Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@Hazar-0 merhaba. burada yapılacak yorumların hepsi (bu dahil) sadece kullanıcıların öngörüleri üzerine kurgulanmaktadır.
    kısaca vizenizin; ne kabul, ne de reddedileceğine işaret etmemektedir. bu konuda hemfikir olmak önemli 🙂

vizenizin onaylanıp onaylanmaması tamamen görüşmeyi yapan konsolosluk görevlisinin takdiri. buna etken olanlar da tam olarak sizin beyan ettiğiniz kanıtlar. bu vize kategorisinde amaç; vize talebinde bulunan kişinin gidiş amacının vizeye uygun olması ve dönüşü için sağlam kanıtlar sunması. şahsi fikriniz bunları sağladığınız yönünde ise sorun olmayacaktır. sadece gösterebileceğiniz kadar maddi kaynak ve geri dönüş sebebi belirtmeye çalışın.

bundan önce bulunduğunuz ülkeler için de karar yine konsolosluk görevlisinin olacak elbette.

başvurunuzda bol şans

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Hazar-0, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

Merhabalar. Amerika Turist vizesi başvurusu hakkında yorumlarınıza ihtiyacım var. Ukraynada üniversite öğrencisiyim. Daha önce Rusya ve Ukraynada bulundum (Öğrenci olarak). Şuan Türkiyedeyim, Sponsor olarak annemi göstermeyi düşünüyorum. (tapular annemin adına).Ve sanıyorum yeteri kadar para gösterebilirim hesabımda. Sizce vizeyi alabilme ihtimalim nedir?
    Teşekkürler

Ilk sayfadaki tavsiyeleri de okuyun lutfen.

Daha once baska ulkelere giris-cikis yapmis olmaniz hatta oralarda yasamis olmaniz bir avantaj olacaktir, ama su an Turkiye'de ne yaptiginiz, ABD'ye ne amacla gireceginiz ve tum seyahati yapabilecek maddi birikiminizin olup olmadigi da cok onemli...

• Merhabalar ben bir gonullu yardimci topluluk araciligiyla tursit vizesiyle Amerikaya(Virginia) gitmeyi planliyorum. İlk 6 ay suresinde butun masraflarim karsilaniyor. Bu surede tursit visesile calismam zor oldugunun farkindayim ama para biriktirmem gerekiyor , bu surecde para biriktirmem icin ne yapmam gerek? Ve onemlisidi de tursit vizesinden F1 vizesine gectigimde gecici olarak delivery yaparak calismam mumkun mu?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Gulshan, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

Merhabalar ben bir gonullu yardimci topluluk araciligiyla tursit vizesiyle Amerikaya(Virginia) gitmeyi planliyorum. İlk 6 ay suresinde butun masraflarim karsilaniyor. Bu surede tursit visesile calismam zor oldugunun farkindayim ama para biriktirmem gerekiyor , bu surecde para biriktirmem icin ne yapmam gerek? Ve onemlisidi de tursit vizesinden F1 vizesine gectigimde gecici olarak delivery yaparak calismam mumkun mu?

Ne turist vizesi (B-2) ne de ogrenci vizesi (F-1) size calisma izni veren statuler degil maalesef...

ABD'de gecici olarak calismak icin J-1 programlarina bakmalisiniz, WAT ile ABD'ye gelirseniz calisma izniniz olur...

• Merhaba beni çok telaşlandıran bir konuda sizden fikir almak istedim.
    B1 vizesiyle kabul eden bir eğitim programına başvuruyorum. Başvurduğum program Mayıs veya Haziran ayında olacak, beni hangi tarihte kabul edeceklerine bağlı. Eğer kabul edilirsem de davet mektubunu şubatın sonu gibi gönderecekler. Şu an konsolosluktaki randevu sıkıntısından dolayı çok endişelendim eğer kabul edilip de gidemezsem diye. Yapabileceğim birkaç seçenek var:
    -B1 vize başvurusu için bir davet mektubu gerekiyor mu yoksa şimdiden başvuru yapabilir miyim daha erken tarihte yer bulabilmek adına?

• Diğer seçeneğim aynı programa Temmuz ayı için başvurmak fakat Türkiyedeki eğitim programıma uymadığı için eğitimim uzamış/aksamış olacak.
    • Mayıs-Hazirana durumlar düzelir diye umut edip her halükarda başvurmak 🐕

Belirsiz bir durum olduğunun farkındayım fakat çok stres oldum, fikirlerinize ihtiyacım var. Teşekkür ederim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@chediak, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

Merhaba beni çok telaşlandıran bir konuda sizden fikir almak istedim.
    B1 vizesiyle kabul eden bir eğitim programına başvuruyorum. Başvurduğum program Mayıs veya Haziran ayında olacak, beni hangi tarihte kabul edeceklerine bağlı. Eğer kabul edilirsem de davet mektubunu şubatın sonu gibi gönderecekler. Şu an konsolosluktaki randevu sıkıntısından dolayı çok endişelendim eğer kabul edilip de gidemezsem diye. Yapabileceğim birkaç seçenek var:
    -B1 vize başvurusu için bir davet mektubu gerekiyor mu yoksa şimdiden başvuru yapabilir miyim daha erken tarihte yer bulabilmek adına?

• Diğer seçeneğim aynı programa Temmuz ayı için başvurmak fakat Türkiyedeki eğitim programıma uymadığı için eğitimim uzamış/aksamış olacak.
    • Mayıs-Hazirana durumlar düzelir diye umut edip her halükarda başvurmak 🐕

Belirsiz bir durum olduğunun farkındayım fakat çok stres oldum, fikirlerinize ihtiyacım var. Teşekkür ederim.

Su basliga da yazdim:
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/3939/b1-vizesi-expedited-oluyor-mu

Acil randevu icin basvuru yapabilirsiniz ama normalde diploma veya sertifika saglayan egitim kurumlari B-1 degil, F-1 ile ogrenci aliyorlar. Sizin durumunuzu bilemiyorum ama eger ciddi bir egitim programina baslamiyorsaniz konsolosluk durumunuzu acil olarak gormeyebilir, bilginize.

Size davet mektubu gonderdikten sonra basvurunuzu yapip konsolosluga ulasabilirsiniz, eger konsolosluk randevu tarihinizi one cekmezse o durumda egitim kurumuna ulasip seceneklerinizi konusabilirsiniz, belki randevu tarihinize gore yeni bir davetiye olusturabilirler.

• @crazycells Çok teşekkür ederim yanıtınız için. Benim de endişem expedition için J v F tipi vizelere öncelik verildiğini duymam olmuştu. Sertifika sağlayan bir program değil ama hastanede exchange student olarak öğrenim görmemi sağlayan bir program ancak diplomam için kredi olarak kabul ediliyor. Sanırım bu konuda konsolosluğa danışmak en net seçenek. Teşekkürler tekrardan.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@chediak, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

@crazycells Çok teşekkür ederim yanıtınız için. Benim de endişem expedition için J v F tipi vizelere öncelik verildiğini duymam olmuştu. Sertifika sağlayan bir program değil ama hastanede exchange student olarak öğrenim görmemi sağlayan bir program ancak diplomam için kredi olarak kabul ediliyor. Sanırım bu konuda konsolosluğa danışmak en net seçenek. Teşekkürler tekrardan.

Egitim ile ilgili oldugunu ve diplomanizi etkileyecegini kesinlikle vurgulayin. Bu sekilde ikna edebilmek mumkun olabilir.

• ⭐⭐⭐⭐

Green Card çıkmazsa B planına geçeceğim bu da E2 olacak. Bunun için Abd ye gitmem lazım. İnşallah GC çıkar da gerek kalmaz diğer işlemlere yoksa B2 vizesi ile abd ye gitmem lazım önce iş ayarlamak için sonra tekrar buraya dönüp tamamen ayrılmak için geleceğim ve dönmemek üzere gideceğim. İnş herşey gönlümüzce olur.

• Merhaba. 28 Aralık a atan randevum tekrar ertelenerek 2021 Eylül olmuş. Bu durum kabak tadı verdi. Bu konuda fikri öngörüsü ya da haberi olan var mıdır. Ne zaman açılır öne çekilir mi vs. Teşekkürler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ozkan8158 ne yazık ki bizler de sizlerle aynı durumdayız. sadece amerikan vatandaşları icin acil immigration vizeleri basıyorlar son iki aydir. hiçbir öngörü yok ve bu nereye kadar böyle devam edecek bilemiyoruz. umudumuz en kisa sürede açılması..

• @Famel Hocam merhaba. Ben de hali hazırda KKTC'de çalışma izni ile bulunan birisiyim. Evliyim ve çocuk bekliyoruz. Ben de KKTC'den amerika B1/B2 vizesine başvurmak istiyorum. Yalnız gidip gelicem. Arkadaşımın bebeği oldu hem onu görme hem de 15 günlük kısa bir tatil niyetine. Buradaki ofisleri hakkında pek bilgi sahibi değilim ve ilk defa ABD vize başvurusu yapacağım. Süreç nasıl ilerliyor? Bilgi alabilmem mümkün müdür sizden?

• Yaklaşık 1 sene önce eşime B1/B2 vizesi için başvuru yapmıştım. Covid nedeni ile bu süreçte randevu iki kez iptal edildi. Bu arada bize green card çıktı. Merak ettiğim acaba randevu iptali yapıp ödememizi geri alma ihtimali var mıdır? hazır Covid bahanesi ile randevular iptal edilirken konsolosluk acaba böyle bir güzellik yapar mı?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@fiyakasiz-adam, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

Yaklaşık 1 sene önce eşime B1/B2 vizesi için başvuru yapmıştım. Covid nedeni ile bu süreçte randevu iki kez iptal edildi. Bu arada bize green card çıktı. Merak ettiğim acaba randevu iptali yapıp ödememizi geri alma ihtimali var mıdır? hazır Covid bahanesi ile randevular iptal edilirken konsolosluk acaba böyle bir güzellik yapar mı?

Konsolosluk degil de, AIS ile gorusun isterseniz. Normalde geri odeme yapmiyorlar diye biliyorum ama bu doneme ait istisna olabilir.

• Vizeler 31 aralığa kadar askıya alınmıştı,herhangi bir gelişme varmı

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Allochthonous vizelerden kastınız B1/B2 vize türü ise onlarda bir yasak yoktu. sadece çok ileri tarihe vize mülakat tarihi veriliyordu. halen de öyle..

• DS 160 formunda, seyahat giderlerinizi kim karşılayacak sorusu var, burda şirketi seçersek, Şirketten hesap dökümü istenir mi? Yada nasıl bir yol çıkar karşımıza, Yaklaşık olarak 10 yıllık bir limited şirketim var, Bu soruda seyehat giderlerimi "kendim" yada "şirket" dememin bana yararı veya zararı olabilir mi? Turist vizesi olarak başvuru yapmayı düşünüyorum,

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Kef14, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

DS 160 formunda, seyahat giderlerinizi kim karşılayacak sorusu var, burda şirketi seçersek, Şirketten hesap dökümü istenir mi? Yada nasıl bir yol çıkar karşımıza, Yaklaşık olarak 10 yıllık bir limited şirketim var, Bu soruda seyehat giderlerimi "kendim" yada "şirket" dememin bana yararı veya zararı olabilir mi? Turist vizesi olarak başvuru yapmayı düşünüyorum,

Sirketin isleriyle alakali bir seyahat duzenliyorsaniz sorun olmamasi lazim, ama yine de sirketle ilgili mektup veya finansal dokumanlar istenebilir.

• ⭐⭐⭐⭐

@gucarslan hocam ben randevu nerden alınıyor onu bile bulamadım. Zannetmiyorum vereceklerini.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

90

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |