Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @knnrn, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@Ulysses-Gaze, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@crazycells Merhaba, ds-260 formuyla ilgili birkaç sorum olacaktı. Yanıtlamanız mümkünse çok sevinirim.

1. Doktora öğrencisiyim, işsizim, Work/Education/Training bölümüne student yerine, "social sciences" altta da üniversite adı yazmışım.

2. Annemin kızlık soyadını İ harfi giremediğim için does not apply olarak bıraktım.

3. Eski adresler bölümüne (farklı yıllarda, 3 kere erasmus yaptım ve 5 aydan uzun kalmadım) yurtdışında kaldığım adresleri eklemedim.

4. Adres kısımlarında State/Province kısmı hep does not apply, city kısmına ise il yazdım.

5. ABD'de greencard'ın teslim edileceği adres kısmına hiçbir ilişkim olmayan bir üniversite adresi girdim. (bunu mülakat gününde kadar adres bulup değiştirebirim diye öyle yaptım)

6. ABD yasalarına uygun aşı belgesine evet demişim ama öyle bir belgem yok. Olduğum aşıların tek belgesi omuzumda kalan izleri 🙂

Sorum şu, bunlar için ds-260 formunu açtırmalı mıyım?

@crazycells sorulara yanıt yazar ama ben genel olarak fikrimi yazmak istedim. Resmi formlara ve göçmenlik ile ilgili başvurulara bu şekilde yaklaşırsanız çok başınız ağrır. Bu konunun ilk mesajını iyice okuyun, paketi inceleyin. Sorulara bu şekilde "rastgele" yanıtlar vermeyin. "İ" harfi yazamıyorsanız "does not apply" yazmak yerine küçük "i" kullanmalıydınız. ABD'de rastgele bir adres vermek daha sonra başınıza büyük dert olabilir, ben dahil çoğu kişinin green kartları (konsoloslukta farklı bir adres verip ilk girişte teyid ettiğimiz halde) ilk verdikleri adrese gitti. Formda bu kısmı uygun şekilde boş bırakmanın yolu ilk mesajda tarif edilmişti. Adres konusunda "province=il", "city=ilçe" şeklinde yapmak doğru olur. Yurt dışında kaldığınız adresleri yazmamak da bence doğru değil.
    Özetle, formu açtırıp hepsini düzeltin.

Merhaba, öncelikle yanıt için teşekkür ederim. Formu durdurduğumda forumdan bihaberdim. Biraz zaman geçtikten sonra keşfettim, i harfi l harfi muhabbetini de çok geç farkettim, formu doldururken herhangi bir ön çalışma yapmadım. Yurtdışında ortalama 4 er ay kaldım bu adresleri yazmam gerekli mi? Bir de ABD'de verilecek adres mülakatta degistirilebilir gibi birçok yorum okudum forumda. Öyleyse önce ABD için adres bulmam gerekli.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Nehir-Siyamm, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@knnrn, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@Ulysses-Gaze, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@crazycells Merhaba, ds-260 formuyla ilgili birkaç sorum olacaktı. Yanıtlamanız mümkünse çok sevinirim.

1. Doktora öğrencisiyim, işsizim, Work/Education/Training bölümüne student yerine, "social sciences" altta da üniversite adı yazmışım.

2. Annemin kızlık soyadını İ harfi giremediğim için does not apply olarak bıraktım.

3. Eski adresler bölümüne (farklı yıllarda, 3 kere erasmus yaptım ve 5 aydan uzun kalmadım) yurtdışında kaldığım adresleri eklemedim.

4. Adres kısımlarında State/Province kısmı hep does not apply, city kısmına ise il yazdım.

5. ABD'de greencard'ın teslim edileceği adres kısmına hiçbir ilişkim olmayan bir üniversite adresi girdim. (bunu mülakat gününde kadar adres bulup değiştirebirim diye öyle yaptım)

6. ABD yasalarına uygun aşı belgesine evet demişim ama öyle bir belgem yok. Olduğum aşıların tek belgesi omuzumda kalan izleri 🙂

Sorum şu, bunlar için ds-260 formunu açtırmalı mıyım?

@crazycells sorulara yanıt yazar ama ben genel olarak fikrimi yazmak istedim. Resmi formlara ve göçmenlik ile ilgili başvurulara bu şekilde yaklaşırsanız çok başınız ağrır. Bu konunun ilk mesajını iyice okuyun, paketi inceleyin. Sorulara bu şekilde "rastgele" yanıtlar vermeyin. "İ" harfi yazamıyorsanız "does not apply" yazmak yerine küçük "i" kullanmalıydınız. ABD'de rastgele bir adres vermek daha sonra başınıza büyük dert olabilir, ben dahil çoğu kişinin green kartları (konsoloslukta farklı bir adres verip ilk girişte teyid ettiğimiz halde) ilk verdikleri adrese gitti. Formda bu kısmı uygun şekilde boş bırakmanın yolu ilk mesajda tarif edilmişti. Adres konusunda "province=il", "city=ilçe" şeklinde yapmak doğru olur. Yurt dışında kaldığınız adresleri yazmamak da bence doğru değil.
    Özetle, formu açtırıp hepsini düzeltin.

Merhaba, öncelikle yanıt için teşekkür ederim. Formu durdurduğumda forumdan bihaberdim. Biraz zaman geçtikten sonra keşfettim, i harfi l harfi muhabbetini de çok geç farkettim, formu doldururken herhangi bir ön çalışma yapmadım. Yurtdışında ortalama 4 er ay kaldım bu adresleri yazmam gerekli mi? Bir de ABD'de verilecek adres mülakatta degistirilebilir gibi birçok yorum okudum forumda. Öyleyse önce ABD için adres bulmam gerekli.

Evet, ama bu konuda standart forum tavsiyesi o forma tek bir adres yazip Green Card'lar size ulasana kadar bu adresi degistirmemeniz yonunde...

Eger forumdaki deneyimleri okursaniz sonradan adres degistirmesine ragmen kartlari onceki adreslerde alan kisilerin o kadar az sayida olmadigini gorursunuz 🙂 , o nedenle ne konsolosa ne de kapidaki gorevlilere o adresi degistirmeleri icin guvenmeyip kendinizin degistirmesi en garanti yontem. Dediginiz gibi de yapabilirsiniz, ama daha saglam ve garanti bir yontem varken, neden daha rizikolu bir yontemi tercih ediyorsunuz 🙂

Adres degisikligi yaparken, dediginiz butun degisiklikleri de yapip formu tamamlayabilirsiniz.

• @crazycells ben de biraz sapıttırayım🤣
    150.000 dolarım var. Karayiplerden ev alıp vatandaşlığı aldıktan sonra (for example turks and caicos) Türk vatandaşlığını bırakıp sonra oradan green card a başvursam. 30.000 nüfusu olan ülke 🤪 şansımı yükseltmiş olur muyum?
    Hadi bunu cevapla aga 🙃

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Fevzi-ÖZYURT-0, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@crazycells ben de biraz sapıttırayım🤣
    150.000 dolarım var. Karayiplerden ev alıp vatandaşlığı aldıktan sonra (for example turks and caicos) Türk vatandaşlığını bırakıp sonra oradan green card a başvursam. 30.000 nüfusu olan ülke 🤪 şansımı yükseltmiş olur muyum?
    Hadi bunu cevapla aga 🙃

Sanirim yanlis basliktasiniz 🙂

ama eger sadece cekilisten secilme sansini yukseltmek icin bu kadar cabanin altina giriyorsaniz, hayattaki amaclarinizi bir daha gozden gecirmelisiniz derim 😃 bu imkan ve hinligi eminim cok daha iyi sekilde degerlendirebilirsiniz 😃

Su bolumdeki basliklari da inceleyin 🙂

https://yesilkartforum.com/forum/category/87/yatırımcı-ve-tüccar-vizeleri-e1-e2

• @crazycells İşin aslı, formu açtırmak istememe sebebim, belge gönderdim ve onay da aldım. Ds-260'ı açtirdiğimizda yeniden belge göndermek ve onay beklemek gerekiyormuş . Bundan ötürü ikilem yaşıyorum. Cevaplariniz için ayrıca teşekkür ederim.

• merhabalar
    dv2021 sürecindeyim, bakaya kaldım haliyle edevletten askerlik durum belgesi alamıyorum. KCC'den gelen evrak talep listesinde askerlik durum belgesi de var. Bu durum green card sürecimi nasıl etkiler? Bedelliye para bayılmadan bu işin bir çözümü var mıdır?
    teşekkürler

• Selamlar herkese,

Forumda ve telegram grubunda geçtiği için kontrol ettiğimizde farkettik, DS-260 formunda annelerimizin soyadına kızlık soyadlarını yazmamışız evlilik soyadları ile yazmışız. Bunun için sizce formu tekrar açtırmaya gerek var mı? Henüz evrak onayı almadık.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@emredr, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

merhabalar
    dv2021 sürecindeyim, bakaya kaldım haliyle edevletten askerlik durum belgesi alamıyorum. KCC'den gelen evrak talep listesinde askerlik durum belgesi de var. Bu durum green card sürecimi nasıl etkiler? Bedelliye para bayılmadan bu işin bir çözümü var mıdır?
    teşekkürler

Türk vatandaşları için askerlik belgesi gerekli değil.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Nehir-Siyamm, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@crazycells İşin aslı, formu açtırmak istememe sebebim, belge gönderdim ve onay da aldım. Ds-260'ı açtirdiğimizda yeniden belge göndermek ve onay beklemek gerekiyormuş . Bundan ötürü ikilem yaşıyorum. Cevaplariniz için ayrıca teşekkür ederim.

Şu anda zaten konsoloslukların açılmasını beklemek zorundasınız. Bence bu arada düzeltmeleri yapıp tekrar onay alabilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@emredr, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

merhabalar
    teşekkürler

merhaba. KCC'nin talep ettiği evrakları gondermediginiz sürece evrak onayı alamaz, haliyle de mülakat tarihi alamazsınız.

ancak, şuan askerlik yapmadiginiz icin military report olmadan gönderip onay almayi deneyebilirsiniz. çünkü askerlik yapmayan arkadaşlarımızın çoğu bu belge olmadan yolladı evraklarını.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mio, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Selamlar herkese,

Forumda ve telegram grubunda geçtiği için kontrol ettiğimizde farkettik, DS-260 formunda annelerimizin soyadına kızlık soyadlarını yazmamışız evlilik soyadları ile yazmışız. Bunun için sizce formu tekrar açtırmaya gerek var mı? Henüz evrak onayı almadık.

şuan hazır süreç ilerlemiyorken formu açtırıp düzenlemeyi yapin. sonrasında tekrar evrak yollayıp evrak onayi bekleyebilirsiniz.

• @gucarslan Merhaba forumda çok yeniyim ve ileti göndermeyi bilemedim. O yüzden bu yolla sizinle iletişime geçtim. Lütfen kusura bakmayın. İletim aşağıda.

Merhaba,

Burada yeniyim ve izninizle 3 sorum olacak. Yanıt ve yardımlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim. 2021 green card talihlisiyim. Evrakları birkaç ay önce yolladıktan sonra bugün aşağıdaki gibi başlayan bir mail geldi:

Soru 1 - Aşağıdaki mail evrakların onaylandığı anlamına mı geliyor? Yani evraklar onaylandı diye başka bir mail bekleyecek miyim?

Soru 2 - Bu onay maili sadece asıl başvuru sahibine mi geliyor? Yani diğer aile üyeleri de tek tek maillerine onay maili mi alacak?

Soru 3 - Interview tarihleri açıklanmadığına göre bundan sonra mülakat tarihini beklemek mi kalıyor geriye?

Case Number: 2021EU00008xxx

Dear Xxxxx xxxxxxx,

Congratulations! Our records indicate that your case is ready to be scheduled for an interview when your case number becomes current and appointments are available. Interviews are scheduled numerically based on region and which case numbers have already been processed.

All DV 2021 interviews must be concluded by September 30, 2021. Please refer to the visa bulletin at travel.state.gov to locate the current numbers being processed. This bulletin is updated after the 15th day of each month. Once an interview date has been scheduled, you will receive notification via the email address listed on your DS-260 to check dvlottery.state.gov for details.

If your case becomes current and you have not received notification to check dvlottery.state.gov, you may contact [email protected] to confirm all of your documents have been received, and you are ready to be scheduled for an interview. This notice does not necessarily confirm that all your documents have been received or are acceptable.

This notice is not a guarantee of receiving a visa or a visa interview. KCC is a document processing facility and does not make adjudicatory decisions.

Important Notice on Missing Documents: You will need to bring all necessary documents to your interview, especially if you have not already provided them to KCC. You do still have time to provide documents to KCC, or an explanation of why a document is not available. As a general rule, any document that is listed as “available” on the country-specific guidelines must be reviewed by a consular officer during your interview. Failure to obtain all required documents will delay your case. If you claimed any of the exemptions to the passport requirement when you submitted your initial entry you must provide documentation or a statement supporting your claim to an exemption.......”

• Merhaba,
    KCC den gelen evrak talep mailini, inbox'ta görememe veya spam box'a düşme gibi tecrübeleri olanlar var mi? 18XXX lerde siram ve sürekli maili kaciracakmisim gibi hissediyorum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Minevra merhaba. evet bu şekilde mail alan arkadaşlarimiz oldu. sürekli o klasörleri de kontrol etmenizi öneririm.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@msener, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Soru 1 - Aşağıdaki mail evrakların onaylandığı anlamına mı geliyor? Yani evraklar onaylandı diye başka bir mail bekleyecek miyim?
    Soru 2 - Bu onay maili sadece asıl başvuru sahibine mi geliyor? Yani diğer aile üyeleri de tek tek maillerine onay maili mi alacak?
    Soru 3 - Interview tarihleri açıklanmadığına göre bundan sonra mülakat tarihini beklemek mi kalıyor geriye?

1. Evet, bir sonraki email mulakat ile ilgili guncelleme olacak.

2. Evet, sadece asil talihli email aliyor.

3. Evet.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@msener, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@gucarslan Merhaba forumda çok yeniyim ve ileti göndermeyi bilemedim. O yüzden bu yolla sizinle iletişime geçtim. Lütfen kusura bakmayın. İletim aşağıda.

Merhaba,

Burada yeniyim ve izninizle 3 sorum olacak. Yanıt ve yardımlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim. 2021 green card talihlisiyim. Evrakları birkaç ay önce yolladıktan sonra bugün aşağıdaki gibi başlayan bir mail geldi:

Case Number: 2021EU00008xxx

Dear Xxxxx xxxxxxx,

Congratulations! Our records indicate that your case is ready to be scheduled for an interview when your case number becomes current and appointments are available. Interviews are scheduled numerically based on region and which case numbers have already been processed.

All DV 2021 interviews must be concluded by September 30, 2021. Please refer to the visa bulletin at travel.state.gov to locate the current numbers being processed. This bulletin is updated after the 15th day of each month. Once an interview date has been scheduled, you will receive notification via the email address listed on your DS-260 to check dvlottery.state.gov for details.

If your case becomes current and you have not received notification to check dvlottery.state.gov, you may contact [email protected] to confirm all of your documents have been received, and you are ready to be scheduled for an interview. This notice does not necessarily confirm that all your documents have been received or are acceptable.

This notice is not a guarantee of receiving a visa or a visa interview. KCC is a document processing facility and does not make adjudicatory decisions.

Important Notice on Missing Documents: You will need to bring all necessary documents to your interview, especially if you have not already provided them to KCC. You do still have time to provide documents to KCC, or an explanation of why a document is not available. As a general rule, any document that is listed as “available” on the country-specific guidelines must be reviewed by a consular officer during your interview. Failure to obtain all required documents will delay your case. If you claimed any of the exemptions to the passport requirement when you submitted your initial entry you must provide documentation or a statement supporting your claim to an exemption.......”

sorunuzu burada cevaplamistim 🙂

https://yesilkartforum.com/forum/post/179324

• Merhaba herkese, Ds260 formunu nasıl açtırabilirim?Ve telegram grubuna nasıl dahil olabilirim? teşekkürler şimdiden ..:)

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Ilayda-Demir merhaba.

ds260 formunu [email protected] adresine mail atarak açıtıracaksınız.
    mailde, case numberınız, ad-soyad ve doğum tarihi olmalı.
    telegram gurubu için de özel mesajla bilgi verdim size.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

109

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |