Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@ggulduk, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Herkese merhaba arkadaşlar DV-22 kazananıyım telegram dışında katılabileceğim herhangi bir whatsapp grubu vs var mı acaba ? Bir de ds-260'ı çekiliş açıklandıktan ne kadar süre sonra doldursam daha sağlıklı olur ?

telegram grubu dışında bir platform yok. ds260 icin de müsait bir zamanda doldurun. belirli bir tarih yok.. acele etmeyin, geç tarihlere de kalmayın..

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@muratozt, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhaba, Dv 2022 eşime çıktı, forumdan DS-260 formunu eşim ve kendim içinde doldurmam gerektiğini gördüm, fakat ben 2009-2010 yıllarında İngiltere'de yaşamıştım, 10 yıl oncesi içinde Polis belgesi almam gerekiyor mu? Eğer gerekiyor ise ne kaldığım adresi ne de o zamanki pasaportuma sahibim nasıl yapabilirim

ilgili başlığı dikkatlice okuyun lütfen

https://yesilkartforum.com/forum/topic/150/türkiye-dışındaki-ülkelerden-adli-sicil-kaydı-almak

• Merhaba ben 2022 talihlisiyim ds 260 formunu doldurmadan önce bir sorum vardı.
    Ben şuan öğrenciyim 2 ay sonra mezun olacağım formu doldururken üniversite mezunu olarak mı doldurmalıyım sizlere danışmak istedim. mülakata kadar mezun olmuş olacağım doğal olarak.

• Bu ileti silindi!

• Bu ileti silindi!

• YANLIŞ YAZSAKTA EN SON SUBMIT ETMEDEN İSTEDİĞİMİZ ZAMAN DEĞİŞTİREBİLİRİZ DİMİ?

• Merhaba,

Green Card çekilişine katıldığım ilk yılda 22K sıralama ile hak kazandım. Öncelikle kazanan tüm herkesi tebrik ederim umarım herkes için hızlı ve kolay bir süreç olur.

Sizlere danışmak istediğim bir konu var; şu anda bekarım fakat süreci erkek arkadaşım ile beraber ilerletmek istiyoruz, internetten araştırdığımda 3 seçenek görünüyor.

1. DS-260 formunu doldurmadan önce evlenmemiz fakat bu durumda DS formunu en geç ne zamana kadar doldurmam süreci aleyhime çevirmez.
    2. DS-260 formunu hemen doldurmak sonrasında evlilik yaparak DS-260 formunda revize yapabilmek için yurt dışına mail atıp formu yeniden görmek. Bu aşamada sıra numaramızın etkileneceği ve gerilere düşeceği söyleniyor.
    3. DS-260 formunu doldurduktan sonra evlenmek fakat yurt dışına mail atıp formda revize yapmak yerine mülakat tarihi belli olduktan sonra konsolosluk ile görüşerek eşim adına başvuru yapmak, ki şu anda pandemi süreci, konsoloslukların kapalı olması gibi karışık bir süreç içerisinde bunu son ana bırakarak ilerlemek işi riske sokacaktır diye düşünüyorum.

Bu seçeneklerin arasında sırlamamız da dikkate alındığında en mantıklısı ve en risksizi konusunda yönlendirme yapabilir misiniz?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Burak-ÖR, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhaba ben 2022 talihlisiyim ds 260 formunu doldurmadan önce bir sorum vardı.
    Ben şuan öğrenciyim 2 ay sonra mezun olacağım formu doldururken üniversite mezunu olarak mı doldurmalıyım sizlere danışmak istedim. mülakata kadar mezun olmuş olacağım doğal olarak.

şuan güncel bilginiz ne ise o şekilde doldurun lütfen.

• @gucarslan anladım teşekkürler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ogulenginn, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhabalar, Bugün DS-260 formunu doldurdum. Formu doldururken okuduğum üniversitenin adını, ve bazı bilgileri ingilizce yazım ile kabul etmedi soruların yanında kırmızı ok ısareti belirdi bu şekilde bir kaç soruyu eksik doldurup tamamladım. Böyle olmasının sebebini ve formu gönderdiğim için tekrar nasıl açtırabilirim bilgisine sahip birileri var ise bilgilendirirse çok sevinirim. Şimdiden teşekkür ederim.

o sekilde formu submit edemezsiniz. kaydedip çıktınız mi, bunu mu kastediyorsunuz?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Burooo07, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

YANLIŞ YAZSAKTA EN SON SUBMIT ETMEDEN İSTEDİĞİMİZ ZAMAN DEĞİŞTİREBİLİRİZ DİMİ?

evet. ve lütfen sorularınızı küçük kullanarak yazin.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@yildizy, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhaba,

Green Card çekilişine katıldığım ilk yılda 22K sıralama ile hak kazandım. Öncelikle kazanan tüm herkesi tebrik ederim umarım herkes için hızlı ve kolay bir süreç olur.

Sizlere danışmak istediğim bir konu var; şu anda bekarım fakat süreci erkek arkadaşım ile beraber ilerletmek istiyoruz, internetten araştırdığımda 3 seçenek görünüyor.

1. DS-260 formunu doldurmadan önce evlenmemiz fakat bu durumda DS formunu en geç ne zamana kadar doldurmam süreci aleyhime çevirmez.
    2. DS-260 formunu hemen doldurmak sonrasında evlilik yaparak DS-260 formunda revize yapabilmek için yurt dışına mail atıp formu yeniden görmek. Bu aşamada sıra numaramızın etkileneceği ve gerilere düşeceği söyleniyor.
    3. DS-260 formunu doldurduktan sonra evlenmek fakat yurt dışına mail atıp formda revize yapmak yerine mülakat tarihi belli olduktan sonra konsolosluk ile görüşerek eşim adına başvuru yapmak, ki şu anda pandemi süreci, konsoloslukların kapalı olması gibi karışık bir süreç içerisinde bunu son ana bırakarak ilerlemek işi riske sokacaktır diye düşünüyorum.

Bu seçeneklerin arasında sırlamamız da dikkate alındığında en mantıklısı ve en risksizi konusunda yönlendirme yapabilir misiniz?

1- ds260'i COK gec doldrumaniz sizi etkilemez.
    2- formu revize etmek sizin siranizi değiştirmez
    3- bu seçeneği eleyin.

sizin için ilk iki seçenek mantıklı. evlilik tarihinize gire uygun olanı seçmenizi öneririm.

• Bu ileti silindi!

• Merhaba, ben şu anda Ankara'dayım; lakin aslında Almanya'da yüksek lisans yapıyorum. Interview Location kısmına hangi lokasyonu girmeliyim ? Green Card başvurumu yaparken de Ankara'daydım. Interview esnasında nerede olacağımı şimdiden bilmem zor. Mesela, Ankara olarak girsem sonradan değiştirme hakkına sahip miyim ?

• @crazycells, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

istemdeki iletisim adresinizi guncellemelerini saglamalisiniz. DS-260 formunu degistirince otomatik olarak degismiyor maalesef.

Konuyla ilgili bir danışmanla konuştum. ds 260 formunu doldurabiliyorsanız orada verdiğiniz bilgilerle süreç yürüyecek dedi. şimdi sizde farklı birşey söylediniz. şimdi ben ne yapmalıyım. çık işin içinden. hayır sizin dediğinizi yapmakta kolay değil. bana bi akl verin son kez

• Arkadaşlar tekrar selamlar. Ben bu yıl Universite son olduğum için bitirdiğim gibi şehir değiştirme ihtimalim var. DS260 sırasında verdiğim bilgiler, benim şehir değiştirmem halinda current address değişeceği için ve tekrar düzenlenemeyeceğime göre, görüşme sırasında bir sorun teşkil eder mi?

• @ableindahouse Ayni seyi bende yasiyorum kardesim, italya da master yapiyorum, ama bi dusunecek olursak zaten orada da ikametimiz yok mu ? oradan baslayip geriye dogru girmek gerekmez mi , mesela turkiyeden cikis yaptigimiz tarihi son turkiye tarihi olarak eklemek gibi ? Bi yardimci olabilen ciksa cok sevinirim.

• Merhaba arkadaslar , cekilisi 12 k siralama ile kazandim, Kazanan arkadaslari tebrik ederim, bekleyen arkadaslara da bol sanslar dilerim.

Oncelikle 2 sorum var ;

1. Basvuru yaptigim siralarda italyada bulunup master yaptigim icin, suan bulundugum ulke olarak italya isaretledim ancak residental adresim Turkiye, Bu yuzden mulakata da Ankara da girmek istiyorum.Bu bir sorun mu ?
    2. Adreslerimizi acikladigimiz kisimda italya da suan oturdugum adresi en yukari yazip, halen turkiyede bulundugum adresi bir altina yazarak end date olarakta italyaya gittigim tarihi mi yazmaliyim ?
      Yardimci olabilirseniz cok sevinirim.

• Yurt dışında bulunduğumuz tüm tarih ve ülkler için mutlaka polis belgesi almamız mı lazım _? Ben 2011-2014 arası Rusyada bulunduktan sonra Türkiye'ye askerlık yapmak ıcın döndüm .Bu belgeyi alıp tercümemi yapmam lazım ? Askerde olduğum dönem için adres olarak askerlik yaptığım şubeyi mi seçeceğim ? Ayrıca eşim Rus vatandaşı oda Türkiye'de 2 sene kadar ikamet ettikten sonra Rusya'ya dönüş yaptık .Eşime bu belgeyi yurt dışında olduğum için nasıl alacağım ? Yoksa sadece forma tarihleri yazsak yeterli mi ?

• @Mustafa-Hakkı-Karahan Valla net bir cevap alabilsek de ona göre hareket etsek 10 numara olacak kardeşim, ben de tıkandım kaldım orada.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

83

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |