Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@lala-bircan yoğunluktan kaynaklı lütfen daha sonra tekrar deneyin. mümkünse sabah erken saatlerde..

• @crazycells, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@Mehmet-Alicem-Özdilek, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhaba tekrardan, benim kayıtlı olan ikametgahım ile yaşadığım yer farklı, güncel yaşadığım yeri belirtmeme ek ikametgahımı değiştirmeme gerek var mı?

ikametgah belgesi surecin hicbir asamasinda gerekmiyor. Degistirip degistirmemek sizin vatandaslik bilincinize kalmis 🙂 devletin sizin nerde oldugunu bilmesi onemli, o nedenle ikametinizi her degistirdiginizde kayitlari da guncellemeniz iyi olur.

Süreç için gerekli mi gerekli değil mi bilmek istedim, tabii değiştireceğim. Ayrıca, yukarıdaki bulunma durumunda cevabınızı tam anlayamadım? Kronolojik sıraya koysam da benim durumumda, mevcut bulunduğum adreste ABD de 4 ay kalmadan önce de bulunuyordum, şimdi de. Şimdiyi ve ABD öncesi zamanı ayrı olarak eklemek gerekir mi?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Mehmet-Alicem-Özdilek, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@crazycells, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhaba tekrardan, benim kayıtlı olan ikametgahım ile yaşadığım yer farklı, güncel yaşadığım yeri belirtmeme ek ikametgahımı değiştirmeme gerek var mı?

ikametgah belgesi surecin hicbir asamasinda gerekmiyor. Degistirip degistirmemek sizin vatandaslik bilincinize kalmis 🙂 devletin sizin nerde oldugunu bilmesi onemli, o nedenle ikametinizi her degistirdiginizde kayitlari da guncellemeniz iyi olur.

Süreç için gerekli mi gerekli değil mi bilmek istedim, tabii değiştireceğim. Ayrıca, yukarıdaki bulunma durumunda cevabınızı tam anlayamadım? Kronolojik sıraya koysam da benim durumumda, mevcut bulunduğum adreste ABD de 4 ay kalmadan önce de bulunuyordum, şimdi de. Şimdiyi ve ABD öncesi zamanı ayrı olarak eklemek gerekir mi?

evet, hepsini ayri ayri yazmaniz lazim...

1'inci ve 4'uncu ay arasi A adresinde
    4'ncu ve 6'inci ay arasi B adresinde
    6'inci ve 10'uncu ay arasi A adresinde

gibi...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@lala-bircan, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Your request cannot be processed at this time. DS-260 sayfasında sürekli bu uyarıyı veriyor . Aynı hatayı alan var mı?

Farkli web browser'lardan tekrar tekrar deneyin. Bu form tum gocmenlik surecleri icin kullaniliyor, o nedenle sitede surekli bakimlar yapiliyor...

• @crazycells @gucarslan teşekkürler

• benim nişanlın yabancı kendisi brezilya vatandaşı 2 ay içinde düğünümüz var DS-260 formunu doldururken medeni durumuma önce single doldurup evlendikten sonra değiştirip onun bilgilerini girebilir miyim?

@crazycells, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

evet, hepsini ayri ayri yazmaniz lazim...

1'inci ve 4'uncu ay arasi A adresinde
    4'ncu ve 6'inci ay arasi B adresinde
    6'inci ve 10'uncu ay arasi A adresinde

gibi...

Teşekkür ederim!

@Fıratsky, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@gucarslan, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@Fıratsky, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhabalar arkadaşlar .Benim sorunumu daha önce deneyimleyen oldu mu bilmiyorum ama daha net olması için tekrar sormak istiyorum. İkinci başvurumda case number 23xxx olarak kazandık .Ben başvuruyu yaparken oturum izni ile hali hazırda Rusya Moskova'da ikamet ediyordum .Başvuru formunda Türk pasaportu bilgilerini yazdım.Şimdi ise Rus vatandaşlığınıda alıp hem Türk hem Rus vatandaşı oldum .Eşim ve bir çocuğum sadece Rus vatandaşı diğer çocuğum ise benim gibi çifte vatandaş.Benim Türk pasaport sürem subat 2022de bitecek ve kotayı Türkiye kısmından kazandım foreing state chargeability TURKEY yazıyor. Acaba benim bu 2022 subat tarihinde bitecek Türk pasaportum ile ds260 belgesını doldurup göndermem mi daha iyi bir seçenek daha sonra yeni 10 yıllık pasaport almam ve bilgileri güncellemem mi yoksa direk 10 yıllık türk pasaportu çıkartıp onun ile ds 260 formunu doldurmam mı ya da Rus pasaportu çıkarıp bilgilerime Rus vatandaşı diye değiştirip devam etme şansım var mı ? Bu sanki yanlış bir bilgi vermişim izlenimi mi verir Rus pasaportu çıkartırıp onun ile doldursam . Ve bu başvuruyu Moskovada hangi pasaport olursa olsun mülakat yeri olarak seçebilir miyim ? Çok uzun oldu ama net bir cevaba çok ihtiyacım var yanlış bir şekilde doldurmaktan çok korkuyorum .Teşekkürler

ikisi ile de yapabilirsiniz ama tavsiyem türk pasaportu ile devam edin sürecinize.
    çünkü şuan rusya-abd siyası gerilimi yüzünden, rusya'daki abd büyükelçiliği kapanma aşamasına geldi diyebiliriz. DV2021 vizelerini basmıyorlar ve ne olacakları da belli değil. ankara sizler için daha iyi olacaktır. ileride rus vatandalığınız olduğu için mülakatınızı rusya'ya aldırma şansınız da var bu arada. o konuda sorun yaşamazsınız..

Yani ilk önce mülakat yerini Ankara seçip daha sonra nerede tekrar veya ne zaman tekrar Rusya'ya, aldırabilirim? Şuan Türkiye virüs dolayısıyla konsoloslukların tam, kapasite çalışmama durumu var ben tam tersi burada herşey çok normal seviyede devam ettiği için özellikle Moskova'da mülakatı yapmayı düşünüyorum. Geçen yıllarda en çok Rusya'dan kişi kabul etmiş. Ve mümkünse Rus pasaportu ile nasıl, formu doldurabilirim açar, mısınız?,Çünkü başvuruda Türk pasaportu ve, Türk vatandaşı, kotasından, başvurdum, şimdi ds 260da Rus, vatandaşı ve pasaportu ile göndersem yanliş beyan vermiş olmam mı? Kesin olarak nasıl öğrenirim?

iki pasaport da sizin resmi pasaportunuz, dolayisiyla istediginizi kullanabilirsiniz. Ben yerinizde olsaydim suresi en uzun olani kullanirdim.

Biz Ankara'daki ABD konsoloslugunu taniyoruz ve pek cok konuda diger konsolosluklardan anlayisli olduklarini biliyoruz, o nedenle ben her zaman baska konsolosluklardan ziyade Ankara'daki ABD konsolosluguna yonlendirmeye calisiyorum kisileri. ama tabii ki yasam ve is nedeniyle bambaska bir yerdeyseniz, o durumda mulakata gireceginiz yeri kendiniz secebilirsiniz.

ayrica neden yalan beyan verdiginizi dusundugunuzu anlayamadim, hicbir asamada yanlis beyan vermemissiniz 🙂 korkmanizi gerektirecek hicbir durum yok. Mulakata tum pasaportlarinizi gotureceksiniz zaten

Teşekkürler . Anladığım kadarıyla, şuan Amerika Rusya'dan green card kabul etmiyor o yüzden Türk pasaportumu uzatıp mülakat yeri için Ankara'yı, seçeceğim. Yalan beyandan kastım Türk pasaportu ile başvurup sonra Rus pasaportu ile devam etsem sanki iki farklı pasaport numarası ve farklı bir şahıs gibi görülebilir diye düşündüm) Tecrübem olmadığı için öğrenmek istedim

• DS 260 formunda "Electronic Diversity Visa Confirmation Number" isteniyor. bu numaradan kastı nedir acaba?

• Çekilişe katıldığım pasaportumun süresi bitti, henüz yeni pasaport da çıkrtmadım. Nüfüs müdürlükleri kapalı oldugu için yasakların bitmesini bekliyorum, fakat ds-260 formunu doldurmak için zaman kaybetmek istemiyorum.
    Süresi geçmiş pasaportla ds-260 doldurulabiliyor mu emin olamadım. Aydınlatabilirseniz çok sevinirim.

• arkadaşlar ds260 formunu doldurup bir sonraki adıma geçmek istediğimde "Your request cannot be processed at this time." uyarısını veriyor. Nedir bu uyarı neden verir araca?

• @kaanogan, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

diploma notu üniversite diplomasında gözükmüyor öğrenci işlerini arayamıyorum
    ve lise diplomasında diploma notu yok
    tarih 93 yılı olduğu için zaten o tarihlerde o tarzda bilgi gözükmüyor ne yazmam gerekiyor o bölüme ? ds260

"Degree or Diploma:" Yazıyor. Buradaki derecenin sayısal bir rakam olduğunu düşünmüyorum. Aldığın ünvanı soruyor. Ben "BACHELOR'S DEGREE" yazmışım. Aynı şekil lisenin karşısındaki "Degree or Diploma:" kısmına da "DIPLOMA" yazmışım.

edit: Green Card başvuru paketini indirdiyseniz orada ayrıntılı açıklaması yazıyor. İndirmediyseniz https://yesilkartforum.com/cekilis/ linkten indirip ayrıntılı şekilde gidin.

• Herkese merhabalar. ilk defa başvuruda bulundum ve şans eseri çıktı çıkmayan arkadaşlara en kısa sürede istediklerine ulaşırlar. sorum ise bugün ds 260 formunu doldururken ilk başta Case no'yu girdim sonrasında çıkan ekranda Case , doğum tarihi ve Confirmation numarasını girdikten sonra
    ''Your request cannot be processed at this time.'' şeklinde bir yazı çıktı karşıma ne yapmam gerekiyor? yardımcı olursanız çok sevinirim teşekkürler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@FUAT-ARI, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

arkadaşlar ds260 formunu doldurup bir sonraki adıma geçmek istediğimde "Your request cannot be processed at this time." uyarısını veriyor. Nedir bu uyarı neden verir araca?

yoğunluktan kaynaklı. sonradan tekrardan deneyin lütfen..

• Your request cannot be processed at this time. hatası alıyorum nedir bu arkadaşlar yoğunluktan mı kaynaklanıyor. Yoksa başka bir sebebi mi var.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@lala-bircan, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

benim nişanlın yabancı kendisi brezilya vatandaşı 2 ay içinde düğünümüz var DS-260 formunu doldururken medeni durumuma önce single doldurup evlendikten sonra değiştirip onun bilgilerini girebilir miyim?

elbette. bu şekilde değişiklik yapabilirsiniz..
    sonradan eşinizi eklemek icin kcc ile iletişime geçmeniz gerekiyor.
    şimdiden mutluluklar.

• Ds 260 formunda çalıştığı yerleri İngilizcemi yazmak gerekiyor mesela aydın il milli eğitim müdürlüğünde öğretmen olarak mı yoksa her atandığım okulu tek tek mi yazmalıyım? Teşekkürler

• Merhaba arkadaşlar, bende dv2022 kazananlar grubundayım. Fakat haydar adlı arkadaşımızla aynı derde muzdaribim, ds-260 süresi geçmiş pasaportla doldurulabilir mi ?

@haydarfurkan, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Çekilişe katıldığım pasaportumun süresi bitti, henüz yeni pasaport da çıkrtmadım. Nüfüs müdürlükleri kapalı oldugu için yasakların bitmesini bekliyorum, fakat ds-260 formunu doldurmak için zaman kaybetmek istemiyorum.
    Süresi geçmiş pasaportla ds-260 doldurulabiliyor mu emin olamadım. Aydınlatabilirseniz çok sevinirim.

• Bu ileti silindi!

• Merhaba, DS260 ile ilgili kafama takılan bir kısım var, doğru yerde mi soruyorum emin değilim ama, kişisel bilgilerde değişen surname - name kısmı var. Surname değiştiyse sadece değişeni yazıp name kısmını olduğu gibi bırakıyormuşuz. Ben evlenip boşandım ve evlendiğimde çift soyad kullandım (F.... K.... B...) Şimdi formu doldururken değişen surname kısmına sadece B.... yazsam (eşimin soyadı) name kısmına da kendi adımı yazdığımda kendi soyadımı herhangi bir yere yazamamış oluyorum, eksik oluyor. Değişen soyadı kısmına K.... B..... mı yazmalıyım? Çok saçma bir soru olabilir ama insan o formu doldururken geriliyor 😂 umarım anlatabilmişimdir ve yardımcı olabilecek birileri vardır, şimdiden teşekkürler

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

83

40.2k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |