Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@başkan DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@crazycells sayın crazycells, okulun verdiği mezunuyet belgesi genelde 1 yıl için verilir noterden de tasdikli olmadığından ve bilgisayardan kolaylıkla oluşturulabildiğinden bu belge elçilik hizmetlerinde gecersizdir.orjinal diplomanın olması tabiki iyidir ;ama barkodlu e-devlet cıktısı da işe yarar: meb-üniversite-noter kapalı sistem aracılığı ile kolaylıkla elçilikten sorusturulabilir sadece biraz zaman alır.

normalde diplomanin asli gibidir ve noter onayli kopyasi bile konsolosluk tarafindan kabul gormuyor, orjinalini gormek istiyorlar. Dolayisiyla bir belgenin Turkiye'deki diger kurumlarda gecmesi ABD konsoloslugunun bunu vize gorusmesi icin kabul etmek zorunda oldugunu anlamina gelmiyor. Henuz foruma bu yonde bir deneyim aktarilmis degil, o nedenle hickimseye "diplomanin orjinali" disinda verebilecek bir tavsiyem yok. Ama eger konsoloslugun bunu da kabul ettigi yonunde birkac kisiden deneyim duyarsak o durumda dediginiz gibi yonlendirebiliriz kisileri.

• Sanirim bu sene diplomasi kayip olup alan bi cift vardi senenin baslarinda

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@metert DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Sanirim bu sene diplomasi kayip olup alan bi cift vardi senenin baslarinda

dogrudur. Zaten diplomaniz kayipsa diplomanizin orjinalini gosteremezsiniz. Bu durumda okuldan yeni bir belge ve ek olarak bahsedildigi gibi e-devlet ciktisi faydali olur. Ama orjinal diplomaniz kayip degilse konsolosluk israrla bu diplomayi gormek isteyecektir.

• Yasaklı

@crazycells DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@crazycells sayın crazycells, okulun verdiği mezunuyet belgesi genelde 1 yıl için verilir noterden de tasdikli olmadığından ve bilgisayardan kolaylıkla oluşturulabildiğinden bu belge elçilik hizmetlerinde gecersizdir.orjinal diplomanın olması tabiki iyidir ;ama barkodlu e-devlet cıktısı da işe yarar: meb-üniversite-noter kapalı sistem aracılığı ile kolaylıkla elçilikten sorusturulabilir sadece biraz zaman alır.

normalde diplomanin asli gibidir ve noter onayli kopyasi bile konsolosluk tarafindan kabul gormuyor, orjinalini gormek istiyorlar. Dolayisiyla bir belgenin Turkiye'deki diger kurumlarda gecmesi ABD konsoloslugunun bunu vize gorusmesi icin kabul etmek zorunda oldugunu anlamina gelmiyor. Henuz foruma bu yonde bir deneyim aktarilmis degil, o nedenle hickimseye "diplomanin orjinali" disinda verebilecek bir tavsiyem yok. Ama eger konsoloslugun bunu da kabul ettigi yonunde birkac kisiden deneyim duyarsak o durumda dediginiz gibi yonlendirebiliriz kisileri.

sayın crazycell, ülkede o kadar cok sahte mühendis,sahte öğretmen türedi ki artık orjinal diplomaya güven az seviyeye indi.şuan da en güvenilir kaynak meb-noter-üniversite kapalı sisteminin yer aldığı e-devlet uygulaması.elçilik onlara verdiğiniz orjinal diplomayı kontrol etmek istediğinde bu sisteme başvuruyor.daha önce birileri yazmıştı foruma "diplomanın sahte olduğunu nasıl anladılar" diye.işte bahsettiğim bu yöntemle öğreniyorlar.

• Yasaklı

dogrudur. Zaten diplomaniz kayipsa diplomanizin orjinalini gosteremezsiniz. Bu durumda okuldan yeni bir belge ve ek olarak bahsedildigi gibi e-devlet ciktisi faydali olur. Ama orjinal diplomaniz kayip degilse konsolosluk israrla bu diplomayi gormek isteyecektir.

sayın crazcell, e-devlet çıktı(kağıda basılı) şeklinde değil de genelde bilgisayarı açıp burdan göster diyorlar ya da ordan çıktıyı kendileri alıyorlar.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

sayın crazcell, e-devlet çıktı(kağıda basılı) şeklinde değil de genelde bilgisayarı açıp burdan göster diyorlar ya da ordan çıktıyı kendileri alıyorlar.

universite bilgilerinin e-devlet ciktisinda barkod yok mu? Diger e-devlet ciktilarinda oldugu icin, bunda da var diye dusundum. Eger varsa, sistemden belge dogrulamasi yapmak cok kolay cunku.

• Yasaklı

universite bilgilerinin e-devlet ciktisinda barkod yok mu? Diger e-devlet ciktilarinda oldugu icin, bunda da var diye dusundum. Eger varsa, sistemden belge dogrulamasi yapmak cok kolay cunku.
    diploma dahil onay gerektiren belgelerde var barkod.bir belgenin e devlette görünmesi zaten orjinal olduğunun kanıtıdır zaten. çıktı almaya gerek bile kalmayabilir.

• Yasaklı

onay gerektiren her belgede barkod var.

• merhaba,

hem çalışma hayatım devam ediyor hem de master devam ediyor,

master ımın devam ettiğini DS 260 ta Present work/education bölümünde ilk önce mevcut çalıştığım şirkeit sonra ikinci bir iş gibi student olarak işaretleyip master bilgilerilini Present kısmına mı girmeliyim, yoksa Previous work/educatiion bölümünde mezun olduğum lise üniversite gölümünde 3. bir yer daha açıp orada mı belirtmeliyim?

• @crazycells

Sicil kaydı alınamıyor ise ne yapmamız gerekecek bu durumla ilgili ?
    "reciprocity by country" nedir bilemedim.
    Yani ABD konsolosluğu 9 yaşında çıkış yapmış birinden o ülkeye ait sicil kaydını ısrarla istemesi ve olmazsa olmaz demesi inanılmaz saçma geliyor bana.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@toprock DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@crazycells

Sicil kaydı alınamıyor ise ne yapmamız gerekecek bu durumla ilgili ?
    "reciprocity by country" nedir bilemedim.
    Yani ABD konsolosluğu 9 yaşında çıkış yapmış birinden o ülkeye ait sicil kaydını ısrarla istemesi ve olmazsa olmaz demesi inanılmaz saçma geliyor bana.

Dogdunuz yerden adli sicil kaydi gerekiyor, o ayri bir durum. Ama bazi ulkelerde boyle bir belge yok, o durumda konsolosluk bunu istemiyor. Misal ABD, Iran, Bulgaristan gibi ulkelerde boyle bir belge vermiyor devlet.

Bulgaristan'da polis belgesi (adli sicil kaydi) diye bir belge yokmus, bilginize:

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@yboran DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

merhaba,

hem çalışma hayatım devam ediyor hem de master devam ediyor,

master ımın devam ettiğini DS 260 ta Present work/education bölümünde ilk önce mevcut çalıştığım şirkeit sonra ikinci bir iş gibi student olarak işaretleyip master bilgilerilini Present kısmına mı girmeliyim, yoksa Previous work/educatiion bölümünde mezun olduğum lise üniversite gölümünde 3. bir yer daha açıp orada mı belirtmeliyim?

1. bir is olarak degil de, egitim kisminda belirtmeniz yeterli.

• @crazycells geçmiş eğitim bilgilerim kısmında doldurduğumda

date to attendance kısmına tarih girmem isteniyor, ama okul devam ediyor? burayı nasıl belirtmeliyim. yaklışık bitiş tarihini girdiğimde ise ileri bir tarih olduğundan kabul etmiyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@yboran DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@crazycells geçmiş eğitim bilgilerim kısmında doldurduğumda

date to attendance kısmına tarih girmem isteniyor, ama okul devam ediyor? burayı nasıl belirtmeliyim. yaklışık bitiş tarihini girdiğimde ise ileri bir tarih olduğundan kabul etmiyor.

bitis olarak dunun tarihini yazin, sorun olmaz...

• @crazycells selam. Benimde aöf devam ediyor 4uncu sınıftayım. Ben sadece lise mezuniyet bilgimi yazdım. Aöf henüz bitmediği için hiçbir bilgisini yazmadım. Sıkıntı olmaz umarım.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@orhant DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@crazycells selam. Benimde aöf devam ediyor 4uncu sınıftayım. Ben sadece lise mezuniyet bilgimi yazdım. Aöf henüz bitmediği için hiçbir bilgisini yazmadım. Sıkıntı olmaz umarım.

hayir, sikinti olmaz.

• @crazycells ağzınızdan bal damlıyor. Keşke konsolos olsanız :)) değerlendirmeleriniz ve bilgilendirmeleriniz öok önemli ve kayda değer bilgiler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@orhant DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@crazycells ağzınızdan bal damlıyor. Keşke konsolos olsanız :)) değerlendirmeleriniz ve bilgilendirmeleriniz öok önemli ve kayda değer bilgiler.

o sorun olabilirdi 🙂 cunku ben konsolos olsaydim, Turkiye her yil 3500 vize kotasini asardi 🙂

• @crazycells Süper haber.
    Yerimizde duramıyoruz. Bu 1 yıl nasıl geçecek

• Merhabalar, birkaç sorum olacak. Case No: 2018EU215xx. Randevu tarihim de 9 Temmuz 2018 olarak belirlenmiş.

1- AIS kaydı yapmaya çalışırken randevunuz hazır değil hatası alıyorum.
    Case No : 2018EU215XX
    Confirmation No : AA00112233

gibi bir yapıda giriyorum ancak hata veriyor. Acele mi ediyorum bu kayıt için ?

2- Doktor randevusu ayarlamak istiyorum. Doğduğunuz şehir bilgisini istiyor. Pasaportta doğduğum yer şehrimin bir ilçesi olarak görünüyor ki DS260'ta da ilçe olarak girmiştim. Ama Doğduğunuz Şehir diyince sormak istedim. Şuradaki bilgiden bahsediyorum:

ScreenShot: https://ibb.co/dBsvSy

Buraya ilçeyi mi girmem gerekiyor yoksa şehri mi ?

3- Yine doktor randevusu alırken Case No en az 13 karakter uzunluğunda olmalı diyor. 2018EU215xx 'in önüne ANK mi yazmam gerekiyor ? Yoksa farklı bir durum mu sözkonusu ?

4- Konsolosluğa verilecek olan belgelerin bazılarının/hepsinin ingilizce tercümesi de olması gerekiyor mu ?

5- Yurt dışında yaşadığımız süreler için sicil kaydı isteniyor. 7 ay kadar yurtdışında kaldım ancak sicil kaydı konu başlığındaki bir mesajda şunu okudum:

"Aslinda sure 1 yil, polis belgesini su an yasadiginiz ulkede 6 aydan fazla kaldiysaniz almaniz gerekiyor, bir de 1 yildan fazla kaldiginiz tum ulkelerden. Bazı ulkelerden alinmasina gerek yok ya da alinamiyor. ABD de bu ulkelerden biri."

6- 2018 talihlisi olarak bu soruların tamamını 2019 başlığında soruyorum ama diğer konu çok sakin geldi, sanki herkes buraya taşınmış gibi, kusura bakmayın lütfen, gerekirse cevabı aldıktan sonra silerim 🙂

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

99

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |