Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @runaslan eyvallah kardeşim teşekkür ederim

• Evet teşekkürler bu formdan yazdım ama otomatik mesaj dışında bir yanıt gelmedi.
    Birde dosya Ankara’ya ulaştığında buna dair ulaştı diye bir bilgilendirme gönderiyorlar mı başvuruda bulunan tarafa ?

@crazycells, içinde söyledi: K1 vizesi (Nişanlılık Vizesi)

@turmex, içinde söyledi: K1 vizesi (Nişanlılık Vizesi)

Konsoloslugun yanitladigi telefon numarasi ve mail adresi nedir biliyor musunuz @crazycells

boyle bir telefon numarasi yok maalesef, ama gocmen vizelerle ilgili sorular icin en etkili iletisim yolu su form:

• @turmex Ocak ayında vize aldığımda covid döneminde “confirmation maili” atmadıklarını, randevu sayfasına giriş yapıp uygun tarih bulduğumda hemen randevu oluşturmamı söylemişlerdi.
    Göçmen vize kısmında hesap oluşturdum. Sonrasında “K1 yönergeleriyle ilgili bir mail aldım” kısmından devam edip randevumu almıştım ben.
    Bir sorun olursa bana attıkları mailin çıktısını alıp siz böyle demiştiniz diye gösteririm diye düşündüm ama hiç gerek bile kalmadı ne mülakat günü ne de doktor muayenesinde bize ulaştı mailini hiç sormadılar bile.

• Herkese merhaba, Buraya mı sormam gerekliydi bilmiyorum ama, yanlış yerde isem şimdiden kusura bakmayın.
    K1 ile başvuru yaptık, noa2 bekliyoruz. bu arada uscis başvurusu yaparken yazdığım ikamet adresimden başka bir adrese taşındım, mahalle semt il ilçe hepsi aynı sadece sokak ismi değişti.
    bu süreçte nvc için adres değişikliği bildirmem gerekiyor mu? Gerekiyorsa da nereye yapabilirim. Önceki adresime herhangi bir belge gitmesini istemiyorum çünkü geçici bir süreliğine kiracı olarak oturuyorduk ve beni tanıyan da kimse yok, evrak vs giderse kaybolmasından endişe ediyorum.

• Arkadaşlar bu noa1 ve noa 2 aşamaları ne anlama geliyor acaba

• @Güven-Carmen-Tek noa 1: form ı-797 nin onayına deniyor. bu form onaylanınca da noa 2 almış oluyorsunuz. Noa 1 genelde hızlı geliyor uscis in amerikalı nişanlınızın başvurunuzu aldığını, ve işleme aldıklarını ifade ediyor. noa2 daha uzun sürüyor, biz eylülde başvurduk, hala bekliyoruz 6,5 ay oldu. 5-7 ay arasında onaylanıyor şuanda, uscis sitesinde yazana göre. noa 2 de başvurunuzun onaylandığı anlamına geliyor ve noa 2 sonrasında evraklarınızı nvc(vize merkezi) ye gönderiyorlar, orası da onayladıktan sonra evraklarınızı sizin bağlı olduğunuz en yakın konsolosluğa gönderiyorlar ve bu sefer sizin süreciniz başlıyor.
    Sabırlı beklemeler 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Evet teşekkürler bu formdan yazdım ama otomatik mesaj dışında bir yanıt gelmedi.
    Birde dosya Ankara’ya ulaştığında buna dair ulaştı diye bir bilgilendirme gönderiyorlar mı başvuruda bulunan tarafa ?

Konsoloslugun yanitladigi telefon numarasi ve mail adresi nedir biliyor musunuz @crazycells

boyle bir telefon numarasi yok maalesef, ama gocmen vizelerle ilgili sorular icin en etkili iletisim yolu su form:

once otomatik email geliyor, sonra 1 hafta icinde de cevaplari... beklemeniz yeterli.

Dosya ulasinca size bir bilgi gelmiyor maalesef, ama oncesinde NVC'den yonlendirme gelecektir diye dusunuyorum. Sayin @Jossie NVC direkt mulakat tarihini veriyor mu su an? Yoksa sizin mi randevu tarihi almanizi istiyor?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Yeliz-Saray, içinde söyledi: K1 vizesi (Nişanlılık Vizesi)

Herkese merhaba, Buraya mı sormam gerekliydi bilmiyorum ama, yanlış yerde isem şimdiden kusura bakmayın.
    K1 ile başvuru yaptık, noa2 bekliyoruz. bu arada uscis başvurusu yaparken yazdığım ikamet adresimden başka bir adrese taşındım, mahalle semt il ilçe hepsi aynı sadece sokak ismi değişti.
    bu süreçte nvc için adres değişikliği bildirmem gerekiyor mu? Gerekiyorsa da nereye yapabilirim. Önceki adresime herhangi bir belge gitmesini istemiyorum çünkü geçici bir süreliğine kiracı olarak oturuyorduk ve beni tanıyan da kimse yok, evrak vs giderse kaybolmasından endişe ediyorum.

Oturdugunuz adres degil de, iletisim adresi degistiyse bunu bildirmeniz gerekiyor.

Adresi online USCIS hesabinizdan veya suradan degistirebilirsiniz:

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Güven-Carmen-Tek, içinde söyledi: K1 vizesi (Nişanlılık Vizesi)

Arkadaşlar bu noa1 ve noa 2 aşamaları ne anlama geliyor acaba

NOA1 -> USCIS'in formunuzu alip isleme koydugunu belirten bildirim...

NOA2 -> USCIS'in basvurunuzu onaylayip, dosyayi NVC'ye gonderecegini belirten bildirim...

• @Yeliz-Saray, içinde söyledi: K1 vizesi (Nişanlılık Vizesi)

Herkese merhaba, Buraya mı sormam gerekliydi bilmiyorum ama, yanlış yerde isem şimdiden kusura bakmayın.

@Yeliz-Saray sizin bu durum da bir şey yapmanıza gerek yok çünkü sizin adresinize bu aşama da herhangi bir evrak gönderilmeyecek.Dosyanız Ankara’ya ulaştığın da vize formunuzu doldururken mevcut adresinizi belirtirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Rookie NOA2'yi ayrica mektup seklinde gondermiyorlar mi sayin @Rookie , yoksa bunu da mi tamamen online'a aldilar?

• @crazycells, içinde söyledi: K1 vizesi (Nişanlılık Vizesi)

@Rookie NOA2'yi ayrica mektup seklinde gondermiyorlar mi sayin @Rookie , yoksa bunu da mi tamamen online'a aldilar?

@crazycells Noa2 Amerika da ki tarafa mektup olarak gidiyor evet ama Türkiye de ki tarafın adres değişikliği bu duruma etki etmiyor.

Ben soruyu Türkiye tarafında ki adres değişikliği olarak anladım.Eğer Amerika da nişanlı olan taraf adres değişikliğin de bulunursa mutlaka bu değişikliği Uscise bildirmeli tabi ki.

Ayrıca @crazycells bu Noa1 Noa2 hakkında ki kafa karışıklıklarını gidermek adına ilk sayfada ki bilgilerin karşısına hangi tarafın bu aşamalarda yaptıkları değişikleri bildirmesi gerektiğini yazabiliriz.Örneğin Noa1 ve Noa2 aşamalarında Türkiye’ye de ki nişanlının fiziksel adres değişikliğinin bi problem yaratmayacağı lakin iletişim bilgilerin de (e-mail özellikle) herhangi bir değişiklik olursa bunun mutlaka bildirilmesi gerektiği gibi.Tabi bu daha düzgün ve anlaşılır ifadeyle de yazılabilir.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Rookie, içinde söyledi: K1 vizesi (Nişanlılık Vizesi)

@crazycells Noa2 Amerika da ki tarafa mektup olarak gidiyor evet ama Türkiye de ki tarafın adres değişikliği bu duruma etki etmiyor.

Ben soruyu Türkiye tarafında ki adres değişikliği olarak anladım.Eğer Amerika da nişanlı olan taraf adres değişikliğin de bulunursa mutlaka bu değişikliği Uscise bildirmeli tabi ki.

Ayrıca @crazycells bu Noa1 Noa2 hakkında ki kafa karışıklıklarını gidermek adına ilk sayfada ki bilgilerin karşısına hangi tarafın bu aşamalarda yaptıkları değişikleri bildirmesi gerektiğini yazabiliriz.Örneğin Noa1 ve Noa2 aşamalarında Türkiye’ye de ki nişanlının fiziksel adres değişikliğinin bi problem yaratmayacağı lakin iletişim bilgilerin de (e-mail özellikle) herhangi bir değişiklik olursa bunun mutlaka bildirilmesi gerektiği gibi.Tabi bu daha düzgün ve anlaşılır ifadeyle de yazılabilir.

Evet, sayin @Rookie , bu konuda size katiliyorum; fakat aslinda bu konuyu arsivleyip daha kapsamli bir ilk iletiyle yeni bir "Nisanlilik Vizesi" basligi olusturmayi dusunuyorum. Bu sekilde tum guncellemeleri ilk iletinin en altina tarihleriyle ekleyebilecegiz.

• @Yeliz-Saray gerçekten çok zor bir süreç ve bu kadar uzun bir süre beklemek insanı çok yoruyor verdiğiniz bu bilgiler için çok teşekkür ederim kardeşim 🙏

• @crazycells çok teşekkürler verdiğiniz bilgiler için 🙏

• @crazycells @Rookie Çok teşekkür ederim, ben türkiyedeyim dosyalar ankara ya gelene kadar bana herhangi bir evrak gelmiyor anladığım kadarıyla, ankaraya geldikten sonra ds formu doldururken yeni adresimi yazacağım ayrıca ankaraya da türkiyedeki adres değişikliğim ile iligli mail göndereceğim.
    Teşekkür ederim destekleriniz için 🙏

• Arkadaşlar bankaya kredi borçlarım var pandemiden dolayı calisamadigim için ödeyemedim bu borçlar acaba vizemi etkilermi

• @Güven-Carmen-Tek etkilemez

• Tekrar merhaba. 21 ocakta dosyamızın onaylandığını ve Ankara’ya yollanacağını bildiren bir mail aldık fakat bu mailde bir case number yoktu. Bu mailin üzerinden yaklaşık 2 buçuk ay geçmesine rağmen başka bir bilgilendirme olmadı . Sormak istediğim bu durum olağan mı ? Yani 2 buçuk aylık süreçte bir gelişme olmaması? Birde normalde bu bilgilendirmede case number oluyor ve bizim mi istisna oldu? Birde şu aşamada ne yapmalıyız ? Yalnızca beklemeli miyiz? @crazycells

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Tekrar merhaba. 21 ocakta dosyamızın onaylandığını ve Ankara’ya yollanacağını bildiren bir mail aldık fakat bu mailde bir case number yoktu. Bu mailin üzerinden yaklaşık 2 buçuk ay geçmesine rağmen başka bir bilgilendirme olmadı . Sormak istediğim bu durum olağan mı ? Yani 2 buçuk aylık süreçte bir gelişme olmaması? Birde normalde bu bilgilendirmede case number oluyor ve bizim mi istisna oldu? Birde şu aşamada ne yapmalıyız ? Yalnızca beklemeli miyiz? @crazycells

Size son gelen mektuplarda dosya numaraniz yaziyor diye tahmin ediyorum, eger son mektupta bulamazsaniz USCIS'i NVC'yi arayip receipt number'i vererek dosya numaranizi ogrenebilirsiniz.

Evet, su an icinde bulundugumuz olagandisi durumda 2.5 ay hicbir gelisme olmamasi -maalesef- normal bir durum, o nedenle telas etmenize gerek yok.

Benzer Başlıklar

• 57
  • 1
  • 1476
  • 116
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

47

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.0k

| | | |