Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@Orhan-Cabarov, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@crazycells Merhaba hocam ben de bu konu hakkında bir şey sormak istiyorum izninizle. Azerbaycan’a taşınmadan önce ds-260 formunu Türkiye’deyken açıp adres değişikliği yaptıktan birkaç hafta sonra Azerbaycan’a taşınsam olur mu ? Zaman kaybetmemek için soruyorum. Net gideceğim tarih belli değil ama %90 mayısın sonuna doğru olacak.

Edit: Bir de burada bilgisayarım var diye rahat oluyor bu işlemleri yapmak.

bu sekilde sorun olacagini sanmam. 👍

• @crazycells, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@rayen, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Herkese merhaba;
    Daha önceden eşimin Fas vatandaşı olması ve lotonun ona çıkmasından dolayı mülakat yerimizi Ankara'nın da açılma durumlarının sıkıntılı olması sebebiyle Casablanca'ya taşımayı düşündüğümüzü ve ne yapmamız gerektiğini sormuştum. Burada @gucarslan kardeşimizin de telkiniyle KCC'ye attığımız maili ve bize dönüşlerini size iletmek istiyorum.

Dear Responsible;

I would like to change my interview location from Ankara/Turkey where I'm residing to Casablanca/Morocco, my original country.

Kindly note that I'm a Moroccan citizen, I still have a home and family in Marrakech/Morocco, and my case number is already from the AF region as I have applied to the DV 2021 with my Moroccan Passport.

Due to unknown reasons the U.S. embassy in Turkey is not processing DV cases, I don't want to lose my chance to have the green card I'm dreaming about for years, therefore I'm kindly asking you to change my interview location and allow me to have my chance of being interviewed in Morocco, as the U.S Embassy in Morocco is working and processing DV cases as well.

Bugün gelen cevap ise şöyle;

Thank you for your inquiry.
    Based on the information you have provided, your interview location has been changed from Ankara to Casablanca. The new interview location will not appear on your DS-260, but will be used by KCC for scheduling purposes. When we have scheduled your interview, you will be required to log into the Entrant Status Check (ESC) to view your appointment notification. At that time, please verify that your appointment is scheduled for the correct post. If for any reason it is not, you may contact KCC again at [email protected]. You will also need to request that KCC unlock your DS-260, so that you can update your application with your new address. (Please note that Post Office Boxes and mailing addresses in care of another person do not justify a change of interview location.)

Burdan anladığım kadarıyla mülakat yerimiz değişti. Bu sevindirici kısmı fakat bir noktada DS-260'ı açıp adres güncelleyin diyor. Burada eşimin ailesinin yaşadığı yeri yazmış olmak yeterli midir? Diğer taraftan bir oh çekebilir miyiz?
    Teşekkürler.

"I don't want to lose my chance to have the green card"... diye yazmissiniz ama buradaki burokrasiyi iyi anlamaniz lazim. Sadece bu sansi kaybetmemeniz icin KCC bu degisikligi yapmiyor, siz baska bir ulkede bulunacaksiniz diye yapiyor, o nedenle DS-260 formunuzu guncelleyip esinizin Fas adresini formlara yazin. Hatta daha sonra lokal yasaklara takilmamaniz icin Fas'a ilk firsatta seyahat plani da yapmanizi tavsiye ederim.

Eger Fas'ta bulunuyorsaniz ve Fas'ta uzun sure kalacaksaniz o durumda KCC'nin sizi oradaki konsolosluga yonlendirmesinde bir sorun olmayacak.

Öncelikle teşekkürler cevabınız için. Bizim onlara bu maili atmamızdaki amaç ve zaten açıkça bunu belirttik Türkiye'deki konsolosluğun açılmama ihtimali. Yani biz fas'a taşınmayacağız (KCC'ye bunu bildirdik). Onlarda değişiklik yaptık mailini attılar. Bize verecekleri mülakat tarihinden 2-3 hafta önce gidip alabilirsek vizemizi alıp Türkiye'ye döneceğiz. Daha sonra hazırlıkları yapıp bir ay içinde Amerika'ya yerleşeceğiz. Bununla ilgili de kabul mailinden sonra bir daha mail ile belirttik ve şimdi cevap bekliyoruz. Bu noktada bir sorun teşkil eder mi mülakat zamanı? Zaten şuan istesek bile Fas türkiye uçuşları 21 Mayıs'a kadar kapalı.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Herkese merhaba;
    Daha önceden eşimin Fas vatandaşı olması ve lotonun ona çıkmasından dolayı mülakat yerimizi Ankara'nın da açılma durumlarının sıkıntılı olması sebebiyle Casablanca'ya taşımayı düşündüğümüzü ve ne yapmamız gerektiğini sormuştum. Burada @gucarslan kardeşimizin de telkiniyle KCC'ye attığımız maili ve bize dönüşlerini size iletmek istiyorum.

Dear Responsible;

I would like to change my interview location from Ankara/Turkey where I'm residing to Casablanca/Morocco, my original country.

Kindly note that I'm a Moroccan citizen, I still have a home and family in Marrakech/Morocco, and my case number is already from the AF region as I have applied to the DV 2021 with my Moroccan Passport.

Due to unknown reasons the U.S. embassy in Turkey is not processing DV cases, I don't want to lose my chance to have the green card I'm dreaming about for years, therefore I'm kindly asking you to change my interview location and allow me to have my chance of being interviewed in Morocco, as the U.S Embassy in Morocco is working and processing DV cases as well.

Bugün gelen cevap ise şöyle;

Thank you for your inquiry.
    Based on the information you have provided, your interview location has been changed from Ankara to Casablanca. The new interview location will not appear on your DS-260, but will be used by KCC for scheduling purposes. When we have scheduled your interview, you will be required to log into the Entrant Status Check (ESC) to view your appointment notification. At that time, please verify that your appointment is scheduled for the correct post. If for any reason it is not, you may contact KCC again at [email protected]. You will also need to request that KCC unlock your DS-260, so that you can update your application with your new address. (Please note that Post Office Boxes and mailing addresses in care of another person do not justify a change of interview location.)

Burdan anladığım kadarıyla mülakat yerimiz değişti. Bu sevindirici kısmı fakat bir noktada DS-260'ı açıp adres güncelleyin diyor. Burada eşimin ailesinin yaşadığı yeri yazmış olmak yeterli midir? Diğer taraftan bir oh çekebilir miyiz?
    Teşekkürler.

"I don't want to lose my chance to have the green card"... diye yazmissiniz ama buradaki burokrasiyi iyi anlamaniz lazim. Sadece bu sansi kaybetmemeniz icin KCC bu degisikligi yapmiyor, siz baska bir ulkede bulunacaksiniz diye yapiyor, o nedenle DS-260 formunuzu guncelleyip esinizin Fas adresini formlara yazin. Hatta daha sonra lokal yasaklara takilmamaniz icin Fas'a ilk firsatta seyahat plani da yapmanizi tavsiye ederim.

Eger Fas'ta bulunuyorsaniz ve Fas'ta uzun sure kalacaksaniz o durumda KCC'nin sizi oradaki konsolosluga yonlendirmesinde bir sorun olmayacak.

Öncelikle teşekkürler cevabınız için. Bizim onlara bu maili atmamızdaki amaç ve zaten açıkça bunu belirttik Türkiye'deki konsolosluğun açılmama ihtimali. Yani biz fas'a taşınmayacağız (KCC'ye bunu bildirdik). Onlarda değişiklik yaptık mailini attılar. Bize verecekleri mülakat tarihinden 2-3 hafta önce gidip alabilirsek vizemizi alıp Türkiye'ye döneceğiz. Daha sonra hazırlıkları yapıp bir ay içinde Amerika'ya yerleşeceğiz. Bununla ilgili de kabul mailinden sonra bir daha mail ile belirttik ve şimdi cevap bekliyoruz. Bu noktada bir sorun teşkil eder mi mülakat zamanı? Zaten şuan istesek bile Fas türkiye uçuşları 21 Mayıs'a kadar kapalı.

Siz bilirsiniz, ne yapacaginiz tamamen size kalmis. Ama KCC olayi sizin gordugunuz gibi gormuyor. Fas'ta olacaginizi dusundukleri icin bu degisikligi yaptiklarini dusunuyorum. Eger mulakat tarihi dagitilirken hala Fas'ta degilseniz mulakat tarihi vermeyebilirler. Ben yerinizde olsaydim risk almazdim. Eger Fas'ta olursaniz, formlarda Fas adresi olursa, boyle bir durumda Fas'taki ABD konsoloslugunda randevu almanizin onunde hicbir engel kalmaz.

• @fortuneormisfortune

1. DV-2020 kazananı olup, dava açıp, kazanmış bulunanlardan vizesini cebine koyup, gidebilmiş olanlar var (ör: Aker v. Trump). DV-2020 kazananı olup, dava açıp, kazanmış bulunanlardan henüz vizesini cebine koyup, gidememiş olanlar da var (Gomez v. Trump). Ama hiç değilse, Gomez v. Trump davasının yargıcı Mehta, DV-2020 kazananlarına, DV-2020 resmen bitmiş olmasına rağmen, 9.095 adet vize daha rezerve etti. Gerçi, bu vizelerin de ne zaman, kime, hangi öncelik sırasına göre dağıtılacağı belli değil. DV-2021 kazananı olup, dava açanlardan ise, henüz hiç kimse istediğine kavuşamadı. Zira, DV-2021 kazananları için açılan davalardan (Jacob v. Biden, Rai v. Biden, Goh v. Blinken) hiçbiri, henüz sonuçlanmadı.

2. 1 Ekim'den sonra herhangi bir dava açıldığını göremezsiniz. Zira, DV-2021 30 Eylül 2021 itibariyle resmen bitiyor ve "aranabilecek" bir hakkınız kalmıyor -- ki, bu "hak" kavramı konusunda da, Department of State'in "Bu bir hak değil, ayrıcalıktır" şeklinde keskin görüşleri var.

3. Jacob v. Biden davasına (Avukatlar: Curtis Morrison ve Rafael Urena) katılım, dava açılmadan önce 500 Dolar, davacı ABD'ye göçmen vizesiyle giriş yaptıktan sonra bir 500 Dolar daha (ve her "dependant"ı için, ABD'ye girişte 500'er Dolar daha) şeklinde fiyatlandırılmıştı. Bu davaya artık katılımcı kabul edilmiyor.

Rai v. Biden davası (Avukatlar: Curtis Morrison ve Rafael Urena) Schengen bölgesi yasakları hakkında olduğundan, bizi bağlamıyordu. Zaten, bu davaya da artık katılımcı kabul edilmiyor.

Goh v. Blinken davası (Avukatlar: ImmPact Litigation Team (Kuck & Baxter, Siskind & Susser, Joseph & Hall)), 29 Mart'a kadar başvuranlar için bir kereye mahsus 1.500 Dolar, 29 Mart - 5 Nisan arası başvuranlar için bir kereye mahsus 2.000 Dolar şeklinde fiyatlandırılmıştı. 28 - 30 Nisan arası bir tur daha katılımcı kabul ettiler. Bu turda dava ücreti, bir kereye mahsus 2.002 Dolar idi. 30 Nisan itibariyle, bu davaya da artık katılımcı kabul edilmiyor.

Açılması beklenen (şimdilik) tek ve son dava, yine Curtis Morrison ve Rafael Urena tarafından açılacak. Dava ücreti, dava açılmadan önce 500 Dolar, davacı ve ailesi ABD'ye göçmen vizeleriyle giriş yaptıktan sonra (aile büyüklüğü ne olursa olsun) 1.000 Dolar daha şeklinde olacak. Bu davaya katılmak için ilgili link:

https://curtismorrisonlaw.com/m/login?r=%2Fdv2021

ImmPact Litigation Team tarafından yeni bir dava açılırsa da, duyurusu şu linkte yayınlanır (takip etmekte fayda olabilir):

• Ben bir şey sormak istiyorum. Bu söz konusu davalar, sadece katılımcılarını mı ilgilendiriyor, yoksa genel olarak talihliler hakkında bir kararın verilmesi için açılmış davalar mı?

• Yasaklı

Edit: Bu dava hakkında ayrı bir başlık açıldığı için iletiyi silip konu linkini koyuyorum. Herkes için hayırlı olsun.

DV2021 Büyük Mandamus Davası (Mayıs 2021)
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/4281/dv2021-büyük-mandamus-davası-mayıs-2021/2?_=1619908028683

• ⭐⭐⭐

@Emre-Serda, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Ben bir şey sormak istiyorum. Bu söz konusu davalar, sadece katılımcılarını mı ilgilendiriyor, yoksa genel olarak talihliler hakkında bir kararın verilmesi için açılmış davalar mı?

Merhaba,

Yalnızca Jacob davasında davacı olsun ya da olmasın herkesi kapsayan talep anlamına gelen “class” talebi bulunuyor. Diger davaların tamamı yalnızca davacılara yönelik.

Diğer yandan Jacob davasında yargıcın “class” talebine şimdilik biraz uzak durduğunu son duruşmadan biliyoruz.

• Daha önce soruldu mu bilemiyorum , ancak örnek olarak EUxx2000 sıralaması Türkiyede kaçıncı sıraya denk geliyor bununla ilgili bir bilgi var mı ?

• Sayin @kingocali,

Yaptiginiz aciklamaya tesekkurler.

Acikcasi bu noktadan sonra dava gerekliligi konusunda tek aydinlanmasi gereken nokta: Mayis ayinda acilma ile birlikte bir haraketlilik olacak mi ve takip eden aylarda bu devam ettirilerek mulakatlar bir noktaya gelecek mi (bu disariya yoneltilmis bir soru degildir).

Selamlar, hurmetler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ucakci, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Daha önce soruldu mu bilemiyorum , ancak örnek olarak EUxx2000 sıralaması Türkiyede kaçıncı sıraya denk geliyor bununla ilgili bir bilgi var mı ?

onunla ilgili bir veri yok ne yazık ki. sadece tuttuğumuz excel listesinde bir miktar fikir elde edebiliyoruz.

• @fortuneormisfortune Rica ederim. Aynen öyle. Ben şahsen, bugüne kadarki gidişata ve ilgili kişi ve kurumların beyanatlarına bakarak, 17 Mayıs'tan sonra da, Ankara'da bizim lehimize herhangi bir hareketlilik olmayacağını öngördüğüm, olsa bile dosya numaram çok yüksek olduğu için, dava açmayı uygun buldum (Ama yeterli bulduğumu söyleyemem. Zira, bir B planı üzerinde de çalışmak zorunda hissediyorum).

Lakin, dava açıp açmama konusunda karar verilirken, 30 Eylül 2021'de DV-2021 süreci resmen tamamlandıktan sonra dahi, hakimin DV-2021 kazananlarına bu tarihten sonra kullandırılmak üzere binlerce vize rezerve etmesinin de davanın olası çıktılarından biri olduğunu hesaba katmakta fayda var.

Kararınızda kolaylıklar, sürecinizde başarılar...

• Yasaklı

Merhaba. KCC ye 22 nisan da mail attım ama hala cevap vermediler. Tekrar mail atabilir miyim ? Yoksa biraz daha mı beklemem gerekiyor?

• @Orhan-Cabarov Hangi konuda mail atmistiniz? Ben de mulakat yerimi degistirmek icin mail atmayi dusunuyordum , cevap vermelerinin 10 gunden fazla surmesi gozumu korkuttu acikcasi

• Yasaklı

@T-A Mülakat yeri değişmek için mail attım hocam. Yukarıda rayen isimli üyeye hemen cevap vermişler. Kişiden kişiye göre değişiyor sanırım.

• Merhaba,

Evrak onayi noktasinda bir imzada 9,000 gordum yanilmiyorsam (yine de kimseyi yaniltmak istemem, o sebeple soruyorum).

Evrak onayi su an kacta?

• @T-A, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@Orhan-Cabarov Hangi konuda mail atmistiniz? Ben de mulakat yerimi degistirmek icin mail atmayi dusunuyordum , cevap vermelerinin 10 gunden fazla surmesi gozumu korkuttu acikcasi

Merhaba;
    Ben mail attıktan yanılmıyorsam 2-3 gün içinde maile dönüş yapıp mülakat ülkemizi değiştirdiler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@fortuneormisfortune, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhaba,

Evrak onayi noktasinda bir imzada 9,000 gordum yanilmiyorsam (yine de kimseyi yaniltmak istemem, o sebeple soruyorum).

Evrak onayi su an kacta?

merhaba. şuan onaylar 8700lerde..

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@T-A, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@Orhan-Cabarov Hangi konuda mail atmistiniz? Ben de mulakat yerimi degistirmek icin mail atmayi dusunuyordum , cevap vermelerinin 10 gunden fazla surmesi gozumu korkuttu acikcasi

Merhaba;
    Ben mail attıktan yanılmıyorsam 2-3 gün içinde maile dönüş yapıp mülakat ülkemizi değiştirdiler.

sizin region farklı..
    bu yüzden hızlı cevap almanız normal karşılanabilir.

• Arkadaşlar merhaba, biz Cape Town’da yaşıyoruz. Büyük kızım Temmuz ayında 16 yaşını bitiriyor. 17 yaşından gün almaya başlayacak. Adli Sicil Kaydını 16 yaşından sonra yaşadığı ülkelerden mi alıyoruz? Yoksa daha önce yaşadığımız iki ülke olan Türkiye ve Malawi’den de almak zorunda mıyız?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@özlemkaya bu konu için detay aşağıdaki gibidir;

"Polis Belgesi
    (TC vatandaslari icin bu belgenin ismi Arsiv Kayitli Adli Sicil Kaydi'dir. Eger adli sicil kaydiniz temizse e-devletten, eger sicilinizde kayit varsa adliyelerden belgeyi temin edip gonderebilirsiniz. Belgenin "arsiv kayitli" oldugunda emin olmalisiniz. Bu belgeyi sadece 16 yasindan buyuk kisiler icin saglamalisiniz. 1 yildan fazla yasadiginiz ulkelerden, veya su an yasadiginiz ulkede 6 aydan fazla suredir yasiyorsaniz yine bu belgeyi bu ulkeler icin temin etmelisiniz (ilgili konu), eger bir ulkede suc islediyseniz ya da suclu bulunduysaniz yasiniz veya ulkede ne kadar kaldiginiz onemli olmadan bu belgeyi temin etmelisiniz!)"

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

107

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.3k

| | | |