Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Ryback "18 yasini doldurmus kiziniz ise kendi surecini devam ettirecek" Amerika da resit olma yasi 21 diye biliyorum. 19 yasinda kizim var, ben yeni vatandas oldum. 18 yas sinirina nereden bakabilirim?

• @volkana, içinde söyledi: ABD Vatandaşlığı Başvuru Süreci (Naturalization)

@Ryback "18 yasini doldurmus kiziniz ise kendi surecini devam ettirecek" Amerika da resit olma yasi 21 diye biliyorum. 19 yasinda kizim var, ben yeni vatandas oldum. 18 yas sinirina nereden bakabilirim?

Su sayfadan bakabilirsiniz. Ebeveynler uzerinden vatandas olmak icin 18 yasinin altinda olmaniz gerekiyor diyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@sunny, içinde söyledi: ABD Vatandaşlığı Başvuru Süreci (Naturalization)

@crazycells evet ama bu site worst case scenario, mesela burda benim basvurumun oldugu ofis 10-13 months gosterirken, benim account page de case tamamlanma suresini 8 ay gosteriyor

Bu tarihleri soyle okumalisiniz, su an USCIS'in baktiginiz servis merkezi, baktiginiz kategoride 10-13 ay once yapilan basvurulari inceliyor, yani orada sizin bekleme surenizi yazmiyor, bundan 5 ay sonra bekleme suresi 5 aya da inebilir, 15 aya da cikabilir; orada yazan ay su an islenen dosyalarin kac ay once basvuranlar oldugu...

5 ay sonra siz 13. ayiniza girince, orada 13'ten dusuk bir sayi varsa o durumda USCIS'e ulasip dosyanizin durumunu sorabilirsiniz. Ama aksi durumda sadece USCIS'in islenmesini beklemelisiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@volkana, içinde söyledi: ABD Vatandaşlığı Başvuru Süreci (Naturalization)

@Ryback "18 yasini doldurmus kiziniz ise kendi surecini devam ettirecek" Amerika da resit olma yasi 21 diye biliyorum. 19 yasinda kizim var, ben yeni vatandas oldum. 18 yas sinirina nereden bakabilirim?

gocmenlik yasalarinda "cocuk" tanimi 18 yasindan kucukleri kapsiyor. Diger yasalarin veya eyaletlerin cocuklari nasil tanimladigi onemli degil 🙂

• Arkadaşlar, üzülerek belirtmek istiyorum. Nisan 2020 den bugüne kadar biometrics için hiçkimseye randevu verilmemiş. USCIS sanırım biometrics yapan firmanın kontratını iptal etmiş. Ardından hiç bir firma ile kontratı yenilememiş. Bilmiyorum bugünlerde biometrics yaptıran var mı? varsa lütfen ne zaman yaptırdığını açıklasın, bilelim, boşuna beklenti içerisinde olmayalım. Sanırım bundan en hazla işçi vizesi ile gelenler etkilenmiş ki avukatları USCIS'i mahkemeye vermiş. Son öğrendiğim bilgi bu. Bu konuda güncel bilgileri olan varsa lütfen yazsın.

• Daha onceden verilen biometric’leri tekrar kullaniyorlar.

• bu linke bakarsaniz mesela en ustte ki ornekte 3 Temmuzda basvurana (N400) 23 Ekim`de Biometrics randevusu daha sonrada 15 Aralik icin interview set edilmis
    dolayisi ile Nisan dan sonra biometrics islem gormus, demekki her bolgede farkli olabiliyor

• Merhaba, 13/6/2018 tarihinde ABD’li eş durumundan 10 yıl geçerli koşulsuz yeşil kartımı aldım. Daha sonra iş için Türkiye’ye döndüm. Uzun süreli bir dönüş olacağını bildiğim için re-emret permit’e başvurdum ve 4/2/2018-4/2/2021 tarihleri arasında geçerli belgemi aldım. Bu süre zarfında ABD’ye hiç gelmedik ailecek. Temmuz 2020’de ise ABD’de iş buldum ve 10/7/2020 tarihinde ABD’ye geldik. Vatandaşlık İçin en erken ne zaman başvurabilirim? Başvurmadan önce bu süre zarfında dikkat etmem gerek hususlar nedir? (2018, 2019, 2020 vergi beyannameleri vb.)

• @bullittbirant, içinde söyledi: ABD Vatandaşlığı Başvuru Süreci (Naturalization)

Merhaba, 13/6/2018 tarihinde ABD’li eş durumundan 10 yıl geçerli koşulsuz yeşil kartımı aldım. Daha sonra iş için Türkiye’ye döndüm. Uzun süreli bir dönüş olacağını bildiğim için re-emret permit’e başvurdum ve 4/2/2018-4/2/2021 tarihleri arasında geçerli belgemi aldım. Bu süre zarfında ABD’ye hiç gelmedik ailecek. Temmuz 2020’de ise ABD’de iş buldum ve 10/7/2020 tarihinde ABD’ye geldik. Vatandaşlık İçin en erken ne zaman başvurabilirim? Başvurmadan önce bu süre zarfında dikkat etmem gerek hususlar nedir? (2018, 2019, 2020 vergi beyannameleri vb.)

En erken 11 Temmuz 2023 tarihinde basvurabilirsiniz diye dusunuyorum. Normalde permanent resident oldugunuz, yani Green Card'inizin uzerinde yazan tarihten itibaren 3 yil sonrasina 90 gun kala basvuru yapabiliyorsunuz Amerikan Vatandasi ile evli oldugunuz icin. Fakat siz continuous residence'i bozdugunuz icin 10 Temmuz 2020 den itibaren 3 yili doldurmaniz gerektigini dusunuyorum. Sartlar icerisinde son 3 yil icin o sart gozukuyor. Vergi bildirimlerinizi zaten yapmaniz gerekiyor. Ihmal etmeyin. Asagidaki linklerden basvuru sartlarini ve continuous residence sartlarini okuyabilirsiniz.

• Avukan Remzi Güvenç Kulen’in son videosunda, vatandaşlık başvurusu esnasında USCIS’in Green Card’ınızı muhafaza etmek için gerekli Amerika dışında kalış sürelerinin kontrol edileceğini, eğer Green Card’ınızı muhafaza etmek için uyulması gereken sürelere uyulmadığı tespit edilirse, hem vatandaşlık başvurunuzun reddileceği, hemde Green Card’ınızın elinizden alınması riski ile karşı karşıya kalacağınız belirtilmiş.

Yani önceden 1.5-2 yıldır Abd dışında kalmış olsanız bile, gümrük memurunun o anki kararına göre sorun yaşamadan giriş yapılabiliyordu. Fakat şimdi bu iş vatandaşlık başvurusu esnasında Green Card’ın elinizden alınmasına kadar gidebilir gibi gözüküyor. Video aşağıda.

@crazycells

• ⭐⭐⭐

@Ryback Konudan bagimsiz olarak; paylastiginiz video ile ilgili yazi da yazdiginiz icin tesekkurler. 👍

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Ryback haklisiniz sayin @Ryback , ekleme yapmak isterim zaten uzun sure ABD disinda kaldiysaniz 5. yili doldurur doldurmaz vatandaslik basvurusu yapmamalisiniz. Dogru olan ABD'ye temelli tasinip yasamaya ve calismaya basladiktan sonra 5 yili doldurup sonrasinda vatandaslik basvurusu yapmak. Boyle bir durumda sorun yasama ihtimalinizi ortadan kaldirirsiniz.

Benzer durum bir suca karisanlar veya SSS kaydi yapmayan genc erkekler icin de gecerli... Eger boyle bir durum varsa, vatandaslik basvurusu icin ABD'de suca karismadan, calisarak, vergi odeyerek ve gercekten fiziksel olarak yasayarak gecirdiginiz 5 yil sonrasinda vatandaslik basvurusu yapmaniz en dogrusu olur.

• Merhaba Arkadaşlar, Uscis'e girince Case Status ve Case history kısımlarında şöyle yazıyor.

Case Status
    Case Is Being Actively Reviewed By USCIS
    As of February 28, 2020, we are actively reviewing your Form N-400, Application for Naturalization, Receipt Number xxxxxxxxxxxxxx. Our records show nothing is outstanding at this time. We will let you know if we need anything from you. If you move, go to www.uscis.gov/addresschange to give us your new mailing address.

Case history
    Invalid date Case Is Being Actively Reviewed By USCIS
    February 8, 2020 We scheduled you for a biometrics appointment
    February 7, 2020 We received your Form N-400, Application for Naturalization, and mailed you a receipt notice. It is being processed at our E-Filed Case Processing Section location.

Biraz kafam karıştı case historyde niye invalid date diye birşey yazıyor.
    case status de "case is being actively reviewed by uscis " diyor.
    geri sayım için de son 30 gün diye yazmış Uscis ki benim başvurum 7 şubat 2020'ydi. Normalde case tamamlanma süresini 7 şubata göre baz alıp 2 ay diyordu, şimdi 30 gün yazınca bir anlamı var mı?

Yani bu yazılana göre benim case'e 30 gün sonra bakacaklar mı, Yoksa şuan inceliyorlar mı? Yoksa sadece öylesine bir yazı mı ne zaman bakacakları belli olmaz mı?
    Bana her hangi bir mektup falan gelmedi randevu verdik falan da demiyor bu arada.
    Bilgisi olan bir yorum yapabilir mi

• ⭐⭐

Benim case tamamlandi. Actim baktim senin surecine kadar olan kisimda soyle yaziyor.

March 16, 2020 We scheduled an interview for your Form N-400, Application for Naturalization.
    September 22, 2020 We are actively reviewing your Form N-400, Application for Naturalization. Our records showed nothing is outstanding at this time.
    February 22, 2020 We scheduled you for a biometrics appointment
    February 16, 2020 We received your Form N-400, Application for Naturalization, and mailed you a receipt notice. It is being processed at our E-Filed Case Processing Section location.

Case tamamlanma suresiyle surekli oynuyorlar. Zamana ihtiyaclari oldugunda uzatiyorlar cok bir anlam ifade etmiyor o tarih bence. Invalid date konusunda da aklima gelen sey sisteme gecerken tarihi yanlis yazmis olabilirler o da invalid diye gozukmus olabilir. Cok mu iyimser oldu bilemedim

• @Malkoç-Ömer sizin basvurunuzu 7 Subatta alip 8 Subatta biometrics randevusu verdilerse , jet hiziyla olmus
    ben 19 Ekim den beri halen biometric randevu tarihi bekliyorum

• @Ryback teşekkürler

• @crazycells Merhaba n400 formunda son 5 yil da okudugum ve calistigim yerleri soruyorlar ilk iki yil turkiyede okurken 4 ayda bir giris cikis yaparak okulumu bitirdim. turkiyede okudugum okulu forma yazmali miyim?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mero, içinde söyledi: ABD Vatandaşlığı Başvuru Süreci (Naturalization)

@crazycells Merhaba n400 formunda son 5 yil da okudugum ve calistigim yerleri soruyorlar ilk iki yil turkiyede okurken 4 ayda bir giris cikis yaparak okulumu bitirdim. turkiyede okudugum okulu forma yazmali miyim?

Sadece ABD ile ilgili bilgileri yazin bence. Sanki hem ABD'de hem de Turkiye'de yasamissiniz gibi gorunmesin.

• @crazycells tesekkurler o tarihlere unemployed mu yazmaliyim?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mero, içinde söyledi: ABD Vatandaşlığı Başvuru Süreci (Naturalization)

@crazycells tesekkurler o tarihlere unemployed mu yazmaliyim?

Sorunun fotosunu buraya aktarir misiniz? Soru cumlesine gore yonlendirelim.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

115

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |