Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Konsolosluk hizmetleri askıya alindi

• l-485 instructionu okuyorum burada l-944 u kımlerın doldurması gerektıgına dair bir bolum var o kısımdaki paragrafta l-944 ile l-864 hep beraber anılıyor ıkısını beraber doldurmak zorundasınız dıyor. Bu formların ıkısını bırden doldurmak zorundamıyız veya hangı kosullarda bırını doldurmalıyız hangı kosullarda ıkısını bırden doldurmalıyız bilgisi olan yardmcı olabılırmısınız. public charge işleri cok zorlastırıyor malesef

In addition to Form I-485, you must file Form I-944 and Form I-864 to establish that you are not inadmissible based
    on the public charge ground, if you fall into one of the categories listed below. See Form I-944 Instructions and Form
    I-864 Instructions for more information. Failure to submit a required I-944 or I-864, will result in a denial of your
    I-485. Please note that Form I-864W is no longer required, so you do not need to submit a separate Form I-864W
    with your Form I-485

• Merhaba bir şey sormak istiyorum. 16 yaşından itibaren kalınan adresleri girdiğimiz kısımda öğrenciyken farklı bir il de okudum ve bir çok farklı yerde ikamet ettim apart yurt tarzında içlerinde kapanan oldu adresini bilmediğim vs var. Öğrenciyken kaldığımız yerleri forma yazmak zorunda mıyız ya da yazmasak ne olur ? Yardımcı olursanız sevinirim teşekkür ederim

• ⭐⭐

@umtcndgrmnc, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhaba bir şey sormak istiyorum. 16 yaşından itibaren kalınan adresleri girdiğimiz kısımda öğrenciyken farklı bir il de okudum ve bir çok farklı yerde ikamet ettim apart yurt tarzında içlerinde kapanan oldu adresini bilmediğim vs var. Öğrenciyken kaldığımız yerleri forma yazmak zorunda mıyız ya da yazmasak ne olur ? Yardımcı olursanız sevinirim teşekkür ederim

Hatırladığınız kadarıyla yazmaya çalışın, en azından 6 aydan fazla yaşadığınız yerleri.

Bilmediğiniz adresler için Google Maps’den mahalle sokak vb bulmaya çalışabilirsiniz.

• @goblis teşekkür ederim

• @Tolgahan Hocam siz ds-260 formunu açtırdınız mı tekrardan? Benim de sizinkine yakın ama mail falan gelmedi

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Akif-Taskiran, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

l-485 instructionu okuyorum burada l-944 u kımlerın doldurması gerektıgına dair bir bolum var o kısımdaki paragrafta l-944 ile l-864 hep beraber anılıyor ıkısını beraber doldurmak zorundasınız dıyor. Bu formların ıkısını bırden doldurmak zorundamıyız veya hangı kosullarda bırını doldurmalıyız hangı kosullarda ıkısını bırden doldurmalıyız bilgisi olan yardmcı olabılırmısınız. public charge işleri cok zorlastırıyor malesef

In addition to Form I-485, you must file Form I-944 and Form I-864 to establish that you are not inadmissible based
    on the public charge ground, if you fall into one of the categories listed below. See Form I-944 Instructions and Form
    I-864 Instructions for more information. Failure to submit a required I-944 or I-864, will result in a denial of your
    I-485. Please note that Form I-864W is no longer required, so you do not need to submit a separate Form I-864W
    with your Form I-485

Evet, sponsorluk icin I-485 ile birlikte I-864 formunu doldurmaniz gerekiyor. I-944 ise yeni eklenen ve ABD'de kamuya yuk olmayacaginiza dair ek bir form. Bunu da doldurup basvuruya eklemeniz gerekiyor.

AOS yapacaksaniz sorularinizi surada sorabilirsiniz:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/118/aos-adjustment-of-status-ile-green-card-almak

• @crazycells merhaba I-944 formunu bizde mi doldurup yollayacağız acaba ...ds260 formunu doldurup yolladim onayına alali çok oldu ama ?

• Merhaba. Green card ds-260 formunda aile basvurusunda, cocuklardan birinin askere gittigi icin ve 2 sene askerlik yapacagi icin (Turkmenistan) pasaport alma imkani yok. Bu durumda bu cocugun formda pasaportla alakali yerler nasil doldurulmalidir? Tesekkurler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@aydın-t, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@crazycells merhaba I-944 formunu bizde mi doldurup yollayacağız acaba ...ds260 formunu doldurup yolladim onayına alali çok oldu ama ?

Eger AOS yapiyorsaniz evet, ama sizin imzanizdan anladigim kadariyla CP (Consular Processing) yapiyorsunuz, o nedenle doldurmaniza gerek yok.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Muhammet-Shagylyjov, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhaba. Green card ds-260 formunda aile basvurusunda, cocuklardan birinin askere gittigi icin ve 2 sene askerlik yapacagi icin (Turkmenistan) pasaport alma imkani yok. Bu durumda bu cocugun formda pasaportla alakali yerler nasil doldurulmalidir? Tesekkurler.

Bu cocuk Green Card alacak mi? Eger Green Card alacaksa bir pasaportu olmali ve konsoloslukta mulakata katilip pasaportuna vize almali, bilginize.

• @crazycells, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhaba. Green card ds-260 formunda aile basvurusunda, cocuklardan birinin askere gittigi icin ve 2 sene askerlik yapacagi icin (Turkmenistan) pasaport alma imkani yok. Bu durumda bu cocugun formda pasaportla alakali yerler nasil doldurulmalidir? Tesekkurler.

Bu cocuk Green Card alacak mi? Eger Green Card alacaksa bir pasaportu olmali ve konsoloslukta mulakata katilip pasaportuna vize almali, bilginize.

Muhtemelen green card alamayacak cunku 2 sene askerde olacak, bu arada da pasaport cikartma durumu yok, arti dv2021 mulakata da yetisemeyecek. Bu cocugun bilgilerini aile basvurusunda nasil doldurulacak? Bos mu birakilmasi lazim? Tesekkurler.

• @BekleBeniLA, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@Tolgahan Hocam siz ds-260 formunu açtırdınız mı tekrardan? Benim de sizinkine yakın ama mail falan gelmedi

ilk başlarda KCC-den formu açtıranlara evrak isteği ve onayı geliyordu. @Tolgahan formu yeniden açtıranlardan. Size mail gelmemesi normal.

• passaport tarihim geçtiği için kcc benden yeni tarihli pasaport göndermemle ilgili bir mail attı bende yeni pasaport cıkarttım ve gönderim olarak ne yapmam lazım diye foruma bir tanımak istedim..kücük kızımda pasaportu yoktu onada pasaport aldım ve ben yeni ve eski pasaportu nasıl göndericem ve kızımın pasaportunu benimkiyle aynı mailde göndersem olur mu?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@godzilla1923, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

passaport tarihim geçtiği için kcc benden yeni tarihli pasaport göndermemle ilgili bir mail attı bende yeni pasaport cıkarttım ve gönderim olarak ne yapmam lazım diye foruma bir tanımak istedim..kücük kızımda pasaportu yoktu onada pasaport aldım ve ben yeni ve eski pasaportu nasıl göndericem ve kızımın pasaportunu benimkiyle aynı mailde göndersem olur mu?

kcc'ye evraklarınızı gönderdiğiniz maile yeni pasaportunuzu ve kızınızın pasportunu yine aynı şekilde taratıp / adlandırıp (202100004XXX_ad_soyad_new_passport) maile ekleyin.

daha sonra bir word dökümanına hem sizin hem de kızınızın pasaportu için bir açıklama yazıp onu da pdf'e çevirip 202100004XXX_ad_soyad_passport_explanation şeklinde adlandırıp onu da maile ekleyip tek mail olarak gönderin.

bu şekilde sorun olmayacaktır.

• @gucarslan hocam cok tesekkür ederim

• @crazycells merhabalar dv-260 formunu doldururken okul bilgilerinde liseden mezun olduğum tarihi g/a/y gün ayı tam tarih olarak hatırlayamıyorum. Pandemi sürecinde olduğumuz için okula ulaşamıyorum e devletten çıkmıyor !! milli eğitim bakanlığı da yardımcı olamadı !! yılını biliyorum fakat gün ve ay kısmını tahmini olarak yazsam.. daha sonra istenilen evraklarda lise diploması isterlerse ve uyumsuzluk olursa sıkıntı olabilir.. Görüşünüzü bildirirseniz çok sevinirim.

• ⭐⭐

@Esra-Peker, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@crazycells merhabalar dv-260 formunu doldururken okul bilgilerinde liseden mezun olduğum tarihi g/a/y gün ayı tam tarih olarak hatırlayamıyorum. Pandemi sürecinde olduğumuz için okula ulaşamıyorum e devletten çıkmıyor !! milli eğitim bakanlığı da yardımcı olamadı !! yılını biliyorum fakat gün ve ay kısmını tahmini olarak yazsam.. daha sonra istenilen evraklarda lise diploması isterlerse ve uyumsuzluk olursa sıkıntı olabilir.. Görüşünüzü bildirirseniz çok sevinirim.

Kesin tarihe ulaşamıyorsanız, tahmini birşeyler de yazabilirsiniz, sorun olmaz. 15 Haziran gibi.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Muhtemelen green card alamayacak cunku 2 sene askerde olacak, bu arada da pasaport cikartma durumu yok, arti dv2021 mulakata da yetisemeyecek. Bu cocugun bilgilerini aile basvurusunda nasil doldurulacak? Bos mu birakilmasi lazim? Tesekkurler.

Eger Green Card almayacaksa DS-260 formunu doldurmasina gerek yok.

Eger Green Card almayi planliyorsa, DS-260 formunu doldurmali, bir pasaport almali ve vize mulakatina katilmali. Eger su an bir pasaportu yoksa gecici olarak "other travel document" olarak da cevap verebilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Esra-Peker, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@crazycells merhabalar dv-260 formunu doldururken okul bilgilerinde liseden mezun olduğum tarihi g/a/y gün ayı tam tarih olarak hatırlayamıyorum. Pandemi sürecinde olduğumuz için okula ulaşamıyorum e devletten çıkmıyor !! milli eğitim bakanlığı da yardımcı olamadı !! yılını biliyorum fakat gün ve ay kısmını tahmini olarak yazsam.. daha sonra istenilen evraklarda lise diploması isterlerse ve uyumsuzluk olursa sıkıntı olabilir.. Görüşünüzü bildirirseniz çok sevinirim.

Yaklasik olarak yazmaniz yeterli. Onemli olan diplomaya sahip olmaniz, ne zaman alindigiyla pek kimse ilgilenmeyecektir.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

92

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |