Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • Yasaklı

@Sono Çok teşekkür ederim. Bakalım ne cevap verecekler hocam.
    Edit: Eğer tiflis'ten mülakata girmemi kabul ederlerse, forumdaki bilen kişilere sorup ona göre karar vereceğim. Şimdilik gelecek cevabı bekliyorum.

Keşke Ankara konsolosluğu açılsa da bunlara gerek kalmasa. 😢

• @Orhan-Cabarov, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@Sono Çok teşekkür ederim. Bakalım ne cevap verecekler hocam.
    Edit: Eğer tiflis'ten mülakata girmemi kabul ederlerse, forumdaki bilen kişilere sorup ona göre karar vereceğim. Şimdilik gelecek cevabı bekliyorum.

Keşke Ankara konsolosluğu açılsa da bunlara gerek kalmasa. 😢

Hayırlısı olsun inşaAllah. Pozitif olun.

• @ayvalik10 teşekkür ederim

• @crazycells ben aslında turist vizesi ile mülakata katılabilir miyim ? Bu durum nasıl karşılanır ? mantıklı mı bunun hakkında tavsiyelerinizi rica etmekteyim

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@arturobandini, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@crazycells ben aslında turist vizesi ile mülakata katılabilir miyim ? Bu durum nasıl karşılanır ? mantıklı mı bunun hakkında tavsiyelerinizi rica etmekteyim

Eger ABD'de yasal bir statunuz varsa, o durumda AOS surecinizi baslatabiliyorsunuz. Ama bu tur sorulari su baslikta sormalisiniz:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/118/aos-adjustment-of-status-ile-green-card-almak

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Orhan-Cabarov, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhaba, kkc ye ve Gürcistan konsolosluğuna mail atmıştım, konsolosluk değişebilir miyim diye. Kcc den hala cevap gelmedi.

Gürcistan bana bu cevabı gönderdi, şimdi case numaramı göndereceğim bakalım ne diyecekler

**Dear Applicant,

Thank you for writing to the U.S. Visa Service Desk.

We understand that you would like to know if you can transfer your case to Georgia.

In order we can help you, please send the case number.

We hope this information is useful to you.**

Bol sanslar.

Dediginiz gibi Azerbaycan'da gocmen vize verilmedigi ve normalde Azeri vatandaslari Tiflis'e yonlendirdikleri icin, bence de sizin talebinizi kabul etme ihtimalleri var.

• Yasaklı

@crazycells Teşekkür ederim, gelişme oldukça buraya yazarım. Olurda kabul ederlerse ona göre birkaç sorum olacak ama daha oraya var. 🙂

Edit: Bir şeyi merak ettim, Azerbaycan konsolosluğu her zaman mı göçmen vizesi vermiyordu yoksa yeni bir şey mi ? Sebebini merak ettim ama önemli bir soru değil.

• Merhabalar, forumu bugün araştırma yaparken keşfettim ve böyle yararlı bilgiler paylaştığınız için herkese çok teşekkür ederim.
    Sormak istediğim şey askerlik durumu ile ilgili. Mülakat öncesi evraklardan biri de askerlik durumu belgesi ve ben şu an yoklama kaçağı olarak gözüktüğüm için bu belgeyi henüz temin edemedim. Bu belge KCC ye gönderilmek zorunda mıdır? Eksik olması sorun yaratır mı? şimdiden teşekkürler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@gunes09, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhabalar, forumu bugün araştırma yaparken keşfettim ve böyle yararlı bilgiler paylaştığınız için herkese çok teşekkür ederim.
    Sormak istediğim şey askerlik durumu ile ilgili. Mülakat öncesi evraklardan biri de askerlik durumu belgesi ve ben şu an yoklama kaçağı olarak gözüktüğüm için bu belgeyi henüz temin edemedim. Bu belge KCC ye gönderilmek zorunda mıdır? Eksik olması sorun yaratır mı? şimdiden teşekkürler.

Türk vatandaşları için askerlik durum belgesi gerekmiyor.

• @crazycells, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@arturobandini, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@crazycells ben aslında turist vizesi ile mülakata katılabilir miyim ? Bu durum nasıl karşılanır ? mantıklı mı bunun hakkında tavsiyelerinizi rica etmekteyim

Eger ABD'de yasal bir statunuz varsa, o durumda AOS surecinizi baslatabiliyorsunuz. Ama bu tur sorulari su baslikta sormalisiniz:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/118/aos-adjustment-of-status-ile-green-card-almak

Teşekkür ederim.

• ⭐⭐

@gunes09 Askerlik belgesi sadece yapmış olanlardan isteniyor:
    "Military Records: If you served in the military of any country, you must submit a scanned copy of your military record."

• @goblis çok teşekkürler

• Yasaklı

@crazycells @gucarslan
    Merhaba, dün benden case numaramı isteyen gürcistan konsolosluğu cevap olarak bu maili gönderdi. Anladığım kadarıyla kcc ye yazın diyor, oraya yazdım ama hala cevap gelmedi.

Bir de şunu yazmışlar; Your case has been updated, please log back into your account to view the details.
    Nereye giriş yapmam gerekiyor, neyi güncellemiş olabilirler bilginiz var mı ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Orhan-Cabarov o belirttiğiniz ifadenin önemli bir şey olduğunu düşünmüyorum; çünkü siz talep etmediğiniz sürece bir şey değiştirmezler.

o zaman yapmanız gereken belli. bu maili ve sahip olduğunuz kimlik / oturum kartı / pasaport vb dökümanları taratıp KCC'ye mail olarak iletip talebinizi onlara aktarmanız ve onların değiştirmesini beklemeniz. [email protected] adresine bütün detaylarla birlikte mail atın ve cevap almayı bekleyin lütfen.

• Yasaklı

@gucarslan Teşekkür ederim hocam. Hangi ülkenin oturum kartını taratmalıyım? Eğer gürcistan dan bahsediyorsanız oraya ait bir oturumum yok, 2 yaşından beri Türkiye de yaşıyorum. Azerbaycan kimliğini ve pasaportunu taratıp göndersem, tiflisten mülakata girmek istiyorum desem yeterli olur mu?

Kcc ye mail atmıştım ama herhangi bir dosya göndermedim, sadece case numaramı ad-soyad gibi bilgileri verdim ama cevap gelmedi.

Aslında mülakata Ankara'dan girmek istiyorum ama malum konsolosluk kapalı ve zamanımız bitiyor, ne zaman açılacak bilmiyoruz. Burası benim için daha rahat dilini biliyorum, hastane ankara da, ekstra yol masrafı yok vs.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Orhan-Cabarov karar tamamen sizin. eğer ankara'nın açılacağına inanıyorsanız devam etmeyin bu sürece. ama yok ban orada da girerim diyorsanız o zaman yapmanız gereken azerbaycan kimliğinizi ve bu maili diğer bilgilerle KCC'ya yollayıp durumu anlatıp değişiklik talep etmek.

• Yasaklı

@gucarslan Tekrar teşekkür ederim hocam. O zaman ben mayısa kadar bekleyeyim, belki mayıs ayında açılır veya en azından bir açıklama yaparlar bu konu hakkında. O kadar sinir bozucu bir durum ki, ne yapacağımı bilmiyorum. 😕

• @Orhan-Cabarov, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@crazycells @gucarslan
    Merhaba, dün benden case numaramı isteyen gürcistan konsolosluğu cevap olarak bu maili gönderdi. Anladığım kadarıyla kcc ye yazın diyor, oraya yazdım ama hala cevap gelmedi.

Bir de şunu yazmışlar; Your case has been updated, please log back into your account to view the details.
    Nereye giriş yapmam gerekiyor, neyi güncellemiş olabilirler bilginiz var mı ?

Bence https://dvprogram.state.gov/ sitesine girin check status yapın, kendi case'nize girin bakın. Ben bunu telefon üzerinden yaptığımda case açılmıyor, sizde de açılmazsa bilgisayardan deneyin bir de.

• Yasaklı

@Ruslan-Aliyev Salam. Öğlen girip kontrol ettim, herhangi değişiklik yoktu. Mülakat yeri ankara gözüküyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Orhan-Cabarov, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@gucarslan Teşekkür ederim hocam. Hangi ülkenin oturum kartını taratmalıyım? Eğer gürcistan dan bahsediyorsanız oraya ait bir oturumum yok, 2 yaşından beri Türkiye de yaşıyorum. Azerbaycan kimliğini ve pasaportunu taratıp göndersem, tiflisten mülakata girmek istiyorum desem yeterli olur mu?

Kcc ye mail atmıştım ama herhangi bir dosya göndermedim, sadece case numaramı ad-soyad gibi bilgileri verdim ama cevap gelmedi.

Aslında mülakata Ankara'dan girmek istiyorum ama malum konsolosluk kapalı ve zamanımız bitiyor, ne zaman açılacak bilmiyoruz. Burası benim için daha rahat dilini biliyorum, hastane ankara da, ekstra yol masrafı yok vs.

Vizeler icin bu sekilde embassy-shopping'e genelde izin vermiyorlar, o nedenle ancak adresinizi Azerbaycan olarak guncellerseniz bu konuda sansiniz olabilir.

Mulakata girilecek konsoloslugu sizin isteginizden cok hangi adreste yasadiginiza gore belirliyorlar.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

124

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.1k

| | | |