DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @ICu bende öyle biliyorum ne yazikki 😔

• Merhaba arkadaşlar Kanada vizesi başvurum vardı Abd vize reddinden sonra yaptığım, Sonuç bugün geldi RED yemişim sebep olarak '' Kanada'da önemli aile bağlarınız bulunuyor. '' gibi bir cevap yazmışlar

Kanada da bir aile bağım yok , USCIS başvurumu kastettiklerini düşünüyorum.

Bu arada iş sebebiyle son 1 ayda 3 kere kanada ya giriş yaptım ve önümüzdeki ayda 2 kere daha gidicem. ona rağmen Turist vizem red geliyor gerçekten çok tuhaf.

Kanada ya başvuracak arkadaşlara da bilgi olsun diye paylaşıyorum.

• Herkese merhaba , mayıs ayı için mulakatlar ne zaman dağıtılır bilgisi olan var mı ?

• @gizemaö selam , bu hafta içinde açıklanır bence mayıs bülteni

• @gizemaö bildigim kadariyla Mayis mulakatlari dagitildi. Haziran mulakatlarini bekliyoruz. Bir kac gun icinde Haziran Vize Bulteni de aciklanir herhalde.

• @itsmebb mayıs ayı mülakatları dağıtıldığını nereden duydunuz?

• @ftkaya1 Amerikan eslerinin dosyalarina bakildiginda Mayis mulakatlarinin coktan verildigi goruluyor. Takip ettigim kadariyla mulakat tarihleri ayni ay icinde degil, en az bir ay oncesinden bildiriliyor. Keske bunu takip edebilcegimiz daha seffaf bir sistem olsa, bu bekleme sureci hepimiz icin daha kolay olurdu.

• Doktor kontrolünün de olacağı düşünülürse 1 ay erkenden dağıtılması uygun olur tabi konsolosluk bizim kategoride ne kadar yer ve zaman ayıracak tam bir muamma ağırlık vatandaş yakinlarina veriliyor

• İçimden bir ses ya bu ay yada sonraki ay herkes current olucak bülten eskiye dönecek diyor

• @barack current oluyoruz randevu gelmiyor current olmanı da bir espirisi varmı yokmu anlamadım. Tam bir belirsizlik durumu umarım biran önce randevu dağıtılır

• @patron3535 Benim tespit edebildiğim en son mülakat tarihi almış ve ABD'ye giriş yapmış kişinin PD'si 08.08.2020 .... Yani çok bir süre kalmadı gibi gözüküyor ama tabi net bişey söylemek zor. Bu tarihten sonra başka tarih tespit edebilen varsa lütfen yazabilir mi?

• @ftkaya1 evet en son Ağustos 2020 ye kadar randevu aldılar. Muhtemelen bu ay sonuna doğru bülten gerilemezse randevular dağıtırlar. Tabi kaç kişi alir ne kadar ilerler onu bilemiyorum. Ama mali yildan önce yine bir durma olabilir. Çünkü bülteni bu kadar ilerlettiler ve bir çok ülkede bu bultenle oyuna dahil oldu. Avrupa ve bir çok ülke 2021 yılında kalmıştı. Kota hızlı dolabilir. Dv2024 lere hazina randevular dağıtıldı bile fakat henüz ne vatandaş esleri nede f2a dan randevu alan olmadı. Haziran ayı için bu ay randevularin gelmesi lazım normal şartlarda.

• @ecom anladım, umarım mali yıldan önce öyle bir durum olmaz. Yeni mali yıla kadar 6 ay ilerleyecek gibi bir bilgi girdikten sonra gelen yeni bültende herkesi şaşırttılar. Ayrıca, Ankara'nın takviminin çok dolu olduğunu duydum bir danışmanlık şirketinin reels'inde. Bu sefer Ankara şaşırtır umarım ve tarihler peşpeşe verilir.

• @ftkaya1 konsolosluğun yoğunluğu önemli tabi ama her kategori farklıdır. Bulten current durumdayken randevular hızlı bir şekilde geliyordu uzun zamandır vize verilmediği için tahmin yürütmek zor olsada, hepimiz uzun zamandır randevu bekliyoruz bu yığılmayi göz önünde bulundururlar umarım çünkü vize vermezlerse doğada yok olmayacağız kendiligimizden artarak devam edeceğiz. İlk müjdeli haberi sabırsızlıkla bekliyorum inşallah tahminimizden çok daha fazla randevu verirler.

• Haziran yayınlandı. 1 Kasım 2021'e ilerledi.

• @gembruce inşaallah en kısa sürede güzel haberler alırız 2 yıl oldu uscisde dosyamıza onay gelmedi

• Merhaba, bir hatırlatma ve rica yapmak istiyorum. Başlığın 1. sayfasında @crazycells tarafından oluşturulan ve paylaşılan Excel tablosunda herkes kendi PD'sini sıralamada göz önünde bulundurarak ekleyebilir mi? Böylelikle herkes kendi durumunu daha net bir şekilde yorumlayabilir. Linki aşağıya bırakıyorum. Teşekkür ederim.

• Yakin zamanda Istanbul Konsoloslu'daki tecrubemizi paylaşmak istiyorum. Geçtiğimiz ay başında bana lenf kanseri teşhisi kondu. En kısa surede kemoterapi almam gerekiyor ve TR'de sağlık sigortam yok. Olsaydı bile doktorlarimin söylediğine gore kanser ilaçlarına erisim SGK uzerinden bir hayli sikintiliymis. ABD'de calistigim şirketin sagladigi kapsamlı bir sigortam var. Kanser tedavimi %100 karsiliyor ancak tedavi suresince kemoterapinin etkileri nedeniyle evde yardıma ihtiyacım olacak. Bu nedenle esim ve çocuğum icin tıbbi basligi altında refakatçi olarak vize başvurusunda bulunduk. Vize almalarına yasal ve maddi olarak hiçbir engel olmamasına ragmen vize alamadık, durumu açık olarak belgeledigimiz halde. Nasıl insanlarla muhattap oldugumuzu hala bilmeyen varsa öğrensin istedim.

• @gembruce cok çok geçmiş olsun umarım biran önce sağlığıniza kavuşursunuz🙏
    Sizin durumunuzda çok rahat hizlandirma yapılıyor aslında hazır bülten ilerlemisken hizlandirma talep edin hic değilse.Böyle olmamaliydi hele ki sağlık söz konusuyken 😔

• @ecom

@ecom, içinde söyledi: F2A ve F2B Vize Süreçleri (Green Card sahiplerinin eş ve çocukları)

@gembruce cok çok geçmiş olsun umarım biran önce sağlığıniza kavuşursunuz🙏
    Sizin durumunuzda çok rahat hizlandirma yapılıyor aslında hazır bülten ilerlemisken hizlandirma talep edin hic değilse.Böyle olmamaliydi hele ki sağlık söz konusuyken 😔

Cok tesekkur ederim. Haziran bultenini gorur gormez expedite basvurusu yaptım. Umarim bir ise yarar.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

115

42.6k
Kullanıcı

4.5k
Konu

434.9k

| | | |