Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

Trump'ın Göçmenlik ve Çalışma Vizelerini Yıl Sonuna Kadar Durdurma Kararı (Haziran 2020)

• @crazycells Asilar konusundaki yuksek iyimserliginize hayranim 😄

• @Sono Imzayi atan Trump degil. Homeland Security'den ust duzey bir yetkili. Evragin altinda ismi ve unvani yaziyor.

• Özellikle Ekim ayında onaylanan yasa kapsamında asylum ve refugee konusunda çemberi oldukça daralttılar. Outside US bile olsa criminal record direkt olarak red sebebi oluyor. PSC kavramıyla ilgili örnek caseleri inceliyorum fakat net bir cevaba ulaşamadım 1 sene altı cezalar bar sayfalarında bile red sebebi olarak işaretlenmiş. Kanada benzeri bir rehabilitasyon mekanizmasının gelmesini temenni ediyorum. Daha çok değişeceğe benziyor maddeler..

• Kotu haber vermek istemem ama Biden, Trump'in gocmenlik konusunda aldigi kararlari geri cevirmenin, 6 ay kadar surebilecegini soylemis. Hemen buyuk bir beklenti icine girmeyin demek istemis.

• @MySea Bunu avukatlar da soyluyor.400'den fazla degısıklık yapmıs Trump gocmenlık konularında.Ancak bızım tek bekledıgımız mulakatları engelleyen yasakların kalkması.Gerı kalan duzeltmeler zamanla yapılsa da cok sıkıntı olmaz.Konsolosluklar normallessın yeter yanı ilk etapta.

• @MySea Bu, 31 Aralık 2020'de kararnamenin süresinin bitmeyeceği anlamına mı geliyor? Ya da şöyle soralım: Ne Trump ne de Biden bir kararname ile bu tarihi uzatmazsa kendiliğinden yasak kalkmış oluyor mu acaba? Greencard vizemizi 23 Nisandan sonra 23 Eylül'de aldığımız için Zira 26 ocak için biletimiz var

• @MySea Hay Allah,6 ay yıne uzatılırsa gercekten stress. Ben Mart ayında acılır dıye dusunuyordum

• ⭐⭐

@TURKEYANDUSA
    Uzatılmazsa 1 Ocak itibariyle kendiliğinden sona erecek.

• Trump yilin sonunda yani onumuzdeki son bir haftada uzatmazsa, 1 Ocak da karaname sona erecek. Ama benim ongorume gore malesef uzatacak.

Son iki haftadir beklenmedik kararlara imza atti. Kritik savunma butcesini veto etti. Stimulus paketini geri cevirdi. Federal idamlari durdurmadi. Ustelik hapisteki bazi kisileri af etti. Hatta sanirim bugun de Biden' in zamaninda baskan yardimcisiyken hapse atilmalari icin ugrasmis oldugu Irak'tan savas suclusu 4 eski askeri beklenmedik sekilde af etti.

Yani sanirim giderayak Biden yonetiminin onune taslar koymak icin ugrasiyor gibi bir goruntu ciziyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@MySea burada kazancı ne olabilir ki? özellikle bu konuda..

biden için zorlayıcı bir konu oluşturmaktan çok uzak bir karar olur hepsi bu. çünkü biden göreve geldiği an bu kararı iptal etme yetkisine sahip. evet, bu pisliği yapma potansiyeline sahip mi trump? kesinlikle! sadece burada yapmasına gerek olacak bir argüman lazım o da bence yok, olmamalı. düşünse, biden'ı daha kötü duruma sokacak, uğraştıracak bir sürü şey bulabilir. bekleyip göreceğiz..

• ⭐⭐

Trump seçimi kaybettiğini hala kabullenebilmiş değil. O yüzden sanki koltuğu devretmeyecekmiş gibi davranıyor. Taraftarlarını konsolide edip, bağış kampanyasına para toplamaya devam etme gibi bir plan da söz konusu ama Trump gerçekten de seçimi hileyle kaybettiğine inanıyor.

Ama herşeye rağmen ben yine de bu kararnameyi uzatmayacağını düşünüyorum. Gündeminde daha büyük dertler var, bu konu baya tali kaldı bence.

• @goblis Ben de ayni fikirdeyim. Ozellikle mahkemenin daha once kismen "bozdugu" (ya da "durdurdugu"?) bir kararnameyi baskanliginin son 3 haftasinda uzatmasi cok tepki ceker. Uzatmasi halinde, eminim bu konuyla ilgilenen diger politikacilar ve STK'larda gerekli adimlari atarlar.

• @gucarslan kendi icinde bir mantigi olmasi, tutarliligi olmasi acisindan ben de boyle bir davranis bekliyorum trump'dan. cunku baskanin kisiligi, verdigi kararlar bu yonde. sizin neden sonuc iliskisi mantiginiz ile baskaninki pek ayni gorunmuyor. diger taraftan @MySea nin verdigi ve kendi buldugum bir iki kaynagi inceledim. her ne kadar pozitif bir gocmenlik anlayisi olacagi kesin olsa da kisaca soyle diyorlar:

• gocmenlik ile ilgili konular onceligimiz degil, en azindan ilk yuz gun icin (pandemi, ekonomi vs)
    • kanunlari, yonetmelikleri degistirmek zaman alicak, hemen sonuc beklemeyin
    • tamamen eskiye donmeyi (gocmenlikle ilgili statu) beklemeyin. bazi kisitlamalar, uygulamalar devam edicek (guvenlik, kotuye kullanma vs)

umarim herkes icin guzel gunler uzakta degildir 🙂 😌

• Bu ileti silindi!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

1 Ocak'taki yasakları uzatma kararını ilgilendiren tüm iletiler şu başlığa taşınmıştır:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/3987/trump-ın-göçmenlik-ve-çalışma-vizelerini-31-mart-2021-e-kadar-durdurma-kararı-1-ocak-2021/

• 2020 vize sahipleri için inş olumlu sonuçlanır..çok zor süreçler geçildi heyecanla 20 günlük biden treni beklenicek biraz daha sabredin inş olumlu sonuçlanacaktır.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Onemli NOT: Ekim ayindaki mahkeme karari sonucu bazi kurumlar tarafindan sponsor olunan calisma vizeleri yasak kapsamindan cikarilmis.

Ayrintili bilgi icin:

https://travel.state.gov/content/travel/en/News/visas-news/court-order-regarding-presidential-proclamation-10052.html

Ilgili kurumlarin ismini koyulastirdim:

On October 1, 2020, a federal district court in National Association of Manufacturers v. Department of Homeland Security (NAM) enjoined the government from enforcing section 2 of Presidential Proclamation (PP) 10052 against named plaintiffs and members of the plaintiff associations. The named plaintiffs include: the National Association of Manufacturers, the U.S. Chamber of Commerce, the National Retail Federation, TechNet, and Intrax, Inc. Therefore, any J-1, H-1B, H-2B, or L-1 applicant who is either sponsored (as an exchange visitor) by, petitioned by, or whose petitioner is a member of, one of the above named organizations is no longer subject to PP 10052’s entry restrictions.

Eger calisma vizenize bu kurumlar sponsor oluyorsa o durumda bu yasaklarin hicbiri sizi kapsamiyor demektir.

• @crazycells Dv2021 ıle ılgılı degıl yanı dımı?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@BelmaSarvan, içinde söyledi: Trump'ın Göçmenlik ve Çalışma Vizelerini Yıl Sonuna Kadar Durdurma Kararı (Haziran 2020)

@crazycells Dv2021 ıle ılgılı degıl yanı dımı?

hayir, degil.

• Müjdemi isterim yasaklar kalktı 🙂

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

82

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |