Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @GrayCollarDude sanırım sunu atlıyoruz atıyorum ıkametgah adresın san antonıa da gıdıo sanırım new jerseyden alamıyoruz ehlıyetı tam bılene sormak laızm

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@bitkicel, içinde söyledi: Amerika'da Ehliyet Almak

@GrayCollarDude sanırım sunu atlıyoruz atıyorum ıkametgah adresın san antonıa da gıdıo sanırım new jerseyden alamıyoruz ehlıyetı tam bılene sormak laızm

Hayır, yapamıyorsunuz. Ehliyet almak için o eyalette "resident" olmanız lazım, bunun için de en az 2 farklı belge ile orada yerleşik olduğunuzu göstermelisiniz. Sadece ehliyet almak için New Jersey'de birkaç ay yaşarsanız bu bahsedilen durum mümkün. Yeni gelenler için mantıklı olabilir, ama düzen oturtma, işe girme vs gibi şeylerin hepsini geciktirmiş olursunuz. Bence hiç gerek yok, zaten yazılı sınav çok zor değil.

• @knnrn merhaba o zaman desenıze sanantonıa da dıreksıyon sınavınada gırecegız ama bakanıza son acıklama durdurmuslar sanırım greencard cekılısını tam anlayamasakta 8 mayıs ı beklıyorduk bır hevesle 😞

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@bitkicel yanlış anladın şu anda 31 eylül 2021 tarihinde mülakatları bitecek olan DV2021 talihlileri için randevu verilmeyeceğini söylediler. Çekilişi kimse kaldıramaz sadece tarihini ertelerler. Sonuçta bu çekilişe sadece Türkiye katılmıyor ki dünya katılıyor vize vermicez sadece anakara konsolosluğu açıkladı

• Bu ileti silindi!

• @knnrn Ben zaten en az 2-5 ay resident olmaktan bahsediyorum. Gc çıkarsa gelip direk full-time Lyft ile başlamak gibi bir seçeneği düşünüyorum, bu sebeple direksiyon sınavı olmayan ve 1 yıl sürücü geçmişi gerekmeyen New Jersey'den Lyft Leasing ile başlayıp eli ayağı düzgün 2.el araba alacak kadar bütçeyi toparlayıp Texas'a geçebilir miyim diyorum. Tabii Lyft'de açmış kollarını bizi beklemiyor, müşteri az ise hesap aktivasyon süreci uzayabilir. Ehliyet yazılı sınav süreci uzayabilir. Bu sebeple direk hiçbir sınav istemeyen(yanlış bilgi edinmediysem) arkansas gibi yerlerde resident olup sonra Texas'a da geçebilirim 😀 Prosedür olarak bir engel göremedim şu an için ama gc çıkarsa derinlemesine araştırırım.

• @knnrn, içinde söyledi: Amerika'da Ehliyet Almak

@bitkicel, içinde söyledi: Amerika'da Ehliyet Almak

@GrayCollarDude sanırım sunu atlıyoruz atıyorum ıkametgah adresın san antonıa da gıdıo sanırım new jerseyden alamıyoruz ehlıyetı tam bılene sormak laızm

Hayır, yapamıyorsunuz. Ehliyet almak için o eyalette "resident" olmanız lazım, bunun için de en az 2 farklı belge ile orada yerleşik olduğunuzu göstermelisiniz. Sadece ehliyet almak için New Jersey'de birkaç ay yaşarsanız bu bahsedilen durum mümkün. Yeni gelenler için mantıklı olabilir, ama düzen oturtma, işe girme vs gibi şeylerin hepsini geciktirmiş olursunuz. Bence hiç gerek yok, zaten yazılı sınav çok zor değil.

Biz de zaten yazılı sınavdan değil direksiyon sınavından çekiniyoruz.😀 Asparagas değilse, paralel park ederken şeridi geçtin hop direk bırakıyorlar diyen vardı. zaten pandemi var, tekrar tekrar sınav ayarlamak süreci uzatabilir.

• @GrayCollarDude cok pratık yapacaz desene arkadasım

• @hjkkll
    Merhaba

Amerikada türk ehliyetini ne yazıkki degiştiremiyorsunuz . Hatta eyaletlere göre ehliyet farklılıgı var . Benim türk ehliyetim vardı 2015 yılında ceza yedim trafikte . Cezamdali açıklamada ehliyetsiz olmamdı . Eşim ga eyaletinde 5 ay önce sınava girdi . Türkçe secenegi vardı.

• ⭐⭐⭐

Ehliyet sinavindan kacinmak icin eyalet degistirmek de ne bileyim 😅

• @keysnambır
    Sınavdan kaçınmak degil bazı etaletlerde türkçe var bazılarında yok bazılarında tercümanla alınabiliyor. Maksat o .

• @neslikaan demek istediğim burdan ehliyet Alıp Türkiye’ye gittiğiniz zaman acaba ABD ehliyeti değiştirebiliyor mu ?

• Yasaklı

@hjkkll
    Bu cümlede anlam var da ben anlayamıyorsam eğer, birisi aydınlatabilir mi? Cahil gibi hissettim kendimi😭

• ⭐⭐⭐

Sanırım ABD ehliyetini Türkiye'de sınavsız mınavsız değiştirebiliyor muyuz diye soruyor sanırım galiba belki herhalde 😊

• Ben bir önceli mesajına bakıp anladım sanırım. Türkiye ehliyeti yok. Abd ehliyeti alırsam Türk ehliyetine çevirebiliyormuyum Türkiye’de sınavsız falan diye soruyor sanırım. Soru buysa ABD ile anlaşması yok sanırım Türkiye’nin. Çeviremiyor olmanız lazım. Listeye baktım, bir tek ABD yok.

• @hjkkll
    Ben 2013 yilindq abdeden aldigim ehliyeti turkiyede sadece ehliyet ucretini odeyerek degistirebilmistim .

• @neslikaan teşekkür ederim çok sağolun

• Merhabalar,

Şuan greencard ile Seattle'dayım ve ehliyet almaya çalışıyorum. Bu konuda yardım olabilir misiniz ? Bir türlü içinden çıkamadım.

Öncelikle DMV'den randevu almaya çalışıyorum fakat appointment için WA licence talep ediliyor. Bu konu hakkında bir bilginiz var mı ?
    Diğer bir konuda şuan 6 ay boyunca iş durumum nedeniyle bir otelde kalmam gerekiyor.
    Burada yaşadığıma dair bir belge olarak neleri sunabilirim (geçen hafta kredi kartı başvurusu yaptım ve onaylandı, bir yardımı olur mu ?)
    Benim durumum özelinde yol haritamın nasıl olması gerektiği hususunda yardımcı olabilirseni çok sevinirim. Biraz karmaşık görünüyor şuan yapmam gerekenler. Belki anlatırken de çok net anlatamamış olabilir ,tekrar açıklamaya çalışırım gerekli noktaları..
    Şimdiden çok teşekkürler

• Selamlar

Arizona’dan aldığım ehliyeti California’da yenileyebiliyor muyum?Ehliyetim expired oldu

• New Jersey’de ehliyet sınavına girecek arkadaşlar için bir link bırakıyorum, sadece buradaki soruları ve cevapları ezberleyip sınavı geçebilirsiniz. 50 sorudan 37-38 tane bu sitedeki sorulardan çıktı.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

109

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.1k

| | | |