Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @crazycells çok haklısın 🙂

• Yukarıdaki site karşıma çıktı, daha fazla bilgi aşağıdaki sitede yer alıyor.

• Teşekkürlerr

• Merhaba arkadaşlar ben Florida'da bir karnaval tesisine iş başvurusunda bulundum. Bana, şirketlerinin H2B vizesine sponsor olmak için geçen sene başvuru yaptığını ama reddedildiğini söyledi. Bir şirketin sponsor olma başvurusu neden ret yer? Sebei Trump'ın göçmen nefreti olabilir mi yada şirketle alakalı bir durum mudur?

• Cunku sirket once ABD icinde o isler icin gerekli is ilanlari yapmali, labor ofisle calismali ve tum bu cabalara ragmen o isler icin ABD icinde kalifiye kisileri bulamadigini ispatlamali.

Daha sonra, yurtdisindan getirecegi kisilere ayni duzey ve ortamda gecici bir sure calisma imkani sunabilecegini temin etmeli.

Karnaval sektorunde bunlari gosterip ispatlamak cok kolay degildir sanirim.

• Herkese selam, benim de H2B vize türü ile ilgili sormak istediklerim var, yardımcı olabilecek herkese rica ediyorum... Geçen yaz 4 yıllık Turizm Rehberlik dalında lisans eğitimimi tamamladım. İngilizce ve Almanca eğitim aldım. Dayım ve eşi Amerika’da yaşamaktalar. Eşi USA vatandaşı, kendisi GC sahibi... Ben akrabalık ile GC şartlarını araştırdım ancak maalesef bundan faydalanamıyorum. “Dayımın” vatandaş ve ya GC sahibi olmasının bana etkisi yok diye biliyorum...? Kendisiyle görüştüm ve askerliğimi yaptıktan sonra beni oraya çağıracağını iletti... çalıştığı şirket 10-15 yıldan fazla bir süredir orada halı-kuyum-hediyelik eşya üzerine hizmet veren oturmuş bir şirket. USA’de yaşayan kişiler bu dediğim sektörü biliyorlardır, görmüşlerdir diye düşünüyorum... Bir aksilik olmaz ise şirket, üzerine düşeni yapacağını söyledi... Ben kendi çapımda, çabalarım doğrultusunda yaptığım araştırmalara göre H1-B şartlarını karşılamıyorum, EB-3’ü de karşılamadığımı düşünüyorum... Yazlık beldelerde çalışmak ve otelde yaptığım zorunlu stajım hariç iş tecrübem yok... o yüzden H2-B
    vize türüne yöneldim... Başka bir vize türü var ise öğrenmeye açığım... Bu şekilde de şirketin başvurması takdirinde ilerleyen zamanlarda GC almaya hak kazanıyorum diye biliyorum..?? Ancak şu an için önemli olan oraya girebilmek. H2-B benim için uygun olan vize türü müdür? Daha önce gerek kendi çevremden gerek ise başka mecralardan bu vize türü ile gidip şu an orada kalmış olan insanlar tanıyorum. Sponsorumun yani şirketin, yapılması gerekenleri yaptıktan sonra ve bende üstüme düşeni yaptıktan sonra olabilir mi? Bilgisi ve tecrübesi olanlardan yardımlarını bekliyorum. Teşekkür ederim...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@metcioglu, içinde söyledi: Amerikada H2B ile iş ilanları

Herkese selam, benim de H2B vize türü ile ilgili sormak istediklerim var, yardımcı olabilecek herkese rica ediyorum... Geçen yaz 4 yıllık Turizm Rehberlik dalında lisans eğitimimi tamamladım. İngilizce ve Almanca eğitim aldım. Dayım ve eşi Amerika’da yaşamaktalar. Eşi USA vatandaşı, kendisi GC sahibi... Ben akrabalık ile GC şartlarını araştırdım ancak maalesef bundan faydalanamıyorum. “Dayımın” vatandaş ve ya GC sahibi olmasının bana etkisi yok diye biliyorum...? Kendisiyle görüştüm ve askerliğimi yaptıktan sonra beni oraya çağıracağını iletti... çalıştığı şirket 10-15 yıldan fazla bir süredir orada halı-kuyum-hediyelik eşya üzerine hizmet veren oturmuş bir şirket. USA’de yaşayan kişiler bu dediğim sektörü biliyorlardır, görmüşlerdir diye düşünüyorum... Bir aksilik olmaz ise şirket, üzerine düşeni yapacağını söyledi... Ben kendi çapımda, çabalarım doğrultusunda yaptığım araştırmalara göre H1-B şartlarını karşılamıyorum, EB-3’ü de karşılamadığımı düşünüyorum... Yazlık beldelerde çalışmak ve otelde yaptığım zorunlu stajım hariç iş tecrübem yok... o yüzden H2-B
    vize türüne yöneldim... Başka bir vize türü var ise öğrenmeye açığım... Bu şekilde de şirketin başvurması takdirinde ilerleyen zamanlarda GC almaya hak kazanıyorum diye biliyorum..?? Ancak şu an için önemli olan oraya girebilmek. H2-B benim için uygun olan vize türü müdür? Daha önce gerek kendi çevremden gerek ise başka mecralardan bu vize türü ile gidip şu an orada kalmış olan insanlar tanıyorum. Sponsorumun yani şirketin, yapılması gerekenleri yaptıktan sonra ve bende üstüme düşeni yaptıktan sonra olabilir mi? Bilgisi ve tecrübesi olanlardan yardımlarını bekliyorum. Teşekkür ederim...

Peki siz, kendisinin yaptigi ise uygun musunuz? Egitiminiz, tecrube ve bilgileriniz bu ise uygun mu? Asil onemli olan soru bu...

Baska bir ornek vereyim, daha iyi anlarsiniz... Forumda ara sira konusuluyor, ABD'de bir restoranda asci olarak is bulmak isteyen kisiler... Kisiye soruyorsunuz, daha once hicbir yerde ascilik yapmamis, bu konuda egitimi de yok; ama bir restoranda is buldugu icin vize alabilecegini dusunuyor... Peki konsolosluga gidip vize almaya calistiginizda, konsolosluk gecmisiniz (yani CV'niz) ve bu is arasindaki uyumsuzlugu gormeyecek mi? Bunu gormesiyle sizin ABD'ye baska bir amac icin gittiginizi anlayacak ve basvurunuzu reddedecek...

Siz hic ABD'deki otellerde veya tatil resortlarinda J-1 vizesi ile staj imkanlarina baktiniz mi? Bence egitiminize ve tecrubelerinize uygun bir adim olacagi icin vize alma sansiniz daha fazla olur...

• @tugba_nyc_love, içinde söyledi: Amerikada H2B ile iş ilanları

Evet ama çok çaresizim. Amerika benim hayattaki tek aşkım tek hayalim. Oraya gitmekten başka birşey istemiyorum. İmkanım olsa zaten f1 yada turist vizesiyle giderdim. İmkansızlıktan dolayı H2B için uğraşıyorum. Gerçekten çok mutsuzum. Beni bu aşk öldürüyor. Amerikaya kavuşamazsam kendimi kaybedeceğim...

Bu tükenmişlik sendromunun sebebini çok merak ettim. Yani Türkiye de olmak bir insanı neden tüketir bunu merak ediyorum açıkçası. Biz de tükeniyor ama sizin gibi farkında varma lüksüne sahip olamamış olabiliriz. Bizde de gizli tükenme sendromu olabilir. O yüzden bizi de aydınlatır mısınız lütfen 🙃

• @Fevzi-ÖZYURT-0, içinde söyledi: Amerikada H2B ile iş ilanları

@tugba_nyc_love, içinde söyledi: Amerikada H2B ile iş ilanları

Evet ama çok çaresizim. Amerika benim hayattaki tek aşkım tek hayalim. Oraya gitmekten başka birşey istemiyorum. İmkanım olsa zaten f1 yada turist vizesiyle giderdim. İmkansızlıktan dolayı H2B için uğraşıyorum. Gerçekten çok mutsuzum. Beni bu aşk öldürüyor. Amerikaya kavuşamazsam kendimi kaybedeceğim...

Bu tükenmişlik sendromunun sebebini çok merak ettim. Yani Türkiye de olmak bir insanı neden tüketir bunu merak ediyorum açıkçası. Biz de tükeniyor ama sizin gibi farkında varma lüksüne sahip olamamış olabiliriz. Bizde de gizli tükenme sendromu olabilir. O yüzden bizi de aydınlatır mısınız lütfen 🙃

Yazdiklarini tekrar okusa ne kadar sacmaladiginin farkina varacak da, biz de o kabiliyet pek yok kardesim 🤣

• h2b için vizeler açıldı mı acaba ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Serdar-Genç, içinde söyledi: Amerikada H2B ile iş ilanları

h2b için vizeler açıldı mı acaba ?

Evet, 31 Mart'ta vize yasaklari sona erdi.

• Work And Travel ile amerikaya gittikten sonra orada kalmak için statü değişikliği yapmam gerektiğinin farkındayım.Sonrasında dil okulu veya üniversite kayıdı yaptırmam gerektirdiğinide biliyorum fakat ben çalışmak istiyorum WAT ile gittikten sonra yasal olarak çalışmamın hiçbir yolu yokmu acaba

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@CanEliz, içinde söyledi: Amerikada H2B ile iş ilanları

Work And Travel ile amerikaya gittikten sonra orada kalmak için statü değişikliği yapmam gerektiğinin farkındayım.Sonrasında dil okulu veya üniversite kayıdı yaptırmam gerektirdiğinide biliyorum fakat ben çalışmak istiyorum WAT ile gittikten sonra yasal olarak çalışmamın hiçbir yolu yokmu acaba

Eger yeni statunuz izin vermiyorsa, maalesef SSN'niz olsa da yasal olarak calisamiyorsunuz. Fakat sizi ilgilendiren vizeler daha cok su bolumde:

https://yesilkartforum.com/forum/category/89/öğrenim-vizeleri-f-m-ve-j

• Herkese merhabalar.
    Türkiyede Lise mezunları amerika H2b vizesi için sponsor bulan aracı acentaların sitelerini bilen var mı acaba yardımcı olursanız sevinirim...

• @Serkan-Eroğlu ben 1 yıldır H2B iş ilanlarına bakıyorum. Bir sürü işe başvurdum. Aldığım geri dönüşlerin ortak cevabı "Amerikada hangi eyalettesin? Amerikadaysan gel" oldu.. ki zaten pandemi sebebiyle başka bir ülkeden insana sponsor olmak istemiyor şirketler. Helede vasıfsızsan.. ki Abd 2 yıldır Türklere J1 vizesi bile vermiyor.. yani h2b vizesi sahip olmak artık imkansız gibi birşey oldu bize...

• @tugba_nyc_love tşkler şuan zaten Pandemiden dolayı geçici olarak durdurmuşlar vizeleri ama açılana kadar sponsor firma yada acentaların sitelerini kontrol etmek istiyorum bildiğiniz web linkleri varsa yazarsanız sevinirim

• @tugba_nyc_love Merhaba, bende H2B vizesi ile gitme uğraşı içerisindeyim. Kendi çabalarım ile bulduğum Florida da bir şirkette ile anlaştım. Vizede bir problem çıkmaz ise şayet önümüzdeki ay gideceğim inşallah.
    Siz nerelere başvurdunuz ? Hangi şirketlere CV ilettiniz ?
    Teşekkürler

• @orhanozbekk merhaba bu konuyu detaylandırabilirmisiniz nasıl buldunuz ve elinizdeki excel dosyasını atabilirmisiniz

• Herkese Merhaba;
    Daha önce birçok kez US de bulunan biri olarak bu vize türünde ilk deneyimim olacak. Uzun zamandan beri uğraşlarım ve deneme yanılma yöntemi ile ilerleyişlerim neticesinde azda olsa yol kat ettim. Bu vize türünde giden kişileri internette takip etmeme rağmen hiçbiri de nasıl gittiğini söylemiyor maalesef. Herkesin ortak fikri “ ben çok araştırdım, uğraştım sizde çabalayın” diyorlar. Amerikanın birçok eyaletinde bulunan biri olarak, yüzbinlerce hintli ve filipinli var. Neden bizim türk milletimiz de olmasın ki diyerek, çorbada benimde tuzum olsun dediğim herkese yardımım olacaksa seve seve paylaşmak isterim. Lafı çok fazla uzatmadan kendi deneyimimi paylaşmak isterim.

Çoğu olumlu yada olumsuz geri dönüş yapıyor. Bir tanesi skype üzerinden ön görüşme istedi. Sonucuda olumlu geldi şükür. Sonrasında iş teklifi gönderdiler. Onuda kabul ettim. Şuan, iş teklifi için e-imza aşamasındayız ve işveren ile son bir ön görüşmem olacak. Ondan sonra vizeye gönderecekler. Şuanlık durum bu. Mustafa bey’ de bana özelden yazmıştı. Herkesin görmesi açısından burada cevaplamak istedim. Ben istiyorum ki çevremdeki herkes bu durumdan yararlansın. Yöntemim belki doğru belki yanlış bilemem ama biraz şans ve birazda deneme yanılma ile sonuna kadar deneyin derim. Şansınız bol olsun. Şimdiden hepinize hayırlı olsun.

• @orhanozbekk çok teşekkürler

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

110

39.8k
Kullanıcı

5.7k
Konu

418.2k

| | | |