Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@Nur-Sönmez, içinde söyledi: ABD Vatandasi ile Amerika'da evlenip Green Card almak

@crazycells merhaba, benim size iki sorum olacak.
    Biz birkac gun once I-485 icin mulakata davet mektubumuzu aldik. Ocak' in 17 sinden beri mulakat mektubu tarafiniza gonderilecektir yaziyordu sistemde. Sonunda Aralik ayina mulakat tarihi vermisler. Az once immigration ile telefonu kapattim ve resmen sok icindeyim. Ilk defa kaba ve sorularimiza cevap vermeyen, hatta neredeyse telefonu suratimiza kapatan birine rastladik.
    Ben de sizin yardimci olabileceginizi umarak buradan size danismaya karar verdim.

Mulakat esnasinda esime yardimci olacak bir tercumana ihtiyacimiz olacak. Telefondaki kisi kendilerinin bir tercuman temin etmediklerini, kendimiz dilersek mulakata bir translator goturebilecegimizi soyledi. Orada G-1256 formunun imzalanmasi gerektigini (sanirim bunu translate edecek kisinin imzalamasi gerekiyor) soyledi. Simdi buna gore biz, yanimda diledigimiz kisiyi (iyi derecede ingilizce konusan) goturebilir miyiz mulakata cevirmen olarak?
    Process baslangicinde ben I-864 yollamistim ve onay da almistim. Birkac ay once isimi kaybettim Covid den dolayi ve esim de ben de calismiyoruz su anda. Sayet mulakat tarihine kadar is bulamamissak, baska birinin esime sponsor olmasi icin ayni formu doldurmasi mi gerkiyor? Peki bu form mulakattan once merkeze mi yollanmali yoksa mulakata giderken bereberimizde mi goturmeliyiz?
    Simdiden cok tesekkur ederim.

Evet, G-1256 formunu hem siz hem de tercuman imzalayacak ama onceden imzalamayin, bunu gorevliler onunde imzalamaniz gerekiyor.

Iyi derecede Ingilizce ve Turkce konusan ve her seyi tercume edebilecek birini goturmeniz yeterli. Ayri bir meslegi ya da unvani olmasi sart degil.

Evet, ben de dediginiz gibi dusunuyorum. Eger siz ve esiniz calismiyorsaniz yani I-864 formunda yazilanlar artik gecerli degilse, o durumda gerli sartini kapsayan bir co-sponsor bulmanizi isteyecekler diye dusunuyorum. Eger esinizin/sizin anneniz/babaniz/aile buyukleriniz ABD'de ise ve sartlari karsiliyorsa size sponsor olabilirler belki...

• Merhabalar bende tercüman konusu ile ilgili bir soru sormak istiyorum. Mülakat mektubunda tercümanın telefonla da baglanacabilecegi ibaresi var. Eger tercüman mülakata bizimle gelmez ise nasıl bir yok izleniyor. Bir bilginiz var mı? Çünkü bu durumda formu imzalayamamis olacak.

• Birde 23 Eylül itibari ile mülakatlara covid nedeni ile tercüman götürülmesinin yasaklandığına dair bir bilgi var. Yani onların bize sağladığı tercümanlarla telefondan görüşme şeklinde mi oluyor. Bu konuda bir bilginiz var mi acaba

• @Slcn ben de öyle biliyorum tercümanı telefon ile dahil edebiliyorsunuz diye hatırlıyorum. Gelen mulakat mektubunda yazıyordu yalnis hatirlamiyorsam nasil olacağı ama ben gittiğimde hiç birsey sorulmadi tercmunaniniz var mi diye uscisi arayip sormak lazim sanırım.

• @crazycells Çok teşekkür ederim cevaplarınız için. Peki bu formu (ilave bir sponsor için ki büyük ihtimalle arkadaşım olacak eşime sponsor) beraberimde mülakata mı götürmeliyim yoksa mülakat öncesinde merkeze mi yollamalıyım?

• @graombze Ben aradım USCIS i bugün. İki kez tekrarlayıp, “ Eğer bir çevirmene ihtiyacınız olduğunu düşünüyorsanız, mülakata giderken beraberinizde götürün” dedi.

• @Nur-Sönmez dedikleri şekilde yapin o zaman çünkü bize kimse sormadı telefonla tercüman alacak misiniz diye.

• @graombze peki siz tercüman götürmüş müydünüz ya da size tercüman hizmeti vermişler miydi?

• @Nur-Sönmez hayir ben tercümanlık hizmetini m kullanmadim

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Nur-Sönmez, içinde söyledi: ABD Vatandasi ile Amerika'da evlenip Green Card almak

@crazycells Çok teşekkür ederim cevaplarınız için. Peki bu formu (ilave bir sponsor için ki büyük ihtimalle arkadaşım olacak eşime sponsor) beraberimde mülakata mı götürmeliyim yoksa mülakat öncesinde merkeze mi yollamalıyım?

Mulakat gunu goturmeniz yeterli olur.

• Dün itibariyle green kartımı teslim Aldım.evliliğimiz 2 yılı doldurmadığından Kartın süresi 2 yıllık.1 yıl 9 ay sonra tekrar I 751 e başvuracağız.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@seznec gozunuz aydin 🙂

• @crazycells çok teşekkür ederim,sayenizde.

• Herkese selam 🙂
    Bugün sabah uscis'ten 'We have taken an action on your case' konulu iki mail aldım fakat sisteme girdiğimde hiçbir değişiklik göremiyorum. Sebebi ne olabilir, fikri olan var mı?

• @tuchi mulakatla ilgili veya ead kartla ilgili de olabilir. Dosyaniza bakıp bir islem yapılmış bilgilendirilmissinizdir diye dusunuyorum. Buna benzer bir mail almistim. Dosyamizin başlarında Tabii sizinkini bilemiyorum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@tuchi, içinde söyledi: ABD Vatandasi ile Amerika'da evlenip Green Card almak

Herkese selam 🙂
    Bugün sabah uscis'ten 'We have taken an action on your case' konulu iki mail aldım fakat sisteme girdiğimde hiçbir değişiklik göremiyorum. Sebebi ne olabilir, fikri olan var mı?

Birkac gun bekleyip tekrar kontrol edin isterseniz.

• @crazycells @graombze cevaplarınız için teşekkür ederim. dün sistemlerinde bir sıkıntı vardı sanırım uzun süre erişilemedi de. sık sık kontrol edeceğim

• Herkese iyi aksamlar..
    Benimde tam 1 yil 15 gun sonra ,
    kasimin 25 ne mulakat gunu bildiren mektup bugun elime gecti..Nihayet...
    Umarim mulakat gununde bir aksilik cikmaz.
    Darisi butun bekleyen arkadaslara insaallah..

• @5september5 cok sevindim hayirli olsun canim benim umarim hersey yolunda gider.

• @graombze cok tesekkur ederim..😊

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

92

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |