Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @crazycells Çok teşekkür ederim başınızı az ağrıtmadım sizinde 🙂

• @redur47 Merhabalar F2A kısmındaki mesajlarınız üzerine yazıyorum. Ben ve kardeşim de F2A kategorisindeyiz ve 2017'den beri bu sürecin içindeyiz. Acaba konsoloslukla nasıl iletişim kurdunuz ? Ben sitesinde yer alan numaraları aramaya çalıştım ama konuşabileceğim bir insan evladıyla bağlantı kuramadım, sürekli telesekreter bilgilendirmesi yapıp suratıma kapattılar.

• Merhaba böyle bir mail aldım. Ne anlama geliyor. Yardımcı olur musunuz ?

Dear Sir/Madam,

This notice is to inform you that your case for an immigrant visa is documentarily complete at the National Visa Center (NVC) and has been for at least 60 days. NVC has received all of the fees, forms and documents required prior to attending an immigrant visa interview. Your petition is awaiting an interview appointment. At this time, no further action is required. We appreciate your patience.

Your case will remain at NVC until an appointment is scheduled, at which time we will send it to the appropriate U.S. Embassy or Consulate General. We will notify the applicant, petitioner, and attorney (if applicable) when an appointment is scheduled.

The U.S. Embassy or Consulate tells NVC which dates they are holding interviews. NVC fills these appointments on a first-in, first-out basis and is unable to predict when an interview will be scheduled.

Visa interviews at many U.S. Embassies and Consulates have been delayed as a result of the global COVID-19 outbreak. For the most up-to-date information about the U.S. Embassy or Consulate's operating status, please visit their website at https://www.usembassy.gov.

The next communication you receive from NVC will be either a notice that your appointment is scheduled, or if an appointment is not scheduled within the next 120 days, we will send a notice confirming that your case is still in line for an interview.

Important: The applicant should not make any permanent financial commitments until they have received their immigrant visa. This includes activities such as:

Selling a house, car or property,
    Resigning from a job, or;
    Making other travel arrangements.
    Thank you for your continued patience.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Ali-Veli-Ahmet, içinde söyledi: F2A ve F2B Vize Surecleri (Green Card sahiplerinin es ve cocuklari)

Merhaba böyle bir mail aldım. Ne anlama geliyor. Yardımcı olur musunuz ?

Dear Sir/Madam,

This notice is to inform you that your case for an immigrant visa is documentarily complete at the National Visa Center (NVC) and has been for at least 60 days. NVC has received all of the fees, forms and documents required prior to attending an immigrant visa interview. Your petition is awaiting an interview appointment. At this time, no further action is required. We appreciate your patience.

Your case will remain at NVC until an appointment is scheduled, at which time we will send it to the appropriate U.S. Embassy or Consulate General. We will notify the applicant, petitioner, and attorney (if applicable) when an appointment is scheduled.

The U.S. Embassy or Consulate tells NVC which dates they are holding interviews. NVC fills these appointments on a first-in, first-out basis and is unable to predict when an interview will be scheduled.

Visa interviews at many U.S. Embassies and Consulates have been delayed as a result of the global COVID-19 outbreak. For the most up-to-date information about the U.S. Embassy or Consulate's operating status, please visit their website at https://www.usembassy.gov.

The next communication you receive from NVC will be either a notice that your appointment is scheduled, or if an appointment is not scheduled within the next 120 days, we will send a notice confirming that your case is still in line for an interview.

Important: The applicant should not make any permanent financial commitments until they have received their immigrant visa. This includes activities such as:

Selling a house, car or property,
    Resigning from a job, or;
    Making other travel arrangements.
    Thank you for your continued patience.

NVC'deki butun islemler bitmis, konsolosluk size mulakat verebildigi an size haber verecekler. Yapmaniz gereken tek sey sabirla beklemek maalesef.

• @hasretk51 Merhaba, https://tr.usembassy.gov/visas/contact-immigrant-visa-section/ buradan mesaj atabilirsiniz, geri dönüş sağlayacaklardır

• Bilgilendirme için teşekkürler. Sabırla bekliyoruz ama süreç malesef çok stresli olmaya başladı. Randevu vermeleri ne kadar sürer acaba belirsizlikler aile hayatımızı çok etkiledi.

@crazycells

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Ali-Veli-Ahmet, içinde söyledi: F2A ve F2B Vize Surecleri (Green Card sahiplerinin es ve cocuklari)

Bilgilendirme için teşekkürler. Sabırla bekliyoruz ama süreç malesef çok stresli olmaya başladı. Randevu vermeleri ne kadar sürer acaba belirsizlikler aile hayatımızı çok etkiledi.

@crazycells

Maalesef onu bilemiyorum, sadece beklememiz gerekiyor. Normalde birkac aylik sure icinde veriliyordu, ama pandemiden dolayi biraz gecikme olabilir.

• @Ali-Veli-Ahmet Merhabalar siz eş durumundan mı başvuru yapmıştınız? evetse ne zaman başvuru yaptınız ne kadar sürdü bu mailin gelmesi? Teşekkürler.

• @Ali-Veli-Ahmet Merhaba, sürecinizi imzanıza taşır mısınız, merak ettim F2A sürecinde nisiniz? DQ ne zaman almıştınız?

Not: aynı e-mail i ben de aldım NVC den, DQ alıp 60 günü dolduğu halde randevu verilmemiş her case e otomatik gidiyormuş.

• @hope34 Sorularınız cevabına benim imzamdaki süreçten ulaşabilirsiniz. 20 ay sürdü benim bu mail i almam 🙂 NVC aşaması tamamlanmış, DQ den 60 gün geçmiş ve hala randevu bekleyen her case e otomatik giden bir mail. yani bir sonuca varılabilecek veya bir çıkarımda bulunabileceğimiz bir bilgilendirme değil.

• Merhaba evet eş durumundan aralık ayında aldık DQ 2 ayı çoktan geçti. 8 martta bu maili aldık. Hala bekliyoruz çok stresli bir bekleme çünkü belirsizlikler var.

@hulyaek

• @hulyaek siz F2A formu doldurdunuz biz I 130 form. Ve sürecimizi Tr'de başlattık çünkü buradayım hala tam anlamıyla yerleşmek için Temmuzda gidiş planı yapıyorum. 1 y ıl dolmadan. Eş durumu ile ilgili o tarihe kadar bir aşamaya gelebilir miyiz diye düşündüm ama herkesin başvuru şekli, değerlendirmesi farklı oluyor sanırım. 6 ayda süreci tamamlayanda var 20 ayda tamamlayanda.

• @hope34 selam, hayır sürecimiz aynı, biz de I130 form ile başladık. Amerika dışından başvuran Green Cardlı eşi 🙂

Sizin henüz I130 formunuz onaylanmadı anladığım kadarıyla?
    bu aralar 13-14 aydan önce onaylanan I130 formu pek olmadı (Amerikan vatandaşının eşleri ve 21 yaş altı çocukları haricindeki case lerde) birikmeler çok fazla

• @Ali-Veli-Ahmet Siz benden 1 ay öncesiniz demek ki, randevu alınca yazarsanız ben de kendi tarihimi tahmin edebilirim 🙂
    Umarım en kısa zamanda sonuçlanacaktır herşey, çok iyi anlıyorum sizi, uzun zaman oldu ve son 1 sene de gidip gelme de olamadı, ailevi sorunları da çok iyi anlıyorum. belirsizlikler, hastalıklar, özlem hepsi ayrı. Sabır diliyorum.

• Teşekkür ederim randevu tarihi alınca yazacağım. Sizin içinde hayırlısı olur umarım.

@hulyaek

• @Ali-Veli-Ahmet

Umarim bir an once vizenizi alip dolar yukselmeden ucaginiza binersiniz. Aslinda canlari istese avrupadaki gibi postayla alip postayla geri donseler vakit kaybi minimum olur ama vardir bir bildikleri.

Benim sizlerden fark abd vatandasi statusune peder bey gectigi icin f2a dan F11 oldum. Dolayisiyla asagi yukari sizden 7 ay sonra cagirilirim 😂.

• @hulyaek Onaylandı bilgisi gelmedi sadece başvuru yaptıktan 2 hafta sonra USCIS'ten durum kontrol Receipt Number ile durumu takip edebilirsiniz bilgisi geldi. aktif olarak inceleniyor bir sorun yok gözüküyor. bir sorun olduğunda ilave bilgi istenecektir diyor. Bu aşamadan sonrası çok mu yavaş gider diyorsunuz? bizim biraz farklı durumumuz var ve bunları beyan ettim. umarım onun etkisiyle kısa sürer.

• @hope34 Merhaba, PD niz ve farklı durumlarınızı ve bunları nasıl justify ettiğinizi bilmiyorum ama normal şartlarda süreç; ( bu konunun ilk postunda daha detaylı bilgiler mevcut )

1- USCIS başvurusu - 2 hafta sonra yaklaşık alındı bildirimi ( NOA1)
    2- Servis merkezine göre yaklaşık 1 sene sonra başvuru onayı - hangi servis center da olduğuna göre dosyanızın tahmini sürelere siz de bakabilirsiniz. ( NOA2)
    3- onaylanan başvurunun NVC ye geçmesi
    4- NVC süreci - 4-5 ay gibi.
    5- konsolosluk randevusu - şu an bir çoğumuzun tıkandığı yer burası, çünkü uzun süredir konsolosluk randevu vermiyor.

Covid sebebiyle son 1 senede yaşanan birikmeleri de düşünürseniz, 2 yıldan önce bitmesini beklemek büyük iyimserlik oluyor.

• Herkese Merhaba,

Mayis 1de online i-130 doldurdum ve ayni tarihte NOA1 aldim. Gerisi hala bir muamma. NOA1 in altinda da california service center yaziyor. Umarim generic bir yazidir ve NOA2 den sonra farkli bir service center a yonlendirilir. Georgia eyaletinde yasiyorum umarim Texas service center a verilir dosyamiz. Islem hizi olarak arada neredeyse 1 yil fark var.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Mehhr-bod-Khoshvaght, içinde söyledi: F2A ve F2B Vize Surecleri (Green Card sahiplerinin es ve cocuklari)

Herkese Merhaba,

Mayis 1de online i-130 doldurdum ve ayni tarihte NOA1 aldim. Gerisi hala bir muamma. NOA1 in altinda da california service center yaziyor. Umarim generic bir yazidir ve NOA2 den sonra farkli bir service center a yonlendirilir. Georgia eyaletinde yasiyorum umarim Texas service center a verilir dosyamiz. Islem hizi olarak arada neredeyse 1 yil fark var.

USCIS sureclerinde gecikmeler var, dolayisiyla sizin dosyanizda bir problem oldugunu dusunmuyorum. Sadece sabirla beklemeniz gerekiyor maalesef.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

40

40.8k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.3k

| | | |