Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • Yasaklı

5 Haziran'da sağlık kontrolü vardı 9.50 de olan randuvuma erken gittim 9da kan röntgen ve idrar tahlili yapıldı sonra bir odada üzerimde iç çamaşırın kalacak şekilde bir önlükle beklememi söylediler.5dk sonra Mehmet hocam (Dr)geldi şöyle göz ucuyla vücuduma baktı ameliyat olup olmadığımı ilaç kullanıp kullanmadığımi kronik bir rahatsizligimin olup olmadığını sordu ve o ara koluma 3 iğne yapmış haberim bile olmadı desem abartı olmaz zaten iğneler çok ufak sonra gidebilirsin dedi sonuçların 1gun sonra 16:00da çıkacağı söylendi ben diğer gün 15:00da gidip aldım.toplam 1700tl civarı masrafı oldu

• Yasaklı

Evet şimdi mülakat deneyimimde sıra ben ev almıştım ama küçük bir ev olduğundan ve tapuda düşük vergi için 26.000tl değerinde gözüküyordu parada 53000tl para vardı hesabımda sonra forumda sonsuz teşekkürler yine yönetici tapunun yanında suanki değerini gösteren belge götürmenin daha doğru olacağını söyledi ben ABD'ye gitmeye 3gun kala karar verdiğim için hicbiseyim hazır değildi Ankara'ya geldim sağlık kontrolü için tapu müdürlüğü yardımcı olamadı bunu ancak evin bulunduğu belediyeden alabilirsin dedi neyse uzatmak istemiyorum belediyeyi aradım şahsen basvurmam gerektiği söylendi ben telefonda çok rica ederek durumuda anlatarak İstanbul'a şuan gelemeyeceğimi söyleyerek istediğim evragi bir dilekçe yazıp tapu ve kimlik fotokopisi ile birlikte belediyeye göndererek mail yoluyla aldım.evin değeri 70.000 gözüküyordu bu çok kötüydü ama 26000nin yanında çok iyiydi.Sonrasi mülakat sabahı 7:30daki randuvuma 7de orda oldum.7:30 gibi içeri aldılar aramalar filan sonra numara verdiler numaram yandı gittim sırayla evrakları istedi istediklerini tek tek dosyadan çıkarıp teslim ettim.tamam oturun ödeme için cagrilcaksiniz dedi 15dk sonra numaram yandı 330dolar yatırdım ve yarım saat sonra büyük an numaram yandı ve giseye gittim çok güzel bir bayan nasılsınız diyerek başladı iyiyim dedim sonra Amerika'nın neresine gitmeyi düşünüyorsunuz dedi gözlerimin içine bakarak Newyork dedim sonra aileniz neden gelmiyor dedi şuan onları götürecek maddi durumum yok dedim samimice ne iş yapacaksınız dedi sonra hangi okuldan mezun oldunuz deyip tebrikler vizeniz onaylandı dedi ve içimden kocaman bir ohhh geçti yalnız dikkatimi çeken mülakat yapan bayan soru sorarken insanın gözünün içine bakiyor eğer durustseniz yalan soylemiyorsaniz korkacak hiçbir şey yok bu arada ne tapuyu ne 53000tl yi sormadı bile saat 7:30da girdiğim konsolosluktan 9da çıktım.14:00da olan otobüs biletimi 10:00a aldırdım ve suan yoldayım umarım green card çıkan herkes vizesini sorunsuz alır saygılar...

• Yasaklı

Bu ileti silindi!

• @evren hayırlı olsun 🙂 zor karalar inş hemen işleri yoluna sokar yanınıza alırsınız ailenizi 😞

• @evren DV2018 Mülakat Deneyimleri içinde söyledi:

Arkadaşlar bir iki yıl sonra eşim ve çocuğumu nasıl aldirabilirim hangi vize türleri bilen varsa çok sevinirim bişey sormak isteyen olursa da 5060212975 çekinmeden sorabilirsiniz

hocam şuan ortalama 10 ay sürüyor vizeyi alması green cardlıların ailesinin. kafanızı takmayın abd de yaşamaya başlayın ve ilk vergi beyannamesinden sonra ailenizi geçindirecek gelirinizi karşıladğınızı gösterdiğinizde 10 12 ayda aileniz yanınızda olacak.

• Yasaklı

Bu ileti silindi!

• @evren başarılar dilerim.

• @Evren Hayırlı olsun.

• @evren sizdede yemin faslı olmadı mı acaba ?

• Yasaklı

@yekta oldu

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@evren DV2018 Mülakat Deneyimleri içinde söyledi:

Arkadaşlar bir iki yıl sonra eşim ve çocuğumu nasıl aldirabilirim hangi vize türleri bilen varsa çok sevinirim bişey sormak isteyen olursa da 5060212975 çekinmeden sorabilirsiniz

hayirli olsun. bundan sonraki surecte bol sanslar!
    Su konudaki F2A kategorisini incelemelisiniz:
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/75/family-sponsored-green-card-aile-sponsorluguyla-green-card-almak

• @evren hayırlı uğurlu olsun inşallah.

• Yasaklı

Arkadaşlar 07.06.2018 tarihinde vizem onaylandı fakat dün konsolosluktan bir mail geldi diplomamamın e devlet üzerinden barkodlu çıktısını mail olarak istediler e devlete girdim 2001 mezunuyum ama mezuniyet bilgisi bulunamamıştır diyor:( Bunu nasıl çözeceğim e devlet kayıtlarına geçmesi için nereye başvurmam gerekiyor birde tam sevinçten havalara uçarken şimdi tedirgin oldum mail gelince sonradan bi sıkıntı çıkarmı acaba

• hayırlı olsun dediğimiz gibi teyit etmek istemişler herhalde e devletten diploma bakma 2008 yılından sonrakiler için oluyor diye hatırlıyorum umarım bi sorun olmaz

• @metert ben 2007 mezunuyum. edevlet veriyor bana mezuniyet belgemi. @Evren merhaba, siz diplomanizin aslini goturmanize ragmen mi boyle birsey istediler sizden. Ben de diplomami kaybettim, gidip universiteden almam gerekiyormus

• @evren merhaba edevlette mezuniye bilgisi bulunamadigi ekranda diploma bilgisi girmek icin bi link cikiyordu. onu doldurup yolladiginizda edevlet okulunuza liste yolluyor bu kisileri. sonra okuldan yoksise mezun bilgileri giriliyor ve mezuniyet bilginiz gorunur oluyor. yalniz benimki 2 ay filan sürmüştü edevlette gorunmesi. o yuzden en hizli yolu mezun oldugunuzu okulu arayip mezuniyet bilginizin yöksise girilmesini istemek. durumunuzu anlatirsaniz ayni gun icinde bile girerler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@evren DV2018 Mülakat Deneyimleri içinde söyledi:

Arkadaşlar 07.06.2018 tarihinde vizem onaylandı fakat dün konsolosluktan bir mail geldi diplomamamın e devlet üzerinden barkodlu çıktısını mail olarak istediler e devlete girdim 2001 mezunuyum ama mezuniyet bilgisi bulunamamıştır diyor:( Bunu nasıl çözeceğim e devlet kayıtlarına geçmesi için nereye başvurmam gerekiyor birde tam sevinçten havalara uçarken şimdi tedirgin oldum mail gelince sonradan bi sıkıntı çıkarmı acaba

gecmis olsun, biraz ugrastiracaklar sizi. sayin @blackstone 'un tavsiyesine katiliyorum. DV2018 bitmeden 4 ay sureniz var, dolayisiyla telaslanacak bir durum yok. Birkac koldan ilerleyebilirsiniz... mezun oldugunuz universitenin ogrenci islerine ya da "registrar"ina (kayit memuru) ulasip durumunuzu anlatabilirsiniz, eger hizli sonuc alamiyorsaniz YOK'e de ulasip sureci hizlandirmak icin elinizden bir sey gelip gelmeyecegini sorabilirsiniz.

• @crazycells daha öncede diplomasını gösterdiği halde e devletten mezuniyet belgesini istemişti konsolosluk bir kaç kişiden . Acaba diplomayi hiç götürmeyip barkotlu e devlet mezuniyet belgesini mi götürsek daha garanti olması icin

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@yekta DV2018 Mülakat Deneyimleri içinde söyledi:

@crazycells daha öncede diplomasını gösterdiği halde e devletten mezuniyet belgesini istemişti konsolosluk bir kaç kişiden . Acaba diplomayi hiç götürmeyip barkotlu e devlet mezuniyet belgesini mi götürsek daha garanti olması icin

evet, mantikli. Benim de gozlemleyebildigim kadariyla konsolosluk tamamen e-devletteki barkodlu belgelere gecis surecinde. Sistemde kayitli olacagi icin hicbir belge ustunde oynama yapilamaz, teyit icin de konsoloslugun islerini kolaylastirir.

• @blackstone sadece lise mezuniyeti olanlar napmalı bi bilginiz var mı ? mezuniyet belgesi bulunamadı diyor e devlette 2008 den öncesi gözükmüyor.ancak mezun olunan okuldan " diplomasını kaybedenlere mahsus belge - öğrenim belgesi" alındı mezuniyet belgesiyle bi farklılığı var mıdır? diploma üzerindeki tüm mevcut bilgiler bu kağıttada var kağıdın üst tarafındada dilekçe var tekrar adı soyadı bilgileriyle diplomamı kaybettim dilekçesi.müdür ve müdür yardımcısının imzası ve mühür var.alabildiğimiz em resmi belge bu. e -devlet dede bi talep linki yoktu bu arada.annem için diyordum bunları anadolu üniversitesi açık öğretim fakültesi 2.sınıfta bırakmış.diploma kayıt olunurken alındığı için bizim elimizde yok tabi birde 93 yılından bahsediyorum oraya dilekçe yazmıştık onlada ilgilenen olmadı 25 sene olmuş ortada diploma filan kaldığını sanmıyorum.pazartesi aramayı düşünüyorum tabi açarlarsa .açıkçası bi ap durumuyla uğraşmak istemiyoruz tabi sıra gelirse 🙂 .acaba liseye gidip mezuniyet bilgilerini e devlete girmesini mi istemeliyiz.yöksis le bi işimiz yok herhalde mezun olunmadığı için aöf den.uzun oldu biraz teşekkürler.bu arada ayrıca bi soruda lottery başvurusunda ve ds260 formunda yarıda bıraktığını belirtmedik en son mezun olunan okul deniyordu bizde liseyi seçmiştik her ikisindede bi sorun yok değil mi ? Yardim edebilecek varsa cok memnun olurum

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

162

40.6k
Kullanıcı

4.4k
Konu

423.3k

| | | |