Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Dun Ankara-Frankfurt, Frankfurt-San Fransisco, San Fransisco-Medford ucusunu gerceklesletirdim. Ankara cikista pasaport polisi ABD'de ne is yaptigimi falan sordu, garip geldi dogrusu. Ankara-Frankfurt, Sunexpress ucusus bir nevi Almanya dolmusu, bostu rahat geldik. Frankfurt-San Fransisco, United/Lufthansa, buyuk ve bos ucak, en sevdigim. Uclu koltukta uyuyarak geldim ama keske yemekte curryli tavuk olmasaydi. Giriste CBP memuru ne kadardir ulke disindasin diye sordu sadece. Girisim toplamda 20 sn civari surdu. San Fransisco-Medford, ucaga sadece binisimi hatirliyorum.

• @Bekoray siz hic yurt disina cikmadiniz mi? insanlar sehirler arasi otobus seyahatin de bile gidis/donus bileti aliyor. ben de sizin neyi anlayamadiginizi anlamadim, havacilikta ucak biletleri bu sekilde satilir, cunku her ucak indigi yerde kaybolmuyor, buyuk oranda kalkis noktasina geri doner (round trip) bu yuzden bos donmesi istenmedigi icin garantili olarak bilet satilir, bunun cok ayrintisi var girmek istemiyorum. kisaca bu sadece odediginiz bilet fiyati ile alakali degil (ucagi doldurmak gerekir), borsa gibidir bu isler. ha siz donus bileti almak istemiyorsaniz almazsiniz, olur biter, ayni paraya alti ay sonra acil bir is icin ya da izin yapmak sebebiyle bilet almak enayice olur tabii.

not: bazen forum bizi test ediyor, simulasyon mudur nedir 😅

• @goblis, içinde söyledi: Ucak Yolculugu ve Ucak Bileti

@Bekoray belki tatile gelirsiniz, hemen silip atmayın ülkenizi 🙂

Memleketi silip atmaktan değil ne zaman geleceğimiz belli değil. Sonuçta oraya tatile gitmiyoruz çalışmaya gidiyoruz. Dönüş tarihi belli değilken dönüş bileti aldığımızda, dönüş biletinin zamanı gelince dönemezsek ne olacak. Bileti en ucuzundan aldığımız için değişiklik yapılmıyor diye biliyorum yanlış bilmiyorsam.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Bekoray, içinde söyledi: Ucak Yolculugu ve Ucak Bileti

@ayvalik10 tam olarak anlayamadım. Amerikaya gidiş yaptıktan sonra geri dönmüyorsak gidiş dönüş bileti niye alıyoruz. Dönüş yapmayınca dönüş biletinin iadesini alabiliyor muyuz ki

Almak zorunda degilsiniz 🙂

Isterseniz sadece gidis de alabilirsiniz, ama yukarida soylendigi gibi ayni hizmet icin cebinizden daha fazla para cikmis olacak.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@goblis, içinde söyledi: Ucak Yolculugu ve Ucak Bileti

@Bekoray belki tatile gelirsiniz, hemen silip atmayın ülkenizi 🙂

Memleketi silip atmaktan değil ne zaman geleceğimiz belli değil. Sonuçta oraya tatile gitmiyoruz çalışmaya gidiyoruz. Dönüş tarihi belli değilken dönüş bileti aldığımızda, dönüş biletinin zamanı gelince dönemezsek ne olacak. Bileti en ucuzundan aldığımız için değişiklik yapılmıyor diye biliyorum yanlış bilmiyorsam.

Bilet yansa da problem degil 🙂 hala cebinizden daha az para cikmis olacak.

• @crazycells skyscanner sitesine girdim, sadece thy işaretledim Esenboğa-Boston gidiş uçuşuna (Mayıs) baktım 5130 tl çıkıyor sonra gidiş dönüş (Mayıs-Aralık) fiyatına baktım 10260 tl çıkıyor. Mesela dönüş bileti yandı ben dönerken 5130 tl daha vereceğim ve benden 15390 tl çıkmış olacak nasıl tasarruf edeceğim (gidiş dönüş almasak dönerken yine 5130 tl olacak ve gidiş dönüş fiyatının aynısı olacak hadi diyelim zam geldi (atıyorum 400 lira) . Çok fark eder mi sizce ) . Ben halen nasıl ucuza geldiğini anlamadım sizin söylediğiniz şekli fiyat belirterek detaylı şekilde söyleyebilir misiniz? Bir de şunu soracağım. Amerikadayken türk sitesinden bilet alamıyor muyuz?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells skyscanner sitesine girdim, sadece thy işaretledim Esenboğa-Boston gidiş uçuşuna (Mayıs) baktım 5130 tl çıkıyor sonra gidiş dönüş (Mayıs-Aralık) fiyatına baktım 10260 tl çıkıyor. Mesela dönüş bileti yandı ben dönerken 5130 tl daha vereceğim ve benden 15390 tl çıkmış olacak nasıl tasarruf edeceğim (gidiş dönüş almasak dönerken yine 5130 tl olacak ve gidiş dönüş fiyatının aynısı olacak hadi diyelim zam geldi (atıyorum 400 lira) . Çok fark eder mi sizce ) . Ben halen nasıl ucuza geldiğini anlamadım sizin söylediğiniz şekli fiyat belirterek detaylı şekilde söyleyebilir misiniz? Bir de şunu soracağım. Amerikadayken türk sitesinden bilet alamıyor muyuz?

Ben su an skyscanner'a girdim ve rastgele tarihi 19 Mayis, donusu de 9 Kasim sectim ve gidis donus biletini 4948 TL'ye buldum... Ama bunu sadece birkac dakika icerisinde ve ilk denemede yaptim, eminim donus zamaniyla oynayarak daha iyi deal'ler bulabilirsiniz...

Screen Shot 2021-03-09 at 10.47.02 AM.png

Screen Shot 2021-03-09 at 10.47.28 AM.png

Neden Aralik olarak sectiniz? Aralik-Temmuz-Agustos ucus sezonlari oldugu icin bu aylarda havayolu sirketleri cok fazla indirim yapmaz, cunku nasil olsa ucaklar dolar. Eger daha ucuza getirmek istiyorsaniz sezon disi bir geri donus bileti almalisiniz...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells Merak edip Haziran'a baktim 19 Mayis - 16 Haziran icin... Gidis donus bilet icin...

THY 5287 TL diyor...

Screen Shot 2021-03-09 at 10.56.13 AM.png

Lufthansa ise 4646 TL...

Screen Shot 2021-03-09 at 10.57.15 AM.png

Ki, emin olun bu tarihleri rastgele ve ilk seferde tikladim... Eger daha ucuza getirmek istiyorsaniz, sizin icin mantikli tarihler icin teker teker denemenizi tavsiye ederim. Gordugunuz gibi ayni rota icin gidis-donus biletini daha ucuza almaniz mumkun...

• @crazycells, içinde söyledi: Ucak Yolculugu ve Ucak Bileti

@crazycells Merak edip Haziran'a baktim 19 Mayis - 16 Haziran icin... Gidis donus bilet icin...

THY 5287 TL diyor...

Screen Shot 2021-03-09 at 10.56.13 AM.png

Lufthansa ise 4646 TL...

Screen Shot 2021-03-09 at 10.57.15 AM.png

Ki, emin olun bu tarihleri rastgele ve ilk seferde tikladim... Eger daha ucuza getirmek istiyorsaniz, sizin icin mantikli tarihler icin teker teker denemenizi tavsiye ederim. Gordugunuz gibi ayni rota icin gidis-donus biletini daha ucuza almaniz mumkun...

Teşekkür ederim bu örneği gönderdiğiniz için. Benim baktıklarımda hiç böylesi denk gelmemişti bu yüzden bana anlattıklarınızı anlamamıştım haziran dönüşü resmen bedava olmuş.

• @Bekoray, içinde söyledi: Ucak Yolculugu ve Ucak Bileti

@crazycells skyscanner sitesine girdim, sadece thy işaretledim Esenboğa-Boston gidiş uçuşuna (Mayıs) baktım 5130 tl çıkıyor sonra gidiş dönüş (Mayıs-Aralık) fiyatına baktım 10260 tl çıkıyor. Mesela dönüş bileti yandı ben dönerken 5130 tl daha vereceğim ve benden 15390 tl çıkmış olacak nasıl tasarruf edeceğim (gidiş dönüş almasak dönerken yine 5130 tl olacak ve gidiş dönüş fiyatının aynısı olacak hadi diyelim zam geldi (atıyorum 400 lira) . Çok fark eder mi sizce ) . Ben halen nasıl ucuza geldiğini anlamadım sizin söylediğiniz şekli fiyat belirterek detaylı şekilde söyleyebilir misiniz? Bir de şunu soracağım. Amerikadayken türk sitesinden bilet alamıyor muyuz?

ABD den bilet almak genelde daha pahaliya gelir. Ayrica tek yon biletleri daha pahalidir. Yukarida belirttiginiz tarihler icin tek yon bile bakarsaniz toplamda 6-7 bin TL fark cikacak. Gidis-donus alip donus biletini daha sonra erteletmek cogu durumda daha uyguna gelecek. Kampanya yaklarsaniz ucuza gidis-donus bileti alabilirsiniz. Gidis i kullanip donusu kullanmayabilirsiniz ama bu durumda da havayollarinin kirmizi listesine girme ihtimali var.

• @sigmoidalmammal teşekkür ederim

• @sigmoidalmammal greencardlı lufthansa biletli aktarma almanyada abdye almanyadan ucus yoktu.thy ye para vermek istemedi iade alıp lufthansadan yapardı gıderdı ama tercih etmedı.şuan amerıkadalar sorun yok.ben sadece amerikada dolar kazancınızla ucuslarınızların ıptal olması durumunda uğrayacağınız zararı karsılastıryorum bunun ıcın uyarıyorum.yoksa normal saatlarda aktarmalı ucus tercih edilebılır itirazım yok.3-4 saa bekleyıp 500-1000 doalr kar edıceksem niye beklemiyeyim.ama işten istifa edip birde o aktarmalı ucuş gercekleşmezse ozaman kar etmıs olurmusunuz dusunun diyorum.ucuz etin yahnisi durumuyla karsılasmakta var iyi dusunulup tartılmalı.ilk girisi yapacaksanız dahada ciddi dusunmelısınız.vizeninizin gecerlilik suresı var

• @jinglebells, içinde söyledi: Ucak Yolculugu ve Ucak Bileti

@sigmoidalmammal greencardlı lufthansa biletli aktarma almanyada abdye almanyadan ucus yoktu.thy ye para vermek istemedi iade alıp lufthansadan yapardı gıderdı ama tercih etmedı.şuan amerıkadalar sorun yok.ben sadece amerikada dolar kazancınızla ucuslarınızların ıptal olması durumunda uğrayacağınız zararı karsılastıryorum bunun ıcın uyarıyorum.yoksa normal saatlarda aktarmalı ucus tercih edilebılır itirazım yok.3-4 saa bekleyıp 500-1000 doalr kar edıceksem niye beklemiyeyim.ama işten istifa edip birde o aktarmalı ucuş gercekleşmezse ozaman kar etmıs olurmusunuz dusunun diyorum.ucuz etin yahnisi durumuyla karsılasmakta var iyi dusunulup tartılmalı.ilk girisi yapacaksanız dahada ciddi dusunmelısınız.vizeninizin gecerlilik suresı var

Bende covid suresince ucus olmamasi nedeniyle Turkiyede mahsur kaldim. Genel bir ucus yasaginda zaten yapacaginiz hic birsey yok. Onun disinda ucus iptallerinde butun havayollari en kisa surede ucusunuzu ayarliyor. Turkiyeden direk ve uygun fiyatli ucus hepimizin arzusu ama THY"nin su andaki fiyat ve hizmet politikasi tamemen kendi vatandasini somurmek uzerine maalesef. Baska ulkelerden yolcular daha ucuza ucarken, biz daha fazla oduyoruz.
    Daha once de belirttigim gibi herkes kendi sartlari ve imkanlarina gore en iyi seyahat planini belirler. Biz sadece yasadiklarimizi anlatip tavsiye veriyoruz. Karar ve secim herzaman sizin.

• @sigmoidalmammal, içinde söyledi: Ucak Yolculugu ve Ucak Bileti

Bende covid suresince ucus olmamasi nedeniyle Turkiyede mahsur kaldim. Genel bir ucus yasaginda zaten yapacaginiz hic birsey yok. Onun disinda ucus iptallerinde butun havayollari en kisa surede ucusunuzu ayarliyor. Turkiyeden direk ve uygun fiyatli ucus hepimizin arzusu ama THY"nin su andaki fiyat ve hizmet politikasi tamemen kendi vatandasini somurmek uzerine maalesef. Baska ulkelerden yolcular daha ucuza ucarken, biz daha fazla oduyoruz.
    Daha once de belirttigim gibi herkes kendi sartlari ve imkanlarina gore en iyi seyahat planini belirler. Biz sadece yasadiklarimizi anlatip tavsiye veriyoruz. Karar ve secim herzaman sizin.

bu yazdıklarınıza katılmamak elde değil.herkes kendısı ıcın en uyguna karar verıcek.her acıdan dusunmek gereklı.bılete asırı harcama yapıp sınırlı nakıtı azaltmamakta lazım.aktarmaları uzatmamakta.

• @crazycells GC lılar Lufthansa ile Almanya aktarmalı Tr ya da Almanya aktarmalı Abd’ye bilet alabilirler mi, sorun yasayan oldu mu?

• @cnpist bilgi için teşekkür ederim

• @sigmoidalmammal güzel bir tecrübe 😁 boş uçak kısmını çok sevdim

• @Erkangeziyor sorun yok elinizde fiziksel olarak Greencard varsa aktarmalı uçabilirsiniz, daha önceden giriş-çıkış yapmış ve elinizde halen Greencard yoksada aktarmalı uçabilirsiniz ama yinede bileti almadan havayolunu arayıp bu konuyu teyit ettirin, Lpr ler schengen bandan muaflar

Sizin sorduğunuz konudan farklı olarak, Eylül 2020 de dv vizesi alanlarında ilk girişlerinde Schengen aktarmalı uçuşlarda sorun yaşamaması lazım, ama bunu teyit edecek bir deneyim okumadım

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@sigmoidalmammal, içinde söyledi: Ucak Yolculugu ve Ucak Bileti

Dun Ankara-Frankfurt, Frankfurt-San Fransisco, San Fransisco-Medford ucusunu gerceklesletirdim. Ankara cikista pasaport polisi ABD'de ne is yaptigimi falan sordu, garip geldi dogrusu. Ankara-Frankfurt, Sunexpress ucusus bir nevi Almanya dolmusu, bostu rahat geldik. Frankfurt-San Fransisco, United/Lufthansa, buyuk ve bos ucak, en sevdigim. Uclu koltukta uyuyarak geldim ama keske yemekte curryli tavuk olmasaydi. Giriste CBP memuru ne kadardir ulke disindasin diye sordu sadece. Girisim toplamda 20 sn civari surdu. San Fransisco-Medford, ucaga sadece binisimi hatirliyorum.

"curryli tavuk" 🙂
    hakikaten neden böyle baskın ve tadı sunarlar menüde anlamış değilim.
    neyse, sorunsuz giriş yapmanıza sevindim.

• ⭐⭐⭐

@gucarslan THY'de farklı beslenme tiplerinde olan yolcular (Vegan, Vejetaryen, Hindu Tipi Vejertaryenlik gibi gibi) biletleme yaparken beslenme türü seçimi yapabiliyordu. Diğer havayollarında yok mu bu?

Benzer Başlıklar

• 9
  • 1
  • 333
  • 11
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

124

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

419.9k

| | | |