Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhabalar, Sorularımla ilgili yardımlarınızı rica ediyorum.

1-) Eşim 2021 talihlisi. Maddi konudan red yememek ( şayet 2021 süreci işlemeye devam ederse) adına eşimin uzak bir akrabası sponsor olacak. Kendisi 72 yaşında yetişkin çocuklarıda var. gelir durumu hesaplamasında biz ailecek 4 kişiyiz ve sponsor olacak kişi ile eşinide sayarsak toplam 6 kişi üzerinden hesaplanan tutarımı dikkate almalıyız?

2-) I-134 formunun şimdi doldurulması sorun olurmu? malım mart sonuna kadar süreç donduruldu. yada ne zaman doldurulmalı? eğer mülakata çağırırlarsa ilk 1500 kişilik grupta olduğumuz için ne yapmalıyız? sanırım şu an amerikada vergi dönemi güncel bir gelir beyan etmesi adına kefil ne zaman bu formu doldurmalı?

3-) kefil olacak kişi evli olduğu için eşininde ayrı bir I-134 formumu doldurması gerekiyor? yoksa tek formada her ikisininde imzası olması yeterlimi?

4-)uscis deki formu açtığımda Expires 02/28/2021 tarihini görmekteyim. Bu haliyle formu doldursa sorun olurmu? Teşekkürler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Uğur-Sarıoğlu, içinde söyledi: Sponsorluk islemleri ve Yapilmasi Gerekenler (I-134 ve I-864)

Merhabalar, Sorularımla ilgili yardımlarınızı rica ediyorum.

1-) Eşim 2021 talihlisi. Maddi konudan red yememek ( şayet 2021 süreci işlemeye devam ederse) adına eşimin uzak bir akrabası sponsor olacak. Kendisi 72 yaşında yetişkin çocuklarıda var. gelir durumu hesaplamasında biz ailecek 4 kişiyiz ve sponsor olacak kişi ile eşinide sayarsak toplam 6 kişi üzerinden hesaplanan tutarımı dikkate almalıyız?

2-) I-134 formunun şimdi doldurulması sorun olurmu? malım mart sonuna kadar süreç donduruldu. yada ne zaman doldurulmalı? eğer mülakata çağırırlarsa ilk 1500 kişilik grupta olduğumuz için ne yapmalıyız? sanırım şu an amerikada vergi dönemi güncel bir gelir beyan etmesi adına kefil ne zaman bu formu doldurmalı?

3-) kefil olacak kişi evli olduğu için eşininde ayrı bir I-134 formumu doldurması gerekiyor? yoksa tek formada her ikisininde imzası olması yeterlimi?

4-)uscis deki formu açtığımda Expires 02/28/2021 tarihini görmekteyim. Bu haliyle formu doldursa sorun olurmu? Teşekkürler.

1. Kendisinin bakmaya yukumlu oldugu kisilere (vergi bildiriminde verdigi bilgileri kullanabilir) sizi ve ailenizi de eklemesi gerekiyor.

2. Mulakat tarihiniz aciklandiktan sonra alabilirsiniz, zaten yeteri kadar sureniz olacak.

3. Eger vergi bildirimi ve gelirleri ortaksa o durumda I-134A formunu doldurabilir esi de. Ama kendisinin geliri tek basina yeterliyse o durumda gerek yok.

4. Sorun olmaz. Sitedeki formu kullanabilirsiniz.

• New Jersey eyaletinde kuzenim var aşağı yukarı 15 senedir orada ve Amerikan vatandaşı. Beni oraya götürebilir mi? Ne gibi yol izlemeliyiz? Maliyeti ne olur? Yardımcı olursanız çok sevinirim. Doğru başlığa mı yazdım bilmiyorum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Can-Erdoğan, içinde söyledi: Sponsorluk islemleri ve Yapilmasi Gerekenler (I-134 ve I-864)

New Jersey eyaletinde kuzenim var aşağı yukarı 15 senedir orada ve Amerikan vatandaşı. Beni oraya götürebilir mi? Ne gibi yol izlemeliyiz? Maliyeti ne olur? Yardımcı olursanız çok sevinirim. Doğru başlığa mı yazdım bilmiyorum.

Hangi amacla ABD'ye geliyorsunuz? Basvuru kategorisini biliyor musunuz?

• @crazycells mümkünse göçmenlik için

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Can-Erdoğan, içinde söyledi: Sponsorluk islemleri ve Yapilmasi Gerekenler (I-134 ve I-864)

@crazycells mümkünse göçmenlik için

Maalesef gocmenlik icin bu sekilde kuzenler arasi bir sponsorluk mumkun degil. Su basligi inceleyin isterseniz:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/75/family-sponsored-green-card-aile-sponsorluguyla-green-card-almak

Kimin, kime sponsor olabilecegini gormus olursunuz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Ayrica onceki yillardaki gocmen vize kategorilerini ve istatistiklerini de su tabloda bulabilirsiniz:

alt metni

• Bu ileti silindi!

• geçen hafta forumda gezerken green card sponsoru için evde yaşayan kişi sayısına göre olması gereken minimum sponsor maaşlarını gösteren bir tablo görmüştüm ama yaklaşık 1 saattir aramama rağmen bulamadım. @crazycells bu tablonun yerini biliyor musunuz acaba

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Bekoray, içinde söyledi: Sponsorluk islemleri ve Yapilmasi Gerekenler (I-134 ve I-864)

geçen hafta forumda gezerken green card sponsoru için evde yaşayan kişi sayısına göre olması gereken minimum sponsor maaşlarını gösteren bir tablo görmüştüm ama yaklaşık 1 saattir aramama rağmen bulamadım. @crazycells bu tablonun yerini biliyor musunuz acaba

Su an kullandiginiz basligin 3. iletisindeki tablo sanirim?

https://yesilkartforum.com/forum/post/16649

• ⭐⭐⭐⭐⭐

tabloyu 2021 icin guncelledim:

Screen Shot 2021-03-26 at 2.58.52 AM.png

• @crazycells aynen bu tabloydu, gözden kaçırmışım teşekkür ederim.

• Merhaba @crazycells iki sorum olacaktı size ve değerli forum ailesine
    1.Eşim 19500 dolarda kalıyor limitin 2bin altında bu tax return ve hesabında bir para ile bana sponsor olabilir mi?
    2.Babası gayrimenkulünü gösterip sponsor olabilir mi? Olursa gayrimenkulde sponsorluk nasıl hesaplanıyor?

İyi forumlar dilerim

• @Ayberk 1- Eşinizin gelirinin üstüne gösterebileceğiniz nakit ve varlıklar, sizin birikiminiz, oraya gidince yapacağınız işi önden belgeleyebilmeniz vs. gibi etkenler var bu eksiği dikkate de alabilirler de, almayabilirler de. En etkili olan nakit veya çok hızlı nakite dönebilecek varlıkların olması bence. 2- Eşinizin babası ve gayrimenkulu amerikada mı? Eğer amerikada ise kendisi de co-sponsor olabilir ama gayrımenkulunden önce onun da tax returnleri önemli olacak. @crazycells de cevap verecektir ama benim yorumlaırm bu şekilde.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Ayberk, içinde söyledi: Sponsorluk islemleri ve Yapilmasi Gerekenler (I-134 ve I-864)

Merhaba @crazycells iki sorum olacaktı size ve değerli forum ailesine
    1.Eşim 19500 dolarda kalıyor limitin 2bin altında bu tax return ve hesabında bir para ile bana sponsor olabilir mi?
    2.Babası gayrimenkulünü gösterip sponsor olabilir mi? Olursa gayrimenkulde sponsorluk nasıl hesaplanıyor?

İyi forumlar dilerim

1. bankadaki parayi cok onemsemiyorlar maalesef, eger mal/mulk varsa bunlari belgeleyebilirsiniz, yardimci olacaktir. Ayrica tum evin geliri beraber degerlendiriliyor, yani sizin de geliriniz varsa bunlari ekleyip siniri gecebilirsiniz.

2. Gosterebilir, ama babanizin sponsor olmasi tek basina gelir sartini saglamasiyla mumkun. Gayrimenkulleri de ayrica hesaba katabilirsiniz. Tabii bu durumda aile uyesi sayisini ona gore yeniden hesaplamaniz lazim.

• İyi akşamlar;
    Eşim abd vatandaşı Türkiye’den greencard’a başvuracağız. İkimizin ortak geliri ve evi göstermek mi gerekir? Dolar olarak kaç dolar gelir gereklidir?

• Merhaba konuyu baştan beri okudum fakat yazacağım örneğe denk gelmedim. I-134 forumunu doldururken Beneficiary adress kısmında country USA yazıyor ve değiştiremiyoruz aslında adres Türkiye yazmamız gerekiyor. yanlış bir şey mi yapıyoruz?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@edakrkmz, içinde söyledi: Sponsorluk islemleri ve Yapilmasi Gerekenler (I-134 ve I-864)

İyi akşamlar;
    Eşim abd vatandaşı Türkiye’den greencard’a başvuracağız. İkimizin ortak geliri ve evi göstermek mi gerekir? Dolar olarak kaç dolar gelir gereklidir?

Esiniz Turkiye'de mi yasiyor?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@runaslan, içinde söyledi: Sponsorluk islemleri ve Yapilmasi Gerekenler (I-134 ve I-864)

Merhaba konuyu baştan beri okudum fakat yazacağım örneğe denk gelmedim. I-134 forumunu doldururken Beneficiary adress kısmında country USA yazıyor ve değiştiremiyoruz aslında adres Türkiye yazmamız gerekiyor. yanlış bir şey mi yapıyoruz?

sponsor ABD'de yasayan biri olmali, eger es sponsor oluyorsa kisa sure icerisinde ABD'de yasayacagini gosterebilmeli, o nedenle o kismi degistirememeniz normal diye dusunuyorum sayin @runaslan

• @crazycells Nişanlım kendi adres kısmını(petitioner) sorunsuz dolduruyor. fakat benim adres kısmımda bu sorun oluyor yoksa benim adresi abd de mi göstermeliyiz doğru mu anladım .

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

57

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.2k

| | | |