Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@vubafommic-1036, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

Ben 2020 talihlerindendim ama sonda vizeye gidemedik Daha sonra bir dava süreci başlatıldı. O davaya en son ne oldu? Son durum nedir? Bir gelişme var mıdır? Netleşti mi sonuç? Bilgisi olan var mı?

Henuz belirsizlik devam ediyor maalesef.

Su basliktaki son 6-7 sayfayi okursaniz son durumu anlarsiniz, mahkeme Eylul sonunda karari acikladi:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/3519/trump-ın-göçmenlik-ve-çalışma-vizelerini-yıl-sonuna-kadar-durdurma-kararı-haziran-2020/921?page=47

• @crazycells Okudum sonuç?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@vubafommic-1036 sonuç; ayrılan 9095 vizenin verileceği talihlilerin nasıl belirleneceğini beklemek. vize yasakları bittiğinde (1 ocak) eğer trump yeni bir eo çıkartmaz ise bu vizelerinn nasıl verileceği netleşecek ve DV2021ler ile bu kalan 90905 vize sahiplerini bulacak. DV2020 başlıklarını takip etmeye devam edin. zaten durum netleştiğinde detaylı bilgiler verilecektir.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@vubafommic-1036, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

@crazycells Okudum sonuç?

durumu anlayana kadar tekrar tekrar okumaya devam edebilirsiniz.

• mülakat tarihi almadan ais kaydı oluşturmak sürece bir zarar verir mi?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@meliksah merhaba. gördüğüm kadarıyla DV2021 talihlisisiniz. sorunuz için uygun başlığı kullanmanızı rica ederim.

ek olarak ais kaydı oluşturabilmek için mülakat tarihi almanız gerek. diğer türlü ais kaydı oluşturma işlemini bitiremezsiniz.

• Herkese merhaba. Avrupa ülkelerinden ABD ye uçuş konusundaki kısıtlamalar nasıl? Yani ben greencard vizesiyle Avrupa'dan uçamıyor muyum yılbaşından sonra bilgisi olan var mı?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Rukiye-Sarı son dönemde bu konuyu tecrübe eden arkadaşlar deneyimlerini bu başlıkta paylaştı, isterseniz siz de bir göz atın.

https://yesilkartforum.com/forum/topic/189/ucak-yolculugu-ve-ucak-bileti/824

bir de hangi ülkeden gideceksiniz abd'ye?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

yargıç mehta, kalan 9095 vize için kararı 12 mart 2021'den sonra vereceğini bildiren açıklamasını yayınladı.

kisaca; dv2020'nin kalan 9095 vizesinin karari için ne yazık ki yine beklemek gerekecek. herkese sabırlar diliyorum.

umarım sonu güzel bitecektir.

1_5695334304754696199.pdf

• ⭐⭐⭐⭐⭐

charles kuck'in konuyla ilgili tweeti;

• ⭐⭐⭐⭐⭐

charles kuck'in yukarıda paylaştığım dünkü tweetinin altına yazılmış ilginç bir soru dikkatimi çekti.

normal şartlarda yasalarla korunmuş bir hak için, talihlinin ve ailesinin bu süreçte yaşadığı resmi değişiklikler (evlilik, doğum, boşanma vb.) de bu hakka tabi olması gerekir diye düşünüyorum. çünkü normal süreçta talihli, kazandığınız öğrendikten sonra evlenebilir, boşanabilir ya da çocuk sahibi olabilir. yargıya taşınan bir süreçte de talihlinin medeni durumunda ya da aile ferdi sayısında bir değişiklik olduysa bundan yararlanmalı diye düşünüyorum.

sizin fikriniz nedir sn. @crazycells ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@gucarslan, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

normal şartlarda yasalarla korunmuş bir hak için, talihlinin ve ailesinin bu süreçte yaşadığı resmi değişiklikler (evlilik, doğum, boşanma vb.) de bu hakka tabi olması gerekir diye düşünüyorum. çünkü normal süreçta talihli, kazandığınız öğrendikten sonra evlenebilir, boşanabilir ya da çocuk sahibi olabilir. yargıya taşınan bir süreçte de talihlinin medeni durumunda ya da aile ferdi sayısında bir değişiklik olduysa bundan yararlanmalı diye düşünüyorum.
    sizin fikriniz nedir sn. @crazycells ?

Ben ayni sekilde dusunmuyorum maalesef 🙂

Cok kisitli sayida vize var, bence bu vizelerin sadece su ana kadar DS-260 formu doldurulmus ve formunu gondermis kisilere verilmesi lazim. Bu vizelerin temel dagitilma amaci devlet dairelerindeki gecen yilki yavasliktan magdur olmus kisilerin magduriyetini gidermek. Eger 9095 vizenin cogu verildiyse ve bekleyen kimse kalmadiysa belki o zaman bu vizelerin diger "yeni" aile uyelerine dagitilmasi mumkun olabilir.

Normal sartlarda son aylarda vize sayisi kisitli oldugunda, yeni evlenmis kisilerin dosyalarinda konsolosun sadece cekilisten secilen kisiye vize verdigine ve "esiniz daha sonra dosyaya eklendigi icin kendisine vize veremiyoruz" dedigine sahit olduk. En azindan bir ornegi hatirliyorum bu sekilde. Kanimca konsolosluk ayni sekilde vizeleri dagitmali.

Bence yasal olarak da, etik olarak da bu vizeler gecen yilki siraya gore vize alacak kisilerden verilmeye baslanmali ve tukenene kadar kullanilmali. Zaten vize artacagini pek sanmiyorum.

Yeni aile uyelerinin isteklerini anlayabiliyorum, ama kendilerine verilecek vize nedeniyle baskalari bu sanstan yararlanamayacak; o nedenle bu kisilerin Green Card'i aldiktan sonra "aile sponsorlu Green Card" ile yollarina devam etmesi bence daha dogru olur.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells anlıyorum. sanırım burada devreye; kazanılmış hakkın avantajı, başkalarının mağduriyeti olmamalı düsturu devreye giriyor 🙂 bekleyip göreceğiz. umarım hakeden herkes vizesine kavuşur..

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@gucarslan, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

yargıç mehta, kalan 9095 vize için kararı 12 mart 2021'den sonra vereceğini bildiren açıklamasını yayınladı.

kisaca; dv2020'nin kalan 9095 vizesinin karari için ne yazık ki yine beklemek gerekecek. herkese sabırlar diliyorum.

umarım sonu güzel bitecektir.

1_5695334304754696199.pdf

bilgilendirme icin tesekkurler. Bu, son tarihleri belirten bir ara karar oldugundan tweet'te de belirtildigi gibi Biden mudahil olmadigi surece Nisan ayina kadar pek ilerleme olmayacak gibi.

• Merhaba,

Ben de DV 2020 talihlilerindenim, en son dijital olarak belgeleri gönderdim. Sonra da ses soluk çıkmadı, şimdi forumları okudum ve farkettim ki ben de sıra gelmeyenlerdenim vize görüşmesine çağırmadılar herhangi bir confirme maili de almadım 😞 bu bahsettiğiniz 9095 kişi dava açanlar mı? Yoksa vize görüşmesine çağırılmayanlar mı?

• Merhaba ben de vize görüşmesine çağıralamayanlardanım. Case numaram 49900 lerdeydi, bundan mı çağrılmadım acaba 😞 bu bahsettiğiniz 9095 kişi dava açanlar mı sadece?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Betül-Saygılı, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhaba ben de vize görüşmesine çağıralamayanlardanım. Case numaram 49900 lerdeydi, bundan mı çağrılmadım acaba 😞 bu bahsettiğiniz 9095 kişi dava açanlar mı sadece?

merhaba. 9095 kişi dava açanlar degil, şansınız hala devam ediyor merak etmeyin.12 mart'ta yargıç kararını açıklayacak ve bu vizeleri kimlerin, nasil alacağına karar verecek. bu yüzden umudunuzu kaybetmeyin, hala şansınız var. burayı takip etmeyi bırakmayın.

• @gucarslan teşekkürler cevabınız için. 2 sorum daha olacak:

1. Dv 2020 talihlilerinden ortalama kaç kişiye vize verildiği, kaç kişiye verilmediği hakkında bi somut bilgi var mı? Neden 9095 gibi bir rakam acaba 😕

2. Bir de bana dijital evrakların konfirme maili bile gelmedi, bu bir sorun mu acaba elendiğimin göstergesi mi? Daha önce gelmeyen kişiler oldu mu?

Çok teşekkürler..

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Betül-Saygılı, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

@gucarslan teşekkürler cevabınız için. 2 sorum daha olacak:

1. Dv 2020 talihlilerinden ortalama kaç kişiye vize verildiği, kaç kişiye verilmediği hakkında bi somut bilgi var mı? Neden 9095 gibi bir rakam acaba 😕

2. Bir de bana dijital evrakların konfirme maili bile gelmedi, bu bir sorun mu acaba elendiğimin göstergesi mi? Daha önce gelmeyen kişiler oldu mu?

Çok teşekkürler..

merhaba.

1- EU bölgesinde toplam 7242 vize issued (globalde 18245 vize) oldu şuana kadar. yargıç, eğer vize yasakları olmasaydı, toplam rakamın yarisi kadar vize basılır dedi. yani 18245 + 9095 = toplam verilecek dv vizesinin yarisina tekabül ediyor.

2- evrak onayını almadan sürecin devamini getiremezsiniz ne yazık ki. çünkü once evraklariniz onaylanmali , mülakat tarihi alip dosyanızin konsolosluğa devri gerceklesmeli.

kisaca surece devam edebilmeniz icin evrak onayı almaniz elzem.

• @gucarslan peki yarın konsolosluğu arasam ne durumda olduğu hakkında bilgi istesem çok mu geç kalmış durumdayım😓 sanırım süreci kapattılar eylül sonu itibarıyla.. neden gelmedi anlayamıyorum😐

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

115

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.1k

| | | |