Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @moses bu şekilde kaçak yaşayarak GC ve vatandaşlık alabilen birini tanıyor musunuz peki ?

• F1 vizesine çeviriyorlar. Arkadaşlarım yapmıştı ama görünen biraz riskli gibi. Süreç uzun gibi görünüyor

• ⭐⭐⭐

@Rhonster, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@efe-boyunda biyometrik olarak çekilirseniz fotoğrafı kafanız büyük kalıyor ve omuzlar gözükmüyor.

Söylememize rağmen bizim fotoğraflarda biyometrik olmuş kontrol ettiğimizde kafa büyük kalıyor ve omuzlar görünmüyor yeniden çekileceğiz @Rhonster çok haklı 👍

• @efe-boyunda @efeozgur35 vize statüsü değiştirme olayı var ama @moses kaçak yaşamaktan bahsediyor.

• ⭐⭐⭐

@efeozgur35, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

F1 vizesine çeviriyorlar. Arkadaşlarım yapmıştı ama görünen biraz riskli gibi. Süreç uzun gibi görünüyor

Risk almak bence çok ama çok riskli 🙈 En sevmedikleri şey yanlış beyan her konuda ve şartta bugüne kadar öğrendiğimiz kadarıyla.

• @Hyller Aynen öyle hocam 🙂 Bazen çok ayarsızlar ama vize alırken bile bakmadıkları oluyor. Ben F1 işine asla girmem 🙂

• Türkiye iyi maaşlı kötü bir işim var. Fakat bu ülkeden çekip gitme isteğim hiç dinmedi. Pasaport alıp başvurdum. Kimseden habersiz. Nedense içimdeki karamsarlık gitti. Sanki çıkacakmış da gisecekmişim gibi. Planlarımı ona göre yapmak istemiyorum. Fakat düşünmeden de edemiyorum. Buradaki herkes ve herşeyden nefret ediyorum. Buradaki kendimden bile nefret ediyorum.

• @efeozgur35 dil okulu ile gidip daha sonra üniversite ile uzun süre yasal olarak kalanlar var.Fakat f1 ile çalışma şartları çok kısıtlı haftalık çalışma saatinizin 20 saati geçmemesi gerekiyor ve sadece kampüs içinde çalışabilirsiniz.Bu durumda kaçak çalışmadan okul ve yaşam masraflarını kazanmak zor.

• @hurricane, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@efeozgur35 dil okulu ile gidip daha sonra üniversite ile uzun süre yasal olarak kalanlar var.Fakat f1 ile çalışma şartları çok kısıtlı haftalık çalışma saatinizin 20 saati geçmemesi gerekiyor ve sadece kampüs içinde çalışabilirsiniz.Bu durumda kaçak çalışmadan okul ve yaşam masraflarını kazanmak zor.

Kısaca oldukça büyük bir risk. Yapanlarda riski göze alarak denesin diyelim 🙂 benim turist vizem var ben bile gitmeye korkuyorum 🙂

• @ibrahimasar, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@sakirinbabasi, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@mrtcrlu, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@sakirinbabasi Merhaba, ben dün başvurdum ve bugün e-devlete düştü. Lakin randevu almadan önce pasaport ücretlerini yatırmanız gerekiyor.

aktif öğrenciyim , öğrenciler hangi bedeli yatırmıyordu ve atm'den o dediğiniz bedeller yatırılabiliyor mu cevaplarsanız sevinirim lütfen

Cüzdan bedeli yatırmanız gerekiyor sadece. Ben banka şubesinden yatırmıştım yanılmıyorsam. Öğrenciliğiniz için de okuldan evrak almanız gerekebilir.

Aksarayda yaşıyorum okul şehir dışı e-devletten öğrenci belgesi çıkarırsam olur mu

• @crazycells hocam ben tc kimliğimi katbettim. arayıp iptal ettirdim. şimdi yeni kimlik başvurusu yaptım. bu durum green card başvurumda sorun olur mu veya pasaportum da.

• @sakirinbabasi E-devletten çıkartıp başvurabilirsiniz ama olmasa bile pasaport çıkartırken sistemde görünüyor sorun olmaz. Eğer aktif öğrenciysen sistemde görürler zaten.

• @efe-boyunda @hurricane work and travel veya dil okulu ile gidip orda kalan insanlarla tanıştım 2019 yazında. Ortalama yaş aralığı 25-30 olan kişilerdi, work and travel ile gidip orda kalan arkadaşımın dediğine göre orda bir kız ile tanışıyorlar, bu arkadaş biraz şerefsizlik yapıp kıza aşık rolü yapıyor ve 6 ay sonra evleniyorlar evlilikleri de belli bir süre sonra bitiyor ama bu çocuğun amacı gc almak ve bu yolda onun için her şey mubah. Amacına da ulaşmış kendisi

Diğer bir arkadaşım ise İzmirden iktisat mezunu ve dil okulu için gidiyor turist vizesini öğrenci statüsüne geçirdikten sonra iş bulup çalışıyor, hatta onunla iş arkadaşı olup tanışmıştık ve evet ben de turist olarak gidip kaçak çalıştım birkaç farklı işte, konuya dönersek bu arkadaşım dil okulundan US vatandaşı biri bulup evlenme derdindeydi çünkü en kolay ve hızlı bir şekilde böyle alınıyor GC, Amerika'daki ikinci yılının bitmesine de çok az zamanı kalmıştı, büyük ihtimalle vizesi de bitecek ondan dolayı birini bulmak için yana döne aranıyordu

• @efe-boyunda Dostum 15 biraz fazla mı ne 😅uçak biletine 20bin tl falan vermek zorunda kalabilirsin

• Merhaba, kendi çekimimiz olan başvuru fotoğraflarında arka fonda oluşacak gölge vb aksaklıkları telefondaki fotoğraf uygulamalarıyla gidersek (oynasak) sorun olur mu?

• @moses Uçak ile gitmeyeceğim ki 😂bot ile avrupaya giderim herhalde

• @Birkan-Öztürk Resmi site resim yönergesini okumanı tavsiye ederim, arka fonla oynamak yerine kirli beyaz fon kullanabilirsin diyor.

• Bu ileti silindi!

• @moses sorma ne hallere düştük artık yabancılara dalga konusu oluyoruz.

• @hurricane evet halam ve eniştem, kaçak gidiyorlar çocukları da 8 yaşında yanlarında, yıllarca yaşadıktan sonra oğulları 18 yaşını doldurup vatandaşlık almış(bu olaylar 2005 te oluyor) nasıl vatandaşlık verdiler bilmiyorum ama galiba genç yaşta oraya gidip ilkokul lise vs mezun olunca vermişler vatandaşlık, kuzenim vatandaşlıgi alınca da halam ve eniştem de onun hakkından faydalanarak gc alıyorlar,

Başka türlü kaçak gidip evlilik yapmadan gc nasıl alınır.... Zor iş ya

Yatırımcı vizesi meselesi var onu arastrabilirsiniz

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

81

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |