Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhaba bir sorum var yardımcı olursanız gidişat konusunda sevinirim.

Ds 260 formunu doldurup yolladım. Formda güncelleme yapmak için ne zaman mail atmam gerekiyor. Sevgilimle seneye evlenmeyi düşünüyoruz. Formu açtırıp eklemek için en uygun zaman ne zaman acaba

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Behzat-Sezen, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhaba bir sorum var yardımcı olursanız gidişat konusunda sevinirim.

Ds 260 formunu doldurup yolladım. Formda güncelleme yapmak için ne zaman mail atmam gerekiyor. Sevgilimle seneye evlenmeyi düşünüyoruz. Formu açtırıp eklemek için en uygun zaman ne zaman acaba

Evlenmeden degisiklik yapamazsiniz maalesef. Evlendikten sonra sorunuzu bir daha sorabilirsiniz, surecte oldugunuz asamaya gore yonlendirebiliriz.

• Merhaba , ocak ayında ilk randevular olması gerektiğine göre bu mektupların en az 1-2 ay öncesinde gönderilmesi gerekmez mi , normalde en az ne kadar süre önce randevu bilgileri gönderiliyor ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ucakci, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhaba , ocak ayında ilk randevular olması gerektiğine göre bu mektupların en az 1-2 ay öncesinde gönderilmesi gerekmez mi , normalde en az ne kadar süre önce randevu bilgileri gönderiliyor ?

mulakatlarin olmasi icin oncelikle konsolosluklarin normal vize islemlerine devam etmesi gerekiyor. 🙂 Dolayisiyla kendinizi "randevular olmasi gerekiyor" diye sartlamayin 🙂

Eger Ocak ayinda randevu olacaksa Aralik basina kadar bu konuda gelismeler olur diye tahmin ediyorum.

• ⭐⭐⭐

@crazycells, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@ucakci, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhaba , ocak ayında ilk randevular olması gerektiğine göre bu mektupların en az 1-2 ay öncesinde gönderilmesi gerekmez mi , normalde en az ne kadar süre önce randevu bilgileri gönderiliyor ?

mulakatlarin olmasi icin oncelikle konsolosluklarin normal vize islemlerine devam etmesi gerekiyor. 🙂 Dolayisiyla kendinizi "randevular olmasi gerekiyor" diye sartlamayin 🙂

Eger Ocak ayinda randevu olacaksa Aralik basina kadar bu konuda gelismeler olur diye tahmin ediyorum.

Sayın @crazycells 'in dediklerine ek olarak, genel beklenti EO yürürlükte olduğu sürece KCC'nin mülakat tarihleriyle ilgili herhangi bir işlem yapmayacağı yönünde. Eğer Trump 31 Aralık'ta sona eren EO'yu uzatmazsa, KCC'nin mülakat tarihi işlemlerine 4 Ocak gününden sonra başlaması olası görünüyor. Bu durumda ilk mülakatları ancak ocak sonu - şubat başı gibi görebiliriz. @ucakci

• Evrak isteme, 15-20 gündür ilerlemiyor sanırım. 40 yılda bir şans yüzümüze güldü. O da böyle bir döneme denk geldi...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@orchuns ara sira da olsa geliyor, günde 1-2 adet ama evet, gerçekten de cok az. şuan 13500lerde.. hızlanmasını bekliyoruz ama.. amalar çokça birikti..

sn. damat bey'in de dediği gibi;

..sonumuz hayrolsun

• @orchuns Evet cidden de kötü zamana denk geldik umarım süreç ocak ayından itibaren hızlanır.

• Bizimkisi 2020-lerden daha beter olacak gibi 😛 Onlarda hiç olmazsa süreç zamanında başladı. 11k lara kadar normal ireliledi. Mahkeme yoluyla vizesini alanları da düz mantıkla eklersek 14k lara kadar çıktı. Önceki işsizlik üzerinden yürüdü sonraki de tamamen sağlığa takmış kafayı. Pandemi ortadan kalkmadan sürecin hızlanması bir az zor. inşAllah yanılırım.

• @crazycells merhaba, onay mailleriyle ilgili güncel durum nedir? Seçimlerle ilgili bi duraksama yașanmıș diye biliyorum. Șu an ișlemler yenidenbașlamıș mıdır acaba? Evrak onay maili alan var mı diye merak ediyorum. Iyi günler...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Gunelll merhaba. şuan evrak onaylarında bir duraksama var. 5000lerde kaldı ve ne yazık ki uzun süredir onay maili almıyoruz. onay maili almayalı neredeyse 1 ayı geçti diyebilirim. DV2021 ile alakalı başlıkları, özellikle bu başlığı takip etmenizi rica ederim.

bol şans.

• @gucarslan tamamdır, teșekkür ederim. 😊

• Yasaklı

Herkese selamlar. Geçen sene (dv2021) kazanıp mülakat tarihi alanlar vize alıp gidebildiler mi ? Masda yukarıda 14k kişi mülakata girip vize aldığını söylemiş, o sebeple merak ettim. Bir de (dv2021) de kcc den onay maili alanları kesin mülakata çağırıyorlar mı ? İnşallah isteyen herkes vizeyi alıp hayallerini gerçekleştirir.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Orhan-Cabarov, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Herkese selamlar. Geçen sene (dv2021) kazanıp mülakat tarihi alanlar vize alıp gidebildiler mi ? Masda yukarıda 14k kişi mülakata girip vize aldığını söylemiş, o sebeple merak ettim. Bir de (dv2021) de kcc den onay maili alanları kesin mülakata çağırıyorlar mı ? İnşallah isteyen herkes vizeyi alıp hayallerini gerçekleştirir.

geçen seneden kastınız sanirim DV2020..
    bu sorunuzla ilgili merak ettiklerinizi DV2020 başlıklarına bakarak öğrenebilirsiniz. ve evet, vize alan çokça arkadaşımız oldu umarım olmaya da devam edecek, ayrılan 9095 vizeden.

dv2021icin sorunuza gelirsek. kcc'den onay almak demek kesin vize görüşmesine gitmek demek değil tabiki. numaranizin current olmasi ve tabiki konsolosluklarin calismasi gerek. bunu etkileyen bir çok etken var. sadece kcc değil ne yazik ki..

• Yasaklı

@gucarslan Teşekkür ederim.

• Arkadaşlar merhabalar 2019 yılında başvurmuş olduğum green card vizesinin iki gün önce çıktığını öğrenmiş bulunmaktayım ds260 formunun doldurulması konusunda geçmi olduğunu sizden öğrenmek amacıyla yazmaktayım ikinci sorum ise aktif olarak bir üniversite de bilgisayar mühendisliği okuyorum ve bu sene 3.senem ds260 formunda bitiş tarihini ne yazmalıyım yoksa sadece high school diplomamın olduğunu mu belirtmeliyim bu konuda yardımlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler.

• Yasaklı

Tekrar merhaba. Biliyorum bu daha önce sorulmuştu, tek kişi için banka hesabında 15k dolar olsa mülakatı geçekmek için yeterli mi ? Türkiye için fena bir para değil ama amerika ya gidip yerleşmek için az bence, o yüzden sordum. Zar zor parayı biriktirdim sayılır, ufak eksik var, mülakata gider 20k yapmaya çalışacağım ama malum pandemi yüzünden işler çok kötü.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Orhan-Cabarov burada bu konuda "yeter tabi yaa, neden yetmesin" diyebilmek için o mülakatı yapacak konsolusluk çalışanı olmak lazım 🙂 o yüzden siz gösterebileceğiniz kadar maddi birikimi göstermeye çalışın. bu durum sizin o an görevliyi ikna etmenizle alakalı. daha fazla bilgi ve son tecrübeler için 2020 mülakat deneyimleri başlığını inceleyebilirsiniz.

• Yasaklı

@gucarslan Haklısınız hocam, teşekkür ederim. Bu konuda son bir şey sormak istiyorum.

Banka hesabındaki paranın geçmişine bakacaklar mı ? Yani nasıl desem, kaç zaman önce hesabına para koymuş ve düzenli olarak eklemeye devam etmiş mi gibisinden ?

Bazıları borç bulup, mülakata az bir zaman varken hesabına toplu para koyuyorlar. Buna bakıyorlar mı hocam ?

Bir de ekonomi kötü diye bazı insanlar bankadaki dövizlere el koyulabilir korkusundan paralarını çıkarıyorlar. O yüzden sordum, paramı çıkarsam, mülakata az bir zaman kalınca hesabıma tekrar yatırsam ne olur diye.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Orhan-Cabarov, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

gocmen vize ile ABD'ye giris yasagi var su anda, o nedenle yeni vize alanlar ve kararnameden muaf olmayanlar ABD'ye giris yapamiyorlar (1 Ocak'a kadar)... Maalesef 23 Nisan'dan sonra basilan DV2020 vizeleri de kararnameden muaf degiller, o nedenle yeni vize alip da henuz ABD'ye giris yapabilen yok. Bu arkadaslarin ABD'ye girebilmesi icin kararnamenin sona ermesi ve ayrica uzatilmamasi gerekiyor.

Su an birileri DV2021 vizesi alsa bile ABD'ye giris yapamaz maalesef.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

52

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.1k

| | | |