DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

IR-1/CR-1 süreci ve mülakat deneyimleri (ABD vatandaşı ile evlenip Türkiye'de Green Card almak)

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@bonjour, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

@crazycells benim en son 2007 ve 2008 de W2 formum var kendime ait. TAx return olarak tüm yıllar var (2019, 2018 vs) ama en yakın W2 formu 2008. Acaba bu 2007 ve 2008 W2 formlarını yüklesem buradaki ev ve diğer assetlerin yanı sıra yararı olur mu?

hayir, maalesef yarari olacagini sanmiyorum. Guncel gelir durumunuzu degerlendirecekler, sadece son yillara ait maas/vergi belgelerini ekleyin dosyaya...

• @daydreamer Elbette ki eski normal günlerde ki gibi bir işleyiş bizde beklemiyoruz elçilikler için, ancak hayat devam ediyor etmek zorunda,herkes nasıl işe gitmek zorundaysa onlarda işlerini yapmalıdırlar,örneğin amerika da bütün devlet daireleri kapalı mı_? hayır değil,dünya da ki bütün ülkeler gibi seyreltilmiş şekilde çalışıyorlar...

covid elçilik kapatabiliyorsa bence ABD de seçim de yapılmamalıydı,benim şahsi fikrim.
    yoğunlukdan kastım da,covid den önce çok fazla vize çeşidi yüzünden yoğunluk yaşanıyordu,insanlar içerde sıra bekliyordu,şu anda kimse içerde beklemiyor,zaten bir kişinin vize görüşmesi 5 ile 15 dakika arası sürüyor...

Anlatmak istediğim şey istedikden sonra ve güvenlik önlemi alındıkdan sonra herşey mümkün, bizim bir deyimimiz vardır ya hani ; onların ki can da bizim ki patlıcan mı? misali...

• @bulls Tabi ki güvenlik önlemlerine dikkat ederek ve bir miktar riski de göze alarak tüm devlet işleri bir şekilde yürütülmeli ama işte burası onların devleti değil ve yapmak zorunda olmadıkları hiçbirşeyi de büyük ihtimalle karşı karşıya oldukları riskin ne olduğundan emin olamadıklarından yapmıyorlar. Bunu engelleyecek olan bizim kendi devletimiz olmalı.

Biz çok büyük! devlet olduğumuz için yöneticilerimiz çıkıp böyle ufak tefek işlerle uğraşmazlar. Üç beş gazeteciyi karşılarına toplayıp ona buna höt zöt yaparak ülke yönetmek daha çok oy getiriyor. Konsolosluk kapılarında sürünen vatandaşla ne diye zaman harcasınlar.

• @daydreamer Düşüncelerine katılmamak mümkün değil,ancak şu anda hükümetin yaptıkları veya yapmadıklarıyla uğraşmıyorum,eleştirilecek o kadar çok şey var ki,ancak bu forum o forum değil (benim şahsi düşüncem)

Şu anda eşim çok karamsar,hergün ona moral vermekle uğraşıyorum.
    Ve hala neden 1 yıldır beklediğimizin cevabını bulamıyoruz.

• @bulls Evet çok can sıkıcı olduğunun farkındayım. Ben de Ankara'da konsolosluktan aylardır randevu ayarlayıp basit bir pasaport yenilemesini yapamıyorum. Asıl işleri olan kendi vatandaşlarının sıradan bir işlemini bile yapamıyorlarsa gerçekten siyasi değil salgın hastalık korkusu nedeniyle yapamıyor olabilirler diye düşünüyorum. Ama her ne kadar çok kızsam da adamlara da bir yerde hak vermek zorunda kalıyorum. O da şundan; ben bile kendi devletime güvenemezken elin adamı nasıl güvensin. Kapattılar kendilerini içeri, korkudan kafalarını bile çıkaramıyorlar heralde

İnşallah birbiri ardına üretimine başlanan aşılar etkili olur da dünya normale döner. Başka türlü hayat normale dönemeyecek gibi düşünmeye başladım artık.

• @bulls @daydreamer Selam arkadaşlar..mülakata girdim sekiz gün önce vizeniz onaylandı dendi..beş iş günü içinde alırsınız pasaportu dendi ancak halen pasaportum yollanmadı..bilgi istedim hazır olunca yollıcaz sana bilgi de veririz..rahat ol! tarzında bir cevap aldım bugün..oda covid yüzünden değil ya..tamamen oyalama taktiği yapıyorlar insanlara..bu işlerin covidle bir alakası yok..

• @Ozgur-tunali Özgür bey evet sizin randevunuzu hatırlıyorum,halen pasaportun yollanmamış olması ilginç,normalde okuduğum kadarıyla 4-5 günde yolluyorlardı,yani vize sahiplerinin eline 4-5 gün içinde geçiyordu..

Eğer bu haftaiçi de gelmezse Özgür bey,bir sıkıntı var demektir,fakat sizinle ilgili olduğunu sanmıyorum..

Başka bir arkadaş da sizinle aynı gün mülakata girmişti,o arkadaş pasaportunu teslim almış mı ?

• @Ozgur-tunali @bulls Özgür bey sizin durum can sıkıcı, ama gecikmenin sebebinin sizinle alakalı olduğunu zannetmiyorum, elçiliğin işleyişi ile ilgili bir durum olsa gerek, çünkü sizle alakalı olsa her şey yolunda demezlerdi. Mülakat bekleyen arkadaşlar da var kimisine 1 ayda verilirken kimisinin süreci uzuyor, tamamen kendi iç işleyişleri ile ilgili (adaletli yada adaletsiz), keşke herkes benzer sürelerde sonuç alabilse ama öyle bir elçilik var mı bilemiyorum? Pasaportumu bugün aldım, 1sene 4 ay sürdü tüm süreç. Hem zordu hem de maliyetliydi. Buradaki insanlar birbirlerini iyi anlarlar, benzer yollardan geçiyoruz, herkese sabır diliyorum.

• @Dugan @bulls hayır zaten bir sorun var demiyorlar ki..öyle olsa anında iade ediyorlar yada şu eksik bu eksik tamamla yada red diyorlar..anlaşılmaz bir durum yaşıyorum..hayırlısı çok yordu gerçekten anlatmaya gerek yok hepiniz iyi bilirsiniz..

• @Dugan Hayırlı olsun.. 1 sene 4 ay ..... diyecek bir şey bulamıyorum...

• @Ozgur-tunali Evet bende onu söylemeye çalıştım,bir problem olsaydı mülakat esnasında söylerlerdi ya da bir E-mail yollarlardı diye düşünüyorum..

Ancak 8 gün geçince tedirgin olmanız çok doğal...

• crazycell merhaba. Bu DS 260 formunu NVC ücretlerini (120+325) ödeyip sistem açıldıktan sonra online olarak CEAC sisteminde yine online olarak dolduruyoruz değil mi? Affidavit of support I-864 formunu ise doldurup çıktı alıp, imzalayıp tekrar scan edilerek sisteme yükleniyor tahminim ama DS 260 formu sistem açılınca online olarak direk dolduruluyor sanırım, yanılıyormuyum?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@bonjour, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

crazycell merhaba. Bu DS 260 formunu NVC ücretlerini (120+325) ödeyip sistem açıldıktan sonra online olarak CEAC sisteminde yine online olarak dolduruyoruz değil mi? Affidavit of support I-864 formunu ise doldurup çıktı alıp, imzalayıp tekrar scan edilerek sisteme yükleniyor tahminim ama DS 260 formu sistem açılınca online olarak direk dolduruluyor sanırım, yanılıyormuyum?

evet, DS-260 formunu online olarak dolduracaksiniz. Forum video'sundan yararlanabilirsiniz:

Diger formlari ise tarayip veya bilgisayarda hazirlayip CEAC'a yukluyorsunuz.

• Ayin 30 unda Interview gorusmem var. Gorusmeye girmis arkadaslara sorum olucak. Bana ait civil documents haricinde herhangi bir kagidin orjinal hali talep edildi mi ? Divorce certificate gibi ya da tax kagitlari gibi ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@turgut-yildiz, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

Ayin 30 unda Interview gorusmem var. Gorusmeye girmis arkadaslara sorum olucak. Bana ait civil documents haricinde herhangi bir kagidin orjinal hali talep edildi mi ? Divorce certificate gibi ya da tax kagitlari gibi ?

Evet, su belgeleri hazirlamalisiniz:

• @turgut-yildiz benden edilmedi..ancak siz nvc ye hangi evrakları yüklediyseniz siz ve eşiniz hepsinin orjinalini yanınıza alınız..ayrıca ilişkinize kanıt olabilecek bir kaç resim..

• Benimde 30 unda mülakat ve şimdi öğrendim I-864 formunun imzalı orijinalini istediklerini, bende sadece çıktısı var 😞 Allah'ım ! O kadar dikkat etmeme rağmen 😞 yetişmez artık 3 gün kaldı ... çok stres yaptım şu anda çok mutsuzum 😞

• @leyl Bence ı-864 formunun çıktısını alın yanınızda bulunsun ....çoğu kişiden ı-864 formunu istemiyorlar..zaten bu evrak petitioner'in evrağı,mülakata girecek kişiden aslını nasıl isterler anlamış değilim....ben şahsen çıktısını alıp gideceğim...

Mülakat günü alabilirsek eğer....

• @bulls zaten bu saatten sonra yapabileceğim hiçbir şey yok. 3 yıl ... Umarım hepimiz hayallerimize en kısa sürede kavuşuruz. Çok yorulduk..

• @leyl Zaten 3 gün içerisinde kargoyla orjinal formun gelmesi imkansız..

umarım bu belge mülakatınız için bir sorun teşkil etmez..

bol şanslar diliyorum..

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

100

42.7k
Kullanıcı

4.5k
Konu

435.6k

| | | |