Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @turmex hayır gerekmiyor diye biliyorum ben

• @turmex gerek yok

• @rukiye73 merhaba, dosyaniz suan USCIS California Center'da anladigim kadariyla zaten suan hala eylul ayinda gonderilenleri yapiyorlar malesef henuz ekim ayina gecmediler bile. 1 ay kadar daha bekleyeceksiniz muhtemelen. daha sonra Amerika'daki nisanliniza NOA2 gelecek ve dosyaniz NVC'ye gidecek orada da en az 2 hafta ile 1 ay arasi bekledikten sonra dosyaniz Ankara'daki konsolosluga gececek ancak oyle e-mail alacaksiniz konsolosluktan. Sizin durumunuzda suan konsolosluktan bir donus beklemek icin cok erken malesef.

• Merhaba ,bizim avukat cuma günü başvuru dosyayı göndermiş ama malesef G-1145 formu ve pasaport style fotorafımızı eklememiş şimdi biz nasıl haberimiz olcak dosya durumuzdan😔eksik belgeniz var diye nişanlımın evine posta gönderirler mi?NOA1-2 ve konsolosluktan nasıl haberimiz olcak? Kusura bakmayın çok soru sordum çok stres yaptım aranızda bizim durumda olan oldu mu ?ne olcak şimdi?bilgisi olan varda çok sevinirim teşekkür ederim...

• Arkadaşlar dosyamız en son iki gün önce baktığımda in transit yazıyordu şu an bir bakayım dedim ve tekrar at NVC de yazıyor in transit kısmı kalkmış! böyle bir durum neden olmuş olabilir şok içerisindeyim ne yapmamız gerekiyor şu an 🥺 @crazycells

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@esra-k, içinde söyledi: K1 vizesi (Nişanlılık Vizesi)

Merhaba arkadaşlar üzücü bir durum icin bu iletiyi yazıyorum Amerika’ya geleli 2 ay oldu k1 vizesi ile geldim dağa grennkartim gelmedi geçen ay ben eşim ve ailesi covid e yakalandık ve maalesef kayınpederimi kaybeddik tr ye götüreceğiz bana ABD hava alanındaki görevli polis ülkeye giriş icin 1 kez kullanabileceğim vizem olduğunu iletti bu durumda özel durumu arz edip tr ye gidip tekrsr ABD ye giriş yapabilir miyim

Basiniz sagolsun. Surecte nerede oldugunuzu hatirlatir misiniz? Evlilik yapip ilk formlari gonderip AOS surecini baslattiniz mi?

Eger I-131'i gonderdiyseniz, USCIS call center'i arayarak acil bir randevu talep etmenizi tavsiye ederim: https://www.uscis.gov/contactcenter

Eger izin almadan cikarsaniz, AOS surecinizin iptal edilme ihtimali yuksek maalesef. Maalesef USCIS, son yillarda acil durumlarda kendi kendinize ofislerden randevu almayi oldukca zorlastirdi, pandeminin de etkisiyle bu islem daha da zorlasti. O nedenle USCIS call center'i arayip bir yonlendirme talep etmek bence en mantiklisi olur.

Eger bu islemlerin hicbirine baslamadiysaniz ve USCIS'e de ulasamazsaniz o durumda Ankara'daki konsoloslugun yeni bir vize vermesini talep edeceksiniz, fakat basvurunuzu kabul edip etmeyecekleri tamamen konsoloslugun inisiyatifinde. Eger kabul etmezse tum K1 vize surecine bir daha baslamaniz gerekebilir (evlilik/nisanlilik durumunuza gore).

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@turmex, içinde söyledi: K1 vizesi (Nişanlılık Vizesi)

Nüfus müdürlüğünden alınan belgeye valilikten apostil yapılması gerekiyor mu bilen var mı?

hayir, apostile gerek yok.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Tdream, içinde söyledi: K1 vizesi (Nişanlılık Vizesi)

Merhaba ,bizim avukat cuma günü başvuru dosyayı göndermiş ama malesef G-1145 formu ve pasaport style fotorafımızı eklememiş şimdi biz nasıl haberimiz olcak dosya durumuzdan😔eksik belgeniz var diye nişanlımın evine posta gönderirler mi?NOA1-2 ve konsolosluktan nasıl haberimiz olcak? Kusura bakmayın çok soru sordum çok stres yaptım aranızda bizim durumda olan oldu mu ?ne olcak şimdi?bilgisi olan varda çok sevinirim teşekkür ederim...

Bu, bir eksiklik degil; ama online bildirim alsaydiniz daha iyi olurdu. Simdi, postanin adrese ulasmasini bekleyeceksiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@turmex, içinde söyledi: K1 vizesi (Nişanlılık Vizesi)

Arkadaşlar dosyamız en son iki gün önce baktığımda in transit yazıyordu şu an tekrar bir bakayım dedim ve tekrar at NYC de yazıyor in transit kısmı kalkmış! böyle bir durum neden o olmuş olabilir şok içerisindeyim ne yapmamız gerekiyor şu an 😞🥺 @crazycells

Birkac gun sonra bir daha kontrol edin bence.

• @crazycells teşekkür ederim içim biraz rahat oldu, peki dosya numaramızı eve posta gelirken öğrenebilecekmiyiz yani postada yazılıyor mu ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Tdream, içinde söyledi: K1 vizesi (Nişanlılık Vizesi)

@crazycells teşekkür ederim içim biraz rahat oldu, peki dosya numaramızı eve posta gelirken öğrenebilecekmiyiz yani postada yazılıyor mu ?

Evet, butun bilgiler size gelen I-797 bildirim mektuplarinda yaziyor olacak.

• @crazycells çok yardımcı oldunuz ,çok teşekkür ederim ohhh rahatladım şimdi artık dosya numarasıyla takip edecez yapılacak başka şansımız yok.

• Arkadaşlar öğrendiğim bir bilgiyi sizinle paylaşmak istedim ABD dış işleri bakanının yaptığı açıklamaya göre şuan öncelik vize turlerinden birinci sırasında k1 nişanlılık vizesi var tüm dostyalarin biran önce işleneceği açıkladılar ve Ankara ABD konsolosluğu da önceliği k1 nişanlılık vizesine verecekmiş

• @Güven-Carmen-Tek Teşekkürler değerli kardeşim.

• @Güven-Carmen-Tek Haberin kaynağı nedir?

• @Yeliz-Saray ABD dışişleri bakanı Antony Blinken ABD resmi wep sitesinde yaptığı açıklamada yer buluyor bunu Amerikada ki avukatimla konuştum o da bunu doğruladı kardeşim

• Merhabalar,yakin zamanda AOS basvurusu yapan varmi? "receipt" gelmesi ne kadar suruyor Chicagodan ?

• Arkadaslar iki sorum olacak k vizesi icin giris yapmadan 220 dolar odeme yapilmasi gerekiyormu birde giderken yanimizda altin goturmede sorun olurmu

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Ali-Naci-Okay, içinde söyledi: K1 vizesi (Nişanlılık Vizesi)

Merhabalar,yakin zamanda AOS basvurusu yapan varmi? "receipt" gelmesi ne kadar suruyor Chicagodan ?

Maalesef bekleme suresi aylara cikmis durumda, fakat gelen mektuplar hep eski tarihli oluyor. Yani gecikme olsa da sanki dosyanizi degerlendirmeye almadilar olarak dusunmeyin, dosyayi alip gec bildirim yapiliyor bu aralar.

Benzer Başlıklar

• 862
  • 2923
  • 116
  • 57
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

108

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.3k

| | | |