Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @cem-dinçel, içinde söyledi: Amerika'ya Evcil Hayvan Goturmek

@newyorker Tasiyacaginiz tasima cantasini da hesaba katiyorlar. Lutfen ona da dikkat edin ve hafif bir canta temin edin. Rejim konusu hassas bir konu, bizler kendimize hakim olamazken onlari yonlendirmek ayri bir beceri ve sabir gerektiriyor. 0.5-1kg'lar tolere edilebiliyor ama hersey check-in yapacak yetkilide bitiyor

Umarım hayvan sever birine denk gelirim 🙂 Bu arada çanta konusunda tavsiyeniz var mı?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cem-dinçel dediğiniz gibi, daha çok check-in yapan görevlinin insafına kalıyor kg farklılıkları. en yüzü gülene denk gelmek lazım sanırım 🙂

unutmadan bir de, imzanızda arkansas'ta yaşadığınızı gördüm. arkansan başlığında deneyimlerinizi okumak isterim açıkcası. bentonville'de wal-mart'ın merkezi olduğunu biliyorum, onun dışında genel bir deneyim yazınızı okumak çok faydalı olur hepimiz için 🙂

• @newyorker Esim N11.com dan almisti, su an baktigimda bir ilan goremedim ama ayni urun asagidaki sitede var
    https://www.mamavadisi.com/seffaf-kedi-kopek-tasima-cantasi-42-x-26-x-35-cm
    ![alt metni]WhatsApp Image 2020-05-09 at 7.49.13 AM.jpeg

• @gucarslan Acikcasi Arkansas basligi oldugunun bile farkinda degildim, sagolun. 10uncu ayimdayim, pandemiden dolayi cok disari cikmasakta bir seyler toparlayip basliga eklemeye calisirim

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cem-dinçel, içinde söyledi: Amerika'ya Evcil Hayvan Goturmek

@gucarslan Acikcasi Arkansas basligi oldugunun bile farkinda degildim, sagolun. 10uncu ayimdayim, pandemiden dolayi cok disari cikmasakta bir seyler toparlayip basliga eklemeye calisirim

düşündüğüm bir eyalet olasından dolayı okumak için sabırsızlanıyorum 🙂
    sağlıklı günler

@newyorker Esim N11.com dan almisti, su an baktigimda bir ilan goremedim ama ayni urun asagidaki sitede var

Merhaba, bu canta biraz kucuk degil mi? Resimdeki sanirim sizinki. Agirligi ve boyu ne kadar acaba?

Bizim mini poodle var. Agirligi 16 lbs (yaklasik 7.5 kg) ve boyuda 14 inches (yaklasik 36 cm). Onumuzdeki yaz Turkiye'ye turistik bir gezi yapip geri gelecek. Ve acaba cabine yanimiza izin verirler mi?

• @MySea THY'nin evcil hayvan tasima kurallarinda canta boyutlari ile ilgili detaylar var, o sebeble bu boyutlarda secmistik
    "Evcil hayvanınızın kafesiyle birlikte ağırlığı 8 kg’ı geçmiyorsa ve kafes ebatları 23 cm yükseklik x 30 cm genişlik x 40 cm uzunluk boyutlarını aşmıyorsa uçağın kabin bölümünde taşınabilir. Ayrıca evcil hayvanlarınızı özel üretilmiş yumuşak yüzeyli (soft case) kafeslerde veya çantalarda taşımanız gerekmektedir."
    https://www.turkishairlines.com/tr-int/bilgi-edin/evcil-hayvanlarla-yolculuk/

Canta 400g civarinda ve bizim kizimizla beraber 7.8kg gelmisti. Kucuk gibi gozuksede yolculuk boyunca yatistirici ile uyuduklarindan pek sikinti olmadi. Herhalukarda kargoda gitmekten daha guvenlidir.

@newyorker Esim N11.com dan almisti, su an baktigimda bir ilan goremedim ama ayni urun asagidaki sitede var

Çok teşekkür ederim. Çantayı baya beğendim, benim oğluma da olur diye düşünüyorum. Ayrıca kızınız çok tatlı 🙂

• @cem-dinçel Bizimki yukseklik ve uzunluktan dolayi birazcik cantada tika-basa duracak gibi gorunuyor. Hep yatarak ve cok fazla kimildamadan durmasi gerekecek gibi. Hic oyle kafes falan gibi sikintiya da alisik degil. Bakalim nasil olacak!!! 🙂

• Köpeğimle nihayet geldikk böylece amerikaya da 2. Girişimi yapmış oldum kabinde çantayla toplam 8 kilo izin verdikleri için açıkçası son iki ay biraz rejime girdi kızım, benim köpeğim jack russell nasıl hareketli olduklarını bilirsiniz bu nedenle çok az miktarda sedaped verdim ve tüm yolculuk sorunsuz geldik çantasının içinde uyudu hep. Çanta da thynin ölçüleri çok küçük olduğundan yandan gizli açılıp büyüyen çantadan aldım ama hiç gerek yokmuş zaten içine kıvrıldığında yetti ona,
    Kedimi de şeffaf çantayla götürmüştüm ama şeffaf çantayı amerikadaki veteriner beğenmedi,kediyi daha çok strese sokar kediler saklanınca daha rahat eder dedi

• @dilara1424, içinde söyledi: Amerika'ya Evcil Hayvan Goturmek

Köpeğimle nihayet geldikk böylece amerikaya da 2. Girişimi yapmış oldum kabinde çantayla toplam 8 kilo izin verdikleri için açıkçası son iki ay biraz rejime girdi kızım, benim köpeğim jack russell nasıl hareketli olduklarını bilirsiniz bu nedenle çok az miktarda sedaped verdim ve tüm yolculuk sorunsuz geldik çantasının içinde uyudu hep. Çanta da thynin ölçüleri çok küçük olduğundan yandan gizli açılıp büyüyen çantadan aldım ama hiç gerek yokmuş zaten içine kıvrıldığında yetti ona,
    Kedimi de şeffaf çantayla götürmüştüm ama şeffaf çantayı amerikadaki veteriner beğenmedi,kediyi daha çok strese sokar kediler saklanınca daha rahat eder dedi

Merhaba, rahat bir yolculuk geçirdiğiniz için sevindim. Köpeğinizin çantasının modelini paylaşmanız mümkün mü acaba?

• @newyorker çok teşekkür ederim,
    Ben Amazon dan aldım , yalnız biraz ağır 1,8 kg civarında ama ben köpeğimi diyete de sokmuştum orda tarttıklarında çantayla beraber 7,2 kg geldi 160 usd ödedim. Sanırım kabinpete 160 usd kargo pete de 350 usd civarı gibi bie şey alıyorlar
    Sedapet kullanmanızı tavsiye ederim ben gelirken kedime de vermiştim onunla da çok rahat geldim, 5 kilo 0,5 ml diyorlar ama 10 kilo olsaydı da 0,5 ml verirdim ne kadar az olsa o kadar iyi, bir de uçak soğuk oluyor üzerini de örtün mutlaka
    OMORC Pet Carrier Airline Approved, Expandable Foldable Soft-Sided Dog Carrier, 3 Open Doors, 2 Reflective Tapes, Pet Travel Bag Safe and Easy for Cats and Dogs https://www.amazon.com/dp/B07Y61S9Q7/ref=cm_sw_r_cp_api_i_fNzLFbE9KB8Z6?_encoding=UTF8&psc=1

@newyorker çok teşekkür ederim,
    Ben Amazon dan aldım , yalnız biraz ağır 1,8 kg civarında ama ben köpeğimi diyete de sokmuştum orda tarttıklarında çantayla beraber 7,2 kg geldi 160 usd ödedim. Sanırım kabinpete 160 usd kargo pete de 350 usd civarı gibi bie şey alıyorlar
    Sedapet kullanmanızı tavsiye ederim ben gelirken kedime de vermiştim onunla da çok rahat geldim, 5 kilo 0,5 ml diyorlar ama 10 kilo olsaydı da 0,5 ml verirdim ne kadar az olsa o kadar iyi, bir de uçak soğuk oluyor üzerini de örtün mutlaka
    OMORC Pet Carrier Airline Approved, Expandable Foldable Soft-Sided Dog Carrier, 3 Open Doors, 2 Reflective Tapes, Pet Travel Bag Safe and Easy for Cats and Dogs https://www.amazon.com/dp/B07Y61S9Q7/ref=cm_sw_r_cp_api_i_fNzLFbE9KB8Z6?_encoding=UTF8&psc=1

Box tam benim oğluma göre. Genişlemesi çok iyi çünkü biraz iri benim çocuk 🙂 Sedapet'i de not ettim. Çok teşekkür ederim 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@dilara1424 rahat seyahat etmenize çok sevindim 🙂 bizim de oğlumuzlu böyle bir seyahate çıkmamız gerekecek ama o ne yazık ki kargo kısmında gidebilecek boyutlarda. umarım o günleri görürüz ve biz de sizler gibi sorunsuz bir yolculuk geçiririz. sizlere abd'deki hayatınızda mutluluklar.

• @newyorker rica ederim ne demek güzel haberlerinizi bekliyorum☺

• @gucarslan çok çok teşekkür ederim darısı sizw olsun🙏🏻 Kargo bölümünde giden büyük köpecikleri de gördüm onlar da çok rahat gidiyorlardı merak etmeyin her şey güzel olucak

• @newyorker endişelerinizi o kadar iyi anlıyorum ki ben de bir sene boyunca kedimle köpeğimi nasıl götürürüm stresine düşmüştüm, kedişinizin kilosunu okuyunca nedense aklıma bu haber geldi🤣

@newyorker endişelerinizi o kadar iyi anlıyorum ki ben de bir sene boyunca kedimle köpeğimi nasıl götürürüm stresine düşmüştüm, kedişinizin kilosunu okuyunca nedense aklıma bu haber geldi🤣

Bunu biliyorum ya 🤣 Benim de geçen gün aklıma bu geldi. Benim oğlan van kedisi, dublör bulmakta biraz zorlanıyorum, bi de kendisi artist olduğu için.. 🤣

e.jpg

• Arkadaşlar bende yurt dısına cıkarmak ıstedım ama goturemedım
    Kedı sahıplenmek benım ıcın buyuk bır olaydı bakımında cok zorlanıyordum ama web sıtesı sayesınde cok bılgılendım sızın ıcınde lınk bırakıcam umarım ısınıze yarar her turlu kedı hakkında bılgılendırmede bulunuyor bakın derım.
    http://www.patiuzmani.com/

• @newyorker hmm van kedisinin yurtdışına çıkarılması için ayrı bir izin alınması gerekiyor sanırım, tam emin değilim ama

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

122

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

423.9k

| | | |