Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhabalar yat kaptanıyım. Yat kaptanı olarak iş bir şirketten iş teklifi aldım.
    Forumda biraz okudum H1B ile ilgili ancak üniversite mezunu değilim. Bu durumda hangi vizeyi almam gerekiyor acaba ?

• Başlıkta belirttiğim gibi h2b vizesi veya varsa başka bir yöntem ile amerikaya gitmek orada çalışmak istiyorum.Yaşım 20,
    şu anda sağlık sektöründe çalışıyorum öğretim durumum lise terk ,tam 1 yıl olmasa da 9-10 aylık farklı sektörlerde çalışma geçmişim var .amerikada tanıdğım yada yardımcı olabileceğini düşündüğüm kimsem yok.nasıl bir yol izlemeliyim sponsor bulabilirmiyim bu sponsora ödeme yapacakmıyım bu konularda yardımcı olursanız çok sevinirim.
    malum türkiyede yaşam kalitesi çok da yüksek değil en azından genç yaşta amerikaya gidip farklı bir gelecek oluşturmak istiyorum

• Sevgili @Thecrucial05 bir abi tavsiyesi olarak oncelikle liseyi bitir, yoksa ehliyetini al, Ingilizce ogrenmeye calis. Bu surecte Green Card cekilisine basvur.
    Cunku Green Card haricinde hangi yolla buraya gelirsen gel Turkiye'de cabalayacaginin en az 10 kati cabalamak zorunda kalacaksin.

• @dancing-queen Ehliyetimi 1 aya alıyorum ehliyetimi aldıktan sonra nasıl gidebilirim bundan başka yapacağım birşey yok mu.Green card çıkma olasılığı çok zor çıkacağını da düşünmüyorum

• Ben Green Card haricinde baska bir yol bilmiyorum, ben GC ile geldim. GC'a basvurana kadar ulke disina cikmak gibi bir fikrim de yoktu.
    Ancak gelenler geliyor. Kimisi sinir gecmeye calisirken oluyor, olduruluyor ama dedigim gibi gelen geliyor. Allah kolaylik versin.

• @alex-green Emin degilim ama belki crewmember (D) visa??

.

• @MySea muhtemelen bu değil çünkü uluslararası gemilerde çalışanlar için geçerli diyor.
    Benim de kafam karışık açıkçası

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@alex-green, içinde söyledi: Hangi vizeyi almam gerekiyor

Merhabalar yat kaptanıyım. Yat kaptanı olarak iş bir şirketten iş teklifi aldım.
    Forumda biraz okudum H1B ile ilgili ancak üniversite mezunu değilim. Bu durumda hangi vizeyi almam gerekiyor acaba ?

Evet, benim de aklima D vizesi geldi ama calisacaginiz sirketle bir daha kontrol edin isterseniz.

Ayrintili bilgi surada:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/100/d-mürettebat-vizesi

Zaten genelde sirketler, hukuk burolariyla bu isleri hallettiklerinden, beraber calistiklari hukuk burosu hangi vizeden ilerleyeceginizi size soyleyebilmeli.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@alex-green ses 1-2-3 üüfüfüfüf ses 1-2 @redsat2000 lütfen bu sayfaya gelir misiniz size ihtiyaç varr

• ⭐⭐⭐⭐

@alex-green Çalışacağınız tekne yabancı bayrak mı ? US flag mı? Ona göre durum değişir. Eğer yabancı bayrak ve ABD limanından katılıyorsanız B1 B2 ve C1 D vizesini birlikte almalısınız. Eğer US flag ise H1B izni veya US citizen& Green Card olması gerekir. Normalde H1B izinli ilanda görmedim . Çoğunlukla Vatandaş ararlar. Zaten bunu iş ilanında size söylemiş olması lazım . Sizin bilmiş ve kabul etmiş olmanız gerekir. Eğer Us flag ise yanlış beyanda bulunmuş iseniz pratikte sizi işe almaları çok zor. Us gemi adamı cüzdanı lazım. Yabancı bayrak ise firmanızdan ABD de gemiye katılma için vize davetiye mektubu isteyin. Sadece ona binaen size verirler. Aksi taktirde C1D almanız imkansız . C1D ile liman girişi B1B2 ile ABD girişi yapılacaktır .

• ⭐⭐⭐⭐

@ayvalik10 sanırım işlem tamam . Yeni işe başladığımdan kural gereği telefonu kontrol etmem imkansız geri dönüş biraz gecikebilir

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@redsat2000 müdür dediğin işte böyle olur. Gelir sorunu çözer ve gider. Çok teşekkür ederim. Yardımlarından dolayı.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

70

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |