Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@smith17, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@Tuğberk-Çalışkan Peki pasaport kısmını "other travel document" işaretleyip yenisini mülakata kadar alsam olur mu?Normalde hemen alırdım ama malum kapanmada olduğumuz için 10-15 gün geriye atacak beni,o kadar beklemek istemiyorum.

dosya numaraniz, formu doldurdugunuz gunden cok daha onemli. Mayis veya Haziran'da formu gonderdiginiz surece bir gecikme yasamazsiniz...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@tantalizedracoon, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhaba,
    3. Denememde çıktı 🙂 case no:13xxx @crazycells ’in ekşideki yazısını okuyunca buraya geldim. Tüm bilgiler için öncelikle çok teşekkür ederim.

Üç sorum olacak:
    1- Ds260 websitesine girince Your request cannot be processed at this time hatası alıyorum, bununla karşılaşan var mı?
    2- Boşanma belgesi konusunda bilgisi/ deneyimi olan var mı? Vukuatlı nüfüs veya e-devlet mahkeme kararı yeterli olur mu?
    3- Hali hazırda turizm vizem var, bu süreç boyunca ABD’ye bu vize ile giriş yapmam sıkıntı yaratır mı?

Konuyla ilgili deneyimleri olanlar paylaşırsa çok sevinirim teşekkürler ☺

Tebrikler.

1. Farkli web browser'lardan ara ara tekrar deneyin.

2. Cogunlukla vukuatli nufus ornegi yetiyor, ama yine de mahkeme kayitlarini ve ingilizce cevirilerini de hazirlamanizi tavsiye ederim.

3. Eger makul bir nedeniniz varsa vizeyi kullanmanizda bir sakinca yok.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Ahmet-Kölüş, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Arkadaşlar eşimin lise diploması kayıp. Ama önce önlisans sonra lisans diploması mevcut. E devlette 2008 öncesi gözükmüyor sorunu nasıl çözeriz acaba

zaten onlisans/lisans diplomasini almak icin lise diplomanizi universiteye teslim ediyorsunuz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@İbrahim-ALTIN, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Konsoloslukları açmama ihtimalleri var mı sizce 2022 talihlileri için en çok bundan korkuyorum

bunu zaman gosterecek maalesef.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@darth000, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Arkadaşlar DS260 formu açıldı mı? Bende hata veriyor. Dolduran var mı? Henüz çok erken ama bende mi sorun var diye merak ettim. Şimdiden teşekkürler.

bir sorun yok, tekrar tekrar deneyin.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Enigmaspy, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@Tuğberk-Çalışkan Cok tesekkur edıyorum cevabınız ıcın o zaman temmuz basına kadar beklemedeyım ama gec yolluyorum dıye bı sıkıntı oluyo mu peki

bir sorun olmaz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@robbie, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Herkese iyi geceler. Sorum su universite okurken ikametgahimi okudugum sehre aldirmadim. mezun olduktan sonra da baska sehirde yasamaya basladim.simdi ben yasadigim adresler kismina universitedeki adresimi yazmali miyim?yazmazsam sen orda yasamadan nasil diploma aldin demezler mi?

gercekte yasadiginiz adresleri yazmaniz yeterli.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Akif-Sanlı, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhaba arkadaşlar sıram 8xx olarak kazandım aklıma takılan bir kaç sorum var ilk önce kazanan arkadaşları tebrik ederim . Greencard mülakatın da red yeme şansı var mıdır ve ihtimali diğer vize türlerine göre nedir ? Ve de ds260 formunu ne zamana kadar doldurmak gerekir

Red alma ihtimali oldukca dusuk, su arkadaslar genelde red aliyorlar:

adli sicil kaydinda sucu olan ve 6 aydan uzun hapis yatan arkadaslar, ya da para cezasina cevrilmesine ragmen 1 yildan fazla ceza alan arkadaslar, (eger adli sicil kaydinizda suc varsa, mahkeme kayitlarini ve ingilizce tercumelerini de konsoloslukta yaninizda goturmelisiniz, vizeye uygunluk durumunuza dosyaniza bakan konsolos karar verecek), basvuru sirasinda GC alacak bir aile uyesini basvuruya eklememis olan arkadaslar, basvuru sirasinda medeni durumunu yanlis olarak evli/bekar belirten arkadaslar, formlarda ya da belgelerde sahtecilik yapan arkadaslar, yanlis bilgi veren ya da bilgi saklayan arkadaslar (bu ortaya cikarsa)...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Zeynel-SOLMAZ, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Arkadaşlar daha önce sorulduysa kusura bakmayın. Ben şuanda öğrenciyim formu öğrenci olarak doldurucam lakin mülakata kadar stajım başlamış olacak. Bu durumda bu tarz değişiklikleri, formu gönderdikten daha sonra yeniden düzenleyebilmemiz mümkün olur mu?

bu tur onemli olmayan bilgiler icin formu actirmamalisiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@iguven, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

merhabalar, ds260 formunu doldurmaya çalışıyorum ama askerlik kısmı kafamı karıştırdı. Ben 21 gün bedelli askerlik yaptım bu durumda rütbe birim gibi kısımları nasıl doldurmamız gerekiyor. PDF'te aşağıdaki şekilde yazılmış ama bize askeri uzmanlık yok, none olarak geçebilir miyim? Rank kısmına da bedelli er yazmam lazım ama infantry by payment gibi bir şey mi yazmalıyım yoksa alternatif nedir?

Branch of Service=birlik (ornegin:the turkish air forces, the Turkish
    land forces vb.)
    Rank/Position=rutbe (ornegin: infantry, captain)
    Military specialty=uzmanlik alani (ornegin: electrical technician)

Ayrıca ben şuan da hem çalışıyorum hem de okuyorum. Aşağıdaki bölümde başka bir mesleğiniz var mı kısmına yes seçip, öğrenci olarak mı ilerlemeliyim? Örnek verilen pdf de okula devam ediliyorsa "previous work/education/training" kısmında okul bilgisi yazılmış ve okul bitmediği için dünün tarihi bitiş tarihi kısmına yazılmış. Hangi uygulama daha doğru? Şuan da aktif olarak iş ve öğrencilik bilgileri "present work" kısmına yazılsa, geçmiş bilgiler ise previous kısmına yazılsa daha doğru olmaz mı?
    e46770f7-4222-4689-8895-083d9ec20aad-image.png

size o sekilde daha dogru geliyorsa, oyle de doldurabilirsiniz. bir sorun yasamazsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Burooo07, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@iguven evet dediğiniz gibi oluyor birde şu sorum var 4 5 kez part tıme günlüş işlerde çalıştım şirketlerin e devlette kaydı gözüküyor hepsini yazmak zorundamıyım.

resmi olarak calistiginiz yerlerin hepsini yazin.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@yildirim84, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhaba bir sorum olucak yardımcı olursanız çok mutlu olurum. Dv2022 talihlisiyim. Eşimden ayrıyız ve oğlumun velayeti annesinde. Ben Green kart başvurusunda çocuğunuz var mı kısmına oğlumuda yazdım ve şimdi ds260 doldurmam gerekiyor. Fakat velayet annesinde. annesiyle konuştuğumda velayeti verebileceğine dair konuştuk. Fakat ds-260 formunu submit etmeden önce velayeti alamıyorum çünki Rusyada çalışıyorum. Nasıl bir yol izlemeliyim. Teşekkürler şimdiden.

Velayeti sizde olsa da olmasa da resmen sizin oglunuz, o nedenle vize alabilir. ABD konsoloslugu bu durumu cok dert etmiyor, ama Turkiye'den cikarken sorun yasamamak icin muvafakatname hazirlamanizi tavsiye ederim:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/2033/muvafakatname

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Fıratsky, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@gucarslan, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@Fıratsky, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhabalar arkadaşlar .Benim sorunumu daha önce deneyimleyen oldu mu bilmiyorum ama daha net olması için tekrar sormak istiyorum. İkinci başvurumda case number 23xxx olarak kazandık .Ben başvuruyu yaparken oturum izni ile hali hazırda Rusya Moskova'da ikamet ediyordum .Başvuru formunda Türk pasaportu bilgilerini yazdım.Şimdi ise Rus vatandaşlığınıda alıp hem Türk hem Rus vatandaşı oldum .Eşim ve bir çocuğum sadece Rus vatandaşı diğer çocuğum ise benim gibi çifte vatandaş.Benim Türk pasaport sürem subat 2022de bitecek ve kotayı Türkiye kısmından kazandım foreing state chargeability TURKEY yazıyor. Acaba benim bu 2022 subat tarihinde bitecek Türk pasaportum ile ds260 belgesını doldurup göndermem mi daha iyi bir seçenek daha sonra yeni 10 yıllık pasaport almam ve bilgileri güncellemem mi yoksa direk 10 yıllık türk pasaportu çıkartıp onun ile ds 260 formunu doldurmam mı ya da Rus pasaportu çıkarıp bilgilerime Rus vatandaşı diye değiştirip devam etme şansım var mı ? Bu sanki yanlış bir bilgi vermişim izlenimi mi verir Rus pasaportu çıkartırıp onun ile doldursam . Ve bu başvuruyu Moskovada hangi pasaport olursa olsun mülakat yeri olarak seçebilir miyim ? Çok uzun oldu ama net bir cevaba çok ihtiyacım var yanlış bir şekilde doldurmaktan çok korkuyorum .Teşekkürler

ikisi ile de yapabilirsiniz ama tavsiyem türk pasaportu ile devam edin sürecinize.
    çünkü şuan rusya-abd siyası gerilimi yüzünden, rusya'daki abd büyükelçiliği kapanma aşamasına geldi diyebiliriz. DV2021 vizelerini basmıyorlar ve ne olacakları da belli değil. ankara sizler için daha iyi olacaktır. ileride rus vatandalığınız olduğu için mülakatınızı rusya'ya aldırma şansınız da var bu arada. o konuda sorun yaşamazsınız..

Yani ilk önce mülakat yerini Ankara seçip daha sonra nerede tekrar veya ne zaman tekrar Rusya'ya, aldırabilirim? Şuan Türkiye virüs dolayısıyla konsoloslukların tam, kapasite çalışmama durumu var ben tam tersi burada herşey çok normal seviyede devam ettiği için özellikle Moskova'da mülakatı yapmayı düşünüyorum. Geçen yıllarda en çok Rusya'dan kişi kabul etmiş. Ve mümkünse Rus pasaportu ile nasıl, formu doldurabilirim açar, mısınız?,Çünkü başvuruda Türk pasaportu ve, Türk vatandaşı, kotasından, başvurdum, şimdi ds 260da Rus, vatandaşı ve pasaportu ile göndersem yanliş beyan vermiş olmam mı? Kesin olarak nasıl öğrenirim?

iki pasaport da sizin resmi pasaportunuz, dolayisiyla istediginizi kullanabilirsiniz. Ben yerinizde olsaydim suresi en uzun olani kullanirdim.

Biz Ankara'daki ABD konsoloslugunu taniyoruz ve pek cok konuda diger konsolosluklardan anlayisli olduklarini biliyoruz, o nedenle ben her zaman baska konsolosluklardan ziyade Ankara'daki ABD konsolosluguna yonlendirmeye calisiyorum kisileri. ama tabii ki yasam ve is nedeniyle bambaska bir yerdeyseniz, o durumda mulakata gireceginiz yeri kendiniz secebilirsiniz.

ayrica neden yalan beyan verdiginizi dusundugunuzu anlayamadim, hicbir asamada yanlis beyan vermemissiniz 🙂 korkmanizi gerektirecek hicbir durum yok. Mulakata tum pasaportlarinizi gotureceksiniz zaten.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@med4816, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Arkadaşlar city/province kısmını tam tersi doldurduğumu farkettim. Bir sıkıntı çıkar mı?

Province boyut olarak buyuk olan, city de kucuk olan... bu sekilde doldurun...

• @crazycells Submit ettim. Bir sıkıntı çıkar mı?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@barva, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhaba bende kazanan talihlilerdenim ds 260 2. Sayfadaki given names kısmına iki ismim olduğu için ikisini de yazıyorum yalnız given names is invalid. Valid characters include A-Z and single spaces in between names hatası alıyorum yardımcı olur musunuz

sadece ingilizce karakter kullanmalisiniz. sanirim isimlerinizde en az 1 turkce karakter ( ğüışöç) var?

• diploma notu üniversite diplomasında gözükmüyor öğrenci işlerini arayamıyorum
    ve lise diplomasında diploma notu yok
    tarih 93 yılı olduğu için zaten o tarihlerde o tarzda bilgi gözükmüyor ne yazmam gerekiyor o bölüme ? ds260

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cgokhan, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhaba, herkese iyi forumlar araştırmalarımın sonucu foruma üye olmaya zorladı:) İkinci denememde bana da çıktı. Henüz ds260 formunu doldurmadım. Birden çok video izledim kafam karma karışık oldu. Sıralamam 26XXX, pandemiden dolayı sıranın geleceğini düşünmüyorum. Yinede ileride denemeyipte pişman olmak istemiyorum, en azından denedim de olmadı derim. Değerli forum üyelerine danışmak istediğim sorunlarım var. Buradan itibaren yazdıklarımı analiz edip başvuru yapmalı mıyım ? Bilgisayar prog. mezunuyum, ardından işletme lisans yaptım. İngilizcem orta seviyede diyebilirim (Mülakat aşamasına kadar belki biraz iyileştirebilirim). Ülkemizin malum durumlarından dolayı mesleğimi icra edecek iş bulamadım ama farklı işlerde çalıştım. Bunlardan daha da önemlisi 10k-15k$ bandında bir birikim beyan edemeyeceğimdir. Herşey yolunda gitse bile mülakata kadar bir senem var kafadan. Bu süre zarfında çalışıp yapabildiğim kadar birikim yapıp bunun üzerine IT alanında bir iş bulursam... Mülakatta ret yeme ihtimalimi ne kadar aza indiririm ? İş buldum diyip 2-3k$ ile gitmek(uçak bileti dahil) münkün müdür ?

neden red alacaginizi dusunuyorsunuz? bu surecte red almak o kadar kolay bir is degil 🙂

Devam edip etmemek size kalmis, eger ABD'de yasama veya calisma amaci guduyorsaniz devam etmelisiniz, eger gutmuyorsaniz devam etmemelisiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@EveryThing-HS, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Is your mother's address the same as your father's?
    bu soru ilk kısımda sorulmuyor ama review kısmında sorulmuş ama boş bırakılmış olarak gözüküyor başımıza bela açmaz dimi 🙂

sorun olmaz.

• @crazycells yani okul yurt adreslerinide yazalımmı

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

93

40.6k
Kullanıcı

4.4k
Konu

423.8k

| | | |