Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Arkadaşlar şu anda süreç ne aşamada? Normalden çok yavaş ilerliyor gibime geliyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Kubilay-Kahriman yavaş ilerlemeyi bırakın ilerleyen bir süreç yok şuan ne yazık ki.

• @Kubilay-Kahriman 7 aydır daha bir tane bile mülakat deneyimi yazılmaması bence bir felaket göstergesi. Yavaşlığı geçtim zerrece bir ilerleme şu anda mevcut değil.

• @thementor Trump yüzünden kapanmasaydı belki hiç böyle olmayacaktı. O kapatma kararı yüzünden yığılma oldu diye düşünüyorum. Yine de diğer arkadaşlar daha iyi bilir neden böyle olduğunu. 😞

• Merhaba arkadaşlar, öncelikle forumu iyice araştırıp okudum ancak bir bilgi edinemedim veya ben anlayamadım. Şimdi anladığım kadarıyla dosyaları göndermeden önce evlenirsek kız arkadaşıma da green card alma hakkında sahip oluyorum bu konuda netiz. Ancak para konusunda da bir artış söz konusu olmalı diye düşünüyorum. Durumumu düşünecek olursak;

• 2018'de Amerika'da Fulbright bursu ile 1 yıl sicilsiz bir şekilde yaşayıp geri döndüm.
    • Kalacak yer ve iş garantisi verebilen bir aile dostum var ancak biliyorum ki konsolosluğun sözlerime inanacak kadar kolay olduğunu düşünmüyorum. En azından kalacak yerimi kanıtlayabilirim.
    • Söz konusu aile dostum daha önce 8-9 kişiye sponsor olmuş birisi. Eski durumu yok ancak ayarlayabilirse bana da ayarlayabilir.

Tüm bu özelliklere dayanarak yaklaşık 10-15 bin dolar arasında bir nakit akışı göstersem bankamda her hangi bir problem yaratabilir mi?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Selçuk-Genç, içinde söyledi: DV2021 Mulakat Deneyimleri

Merhaba arkadaşlar, öncelikle forumu iyice araştırıp okudum ancak bir bilgi edinemedim veya ben anlayamadım. Şimdi anladığım kadarıyla dosyaları göndermeden önce evlenirsek kız arkadaşıma da green card alma hakkında sahip oluyorum bu konuda netiz. Ancak para konusunda da bir artış söz konusu olmalı diye düşünüyorum. Durumumu düşünecek olursak;

• 2018'de Amerika'da Fulbright bursu ile 1 yıl sicilsiz bir şekilde yaşayıp geri döndüm.
    • Kalacak yer ve iş garantisi verebilen bir aile dostum var ancak biliyorum ki konsolosluğun sözlerime inanacak kadar kolay olduğunu düşünmüyorum. En azından kalacak yerimi kanıtlayabilirim.
    • Söz konusu aile dostum daha önce 8-9 kişiye sponsor olmuş birisi. Eski durumu yok ancak ayarlayabilirse bana da ayarlayabilir.

Tüm bu özelliklere dayanarak yaklaşık 10-15 bin dolar arasında bir nakit akışı göstersem bankamda her hangi bir problem yaratabilir mi?

Sponsor olmasa da 10-15 bin dolar bence yeterli olur.

https://yesilkartforum.com/forum/topic/255/sponsorluk-islemleri-ve-yapilmasi-gerekenler-i-134-ve-i-864

• Yeniden merhabalar, muhtemelen daha önce defalarca sorulmuştur, yaklaşık 25 dakika site içi arama ile arama yaptım fakat aradığım sonuca ulaşamadım.
    DS260 formunu doldurdum, evrak talebi aldım evraklarımı yolladım ve ardından evlendim. Eşim için formu açtırıp (DS260) doldurdum. Evrak talebi gelmeden kendi adıma ve eşim adına evrakları göndermek istiyorum.
    1- Eşimin evrakları dahil tüm evrakları kendi eposta adresim üzerinden mi göndermem gerekmektedir ?
    2- Evrakların tamamını kendi eposta adresim üzerinden gönderecek isem eşimin evraklarının isimlendirmesi nasıl olmalıdır ? Örneğin benim için 2021EU00000001_Mustafa_Kemal_Olmez_Passport.pdf Şeklinde bir evrak ismi olacaktı bunlar eşim için nasıl olmalı ?
    2021EU00000001_Esiminadi_EsiminSoyadi_Passport.pdf gibi mi ?

Daha önce detaylı bir anlatımı veya paylaşımı yapıldı ise konunun linkini, eğer bulunmuyor ise bilgili olan arkadaşlar paylaşımda bulunabilirse sevinirim. Teşekkürler

• ⭐⭐

@Mustafa-Sayılan
    1- Evet
    2- Evet

Bu arada, tebrikler 🙂

• @goblis Çok teşekür ederim, o halde evrakları evrak talebi gelmeden yolluyorum zira case current oldu eğer evrak talebi beklersem ortalık zaten karışık iyice sıkıntı yaşamak istemiyorum 🙂

Öte yandan
    Eşim Belaruslu, eşim için yollayacağım evrakları aşağıya yazıyorum. Umarım yanlışım veya eksiğim yoktur.
    1- Pasaport ön arka
    2- Pasaport çevirisi
    3- Polis kağıdı (sabıka kaydı) çevirisi
    4- Doğum belgesi çevirisi
    5- Evlilik cüzdanı
    6- Evlilik cüzdanı çevirisi (Nüfus müdürlüğünden alınan B2 formu apostilli)

Edit : Bu mesajı yolladığım an evrak talebi aldım
    Edit 2 : Nasıl oldu bilmiyorum ama 7 Martta gelen evrak talebi ile ilgili bir başka epostayı bu gün geldi gibi görmüşüm 😕

• ⭐⭐

@Mustafa-Sayılan Evet, ayrıca DV çekilişi ardından evlenmiş olduğunuzdan bunun green card için olmadığına dair elinizde destekleyici ne varsa (yazışmalar, özellikle aile büyüklerininin de dahil olduğu birlikte katıldığınız her türlü etkinlik, tatil vs.ye ait kanıt, fotoğraf vs) şimdiden toparlamanızda fayda var. Mülakat esnasında bu durum sorgulanabilir.

• Nasıl oluyorda 39xxx case number a evrak talebi geliyor 30xxx a gelmiyor daha öncede ds 260 formunda değişiklik yapanlara böle bir hak gelmişti fakat yeni tarihli bunlar mantığını bilen varmı ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mso sen mantığı bırak şimdi açıklamayı yayınladılar vize vermiyoruz diye. Sen neyin peşindesin ondan beklemekten başka hiçbir çaren yok. DS260 ne zaman doldurdun ne zaman gelen maile cevap verdin gibi kıstaslar var ondan kafa patlatma boşver kimse müdahale edemez kardeşim bana neden göndermedin diye de hesap soramazsın.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mso, içinde söyledi: DV2021 Mulakat Deneyimleri

Nasıl oluyorda 39xxx case number a evrak talebi geliyor 30xxx a gelmiyor daha öncede ds 260 formunda değişiklik yapanlara böle bir hak gelmişti fakat yeni tarihli bunlar mantığını bilen varmı ?

kısaca özetleyeyim. kcc'ye mail atıp "nerede benim evrak talebim" diyen herkes evrak talebi alıyor şuan.

• @ayvalik10 sen kimsin zıplıyorsun yoruma boş muhabbeti bırak ben soru sordum bilen varmı diye bilgin varsa yaz yoksa kalabalık yapma köyündemi sandın kendini

• @gucarslan teşekkür ederim bilgi için nasıl bir mail atıyoruz bilgi verirmisiniz ayrıtılı bir şekilde ve hangi adrese ve ne yazıyoruz

• Arkadaslar selam.bu belirsizlik iyice yipratmaya basladi eminim herkesi.bu surecte artik herseye hazirlikli olmak gerek.bu yuzden kendi adima onume bakmak istiyorum fakat biryandan da olurda surecte bir olumlu gelisme olup vize gorusmesine kadar giderse surec diye bir konuda danismak istiyorum bilen varsa cevaplarsa sevinirim, kisaca vize gorusmesinde bankada para yerine arac arti ev belgelerini gostermek yeterli olur mu,yoksa illa bankada bir nakit mi gostetmek gerekiyor.tesekkurler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@waldeinsamkeit son 3 gündür girmiyorsun galiba çünkü ankara konsolosluğu süresiz vize verilmeyecek tweet attı. Ondan yeterli olur nakit te olur

• @ayvalik10 yok hocam bilgim var.fakat ileriye dogru bu karar kalkacaktir elbette.belkide aon suremiz olan eylul ayi sonu yil sonuna uzatilacaktir yada farkli bir durum olurda surec ilerler ise diye sormak istedim.

• @waldeinsamkeit, içinde söyledi: DV2021 Mulakat Deneyimleri

@ayvalik10 yok hocam bilgim var.fakat ileriye dogru bu karar kalkacaktir elbette.belkide aon suremiz olan eylul ayi sonu yil sonuna uzatilacaktir yada farkli bir durum olurda surec ilerler ise diye sormak istedim.

malesef sürecin sonlandıgı terih sabit o tarihe kadar vize basılamadığı taktirde hak yanmış oluyor umarım dileğiniz olur ancak emsali söz konusu degil

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ugurksknbck emsali söz konusu aslında. DV2020 için gomez davasında rezerv edilen 9095 vizeye bakin. eylül 2020'de biten süreç için karar haziran 2021'de açıklanacak.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

111

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

419.9k

| | | |