Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@CÜNEYT, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhaba, Moldova Cumhuriyeti vatandaşıyım. (Türk vatandaşlığım yok) 10 yaşımdan beri (17 yıldır) yasal bir şekilde (çeşitli vizelerle) Türkiye'de yaşıyorum. Mülakat tarihine kadar Türk vatandaşlığı kazanma ihtimalim var. Sabıka kaydını yalnızca Türkiye'den almam yeterli mi yoksa vatandaşı olduğum ülkeden de almam gerekir mi ? Şimdiden teşekkürler.

Hangi ulkede dogdunuz?

Dogdugunuz ulkeden de polis belgesi almaniz gerekiyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Orhan-Cabarov, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@crazycells Teşekkür ederim hocam. Benim azerbaycan da olup olmadığımı nasıl anlayacaklar? Gerekirse Azerbaycana gidip orada mülakat tarihini bekleyebilirim. Hatta mayıs veya haziran gibi anne bakü de gidecek, ben de onunla gidip orada kalabilirim.

Bu gece tiflise tekrar mail atacağım. Yukarıda gucarslan beyin dediklerini uygulayacağım, umarım işe yarar.

Azerbaycan'a gectikten sonra DS-260 formundaki adresleri uygun sekilde degistirip, sonrasinda KCC'ye bir daha yazin isterseniz.

• Yasaklı

@rayen Merhaba hocam. Keşke bilsem size yardım ederdim. @crazycells ve @gucarslan 'a sorun en doğrusunu onlar bilir. Ben de onlara soruyorum.

• Yasaklı

@crazycells Anladım hocam. Bugün KCC den gelen maili buraya koydum eğer gördüyseniz, orada konsolosluk ile iletişime geçin diyor. Ds-260'ı açmak istersem bile.

Ben ilk etapta tekrar Tiflis konsolosluğuna mail atıp şansımı deneyeyim. Son çare dediğinizi yapmaya çalışacağım artık.

Gelen mail buydu eğer görmediyseniz.

Thank you for your inquiry.

Your case number is now current for interview processing. Once the interview date has been scheduled, you will receive notification via email to check https://dvprogram.state.gov. If you need to make changes to your DS-260 you should contact the consular section where you will be interviewed, or bring the information about your changes to your interview appointment. Because your case is ready to be scheduled, KCC can no longer unlock your application.

In order for the Kentucky Consular Center to assist with inquiries regarding a specific Diversity Visa (DV) case, you must provide the Principal Applicant's full name, complete case number, and date of birth in the following format (MMDDYYYY) as entered on the original entry. Please remember that the Kentucky Consular Center does not have the authority to tell you whether or not your specific case will be disqualified. Only a consular officer can do that at the time of your visa interview. Do not send any paper documents to the Kentucky Consular Center.

• @gucarslan Anladım çok teşekkürler.

• @gucarslan Peki kendi ülkemden aldığım evrakları apostil etmem gerekir mi ? Ya da Türkçe veya İngilizce çevirileri lazım mı (Çünkü Moldovaca olacaklar) ? Yine aynı şekilde Türkiye'den aldığımız evrakları bu şekilde mi gönderiyoruz yoksa İngilizceye mi çeviriyoruz ?

• Sayin Forum Yetkilileri ve Kullancilari,

Her ne kadar uye olup su ana kadar buraya bir sey yazmasam da bir suredir forumu takip ediyorum. Oncelikle DV Lottery'de bu sene meydana gelen aksakliklarin duzeltilmesi adina emek veren kisilere tesekkur ederim. Her ne kadar forumda yazi yazmak anlaminda katilimci olmasam da ben de bu surece destek vermeye calistim (Whitehouse gonderilmek uzere hazirlanan dilekceleri gondermek, bunlari cevremdeki insanlara imzalatmak, insanlari bu konuda bir seyler yapmaya davet etmek gibi). Surec bir yere geldi ancak henuz aksakliklar giderilmis degil.

Bir sorum olacak, DS-260 Forumunu doldurdugumda Turkiye'deki guncel ev adresim farkliydi. Dolayisi ile ilgili tarihteki adresimi verdim. Ilgili donemde birkac ay sonrasi icin ev tasima planim oldugundan ancak henuz tasinacagim adresin o zaman icin belli olmamasindan ongorulu davranarak Turkiye'deki mailing (posta) adresimi bana ulasilabilecek bir adres verdim (yanilmiyorsam mailing adresi sorusu Turkiye icindi). Simdi tasindim, mailing adresim ayni kalmasi benim icin sorun degil, bir sey gonderilecegini cok sanmiyorum, ama yine de bir sey yollanirsa o adreste tanidiklarim yasiyor. Ancak anladiginiz uzere guncel ev adresim degisti. Acikcasi Kentucky ile bir iki kere konu ile ilgili yazismayi denedim ancak uzun ve acik olmayan bir template (taslak) yolladilar.

Bildiginiz uzere zaten zor isleyen bir surec var, Kentucky'nin maillere verdigi cevaplar gec ayrica verimli degil. Bu donemde Turkiye'deki adres degisikligi icin forumu actirmak istemiyorum. Ozetle Kentucky'nin bu donemde isleyisini gordukten sonra, zaten agir aksak ilerleyen bu sureci bir de forumu actirarak tamamen durdurmak istemiyorum. Diger bir sebepte doldurdugum tarih itibari ile adresimi oldugu gibi beyan etmis olmam. Sayet olur da bir sekilde mulakata katilir ve konsolosluk yetkilisi ile konusma sansim olursa ve guncel adresimin neden formdaki ile ayni olmadigi sorulursa aciklamamda bu cercevede olacak.

Sizce formu actirmali miyim?

Simdiden tesekkurler,

• Yasaklı

https://i.imgur.com/YXKeD6x.png
    https://i.imgur.com/34paHJO.png

Merhaba @crazycells @gucarslan . Dün Tiflis konsolosluğuna yazdım bana yine aynı cevabı verdiler. Konsolosluk değişmek istiyorsan KCC ile iletişime geç tarzı bir cevap verdiler. KCC'de dosyan mülakata hazır olduğu için konsoloslukla görüş diyor.

Bu durumda başka ne yapabilirim yol gösterir misiniz ? Sayın Crazycells ds-260 formunu açtırıp, oradan adres değişikliği yapmamı tavsiye etmişti. Son çare olarak öyle mi yapmalıyım ? Bildiğiniz gibi KCC benim evraklarımı onayladı, mülakat tarihi bekliyorum. 🙇🏻

• @gucarslan, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@ceronimo gördüğüm kadarıyla evrak talebi almamışsınız henüz. halen zaman varken bu değişikliği de yapın isterseniz. sonrasında evraklarınızı da gönderirsiniz.

kcc'ye adres değişikliği ile alakalı güncelleme yapacağınızı bildirip öyle açtırın formunuzu..

Daha öncede oğlumun pasaportu için açtırmıştık. Sürekli açtırmak sağlıksız diye biliyorum. Konsoloslukta değiştirebiliyorsak öyle yapmamız mümkün olur mu? Sonuçta değişen Türkiye adresimiz, Amerika değil.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ceronimo karar sizin. formu doldurduğunuz zamanki bilgiler yeterli olacaktır. bol şans diliyorum..

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@CÜNEYT, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@gucarslan Peki kendi ülkemden aldığım evrakları apostil etmem gerekir mi ? Ya da Türkçe veya İngilizce çevirileri lazım mı (Çünkü Moldovaca olacaklar) ? Yine aynı şekilde Türkiye'den aldığımız evrakları bu şekilde mi gönderiyoruz yoksa İngilizceye mi çeviriyoruz ?

evraklarınız mülakat yapacağınız ülkenin dilinde (türkçe) ya da ingilizce olmalıdır. bu evraginiz için apostil gerekecektir.. mümkün olduğu kadar kısa sürede temin etmeye çalışın..

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Orhan-Cabarov, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

https://i.imgur.com/YXKeD6x.png
    https://i.imgur.com/34paHJO.png

Merhaba @crazycells @gucarslan . Dün Tiflis konsolosluğuna yazdım bana yine aynı cevabı verdiler. Konsolosluk değişmek istiyorsan KCC ile iletişime geç tarzı bir cevap verdiler. KCC'de dosyan mülakata hazır olduğu için konsoloslukla görüş diyor.

Bu durumda başka ne yapabilirim yol gösterir misiniz ? Sayın Crazycells ds-260 formunu açtırıp, oradan adres değişikliği yapmamı tavsiye etmişti. Son çare olarak öyle mi yapmalıyım ? Bildiğiniz gibi KCC benim evraklarımı onayladı, mülakat tarihi bekliyorum. 🙇🏻

KCC, DS260 için artık onların işlem yapamayacağını bildirdi zaten size öncesinde, bunu artık yapamazsınız. şuan sizin dosyanız Ankara tarafindan işlenebilir sadece. tek çareniz Ankara'ya bunu bildirmek ama onlarin bunu nasıl yapacagini ben de bilemiyorum. sn. @crazycells belki daha detaylı bir yol biliyordur..

• Yasaklı

@gucarslan Teşekkür ederim hocam. Ankara ya bugün bu konu hakkında mail atttım. Bakalım cevap verecekler mi ama ümidim az. Tiflise dün mail attım bugün cevap verdiler, Ankara bizi umursamıyor sanki.

Daha önce başka konu hakkında yine mail göndermiştim ankara’ya ama cevap vermediler. 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@fortuneormisfortune, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Sayin Forum Yetkilileri ve Kullancilari,

Her ne kadar uye olup su ana kadar buraya bir sey yazmasam da bir suredir forumu takip ediyorum. Oncelikle DV Lottery'de bu sene meydana gelen aksakliklarin duzeltilmesi adina emek veren kisilere tesekkur ederim. Her ne kadar forumda yazi yazmak anlaminda katilimci olmasam da ben de bu surece destek vermeye calistim (Whitehouse gonderilmek uzere hazirlanan dilekceleri gondermek, bunlari cevremdeki insanlara imzalatmak, insanlari bu konuda bir seyler yapmaya davet etmek gibi). Surec bir yere geldi ancak henuz aksakliklar giderilmis degil.

Bir sorum olacak, DS-260 Forumunu doldurdugumda Turkiye'deki guncel ev adresim farkliydi. Dolayisi ile ilgili tarihteki adresimi verdim. Ilgili donemde birkac ay sonrasi icin ev tasima planim oldugundan ancak henuz tasinacagim adresin o zaman icin belli olmamasindan ongorulu davranarak Turkiye'deki mailing (posta) adresimi bana ulasilabilecek bir adres verdim (yanilmiyorsam mailing adresi sorusu Turkiye icindi). Simdi tasindim, mailing adresim ayni kalmasi benim icin sorun degil, bir sey gonderilecegini cok sanmiyorum, ama yine de bir sey yollanirsa o adreste tanidiklarim yasiyor. Ancak anladiginiz uzere guncel ev adresim degisti. Acikcasi Kentucky ile bir iki kere konu ile ilgili yazismayi denedim ancak uzun ve acik olmayan bir template (taslak) yolladilar.

Bildiginiz uzere zaten zor isleyen bir surec var, Kentucky'nin maillere verdigi cevaplar gec ayrica verimli degil. Bu donemde Turkiye'deki adres degisikligi icin forumu actirmak istemiyorum. Ozetle Kentucky'nin bu donemde isleyisini gordukten sonra, zaten agir aksak ilerleyen bu sureci bir de forumu actirarak tamamen durdurmak istemiyorum. Diger bir sebepte doldurdugum tarih itibari ile adresimi oldugu gibi beyan etmis olmam. Sayet olur da bir sekilde mulakata katilir ve konsolosluk yetkilisi ile konusma sansim olursa ve guncel adresimin neden formdaki ile ayni olmadigi sorulursa aciklamamda bu cercevede olacak.

Sizce formu actirmali miyim?

Simdiden tesekkurler,

merhaba, verdiğiniz destekler için teşekkürler.
    normalde adres guncellemenizi yapmaniz sağlıklı olur ancak dediğiniz gibi kcc'in bu dönemdeki çalışma haki belli. açıklamanız mantıklı ve gerçekçi ise açıklamanizi mülakatta da yapabilirsiniz.

• merhaba;
    forumda mutlaka sorulmuştur ,aslında biraz geriye doğru sayfaları da okudum ama bulamadım.
    -Arşiv kayıtlı adli sicil kaydı nasıl alınıyor? (e devletten standart adli sicil kaydı aldım farkı var mı?)
    -pasaportlarımızı yeniledik, İngilizce olarak bunu nasıl ifade edebiliriz.
    şimdiden teşekkür ederim.

• @susadem Sadece arşiv sicil için cevap verebilirim;
    Adlî sicil isterken isteme sebebine Resmi tıklıyorsunuz. O zaman aynı kağıt üzerinde hem adli sicil hem de arşiv sicil yazılı oluyor. Resmi bölümü isaretlemezseniz o zaman sadece adli sicil yazılı oluyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@susadem, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

merhaba;
    forumda mutlaka sorulmuştur ,aslında biraz geriye doğru sayfaları da okudum ama bulamadım.
    -Arşiv kayıtlı adli sicil kaydı nasıl alınıyor? (e devletten standart adli sicil kaydı aldım farkı var mı?)
    -pasaportlarımızı yeniledik, İngilizce olarak bunu nasıl ifade edebiliriz.
    şimdiden teşekkür ederim.

passaport yenileme için;

"I got a new passport because my old passport has expired. The details of my new passport are in the attached documents."

ifadesini kullanabilirsiniz.

• @BelmaSarvan teşekkur ederim

• @gucarslan, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

"I got a new passport because my old passport has expired. The details of my new passport are in the attached documents."

cevap için teşekkür ederim.pasaportlarımızın süresi dolmadı ama bir seneden az kaldıgı için değiştirdik sorun olmaz zannediyorum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@susadem sorun olmaz elbette. o zaman ibareyi mülakata girerken 6 aydan az kalacağı için şeklinde değiştirin.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

109

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.4k

| | | |