Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@ipeke, içinde söyledi: F2A ve F2B Vize Surecleri (Green Card sahiplerinin es ve cocuklari)

@cesurcaner öncelikle hayırlı olsun umarım bize de o günleri görmek nasip olur 🙂
    bizim de pd'miz 24 eylül 2019 du 8 ocakta approved oldu noa2 yi aldık.

1.5 ay kadar önce amerikada doğum yaptım. NVC sürecinde hamilelik expedite request için geçerli bir sebep sayıldığını okumuştum sizce yeni doğan bebek de geçerli bir sebep midir NVC ye expedite request yapmak için yorumunuz var mıdır? @crazycells

Bence de gecerli kabul edilebilir 🙂 Denemekten hicbir zarar gormezsiniz 🙂

• @crazycells sizin bu konuda bilginiz yada duyduğunuz farklı deneyimlerden yola çıkarak bu expedite başvurusunu yaparken şu şekilde yazın, şu belgeleri ekleyin gibi bir öneriniz var mıdır? 🙂

• @ipeke NVC sürecine başladınız mı? Benim burada ve bazı yabancı forumlarda takip ettiğim kadarıyla şu ana kadar onay almış Expedite talepleri, NVC aşamasını bitirmiş DQ almış caselerdi.
    Ama tabi her durumda denemekten bir zarar gelmeyecektir.

Daha önce @ecren kendisinin kabul edilmiş expedite dilekçe örneğini kopyalamıştı foruma. Aşağıya kopyalıyorum işinize yarar umarım.

@ecren merhaba hızlandırma talebini yapmanız için bir gerekceniz olması gerrekiyor.Denemek bedava ailenizin birliginin zarar gördugunden bahsedebilirsiniz.Asagıda benim yaptıgım formatı ekliyorum.
    posta adresı asagıdadır.

[email protected]

Petitioner Name:
    Date of Birth:
    Beneficiary Name:
    Date of Birth:
    Contact Number :

Dear Sir / Madam,

My name is ..... and I am the Petitioner for ... (Case number: ......).
    The following is a timeline of events regarding the IR1 visa application for my husband

.../..../...... - Visa petition mailed to United States Citizenship & Immigration Service
    ..../..../2020 - USCIS approves the visa petition and forwards it to National Visa Center (NVC)
    .../....2020 - Documentarily Qualified

I hereby respectfully ask that NVC Case ANK.....be expedited for the following reason.

buraya gerekcenizi yazınız neden hızlandırma talebi ettiginizi.

All we wish for is to be able to be together as a family during critical time and to get through these chaotic and uncertain times.

Thank you for considering this request and have a nice day.
    Sincerely.

• @ipeke Bebeğe ve sizlere de sağlık ve mutluluklar dilerim bu arada 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ipeke, içinde söyledi: F2A ve F2B Vize Surecleri (Green Card sahiplerinin es ve cocuklari)

@crazycells sizin bu konuda bilginiz yada duyduğunuz farklı deneyimlerden yola çıkarak bu expedite başvurusunu yaparken şu şekilde yazın, şu belgeleri ekleyin gibi bir öneriniz var mıdır? 🙂

sayin @hulyaek 'e katiliyorum 🙂 maalesef benim ayri bir bilgim yok bu konuda 🙂

• Tekrardan selamlar, merak etmeyin bu sefer şu bu oldu diye yazmayacağım🤣
    29.01.2021 tarihinde 15.20 THY İstanbul - Miami uçağı ile Miami'ye Curtis Morrison'un açtığı YoungVTrump davası sayesinde aldığım FX1(F2A) vizemle giriş yaptım.

Türkiyedeki işlemler klasik bir pcr testi istediler orada başka yerde bakmadılar. Bir de form doldurduk. ABD inişimde, İlk olarak pasaport memuru vizemi alıp 10 saniye sonra lütfen şurada bekleyin dedi, ardından hiç bekletmeden arkadan bir başka border polisi beni çağırdı. Bir odaya geldik yaklaşık 20-25 kişi vardı. Oturdum yaklaşık 1saat20dakika kadar bekledim. Kimilerini odaya kimilerini bir bankoya çağırıyorlardı. İsmimi seslendiler ve beni de bankoya çağırdılar. SSN hakkında bilgi verdiler, Eşimi sordular, Green Card'ı nasıl alacağım hakkında bilgi verdiler ücret ödeme yerini falan. Yaşayacağım ve GC gelecek ev adresini teyit ettiker. Üzerimdeki para miktarının 10bini geçip geçmediğini, yiyecek getirip getirmediğimi sordular telaffuzda yanlışlık yapmamak için elimde bir liste yapmıştım bagajımla ilgili, dedim bunlar var. Tamam sorun yok dedi ve welcome to USA diyerek uğurladı. Sonrası malum. Herkese bu yolda önce sabırlar daha sonra da bol şans. Umarım her şeyleriniz yolunda gider🙏 Herkese teşekkürler 👋

• Ali cihan bey ve sevgili arkadaslar merhaba. Evlilik yoluyla green card sureciyle ilgili bir sorum olacak. Ben green cardliyim ve 1.5 senedir abd'deyim. Kiz arkadasim 2 senedir abd'de ve su an vize durumu f1 pending. Ogrenci statusu gelmedigi icin ikinci kez b2 ye basvurdu. Su an biz evlenme karari aldik. O new york da yasiyor ben alabamada. Mart ayinda ben gidecegim ve mayis ayinda da o buraya tasinacak. Bu surec icerisinde nerede ve hangi zamanda evlenmek daha mantikli olacaktir? Evlenmenin hemen ardindan mi f2a ya mi basvurmak gerekir? Bu durum buradaki yasal statusunu nasil etkiler?Greencard basvurdugumuzda F1 statusu hala pending olursa statu basvurusu duser mi? Bu konuda bana fikrinizi soyler misiniz? Calistigimiz avukat abd vatandasi ile evlilik konusunda bilgili ama gren cardli ile evlilik konusunda bana yeterli bilgiye sahip degil gibi geliyor. Bu durumda beni geriyor. Siz bilgili arkadaslarin da fikrini almak istedim tesekkurler saygilar.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cesurcaner, içinde söyledi: F2A ve F2B Vize Surecleri (Green Card sahiplerinin es ve cocuklari)

Tekrardan selamlar, merak etmeyin bu sefer şu bu oldu diye yazmayacağım🤣
    29.01.2021 tarihinde 15.20 THY İstanbul - Miami uçağı ile Miami'ye Curtis Morrison'un açtığı YoungVTrump davası sayesinde aldığım FX1(F2A) vizemle giriş yaptım.

Türkiyedeki işlemler klasik bir pcr testi istediler orada başka yerde bakmadılar. Bir de form doldurduk. ABD inişimde, İlk olarak pasaport memuru vizemi alıp 10 saniye sonra lütfen şurada bekleyin dedi, ardından hiç bekletmeden arkadan bir başka border polisi beni çağırdı. Bir odaya geldik yaklaşık 20-25 kişi vardı. Oturdum yaklaşık 1saat20dakika kadar bekledim. Kimilerini odaya kimilerini bir bankoya çağırıyorlardı. İsmimi seslendiler ve beni de bankoya çağırdılar. SSN hakkında bilgi verdiler, Eşimi sordular, Green Card'ı nasıl alacağım hakkında bilgi verdiler ücret ödeme yerini falan. Yaşayacağım ve GC gelecek ev adresini teyit ettiker. Üzerimdeki para miktarının 10bini geçip geçmediğini, yiyecek getirip getirmediğimi sordular telaffuzda yanlışlık yapmamak için elimde bir liste yapmıştım bagajımla ilgili, dedim bunlar var. Tamam sorun yok dedi ve welcome to USA diyerek uğurladı. Sonrası malum. Herkese bu yolda önce sabırlar daha sonra da bol şans. Umarım her şeyleriniz yolunda gider🙏 Herkese teşekkürler 👋

gözünüz aydin 🙂 yeni hayatınızda mutluluklar dilerim.

• ⭐⭐⭐

@cesurcaner tebrik ederim gözünüz aydın. Yeni hayatınızda ailenizle mutluluklar dilerim 🙏

• @hulyaekçok teşekkürler 🙏🏻

• @cesurcaner good luck...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@phadu, içinde söyledi: F2A ve F2B Vize Surecleri (Green Card sahiplerinin es ve cocuklari)

Ali cihan bey ve sevgili arkadaslar merhaba. Evlilik yoluyla green card sureciyle ilgili bir sorum olacak. Ben green cardliyim ve 1.5 senedir abd'deyim. Kiz arkadasim 2 senedir abd'de ve su an vize durumu f1 pending. Ogrenci statusu gelmedigi icin ikinci kez b2 ye basvurdu. Su an biz evlenme karari aldik. O new york da yasiyor ben alabamada. Mart ayinda ben gidecegim ve mayis ayinda da o buraya tasinacak. Bu surec icerisinde nerede ve hangi zamanda evlenmek daha mantikli olacaktir? Evlenmenin hemen ardindan mi f2a ya mi basvurmak gerekir? Bu durum buradaki yasal statusunu nasil etkiler?Greencard basvurdugumuzda F1 statusu hala pending olursa statu basvurusu duser mi? Bu konuda bana fikrinizi soyler misiniz? Calistigimiz avukat abd vatandasi ile evlilik konusunda bilgili ama gren cardli ile evlilik konusunda bana yeterli bilgiye sahip degil gibi geliyor. Bu durumda beni geriyor. Siz bilgili arkadaslarin da fikrini almak istedim tesekkurler saygilar.

AOS surecine girmeniz gerekli, su an icin bir sorun gorunmuyor. F2A tarihi bultende "Current" oldugu surece problem yasamazsiniz.

Statusu henuz bitmedigi icin (yapmis oldugu basvuru kendisine yari-koruma sagliyor diye dusunebilirsiniz) AOS islemlerine baslayabilir. Statusu pending oldugu surece, out-of-status sayilmayacak, out-of-status olmadigi surece de AOS surecine baslayabiliyorsunuz.

Bence bultendeki "current"i kaybetmeden hizli bir sekilde evlenin 🙂 ne kadar erken baslarsaniz surece o kadar iyi olur. I-485 alindi bilgisi elinize ulastiginda o da size ABD'de kalma sansi verecek, ondan sonraki surecte "Extension of Status" basvurusu yapmak zorunda olmayacaksiniz (yine de avukatiniza bir danisin)

• @crazycells, içinde söyledi: F2A ve F2B Vize Surecleri (Green Card sahiplerinin es ve cocuklari)

@phadu, içinde söyledi: F2A ve F2B Vize Surecleri (Green Card sahiplerinin es ve cocuklari)

Ali cihan bey ve sevgili arkadaslar merhaba. Evlilik yoluyla green card sureciyle ilgili bir sorum olacak. Ben green cardliyim ve 1.5 senedir abd'deyim. Kiz arkadasim 2 senedir abd'de ve su an vize durumu f1 pending. Ogrenci statusu gelmedigi icin ikinci kez b2 ye basvurdu. Su an biz evlenme karari aldik. O new york da yasiyor ben alabamada. Mart ayinda ben gidecegim ve mayis ayinda da o buraya tasinacak. Bu surec icerisinde nerede ve hangi zamanda evlenmek daha mantikli olacaktir? Evlenmenin hemen ardindan mi f2a ya mi basvurmak gerekir? Bu durum buradaki yasal statusunu nasil etkiler?Greencard basvurdugumuzda F1 statusu hala pending olursa statu basvurusu duser mi? Bu konuda bana fikrinizi soyler misiniz? Calistigimiz avukat abd vatandasi ile evlilik konusunda bilgili ama gren cardli ile evlilik konusunda bana yeterli bilgiye sahip degil gibi geliyor. Bu durumda beni geriyor. Siz bilgili arkadaslarin da fikrini almak istedim tesekkurler saygilar.

AOS surecine girmeniz gerekli, su an icin bir sorun gorunmuyor. F2A tarihi bultende "Current" oldugu surece problem yasamazsiniz.

Statusu henuz bitmedigi icin (yapmis oldugu basvuru kendisine yari-koruma sagliyor diye dusunebilirsiniz) AOS islemlerine baslayabilir. Statusu pending oldugu surece, out-of-status sayilmayacak, out-of-status olmadigi surece de AOS surecine baslayabiliyorsunuz.

Bence bultendeki "current"i kaybetmeden hizli bir sekilde evlenin 🙂 ne kadar erken baslarsaniz surece o kadar iyi olur. I-485 alindi bilgisi elinize ulastiginda o da size ABD'de kalma sansi verecek, ondan sonraki surecte "Extension of Status" basvurusu yapmak zorunda olmayacaksiniz (yine de avukatiniza bir danisin)

Tesekkur ederiz.

• @crazycells Merhabalar, farkli bir sorum olacakti F2A vize sureci ile alakali. Annem greencard sahibi ve kucuk kardesim icin F2A surecini baslatmak istiyor ancak kardesim 21 yas uzerinde ve kardesimin yasinin dogru girilmedigini biliyoruz Turkiye'deki cogu vatandas gibi. Kardesimin ABD turist vizesi bulunmakta. Sorum su sekilde olacak. Kardesimin yasini mahkeme karari ile kucultmemiz ve sonrasinda F2A ya basvurmamiz mumkun mudur? ABD Gocmenlik ofisi bunu supheli bir hareket olarak mi degerlendirir? Ya da tabi ki resmi bir surec olacak ve bu belgelerle yas kucultme kanitlanacaksa sorun olmaz mi?

Tesekkurler simdiden cevaplar icin.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@sam, içinde söyledi: F2A ve F2B Vize Surecleri (Green Card sahiplerinin es ve cocuklari)

@crazycells Merhabalar, farkli bir sorum olacakti F2A vize sureci ile alakali. Annem greencard sahibi ve kucuk kardesim icin F2A surecini baslatmak istiyor ancak kardesim 21 yas uzerinde ve kardesimin yasinin dogru girilmedigini biliyoruz Turkiye'deki cogu vatandas gibi. Kardesimin ABD turist vizesi bulunmakta. Sorum su sekilde olacak. Kardesimin yasini mahkeme karari ile kucultmemiz ve sonrasinda F2A ya basvurmamiz mumkun mudur? ABD Gocmenlik ofisi bunu supheli bir hareket olarak mi degerlendirir? Ya da tabi ki resmi bir surec olacak ve bu belgelerle yas kucultme kanitlanacaksa sorun olmaz mi?

Tesekkurler simdiden cevaplar icin.

Konsolosluk resmi belgelere gore hareket edecektir.

Mahkeme karari varsa ve mahkeme makul nedenlerle yas kucultme yapmissa, kardesinizi 21 yas alti kabul edeceklerdir diye dusunuyorum.

Fakat F2A ile kardesinizin yasi tum surec boyunca 21 yas alti kabul edilmiyor, bilginize. Su basligi okumanizi tavsiye ederim:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/666/gocmen-vize-ve-21-yas-siniri-problemi

• @crazycells tesekkurler.

• Merhabalar herhangi bir yere başvurmadan, bu gün 08.02.2021 tarihinde SSN elime ulaştı.
    Üzerinde 02.02.2021 tarihinde basıldığı gözüküyor. ABD'ye ilk girişimi 29.01.2021'de Miami'den yapmıştım. 3 Gün sonra basılmış 9 gün sonra elime ulaştı kısacası.

Öte yandan USCIS 220$ Green Card ücretini de yanlış hatırlamıyorsam, girdikten sonra 5-6 Şubatta ödedim.
    Dün 07.02.2021 itibarıyla https://egov.uscis.gov/casestatus/ sitesinden kontrol ettiğimde "Card Is Being Produced" durumuna düştü, bilmiyorum kısa süre içerisinde de sanırım Green Card'ım elime ulaşacak gözlemlerime göre bilgisi olan paylaşırsa sevinirim 🙂

• Herkese merhaba, ben ve eşim abd de ikamet ediyoruz. Eşim GC sahibi ben de Öğrenci statüsündeyim. Eşimden dolayı GC a başvurmak istedim ancak bugün avukatla konuştum ve dedi ki J1 dan kalma social ımı kullanarak çalıştığım ve tax return yaptığım için, eşimde vatandaş olmadığı için Green Card alamazmışım. Vatandaş olmayanların eşlerini yasa dışı çalıştıkları için affetmiyormuş yasalar. Hemen ortaya çıkmasa da görüşmeye kadar anlarlarmış hatta deport bile edilebilirmişim. Eşimin vatandaşlığına daha 4 yıl var. Ben çok üzgünüm bunun bir yolu yok mudur? Ya da örneği? Bu durumda olup almış olan birileri?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cesurcaner, içinde söyledi: F2A ve F2B Vize Surecleri (Green Card sahiplerinin es ve cocuklari)

Merhabalar herhangi bir yere başvurmadan, bu gün 08.02.2021 tarihinde SSN elime ulaştı.
    Üzerinde 02.02.2021 tarihinde basıldığı gözüküyor. ABD'ye ilk girişimi 29.01.2021'de Miami'den yapmıştım. 3 Gün sonra basılmış 9 gün sonra elime ulaştı kısacası.

Öte yandan USCIS 220$ Green Card ücretini de yanlış hatırlamıyorsam, girdikten sonra 5-6 Şubatta ödedim.
    Dün 07.02.2021 itibarıyla https://egov.uscis.gov/casestatus/ sitesinden kontrol ettiğimde "Card Is Being Produced" durumuna düştü, bilmiyorum kısa süre içerisinde de sanırım Green Card'ım elime ulaşacak gözlemlerime göre bilgisi olan paylaşırsa sevinirim 🙂

o kadar zahmetten ve hengameden sonra bazı işlerin yolunda gitmesi şaşırtıyor değil mi? 🙂
    çok sevindim, umarım kartınız da kısa sürede size teslim edilir.

• @gucarslan Hakkaten öyle oldu:) tesekkür ederim çok. 🙏

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

41

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.9k

| | | |