Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐

Kasım ayı için 4800 current oldu. Her ne kadar 2018 yılını anımsatıyor olsa da aslında bir o kadar da 2018 yılından iyi ilerliyoruz bence.
    Şöyle ki 2018 için ilk ay 2600 sonraki ay 4500 açıklanmıştı. Yani 1900 numaralık bir artış vardı.
    Bizim için (2021) ilk ay 2500 sonraki ay 4800 açıklandı. Yani 2300 numaralık bir artış var.
    Tabi çok harika bir artış olduğunu söylemek mümkün değil ama şu detaya dikkat çekmek istiyorum: 100bin üzerinde talihli seçilen yıllar (2012/2013/2014/2015/2018) içerisinde en fazla artış 2500 kişi ile 2012 yılında olmuş ama Avrupa'dan seçilen kişi sayısı sadece 31k ve 2012de Avrupa current olmuş. Onun dışında 2021den fazla artış olan bir yıl yok. Bu göreli olarak epey olumlu bir sayı.
    Hadi şimdi bunları geçelim. Kıyaslama yaparken göz önünde bulundurmamız gereken bir diğer unsur Corona. Corona ya rağmen KCC gayet normal çalışıyor gibi duruyor. Yani her zamanki tembelliğiyle 🙂
    Ama bu ayki en önemli unsur DV2020lerin sürecinin EO'da istisna sayılıp KCC nin tekrar onlar için yoğun olarak çalışmaya başlaması. KCC DV2020 için öyle yoğun çalışıyor ki şu an sürecin başındaki gibi hızlı bir şekilde talepler/onaylar ilerlemiyor. Özellikle şu son 2 haftadır epey durağan süreç. Buna rağmen yine de birçok yıldan iyiyiz. Tabi bunun etkilerini aslında önümüzdeki ayın bülteninde göreceğiz asıl ama yine de şu an moral bozmak için hiç sebep yok.
    Olur da önümüzdeki bültende de bunca etkene rağmen 2018 verilerinin üstüne çıkabilirsek daha kimse tutamaz bizi 🙂

• @EzgiLera Size katiliyorum. 15XXX CN olan bir kullanici. CN yakinmis

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@muhalif, içinde söyledi: Sayılarla DV2021

@crazycells
    ılk bultende 2500, ikincisinde 4800 current oldu.
    Bu durumda surec dıyelımkı Ocak ayında basladı.
    Ocak'ta 2500'den sonrası ıcın mulakat verılebılır mı ?
    Subat'ta 4800'e kadar mulakat verılmesı zorunlu mu ?
    ( Evrakların zamanında gonderıldıgını ve onayların da alındıgını dusunursek )

evet, dosya numarasi Ocak'ta aktif olan herkes mulakat tarihi alabilir demek.

Ama siraya gore gittiklerini biliyoruz, o nedenle dusuk numaralardan ve evraklari tam olanlardan baslayacaklardir mulakat tarihlerini vermeye.

• Merhaba malumunuz bu sene 132 bin küsur bir rakam açıklandı. 2014 140 bin 2015 ise sanırım 125 bin civarı ve bu her iki yılda 40 binler dahi current olmuş. Bu iki yılın kazananların surece devam etme oranı rakamlar arasındaki boşluklar toplam işlenen vize vb verilere ulaşabilecegim bir kaynak var mı ? Teşekkür ederim.

• Merhaba arkadaşlar, çeşitlilik vizesi kapsamında verilen güncel vize sayısı aşağıdaki gibidir.

6443beaa-7a61-45f6-91b4-f962e0c02930-resim.png

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@north, içinde söyledi: Sayılarla DV2021

Merhaba malumunuz bu sene 132 bin küsur bir rakam açıklandı. 2014 140 bin 2015 ise sanırım 125 bin civarı ve bu her iki yılda 40 binler dahi current olmuş. Bu iki yılın kazananların surece devam etme oranı rakamlar arasındaki boşluklar toplam işlenen vize vb verilere ulaşabilecegim bir kaynak var mı ? Teşekkür ederim.

Pasaport bilgilerinin onceden eklenmesi surece devam etme oranini ciddi sekilde degistirebilecek bir sart, o nedenle birebir kiyas yapmanizin dogru oldugunu dusunmuyorum. Dunyadaki genel duruma gore yilda yila insanlarin "gocmen olma" istegi degisebiliyor...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@GümüşYaka Eylul ayi aciklanmis mi acaba? Ben en cok Eylul rakamlarini merak ediyorum...

• @crazycells teşekkür ederim. birebir kıyas yapmak doğru değil haklısınız hem pasaport kuralı hem de belki de pandemi bu yılki süreci farklı etkileyecektir muhakkak. sanırım ocak ayında biraz daha netleşecek.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

eylül 2020 vize istatistikleri açıklanmış. rapora göre ankara eylül 2020'de;

*DV1 - 151
    *DV2 - 87
    *DV3 - 74

vizesi işlemiş.

ilgili rapora buradan ulaşabilirsiniz.

• @gucarslan DV1, DV2 ve DV3'ün anlamları nedir hocam? Talihli, eş, çocuk gibi bir ayrım mı?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ErayG, içinde söyledi: Sayılarla DV2021

@gucarslan DV1, DV2 ve DV3'ün anlamları nedir hocam? Talihli, eş, çocuk gibi bir ayrım mı?

evet, tam olarak o.
    dv1 asıl talihli
    dv2 eş
    dv3 çocuklar

• ⭐⭐

Şu bülten artık açıklansa da bir yorum yapsak ya. Bekle bekle kuruduk burada 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@EzgiLera current olan numaraları gösteren bülten diyorsan her ayın 15 - 18 arası açıklanır. Kaldı ki ocak ayına kadar 2021 mülakatlar başlamayacak 2-3 gün önce de terör dolayısıyla konsolosluklar kapatıldı. Yapacağın yorum sadece kirlilik olur o kadar. Çünkü her bir yorum geçersiz farazi hayal olur.

• ⭐⭐

@ayvalik10, içinde söyledi: Sayılarla DV2021

@EzgiLera current olan numaraları gösteren bülten diyorsan her ayın 15 - 18 arası açıklanır. Kaldı ki ocak ayına kadar 2021 mülakatlar başlamayacak 2-3 gün önce de terör dolayısıyla konsolosluklar kapatıldı. Yapacağın yorum sadece kirlilik olur o kadar. Çünkü her bir yorum geçersiz farazi hayal olur.

Evet ayın 26sı olmasına rağmen hala açıklanmayan bültenden bahsediyorum 🙂
    Aslında ben bu başlığa yorum yapmaktan bahsetmiştim. Hani "Yeni bülten açıklandı, bekleyiş bu aylık sona erdi, yihuuuu!! Buyrun bunlar da sayılar." gibi bir yorum. Tabi siz kirlilik diyorsanız yazmayalım, kirletmeyelim buraları.
    Herkes sussun, belki büyükelçi falan gelip direkt kendisi bir yorum yazar. Hazır konsolosluklar da kapalıyken yapacak işi de yoktur 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ayvalik10, içinde söyledi: Sayılarla DV2021

Bulten sadece DV talihlileri icin aciklanmiyor. Pek cok farkli kategoride Green Card almak icin bilgiler var, ayrica ABD icinde Green Card'a devam edenler icin de bulten numaralari onemli. O nedenle er ya da gec bazi numaralari aciklayacaklardir. Su an icin bu numaralar CP'den cok AOS icin onemli.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

kasım vize bülteni yayinlandı;
    dv2021 icin cut-off 6000 olarak açıklandı;

detaylar

• Kasım vize bültenini ben göremiyorum. Hala October(Ekim) var sadece.

• @yogi, içinde söyledi: Sayılarla DV2021

Kasım vize bültenini ben göremiyorum. Hala October(Ekim) var sadece.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

71

40.8k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.3k

| | | |