Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

IR-1/CR-1 süreci ve mülakat deneyimleri (ABD vatandaşı ile evlenip Türkiye'de Green Card almak)

• @bulls anladım sanıırm evlilik tarihin 2 yılın altı olduğu için CR1 olacak. 2 yılın üstü evlilik tarihin olsa IR1 yani 10 yıllık mı green card alacaktın?

• @bonjour Evet malesef böyle bir durum var 🤷🏼♂

• @bulls aslında "ask nvc" den aylar önce mail attık ama malesef dönüş olmadı. daha önce telefonla da aradık ama o kadar çok meşguldu ki pes edip kapatmıştık. bu sefer tam senin dediğin saatte arayalım dedik, tsi 3:30 da aradık, 1 saat gibi bekleyince bağlanabildik. 👍🏼

• @enrique Umarım hatalarını en kısa sürede düzeltirler.
    Malesef eğer onların insayatiflerine bırakınca olayları çok ağırdan alıyorlar,size bilgilendirme yapmadan yapmış olduğunuzu düşündükleri hatayı düzeltmenizi bekliyorlar..
    Sorunun ne olduğunu bilseniz zaten sisteme girip düzeltirdiniz,ki sizin yapmış olduğunuz bir hata da yokmuş..
    Sürekli arayıp baskı yapılmalı,başka türlü haftalar ve aylar akıp gidiyor..

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@bonjour, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

Crazycell immigrant vize verildiğinde süresi 6 ay oluyor değil mi? Sanırım oda sağlık raporu hangi tarihte alınıyorsa alınan tarihten başlıyor o 6 aylık süre diye biliyorum. Yanılıyormuyum?.

Dogrudur, cogunlukla dediginiz sekilde oluyor.

• 26 ocak 2021 ve sonrasında ABD 'ye seyehat etmeyi planlayan varsa yeni kurallar gereği yurt dışından gelecek kişilerden PCR testi istenecekmiş..
    PCR testinin negatif olduğunu ibraz etmeleri gerekiyormuş..
    Kaynak NTV haber..

• Arkadaslar, benim mulakat tarihim yarindi fakat konsolosluk tarafindan iptal edilip haftaya persembe gunune ertelendi, Ankaraya 2 gun once gelmistim geri donmek zorunda kaldim.

• @e-sh07 😞 Bir gerekçe sunuldu mu erteleme sebebi olarak ?

• @e-sh07 Gerekçeleri neymiş? 😧

• @e-sh07 neden ertelediler acaba 😞 hayırlısı olsun. Diyecek bir şey bulamıyor insan.

• @hulyaek @bulls @cnnfgm net bir bilgi verilmedi, ertelemek zorunda olduklarını belirttiler fakat koşullar ve hava şartları da ertelemeleri için bir sebep olmuş. Artık nasip diyorum ve diyecek başka bir şey bulamıyorum ben.

• @e-sh07 hayırlısı olsu diyelim... zaten o kadar uzun zaman oldu ki.. açıkçası ben Ankara’ya iki cocukla geleceğim bu ertelenme durumlari beni de korkutuyor.. insallah haftaya vizeniz en hizli ve kolay sekilde onaylanir...

• @cnnfgm İnşallah çok sağolun, bekleyen herkesin Allah yardımcısı olsun. Ankara’ya gitmek için otogara taksiyle giderken bindiğim taksi kaza yaptı çok şükür kimseye bir şey olmadı ufak morluklarla atlattık, otobüsüme yetişemedim yeni bilet aldım vs derken büyük zorluklarla ve ağrılarla gittiğim Ankara’da böyle bir haber almak inanın sinirlerimi o kadar bozdu ki. Tek kaza bela olmasında, herkes sağ sağlim kavuşsun eşlerini İnşallah 🙏

• @e-sh07 Hava şartları mı? Diyecek pek bir şey bulamıyorum artık..
    Belki de sizin için hayırlısı bu olur..
    En azından ucu açık bir erteleme olmamış,perşembe gününe ertelemişler,tarih belirsiz olsaydı bu daha kötü olurdu..
    Mülakatınızda başarılar diliyorum..

• @bulls tabi ki, her şeyin hayırlısı, çok teşekkür ediyorum.

• Arkadaşlar merhaba bugün randevu tarihini içeren bir mail aldım ptt kaydı ile ilgili birşey yok mailde sizce mail mi beklemeliyim yoksa siteye girip posta bilgelirini tamamlamalı mıyım?

• @dnzbb merhaba, hayırlı olsun. Mulakat tarihiniz yakinsa ptt kaydinizi hemen oluşturmanızı tavsiye ederim. Mülakat tarihinize zaman varsa mail gelmesini de bekleyebilirsiniz.

• Fbkewvhex h

• @cnnfgm 1 ay süremiz var oluşturmayı düşündük bugün eşimle

• Merhaba arkadaslar
    Oglum icin IR2 04.12.2020 kendim icin IR1 07.12.2020 tarihinde DQ maili aldik ve interview tarihi bekliyoruz. Neye gore gorusme tarihleri veriliyor bir bilginiz varmi gordugum kadariyla ekimde dq maili alan arkadaslarin randevulari veriliyor ocak 2021 tarihinde dq olan bi arkadasta almis gorusme gunu. Yurtdisindayiz subat 16da turkiyeye donecegiz oglum 3 yasinda acaba ayni gune mulakat tarihi almamiz mumkunmu bilginiz varmi bu konu hakkinda.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

104

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

419.9k

| | | |