Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Öncelikle merhabalar,
    Eşimle Eylül 2017 de B1/B2 türü vizemiz onaylandı ve Ekim 2017 de abd ye giriş yaptık ve extension of stay başvurusunda bulunduk.(sebep olarak daha fazla gezmek istediğimizi bildirdik ve gerekli finans dökümü ile destekledik.) ikinci 6 ay bitti ve hala bir cevap gelmedi biz de çıkış yapmadık ve bekledik. Ve başvurumuz abd de 1 senemizi doldurduktan 3 ay sonra onaylanmış ve kargoya verilmiş yani resmi olarak kaçak durumuna düşmüşken.Ve sürekli state değiştirdiğimiz için haberimiz 2-3 ay sonra oldu. Güvendiğimiz bir adres vermiştik ama malesef bize geç bildirdiler. Hamileliğimden ve doğumdan dolayı 5-6 ayda öyle geçirdik bebeğimizin pasaport işlemlerinden hemen sonra kasım 2019 da tr ye döndük. Çıkış yaparken gümrükte herhangi bi durum yaşamadık yada herhangi bir mail almadım. Vize durumumuzu merak ediyorum. konsolosluğu arayamıyoruz malesef kapalılar. Konsolosluğun sitesinde check visa status durumunda ise hala 2017 de veriliş bilgisi yazmakta. herhangi başka bir iptal v.s gibi kayıt yok. Tekrar Abd ye girmek istiyoruz yaz sonu gibi. Eşim bu arada askeri personel subay. Yani geri dönmek zorununda olduğumuzunda göstergesi. Sadece izin belgesindeki süre kadar kalabileceğimizi bu şekilde kanıtlayabiliriz ve başka destekleyici belgelerle de. Sizce vizemizin akibeti ve gümrükte vize iptal edilme,geri gönderilme durumumuz nedir? aynı zamanda ceza uygulanması durumumuz nedir? Bize neler önerirsiniz şimdiden çok teşekkür ederim... @crazycells Saygılar...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@seda09, içinde söyledi: Change of Status (I-539 Gocmen Olmayan vizeyi uzatma ya da degistirme)

Öncelikle merhabalar,
    Eşimle Eylül 2017 de B1/B2 türü vizemiz onaylandı ve Ekim 2017 de abd ye giriş yaptık ve extension of stay başvurusunda bulunduk.(sebep olarak daha fazla gezmek istediğimizi bildirdik ve gerekli finans dökümü ile destekledik.) ikinci 6 ay bitti ve hala bir cevap gelmedi biz de çıkış yapmadık ve bekledik. Ve başvurumuz abd de 1 senemizi doldurduktan 3 ay sonra onaylanmış ve kargoya verilmiş yani resmi olarak kaçak durumuna düşmüşken.Ve sürekli state değiştirdiğimiz için haberimiz 2-3 ay sonra oldu. Güvendiğimiz bir adres vermiştik ama malesef bize geç bildirdiler. Hamileliğimden ve doğumdan dolayı 5-6 ayda öyle geçirdik bebeğimizin pasaport işlemlerinden hemen sonra kasım 2019 da tr ye döndük. Çıkış yaparken gümrükte herhangi bi durum yaşamadık yada herhangi bir mail almadım. Vize durumumuzu merak ediyorum. konsolosluğu arayamıyoruz malesef kapalılar. Konsolosluğun sitesinde check visa status durumunda ise hala 2017 de veriliş bilgisi yazmakta. herhangi başka bir iptal v.s gibi kayıt yok. Tekrar Abd ye girmek istiyoruz yaz sonu gibi. Eşim bu arada askeri personel subay. Yani geri dönmek zorununda olduğumuzunda göstergesi. Sadece izin belgesindeki süre kadar kalabileceğimizi bu şekilde kanıtlayabiliriz ve başka destekleyici belgelerle de. Sizce vizemizin akibeti ve gümrükte vize iptal edilme,geri gönderilme durumumuz nedir? aynı zamanda ceza uygulanması durumumuz nedir? Bize neler önerirsiniz şimdiden çok teşekkür ederim... @crazycells Saygılar...

Bu seferki seyahatte ABD'ye giris amaciniz ne olacak? Turist vizesi disinda vizeniz var mi?

Vize iptal edilmemis olabilir ama hala ABD'ye alinacaginizin garantisi olmayacak, kapidaki gorevlilerle iletisiminize bagli. Turistik amacli mi giris yapacaksiniz bu seferde?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@seda09 Bu arada 2 yil ABD'de kalmak icin en az 3 kez extension doldurmus olmaniz lazim, her seferinde 6 aylik vereceklerini farzedersek tabii... Siz, sadece 1 kere mi basvuru yaptiniz? Toplamda kac gunu out-of-status olarak gecirdiniz?

• @crazycells Bu seferki amacımız tamamiyle 10 günlük bir seyahat olucak. Mecburi olarak dönmek zorununda olduğumuzu onlara belgelerle kanıtlayabiliriz.Burada yerleşik bir hayata sahibiz artık. Eşim bir kere, ben iki kere extension başvurusunda bulundum. (Benim iki başvurum peş peşe değildi, tr ye giriş çıkış yaptım ve belli zaman aralıklarıyla yapmış oldum. Benim yasal sürecimde bir sıkıntı yok.) Aslında sorum eşim içindi kafa karıştırmamak için bu şekilde sordum. Çünkü gümrükten geri çevrilirsek bir aile olduğumuz için ikimiz içinde aynı işlem uygulanacağını düşünüyorum. Uzun ve detaylı bir durum olduğu için en gerekli konularla, net bir anlatım sağlamaya çalıştım. Approval durumunun da geç kalışıyla beraber out of status için yaklaşık bir yıl diyebiliriz. Bu arada turist vizemiz dışında başka bir vizemiz yok. Ve vizemiz hakkında bilgi verecek olursam eğer expiration süresi Eylül 2027.

• @seda09, içinde söyledi: Change of Status (I-539 Gocmen Olmayan vizeyi uzatma ya da degistirme)

@crazycells Bu seferki amacımız tamamiyle 10 günlük bir seyahat olucak. Mecburi olarak dönmek zorununda olduğumuzu onlara belgelerle kanıtlayabiliriz.Burada yerleşik bir hayata sahibiz artık. Eşim bir kere, ben iki kere extension başvurusunda bulundum. (Benim iki başvurum peş peşe değildi, tr ye giriş çıkış yaptım ve belli zaman aralıklarıyla yapmış oldum. Benim yasal sürecimde bir sıkıntı yok.) Aslında sorum eşim içindi kafa karıştırmamak için bu şekilde sordum. Çünkü gümrükten geri çevrilirsek bir aile olduğumuz için ikimiz içinde aynı işlem uygulanacağını düşünüyorum. Uzun ve detaylı bir durum olduğu için en gerekli konularla, net bir anlatım sağlamaya çalıştım. Approval durumunun da geç kalışıyla beraber out of status için yaklaşık bir yıl diyebiliriz. Bu arada turist vizemiz dışında başka bir vizemiz yok. Ve vizemiz hakkında bilgi verecek olursam eğer expiration süresi Eylül 2027.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@seda09, içinde söyledi: Change of Status (I-539 Gocmen Olmayan vizeyi uzatma ya da degistirme)

@crazycells Bu seferki amacımız tamamiyle 10 günlük bir seyahat olucak. Mecburi olarak dönmek zorununda olduğumuzu onlara belgelerle kanıtlayabiliriz.Burada yerleşik bir hayata sahibiz artık. Eşim bir kere, ben iki kere extension başvurusunda bulundum. (Benim iki başvurum peş peşe değildi, tr ye giriş çıkış yaptım ve belli zaman aralıklarıyla yapmış oldum. Benim yasal sürecimde bir sıkıntı yok.) Aslında sorum eşim içindi kafa karıştırmamak için bu şekilde sordum. Çünkü gümrükten geri çevrilirsek bir aile olduğumuz için ikimiz içinde aynı işlem uygulanacağını düşünüyorum. Uzun ve detaylı bir durum olduğu için en gerekli konularla, net bir anlatım sağlamaya çalıştım. Approval durumunun da geç kalışıyla beraber out of status için yaklaşık bir yıl diyebiliriz. Bu arada turist vizemiz dışında başka bir vizemiz yok. Ve vizemiz hakkında bilgi verecek olursam eğer expiration süresi Eylül 2027.

Maalesef durumunuz kotu... Size verilen kalma suresi ne kadardi? I-94 sureniz ne olarak gorunuyordu?

Cok uzun sure ABD'de kacak durumda kalmissiniz, eger 6 aydan fazla out-of-status kaldiysaniz 3 yil, 1 yildan fazla out-of-status kaldiysaniz 10 yillik ban yiyorsunuz. Bu yasak ABD'den cikinca basliyor... Bu surede ne yeni bir vize alabiliyorsunuz, ne de var olan vizelerinizle ABD'ye giris yapamiyorsunuz.

Vizenizin gecerli olmasi maalesef bu durumu degistirmeyecek, bence CBP'nin bunu gozden kacirma ihtimali yok gibi, o nedenle eger bu sureler bitmeden giris yapmaya calisirsaniz hem geri donduruleceksiniz, hem de pasaporta damga vurulacak diye dusunuyorum.

Extension onaylanmasa da 120 gun kadari affedilebiliyor yeni vize verilirken (bu konu hakkindaki yasalari basligin onceki sayfalarinda bulabilirsiniz), ama zaten 4 aylik sureyi dussek bile hala cok uzun sure out-of-status kalmis oluyorsunuz. Ki, yazdiklarinizdan anladigim kadariyla sizin durumunuzda uygun bir basvuru da yapilmamis.

Sayin @DustyBlue , hemen yukarida ilgili sayfayi da paylasmis. Orayi da okuyun isterseniz.

• i-94 süresi 6 aydı ve extention içinde 6 ay verdiler. Durumumuzun kötü olduğunun farkındayız. Ne ile karşılaşacağımızı da az çok biliyoruz. Sadece çıkış yaparken herhangi bir sorunla karşılaşmadık yada bir işleme tabi tutulmadık. Gayet Cbp görevlisiyle muhabbet ederek geçtik, vip’den geçmiştik hatta bebekten dolayı. bebeğimizi sevdiler. Çok sevecenlerdi 🙂 Tek tutunduğum nokta, onlardan kaynaklanan gecikme. Ve gecikme sonrası kalışımızı da geçerli sebeplerle destekleyebilirsek ve de gelme amacımızı net bir şekilde geri döneceğimizle beraber onlara kanıtlayabilirsek belki bir şansımız vardır diye düşünüyorum. Bu arada merak ettiğim durum, sorgu odasına çekilirsek nasıl bir tutumla karşılaşacağımız ve nasıl bir tutumla onları ikna etmeye çalışmalıyız? Sonuçta çok az bir ihtimalde olsa iyi birine denk gelirsek bir şansımız olabilir. Sonuçta abd vatandaşı bebeğimiz var. Birde waiver den bahsedenleri okudum tam bir bilgim olmamakla beraber tam olarak nedir?
    Bu arada, burada olmaktan çok memnun olduğumu bildirmek isterim. Bilgi akışının çok verimli olduğu bir platform...
    Tekrar teşekkürler..

• @seda09, içinde söyledi: Change of Status (I-539 Gocmen Olmayan vizeyi uzatma ya da degistirme)

i-94 süresi 6 aydı ve extention içinde 6 ay verdiler. Durumumuzun kötü olduğunun farkındayız. Ne ile karşılaşacağımızı da az çok biliyoruz. Sadece çıkış yaparken herhangi bir sorunla karşılaşmadık yada bir işleme tabi tutulmadık. Gayet Cbp görevlisiyle muhabbet ederek geçtik, vip’den geçmiştik hatta bebekten dolayı. bebeğimizi sevdiler. Çok sevecenlerdi 🙂
    Tekrar teşekkürler..

cbp görevlileri ülkeden çıkış kontrolü yapmazlar(ihbar ya da güvenlikle alakalı sorun yoksa) isminizi havayolu firmasından alıyorlar ülkeden çıkış yaptığınıza dair sonra sistemlerine yükleniyor ki bu noktada bilgisayarlrın otomatik kontrol yaptığını düşünüyorum milyonlarca yolcunun çıkış verilerini karşılaştırmak ya da kontrol etmek mümkün değil. ikna etmeniz söz konusu olabilir mi bilmiyorum ancak yönetmeliklerde durum açıkça yazılmış x süre için y kadar banlanırsınız diye abd vatandaşı çocuğunuzun olmasıyla ilgileneceklerinide zannetmiyorum öyle olsa abd de doğan ama anne bbası hala illegal olan milyonlarca abd vatandaşı var. hatta geçenlerde voa da izlediğim bir programda oğlu abd donanmasında asker ve şuan ise meksika sınırında muhafız olarak abd ye geçenleri tutuklayanm bir adamı göstermişlerdi adam hala illegal hala ssn i yok hala yasal olamıyor, fakat oğlu onun kaçak girdiği nehrin kıyısında illegal göçmen avında...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

i-94 süresi 6 aydı ve extention içinde 6 ay verdiler. Durumumuzun kötü olduğunun farkındayız. Ne ile karşılaşacağımızı da az çok biliyoruz. Sadece çıkış yaparken herhangi bir sorunla karşılaşmadık yada bir işleme tabi tutulmadık. Gayet Cbp görevlisiyle muhabbet ederek geçtik, vip’den geçmiştik hatta bebekten dolayı. bebeğimizi sevdiler. Çok sevecenlerdi 🙂 Tek tutunduğum nokta, onlardan kaynaklanan gecikme. Ve gecikme sonrası kalışımızı da geçerli sebeplerle destekleyebilirsek ve de gelme amacımızı net bir şekilde geri döneceğimizle beraber onlara kanıtlayabilirsek belki bir şansımız vardır diye düşünüyorum. Bu arada merak ettiğim durum, sorgu odasına çekilirsek nasıl bir tutumla karşılaşacağımız ve nasıl bir tutumla onları ikna etmeye çalışmalıyız? Sonuçta çok az bir ihtimalde olsa iyi birine denk gelirsek bir şansımız olabilir. Sonuçta abd vatandaşı bebeğimiz var. Birde waiver den bahsedenleri okudum tam bir bilgim olmamakla beraber tam olarak nedir?
    Bu arada, burada olmaktan çok memnun olduğumu bildirmek isterim. Bilgi akışının çok verimli olduğu bir platform...
    Tekrar teşekkürler..

Ulkeden cikarken bir sorun olmamasi beklendik bir sey 👍
    Zaten olayi genel anlamda dusunurseniz, onlar da gecici vize sahibi kisilerin ulkeden cikmasini iyi karsilayacaklardir 🙂 ulkeden cikmayan milyonlarca kisiyi dusunurseniz, bu cok normal 🙂

Maalesef onlardan kaynaklanan gecikme cok saglam bir dayanak noktasi olmuyor sizin durumunuzda, cunku sizden beklenen USCIS'ten cevap gelse de gelmese de basvuruda belirttiginiz tarihte ABD disina cikmaniz. Zaten 6 aydan daha uzun bir sure ABD'de kalmaniz gerekiyorsa o durumda turist vizesi icin uzatma yerine daha uygun vizelere basvuru yapmalisiniz.

Maalesef sizin durumunuza uygun cikar bir yol dusunemiyorum. 180 gunden az out-of-status kalsaniz belki sansiniz vardi... Ama 6 ay ve ustu problemli, sistemde bunun gorunmemesi bence cok dusuk bir ihtimal.. Ben de sayin @DustyBlue gibi bebeginizin bir etkisi olacagini dusunmuyorum, zaten ABD'ye girisinizin kendisiyle de alakasi yok sanirim? isterseniz durumunuzu tum ayrintilariyla bir gocmenlik avukatiyla paylasin... belki daha ozel bir istisnai durumunuz vardir, ama soylediginiz bilgilerden hareketle uzun bir sure ABD'ye girisinizin problemli olacagini dusunuyorum.

• Merhabalar. Yaklaşık dört ay önce turist vizesi için extende başvurdum. Extendi Kabul etmeyeceklerini dusundum son Iki haftam kalmisti ve kalışımın süresi dolana kadar bekleyemedik ve erkek arkadaşımla evlendik. Şuan amerikadayım. Bana extention için biyometrik fotoğraf randevusu ayarlamışlar iki hafta önce ama ne yazık ki bugün gördük. Maalesef randevuyu kaçırdım. Tabi bir yandan da eşimle greencard belgelerine başladık ama extention randevusunu kaçırmam benim için ne gibi sıkıntılar yaratır?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mrvdbuville, içinde söyledi: Change of Status (I-539 Gocmen Olmayan vizeyi uzatma ya da degistirme)

Merhabalar. Yaklaşık dört ay önce turist vizesi için extende başvurdum. Extendi Kabul etmeyeceklerini dusundum son Iki haftam kalmisti ve kalışımın süresi dolana kadar bekleyemedik ve erkek arkadaşımla evlendik. Şuan amerikadayım. Bana extention için biyometrik fotoğraf randevusu ayarlamışlar iki hafta önce ama ne yazık ki bugün gördük. Maalesef randevuyu kaçırdım. Tabi bir yandan da eşimle greencard belgelerine başladık ama extention randevusunu kaçırmam benim için ne gibi sıkıntılar yaratır?

Esiniz ABD vatandasi mi?

• Evet amerikali

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mrvdbuville, içinde söyledi: Change of Status (I-539 Gocmen Olmayan vizeyi uzatma ya da degistirme)

Evet amerikali

Bu durumda statu uzatma islemlerini unutun artik. ABD vatandaslarinin esleri statuleri olmasa da AOS surecine baslayabiliyorlar. Onemli olan tek sey ABD'ye yasal bir sekilde giris yapmis olmaniz, daha sonra bu statuyu kaybetseniz de surecte sorun olmuyor. Ayrica siz su basligi takip etmelisiniz:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/510/abd-vatandasi-ile-amerika-da-evlenip-green-card-almak

• @crazycells evet amerikali kendisi

• ⭐⭐⭐⭐⭐

• @crazycells Durumumuz hakkındaki söylediklerinizin dışında birşey düşünmek mümkün değil gerçekten. Bilgileriniz ve önerileriniz için sizlere minnettar olduğumuzu belirtmek isterim..
    Gümrük kapısından gönderilmek ve giriş yasağı almak oldukça mümkün..
    Konsoloslukla görüşmemizi önerir misiniz?
    Yani b1 vizemiz 2027 de bitiyordu eğer ihlal edilmemiş olsaydı fakat şuanda vizemizde bir işlemde yok. Herhangi bir yasak da yok. Yani bu durumda durumumuzu kabullenip, geçerli gerekçeler ile onlarla iletişime geçmek olumlu bir yaklaşım olur mu sizce? Konsolosluklar normal sürece geçtiğinde tekrar bir randevu alıp bu durumla yüzleşmemizi önerir misiniz? Çünkü yasalarda geçen yasak süresi 10 yıl diyor. Böyle bir zamanı beklemek çok uzun bir süreç. Ayrıca bu durumda istenen koşulları sağladığımızda yatırımcı vizesi alabilme durumumuzu merak ediyoruz.. Tekrar turist vizesine başvurmaktansa böyle bir vizeye başvurmak bizim için daha olumlu bir sonuç doğurur mu?
    Teşekkürler...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells Durumumuz hakkındaki söylediklerinizin dışında birşey düşünmek mümkün değil gerçekten. Bilgileriniz ve önerileriniz için sizlere minnettar olduğumuzu belirtmek isterim..
    Gümrük kapısından gönderilmek ve giriş yasağı almak oldukça mümkün..
    Konsoloslukla görüşmemizi önerir misiniz?
    Yani b1 vizemiz 2027 de bitiyordu eğer ihlal edilmemiş olsaydı fakat şuanda vizemizde bir işlemde yok. Herhangi bir yasak da yok. Yani bu durumda durumumuzu kabullenip, geçerli gerekçeler ile onlarla iletişime geçmek olumlu bir yaklaşım olur mu sizce? Konsolosluklar normal sürece geçtiğinde tekrar bir randevu alıp bu durumla yüzleşmemizi önerir misiniz? Çünkü yasalarda geçen yasak süresi 10 yıl diyor. Böyle bir zamanı beklemek çok uzun bir süreç. Ayrıca bu durumda istenen koşulları sağladığımızda yatırımcı vizesi alabilme durumumuzu merak ediyoruz.. Tekrar turist vizesine başvurmaktansa böyle bir vizeye başvurmak bizim için daha olumlu bir sonuç doğurur mu?
    Teşekkürler...

aldiginiz ban devam ettigi surece konsolosluktan vize alma ihtimaliniz dusuk olacak maalesef. Dilerseniz konsoloslukta bir vize basvurusu yapabilirsiniz, ama dosyanizi inceleyen konsolosluk durumunuzda "ban" olduguna hukmederse o durumda var olan vizenizi de iptal edebilir diye dusunuyorum.

Bu, sizin tahmin ettiginiz gibi aktif bir surec degil, yani herkesin detaylarini ayri ayri inceleyip "sizde ban var", "sizde ban yok" gibi bir bilgilendirme zaten yapmiyorlar. Sadece yeni bir vize basvurusu veya ABD'ye giris yaptiginizda bu tur detaylar inceliyorlar.

Dilerseniz gocmenlik avukatlarina da danisin, belki bildikleri cikar bir yol vardir...

• @seda09, içinde söyledi: B1/B2 Vize türü için extension of stay onayından sonra overstay durumu

Verdiğiniz değerli bilgiler için çok teşekkür ederim öncelikle..
    Gümrük kapısından gönderilmek ve giriş yasağı almak oldukça mümkün olabilir bizim için.
    Peki bu durumda,konsoloslukla görüşmemizi önerir misiniz?
    Yani b1 vizemiz 2027 de bitiyordu eğer ihlal edilmemiş olsaydı fakat şuanda vizemizde bir işlemde yok. Herhangi bir yasak da yok. Yani bu durumda durumumuzu kabullenip, geçerli gerekçeler ile onlarla iletişime geçmek olumlu bir yaklaşım olur mu sizce? Konsolosluklar normal sürece geçtiğinde tekrar bir randevu alıp bu durumla yüzleşmemizi önerir misiniz? Çünkü yasalarda geçen yasak süresi 10 yıl diyor. Böyle bir zamanı beklemek çok uzun bir süreç. Ayrıca bu durumda istenen koşulları sağladığımızda yatırımcı vizesi alabilme durumumuzu merak ediyoruz. Eğer durumumuz ile ilgili olumlu bir sonuç alma olanağımız var ise bu süreçte kesinlikle hukuki destek alarak ilerlemek istiyoruz.Tekrar turist vizesine başvurmaktansa böyle bir vizeye başvurmak bizim için daha olumlu bir sonuç doğurur mu?
    Teşekkürler...

seda hanım eğer vizenizle alakalı bir sorun varsa bunu abd de değil türkiyede öğrenirsiniz zaten. gözen güvenlik şirketi pasaportlarınızı toplayıp kontrol ediyor ve bildiğim kadarıyla check-in sırasında bilgileriniz havayolu tarafından abd deki cbp görevlilerine iletiliyor ve onay alınıyor, durumunuzda bir terslik olursa ya da varsa daha ülkeden çıkmadan kimi zaman uçağın içindeyken bile gelip uçuşunuzu iptal ediyorlar ve vizenizin iptal olduğunu bildiriyorlar.

7 sene abd de kaçak kalıp türkiyeye dönen ve geri uçağa binip abd ye gidecekken uçağın kapısında güvenlik tarafından pasaportu alınıp vizesinin iptal olduğu bildirilen birini tanıyorum.

• @crazycells Göçmen avukatlık bürolarından da danışmanlık almayı düşünüyoruz. Yeşilkartforumu çok faydalı buluyorum. Burdaki fikirler ve bilgiler topluluğu oldukça değerli.
    Söylemek istediklerinizi çok iyi anlıyorum. Abd vize durumları için hiçbirşeyi net söylemek mümkün olmuyor. Eşimin bu durumunda 10 yıl ceza alıp abd ye girememe durumunu kabullenmeli miyiz yani pasaportta hiçbir damga yokken türkiyede hiçbirşey yapmadan beklemelimiyiz? yoksa girmeyi deneyip yada başka vize türlerine başvurmayı mı denemeliyiz?
    birde çocuğumuz abd vatandaşıyken nasıl 10 yıl girmeyelim?
    Sizce bizim için hiç mi çıkar yolu yok? @DustyBlue

• @DustyBlue Verdiğiniz örnek gibi bir durumu çok araştırdık ama yaşanılmış bir tecrübe bulamadık. Yani abd de illegal kalmış tekrar abd ye girmiş yada girememiş gibi... Bildiğiniz başka yaşanılmış tecrübe varsa öğrenmek ve durumumla emsal tutmayı,karşılaştırmayı isterim açıkçası. Gözen denetleme şirketine bir şekilde ulaşıp pasaportumuzdaki durumu öğrenebilirmiyiz? Hangi ülkeler için geçerli olduğunu tam bilmemekle birlikte türkiyedeki pasaport ofislerinde yasaldışı kalınan günleri para cezasına çeviren bir sistem olduğunu duydum. Abd de bu ülkelere dahilmi sizce?
    Birde af dosyalarından bahsediliyor bizim durumumuz gibi illegal status a sahip bireyler için.
    Bu tam olarak nedir peki?
    Teşekkürler..

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

93

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |