DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @burakdal DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Süreçle ilgili birkaç sorum var.
    1)Asıl talihli ile birlikte aile de mülakata giriyor mu yoksa sadece işlemler için mi ailenin de gitmesi gerekiyor?
    2)Vize onayı alındığı takdirde işlemlerin tamamlanması için ailenin de ABD'ye gitmesi mi gerekiyor?
    3)Aile ABD'ye gidip işlemler tamamlandıktan sonra aile TR'ye dönerse asıl talihli tüm ailenin Green Card'larını alabiliyor mu? Veya aileden biri ABD'de kalıp asıl talihli ile birlikte ailenin diğer üyeleri TR'ye dönerse ABD'de kalan kişi tüm ailenin Green Card'larını alabilir mi?

1-herkes mülakata giriyor cocuk, bebek ve yetişkin fiili olarak orada bulunmalılar. yetişkinlere yaşına göre bazen çocuklarada sorular sorulabiliyor.
    2-vize onaylandıktan sonra asil talihli ilk olmak kaydı ile herkes girmek zorunda ister ayrı ayrı ister hep beraber vize tarihini geçirmeden girmelisiniz.
    3-giriş yaptıktan sonra ülkeye dönüş yapılabilir. evrakların tesliminde adres verdiğiniz yerde yaşıyanın ismini verdiyseniz hepsini alabilir. kendiniz teslim alacaksanız sizde teslim alabiliyormuşunuz daha alamadık? 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@burakdal DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Süreçle ilgili birkaç sorum var.
    1)Asıl talihli ile birlikte aile de mülakata giriyor mu yoksa sadece işlemler için mi ailenin de gitmesi gerekiyor?
    2)Vize onayı alındığı takdirde işlemlerin tamamlanması için ailenin de ABD'ye gitmesi mi gerekiyor?
    3)Aile ABD'ye gidip işlemler tamamlandıktan sonra aile TR'ye dönerse asıl talihli tüm ailenin Green Card'larını alabiliyor mu? Veya aileden biri ABD'de kalıp asıl talihli ile birlikte ailenin diğer üyeleri TR'ye dönerse ABD'de kalan kişi tüm ailenin Green Card'larını alabilir mi?

1. Konsolosun vize alacak kisileri gormesi lazim, herkesin dosyasi ayri. islemler icin gitmekle mulakata girmek arasinda ne fark var bilmiyorum? Mulakat dedigimiz "sorgulama" degil, sadece verdiginiz bilgilerin dogruluguna yemin ettiginiz bir randevu olarak dusunun.

2. Evet, herkesin vize suresi bitmeden ABD'ye ilk girisi yapmasi lazim.

3. Evet, GC'ler verdiginiz adrese gonderiliyor. O adreste kim yasiyorsa kartlari o alabilir.

• DS260 ta tum aile fertlerini ayri ayri dolduruyoruz oyle degilmi _ çocuklar için son adreslerini mi yazıyoruz , önceki adreslerini yazacakmıyız ? annesi ile yaşayan kızım ocakta yurt dışına gitti , son adresi ve gitmeden onceki adresini yazmam gerekir diye düşündüm . Çocukların okullarını yazmam gerekiyor mu? biri 7 yaşına girecek diğeri 15.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@sash DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

DS260 ta tum aile fertlerini ayri ayri dolduruyoruz oyle degilmi _ çocuklar için son adreslerini mi yazıyoruz , önceki adreslerini yazacakmıyız ? annesi ile yaşayan kızım ocakta yurt dışına gitti , son adresi ve gitmeden onceki adresini yazmam gerekir diye düşündüm . Çocukların okullarını yazmam gerekiyor mu? biri 7 yaşına girecek diğeri 15.

Evet, Green Card alacak herkes icin ayri ayri doldurmalisiniz.
    Cocuklar yani 16 yasindan kucuk herkes icin son adres yeterli. Isterseniz dediginiz gibi son adres ve gitmeden onceki Turkiye'deki adresini yazabilirsiniz. Yazmasaniz da bir sorun yasamazsiniz.

ilkokul ve orta okulu yazmaya gerek yok. 15 yasindaki cocugunuz lise okuyorsa bunu yazip devam ettigini belirtebilirsiniz.

• 15 yasindaki kizim yurt disinda yasiyor onun bizimle degil de daha sonra alacagini isaretlersem mulakata gelmesi gerekmeyecek degil mi ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

15 yasindaki kizim yurt disinda yasiyor onun bizimle degil de daha sonra alacagini isaretlersem mulakata gelmesi gerekmeyecek degil mi ?

Su an sizinle Green Card basvurusu yapiyor mu?

• listede adi var ancak su secenek isaretlemesi dahilinde konusuyorum.
    cocgunuz sizinle yasiyormu ? - Hayir
    sizinle birlikte gocmen olarak katiliyormu ? - HAYIR
    daha sonra gocmen olacak mi ? - EVET
    bu isaretlemeler dahilinde interview icin turkiyeye gelmesi gerekli midir ? email atarak uscis e sorayim mi?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

listede adi var ancak su secenek isaretlemesi dahilinde konusuyorum.
    cocgunuz sizinle yasiyormu ? - Hayir
    sizinle birlikte gocmen olarak katiliyormu ? - HAYIR
    daha sonra gocmen olacak mi ? - EVET
    bu isaretlemeler dahilinde interview icin turkiyeye gelmesi gerekli midir ? email atarak uscis e sorayim mi?

Sorumu soyle sorayim, su an (DV2019 sureci icinde) sizinle Green Card alip ABD'ye gelecek mi?

• HAYIR , su benimle beraber green card almayacak gelmeyecek , gidince ileride basvuru yapacagim.
    secenegi icin soruyorum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

HAYIR , su benimle beraber green card almayacak gelmeyecek , gidince ileride basvuru yapacagim.
    secenegi icin soruyorum.

Eger DV2019 suresi boyunca Green Card almayacaksa, bir DS260 formu doldurmasina gerek yok. Dediginiz gibi o sorulara hayir, hayir, evet olarak cevap verebilirsiniz.

Sadece Green Card alacak kisilerin DS260 formu doldurup, mulakata katilmasi gereklidir.

Siz daha sonra kiziniza su konuda bahsedilen yolla F2A basvurusu yapacaksiniz:
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/75/family-sponsored-green-card-aile-sponsorluguyla-green-card-almak

• ds260 ta ona ait formu doldurmus bulundum . formu henuz onaylamadim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

ds260 ta onun bolumunu doldurmus bulundum . formu henuz onaylamadim.

sorun degil, isterseniz doldurup gonderebilirsiniz bile. Mulakata katilmadigi surece bir sakinca yok, hatta mulakata katilsa bile sikinti yok, eger belgeleri tam degilse ya da vize ucretini odemezseniz bir vize dolayisiyla green card alamaz.

• DS260 FORMUNA GERİ DÖNÜŞ ORTALAMA KAÇ GÜNDE OLUYOR ACABA

• Q.Does this job require at least 2 years of training or experience?
    (Bu mesleginiz en az 2yil egitim yada deneyim gerektiriyor mu?)
     No: Hayir.  Yes:Evet.
    Cikan sayfada: Job title: is unvaniniz
    Duties: gorevleriniz
    (yaptiginiz isi ayrintili bir sekilde anlatin)
    Employment Date
    From(ise baslangic tarihiniz)

bu secenegi tam olarak anlayamadim yada sorunun hedefini ? meslegini yapmakta olan bir makina muhendisi buna evet mi diyecek hayir mi ?
    yada lise mezunu olmayanlar icin sorulmus bir soru mu bu ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@isag DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

DS260 FORMUNA GERİ DÖNÜŞ ORTALAMA KAÇ GÜNDE OLUYOR ACABA

genelde 2-3 gun icinde ama yogunluga gore 1 haftaya kadar surebilir.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Q.Does this job require at least 2 years of training or experience?
    (Bu mesleginiz en az 2yil egitim yada deneyim gerektiriyor mu?)
     No: Hayir.  Yes:Evet.
    Cikan sayfada: Job title: is unvaniniz
    Duties: gorevleriniz
    (yaptiginiz isi ayrintili bir sekilde anlatin)
    Employment Date
    From(ise baslangic tarihiniz)

bu secenegi tam olarak anlayamadim yada sorunun hedefini ? meslegini yapmakta olan bir makina muhendisi buna evet mi diyecek hayir mi ?
    yada lise mezunu olmayanlar icin sorulmus bir soru mu bu ?

eger meslekten once 2 yil benzer islerde deneyiminiz varsa ya da bu is icin ozel olarak egitim aldiysaniz evet diyebilirsiniz. aksi durumda hayir deyip de gecebilirsiniz.

soru herkese soruluyor ama cevabi -dediginiz gibi- lise mezunu olmayanlar icin kullanilacak daha cok.

• @gkhanfeez , @crazycells Yanıtlarınız için teşekkürler. 🙂

• Selamlar herkese,
    DS-260 formunun ilk sayfası olan "Summart Information" bölümünde sağ üst köşede hangi ülke kotasını kullandığımız yazıyor.

Eşim Bulgaristan doğumlu olduğu için biz çekilişe katılırken bunu belirterek girmiştik.
    Bizim FOREIGN STATE OF CHARGEABILITY: BULGARIA olarak belirtilmiş, doğru mudur ?
    Biz Bulgaristan kotasından mı göçmen vizesi alacağız ?
    İkametimiz Türkiye ve Eşim Çifte Vatantaş.
    Şimdiden teşekkürler

• @crazycells DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

HAYIR , su benimle beraber green card almayacak gelmeyecek , gidince ileride basvuru yapacagim.
    secenegi icin soruyorum.

Eger DV2019 suresi boyunca Green Card almayacaksa, bir DS260 formu doldurmasina gerek yok. Dediginiz gibi o sorulara hayir, hayir, evet olarak cevap verebilirsiniz.

Sadece Green Card alacak kisilerin DS260 formu doldurup, mulakata katilmasi gereklidir.

Siz daha sonra kiziniza su konuda bahsedilen yolla F2A basvurusu yapacaksiniz:
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/75/family-sponsored-green-card-aile-sponsorluguyla-green-card-almak

@crazycells böyle bir durumda re-entry permit mi daha mantıklı yoksa sonradan başvurumu daha mantıklı olur. 21 yaşın altında olunca vize işleri uzun uzadıya mı olur yoksa amerikada rahat rahat yaparlar mı 🙂

• @crazycells ben yollayalı yaklaşık 20 gün oldu da bana bilgilendirme e maili falan gelmesini bekliyordum hiçbir şey gelmedi nerden kontrol edebilirim formumun durumunu acaba

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

178

41.8k
Kullanıcı

4.4k
Konu

430.8k

| | | |