Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@Erbatur, içinde söyledi: Re-entry Permit (I 131 form ve I 327 belgesi)

Merhaba, Aralık sonunda evrakları postalayıp başvurmuştum. Şubat gibi işleme alındığına dair posta ve takip numarası geldi. Bugünde bildirim geldi takip numarası ile bağlantılı olarak;
    “Case Was Updated To Show Fingerprints Were Taken”, “As of March 18, 2021, fingerprints relating to your Form I-131, Application for Travel Document...” bu yazıyor. Ben parmak izi falan vermedim, bu tam ne anlama geliyor bilen var mı?

Başka bir sitede şöyle diyor; “Bu durum nadir / özel durumda, önceki USCIS dosyalarından geçmiş parmak izlerinin eski kayıtları yeni başvuruda uyguladığı anlamına gelir.”

Sanırım biyometrik randevu vs. adımlarını otomatik olarak geçtim.

Dediginiz gibi sistemde (sanirim son 5 yildaydi) parmak izi varsa bunu otomatik olarak kullaniyorlar su an icin. Sitedeki not bu duruma isaret ediyor gibi...

• @crazycells Merhaba, bu vakadan yola çıkarak, yani daha önce USCIS'e fingerprint verdiysek eğer, ikinci defa re-entry permit'e başvurmamız halinde işlemlerin daha hızlı hallolması gerekir dimi?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mulus, içinde söyledi: Re-entry Permit (I 131 form ve I 327 belgesi)

@crazycells Merhaba, bu vakadan yola çıkarak, yani daha önce USCIS'e fingerprint verdiysek eğer, ikinci defa re-entry permit'e başvurmamız halinde işlemlerin daha hızlı hallolması gerekir dimi?

Evet, pandemi uygulamalari devam ettigi surece USCIS bu sekilde davranacaktir. USCIS ofislerindeki trafigi mumkun oldugu kadar azaltmaya calisiyorlar.

• Merhaba, iki sorum vardı:

• 2019 Aralık ayında re-entry permit aldım ve o tarihten bu yana ABD'ye giriş yapmadım. Aralık ayında 2 senelik izin sürem dolacağı için Aralık olmadan ülkeye giriş çıkış yapmak istiyorum. Bu giriş çıkışımda ABD dışında kalacağım sürenin başlangıcı olarak iznimin bittiği tarih mi yoksa ülkeye giriş çıkış yapacağım tarih mi kabul edilecek?

• Re-entry permit evrağım fiziki olarak henüz bana ulaşmadı. Amerika'da beyan ettiğim adrese ulaştı, o arkadaş Türkiye'ye gelecekti ve ben ondan teslim alacaktım ama kendisinin gelememe durumu var. İnanılmaz gerildim bu konuyla alakalı ama elimden gelecek tek şey bana kargolamasını istemek. Sorum şu: Sonuçta ben bu izni aldım, sistemde izni var diye gözüküyor olmalıdır, fiziken yanımda olmadan giriş çıkış yapabilir miyim? Yoksa illa o iznin yanımda mı olması gerekiyor?

Teşekkürler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mulus, içinde söyledi: Re-entry Permit (I 131 form ve I 327 belgesi)

Merhaba, iki sorum vardı:

• 2019 Aralık ayında re-entry permit aldım ve o tarihten bu yana ABD'ye giriş yapmadım. Aralık ayında 2 senelik izin sürem dolacağı için Aralık olmadan ülkeye giriş çıkış yapmak istiyorum. Bu giriş çıkışımda ABD dışında kalacağım sürenin başlangıcı olarak iznimin bittiği tarih mi yoksa ülkeye giriş çıkış yapacağım tarih mi kabul edilecek?

• Re-entry permit evrağım fiziki olarak henüz bana ulaşmadı. Amerika'da beyan ettiğim adrese ulaştı, o arkadaş Türkiye'ye gelecekti ve ben ondan teslim alacaktım ama kendisinin gelememe durumu var. İnanılmaz gerildim bu konuyla alakalı ama elimden gelecek tek şey bana kargolamasını istemek. Sorum şu: Sonuçta ben bu izni aldım, sistemde izni var diye gözüküyor olmalıdır, fiziken yanımda olmadan giriş çıkış yapabilir miyim? Yoksa illa o iznin yanımda mı olması gerekiyor?

Teşekkürler

1. Hala re-entry permit gecerli olacagi icin girerken boyle bir hesabin yapilacagini sanmiyorum. Cikarken ise ciktiginiz tarihi goz onunde bulunduracaklar.

2. Yaninizda re-entry permit olmasi gerekiyor, onsuz girmeyin. Arkadasiniz size en hizli sekilde kargo ile ulastirsin.

• @crazycells peki anladım, cevap için teşekkürler 🙂

• @redsat2000 hala gelmedi mi sizin randevu

• ⭐⭐⭐⭐

@verdal Hayir ses yok hala Bir sey olursa buradan bildireceğim

• ⭐⭐⭐⭐

Bugün Re entry permit biometric photo ve finger print randevu yazım geldi. 05 Mayıs 2021 saat 0100 pm de randevu tarihim . 9 ay sonra bana sıra geldi .

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@redsat2000, içinde söyledi: Re-entry Permit (I 131 form ve I 327 belgesi)

Bugün Re entry permit biometric photo ve finger print randevu yazım geldi. 05 Mayıs 2021 saat 0100 pm de randevu tarihim . 9 ay sonra bana sıra geldi .

gozunuz aydin.

• @redsat2000 şükür sonunda geldi hayırlı olsun

• ⭐⭐⭐⭐

@verdal teşekkürler Umarım en kısa zamanda belge elime ulaşır.

• @redsat2000 inşallah öyle olur.

• Herkese merhaba son zamanlarda re entry yapanlarin İlk notice lerinde düzelme var mı ne kadar surede geliyor bilgisi olan yazabilir mı.

• @crazycells merhaba,

1- I131 formunu Amerika'da doldurduktan sonra hemen ülkeden ayrılmak mümkün mü? Biyometrik randevu için ikinci bir seyahat yapmayı düşünüyoruz.
    2- Biyometrik randevu bizim formda belirttiğimiz adrese yakın bir lokasyona mı veriliyor?

Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@tolgaa, içinde söyledi: Re-entry Permit (I 131 form ve I 327 belgesi)

@crazycells merhaba,

1- I131 formunu Amerika'da doldurduktan sonra hemen ülkeden ayrılmak mümkün mü? Biyometrik randevu için ikinci bir seyahat yapmayı düşünüyoruz.
    2- Biyometrik randevu bizim formda belirttiğimiz adrese yakın bir lokasyona mı veriliyor?

Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler

1. Hayir, USCIS basvuruyu alana kadar ABD'de kalmalisiniz. Eger USCIS basvuruyu degerlendirmeye aldiginda ABD'yi terk etmis olursaniz direkt basvuruyu sonlandiriyorlar. Fakat sonrasinda ABD'den cikip, biyometrik randevu icin geri donebilirsiniz.

2. Evet, size en yakin USCIS ofisine.

• ⭐⭐⭐⭐

Bugün Biometric photo ve finger print işlemini tamamladım. Sıra değerlendirme sonrası traveller document evrakımın teslimine geldi. Randevu Bekleyen herkese iyi sabırlar ve kolaylıklar diliyorum.

• @crazycells I-131 formunu(seyahat için) I-130 ve I-130A formları ile birlikte mi gönderiyoruz
    Bir de seyahat izin formu ne kadar sürede onaylanıp bize geliyor tahmini süre olarak.. O form İçin ayrıca ücret ödenmiyor sanırım

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mümine, içinde söyledi: Re-entry Permit (I 131 form ve I 327 belgesi)

@crazycells I-131 formunu(seyahat için) I-130 ve I-130A formları ile birlikte mi gönderiyoruz
    Bir de seyahat izin formu ne kadar sürede onaylanıp bize geliyor tahmini süre olarak.. O form İçin ayrıca ücret ödenmiyor sanırım

Hangi surecteydiniz? Konsoloslukta IR-1 surecinde degil miydiniz? Bilgilerinizi imzaniza tasirsaniz cevap verebilirim.

Eger ABD'de I-485 gonderiyorsaniz, I-131 icin ucret odemenize gerek yok, beraber gonderebilirsiniz.

• @crazycells, içinde söyledi: Re-entry Permit (I 131 form ve I 327 belgesi)

@mümine, içinde söyledi: Re-entry Permit (I 131 form ve I 327 belgesi)

@crazycells I-131 formunu(seyahat için) I-130 ve I-130A formları ile birlikte mi gönderiyoruz

Hangi surecteydiniz? Konsoloslukta IR-1 surecinde degil miydiniz? Bilgilerinizi imzaniza tasirsaniz cevap verebilirim.

Eger ABD'de I-485 gonderiyorsaniz, I-131 icin ucret odemenize gerek yok, beraber gonderebilirsiniz.

Teşekkür ederim yanıtınız İçin. Bir yakınım İçin sormuştum. Kendisi Amerika’daydı. Orada erkek arkadaşı ile evlendi. Evraklarını hazırlıyorlardı.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

95

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |