz ve pek cok konuda diger konsolosluklardan anlayisli olduklarini biliyoruz, o nedenle ben her zaman baska konsolosluklardan ziyade Ankara'daki ABD konsolosluguna yonlendirmeye calisiyorum kisileri. ama tabii ki yasam ve is nedeniyle bambaska bir yerdeyseniz, o durumda mulakata gireceginiz yeri kendiniz secebilirsiniz.

ayrica neden yalan beyan verdiginizi dusundugunuzu anlayamadim, hicbir asamada yanlis beyan vermemissiniz 🙂 korkmanizi gerektirecek hicbir durum yok. Mulakata tum pasaportlarinizi gotureceksiniz zaten

Teşekkürler . Anladığım kadarıyla, şuan Amerika Rusya'dan green card kabul etmiyor o yüzden Türk pasaportumu uzatıp mülakat yeri için Ankara'yı, seçeceğim. Yalan beyandan kastım Türk pasaportu ile başvurup sonra Rus pasaportu ile devam etsem sanki iki farklı pasaport numarası ve farklı bir şahıs gibi görülebilir diye düşündüm) Tecrübem olmadığı için öğrenmek istedim

dediginiz durumda yalan veya yanlis bir beyan goremiyorum 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@FUAT-ARI, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

DS 260 formunda "Electronic Diversity Visa Confirmation Number" isteniyor. bu numaradan kastı nedir acaba?

cekilise basvururken size verilen ve cekilis sonucunu kontrol ettiginiz "confirmation number"

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@haydarfurkan, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Çekilişe katıldığım pasaportumun süresi bitti, henüz yeni pasaport da çıkrtmadım. Nüfüs müdürlükleri kapalı oldugu için yasakların bitmesini bekliyorum, fakat ds-260 formunu doldurmak için zaman kaybetmek istemiyorum.
    Süresi geçmiş pasaportla ds-260 doldurulabiliyor mu emin olamadım. Aydınlatabilirseniz çok sevinirim.

hayir, maalesef suresi gecmis pasaportla dolduramiyorsunuz, o kisma "other travel document" deyip diger kisimlari doldurun, yeni pasaport elinize ulastiginda o kismi guncelleyip DS-260 formunu gonderirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

arkadaşlar ds260 formunu doldurup bir sonraki adıma geçmek istediğimde "Your request cannot be processed at this time." uyarısını veriyor. Nedir bu uyarı neden verir araca?

farkli zamanlarda, farkli web browser'lardan tekrar tekrar deneyin, eklentiler sorun cikariyor da olabilir o nedenle incognito mode'da da deneyin...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Caner-Tıkız, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Herkese merhabalar. ilk defa başvuruda bulundum ve şans eseri çıktı çıkmayan arkadaşlara en kısa sürede istediklerine ulaşırlar. sorum ise bugün ds 260 formunu doldururken ilk başta Case no'yu girdim sonrasında çıkan ekranda Case , doğum tarihi ve Confirmation numarasını girdikten sonra
    ''Your request cannot be processed at this time.'' şeklinde bir yazı çıktı karşıma ne yapmam gerekiyor? yardımcı olursanız çok sevinirim teşekkürler.

hemen yukaridaki cevap sizin icin de gecerli...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@kaanogan, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Ds 260 formunda çalıştığı yerleri İngilizcemi yazmak gerekiyor mesela aydın il milli eğitim müdürlüğünde öğretmen olarak mı yoksa her atandığım okulu tek tek mi yazmalıyım? Teşekkürler

iki turlu de yapabilirsiniz, size nasil dogru geliyorsa o sekilde doldurabilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@gumuspsy, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhaba arkadaşlar, bende dv2022 kazananlar grubundayım. Fakat haydar adlı arkadaşımızla aynı derde muzdaribim, ds-260 süresi geçmiş pasaportla doldurulabilir mi ?

@haydarfurkan, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Çekilişe katıldığım pasaportumun süresi bitti, henüz yeni pasaport da çıkrtmadım. Nüfüs müdürlükleri kapalı oldugu için yasakların bitmesini bekliyorum, fakat ds-260 formunu doldurmak için zaman kaybetmek istemiyorum.
    Süresi geçmiş pasaportla ds-260 doldurulabiliyor mu emin olamadım. Aydınlatabilirseniz çok sevinirim.

hayir, maalesef suresi gecmis pasaportla dolduramiyorsunuz, o kisma "other travel document" deyip diger kisimlari doldurun, yeni pasaport elinize ulastiginda o kismi guncelleyip DS-260 formunu gonderirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Dopi26, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhaba, DS260 ile ilgili kafama takılan bir kısım var, doğru yerde mi soruyorum emin değilim ama, kişisel bilgilerde değişen surname - name kısmı var. Surname değiştiyse sadece değişeni yazıp name kısmını olduğu gibi bırakıyormuşuz. Ben evlenip boşandım ve evlendiğimde çift soyad kullandım (F.... K.... B...) Şimdi formu doldururken değişen surname kısmına sadece B.... yazsam (eşimin soyadı) name kısmına da kendi adımı yazdığımda kendi soyadımı herhangi bir yere yazamamış oluyorum, eksik oluyor. Değişen soyadı kısmına K.... B..... mı yazmalıyım? Çok saçma bir soru olabilir ama insan o formu doldururken geriliyor 😂 umarım anlatabilmişimdir ve yardımcı olabilecek birileri vardır, şimdiden teşekkürler

degisen soyad bolumune K... B... yazin...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Şu an ingilterede ailemle yaşıyorum. Mülakata İngilterede girmemin bana herhangi bir dezavantajı olurmu acaba?

bir dezavantaji olmaz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Figen, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

June 2021 Visa Bulletin sanırım bu hafta içinde yayınlanır değil mi ? DV2022 içinde Current olabilen sayılar olacak mı orada ? Benim Numaram 2K olduğundan belki yer alabilir diye düşündüm ?

hayir, Agustos ayinda Eylul vize bulteni yayimlaninca Ekim ayina (DV2022'nin ilk ayi) dair bilgileri ogrenecegiz...

( @gucarslan )

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Figen, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@gucarslan AOS içinde aynı mı bu konu ? Bir türlü doğru bilgiye ulaşamıyorum .. 😞

evet, AOS icin de ayni bulteni takip ediyorsunuz...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Ahmet-UCAL, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhaba,

Formu doldurken adres kısmına geldim ve kesinlikle geçemiyorum. büyün harf kullanıyorum. noktalı harfler ve noktalama işaretleri kullanmıyorum. Her kelime veya sayı arasında boşluk bırakıyorum. Öğrenğin; TAS SOKAK NO 21 gibi. Ama kesinlikle save yapmama veya sayfayı geçmeme izin vermiyor. Ne yapmam gerekir? Çok teşekkürler.

cikan uyariyi screenshot alip buraya aktarir misiniz? sayfada uzun sure mi kaliyorsunuz?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ableindahouse, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhaba, DS 260 formu doldururken ''Your request cannot be processed at this time'' hatası alıyorum. Case number'ımı girmem istendi ve akabinde bir sayfa açıldı. Bu sayfada halihazırda case number'ım bulunuyor ve aşağıya doğru sırasıyla Enter the Principal Applicant's Surname, Enter the Principal Applicant's Date of Birth, Electronic Diversity Visa Confirmation Number, I am the Attorney/Applicant/Third-Party Agent ve Enter the characters as shown kısımları bulunuyor. Herhangi bir hata yapmamak için referans form doldurma videonuz ile eş zamanlı hareket ediyorum; lakin Electronic Diversity Visa Confirmation Number kısmı videonuzda yok. Ben de Entrant Status Check'te kullandığım Confirmation Number'ımı giriyorum. Tüm bilgileri doldurup Continue diyorum ama ilk satırda bahsettiğim hatayı alıyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

daha sonra tekrar deneyebilirsiniz, sistemden kaynaklanan yogunluk olabilir.

ayrica farkli web browser'lardan, incognito mode ile girmeyi de deneyin...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@kaanogan, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Benide ekleyin lütfen exelden felan anlamıyorum kusura bakmayın ds 269 formunu dolduruyorum henüz

listenin en altindaki satira kendi bilgilerinizi yazabilirsiniz:

https://bit.ly/3ep3byM

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ableindahouse, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhaba, ben şu anda Ankara'dayım; lakin aslında Almanya'da yüksek lisans yapıyorum. Interview Location kısmına hangi lokasyonu girmeliyim ? Green Card başvurumu yaparken de Ankara'daydım. Interview esnasında nerede olacağımı şimdiden bilmem zor. Mesela, Ankara olarak girsem sonradan değiştirme hakkına sahip miyim ?

vize bilgilerinizi imzaniza tasiyin... yuksek lisansin ne zaman bitecegini dusunuyorsunuz?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Mustafa-Hakkı-Karahan, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhaba arkadaslar , cekilisi 12 k siralama ile kazandim, Kazanan arkadaslari tebrik ederim, bekleyen arkadaslara da bol sanslar dilerim.

Oncelikle 2 sorum var ;

1. Basvuru yaptigim siralarda italyada bulunup master yaptigim icin, suan bulundugum ulke olarak italya isaretledim ancak residental adresim Turkiye, Bu yuzden mulakata da Ankara da girmek istiyorum.Bu bir sorun mu ?
    2. Adreslerimizi acikladigimiz kisimda italya da suan oturdugum adresi en yukari yazip, halen turkiyede bulundugum adresi bir altina yazarak end date olarakta italyaya gittigim tarihi mi yazmaliyim ?
      Yardimci olabilirseniz cok sevinirim.
    1. formu ilk kez doldururken mulakata gireceginiz yeri secebiliyorsunuz. Nerede mulakata girmek istiyorsaniz orayi secin, eger formu gonderdiyseniz ama degisiklik yapmak istiyorsaniz sayin @goblis in dedigi gibi KCC'ye ulasmaniz lazim.

2. Dogru bilgi neyse o sekilde yazin. Italya'ya geri donecek misiniz?

• Merhabalar,21xxx sizce sizce nasıl bir numara ikinci sorum ise yurtdışında eğitim için gitme ihtimalim var sınırlar falan kapanırsa görüşmeye gitdiğim ülkede girme ihtimalim olur mu?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

337

41.3k
Kullanıcı

4.4k
Konu

428.2k

| | | |