Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Osman-Demir-0, içinde söyledi: Amerika'ya büyük umutlarla gelip mutlu olamamak

@serkanist cevabınız için tşkr ederim çalışma izniniz olmadığı için iş konusunda sorun yaşadığınızı düşünüyorum malum Trump kayıtsız göçmenliği engelleme girişimi sonrası bir çok insan kaçak çalışamaz duruma düştü ama hala Green card alıp gitme düşünceniz olduğunu sezdim

Kesinlikle Osman bey 🙂 Gc çıkarsa giderim yoksa buradaki işi bırakıp Çalışma izinsiz gitmek istemiyorum tek yolun kalıyor Dil eğitimi oda söyle yine çalışacaksın bir yandada okula gideceksın benım gördüğüm türk arkadaşlar oyle yapıyorlar başka çareleride yok zaten - 2 yıllık okula gidende var CC. yada master yapanda var - parası olan sorun yok karşılayabiliyorsa ne ala eğitimini tamamla iş bak - ortam yap - yanı elinde paran varsa sorun yok - ama hem para yok hem okul hem iş biraz zorluyor dolanıp duruyorsun - ama işin burada iyi değilse bekarsan bu yol denenebilir macera 🙂 senin için onerdiğim bir git gez dolaş derim - istersen 6 aylık izin al - vizenide al - git gör kal derim demek istediğim bu. iş bulurmusun yaparsın bir şeyler günlük istiyacını karşılarsın yanı yemek telefon kahve paran çıkar her türlü. 🙂 başarılar dilerim şimdiden.

• @Osman-Demir-0, içinde söyledi: Amerika'ya büyük umutlarla gelip mutlu olamamak

Peki ya bizim gibi bekar olup 5000 kazanlar memurlar için de aynı görüşte misiniz Green kartınız olsaydı memurluğu bırakıp orda yeni bir hayat kurarmıydınız

Üstte cevabını verdım ben memurum şukur tek başımayım 7000 tl yakın maaş alıyorum - Ama GC çıkarsa kendi adıma BEN GİDERİM.

AMA BU BENIM GÖRÜŞÜM VE YAŞAYIŞ BİÇİMİM -belkide çok kötü olacak bilemem tutanamayacağım geri döneceğim bilemıyorum kimse bilemez

Ben riski alırım ve giderim kendi adıma.

Ve ortalama 10 yıl kadar sıkı bir çalışmak istiyorum sonrasına bakarım. Hayat 🙂

• Pardon cevabınız yeni fark ettim ben de sizin gibi düşünüyorum beni bağlayan bir şey yok tr de 10 yıllık memurum ama ortada kayda değer bir sosyal hayat yok tr de yaşayan bir çok kişiden iyiyiz ama abd de ihtiyaç sayılan şeyler tr de lüks algısı olunca ve her şey bu kadar pahalıyken Green kart çekilişine de kazanmışken 1 yıllık ücretsiz izinle gidip geri dönmeme mantığıyla tutunmaya çalışacağım
    Yorumlarınız için teşekkür ederim

• @Osman-Demir-0 Aynen oyle çıkarsa yinede izin alıp denemek gerek 1 yıl baktın işler iyi gelip istifanı verirsin bende oyle yaparım . Hadi bakalım ben 5 defadır başvuruyorum ama çıkmıyor işallah sana çıkar dostum 🙂 kısmet işte

• @serkanist bana çıktı Serkan bey 2021 talihlisiyim

• @Osman-Demir-0 aaaa 🙂 vallahi bilmiyordum ciddi çok sevindim Osman bey ne diyim vallahi şanslı adammıssın haha 🙂

dostum sevindim gerçekten işallahi iyi olur adına bunu canı gönülden diliyorum sana.

• @serkanist teşekkür edrim ilk kez başvurdum ve çıktı o yüzden size danışmak istedim bazı tereddütlerden dolayı umarım size de çıkar

• @Osman-Demir-0 Kısmet işte kimine böyle ilk seferde kimine bizim gibi 5 yıl oldu çıkmıyor umudum yok ama başvurmaya devam - konuşalım bir ara ozelden telefon gönderirsen ararım.

Teşekkür ederim iyi dilkelerim senın için.

• Selamlar,

Basligi gorunce bende uyandiran hislerden bir seyler paylasmak istedim... Sacma olursa kusura bakmayin...

Amerika ilk dusundugunuzde hemen gozunuzun onunde koca koca evler, luks arabalar felan canlaniyordur sanirim. Ilk gittigimde bende her yerini Desperate Housewives'da ki gibi komsularimin olacagini, luks icinde yasayacagimi dusunerek gitmistim. ☺ fakat isin asli pek oyle de olmuyor. Ilk ogrenci olarak gittim fakat cok siki arkadasliklar kurarim, hem yasarim hem gezerim diye gidenler icin ciddi yikintilar olabilir ama Amerika daha cok bencillikden olusuyor. Yan evden pat kut sesler gelse acaba yandaki dusup oldumu deyip de sormaz sizi herkes bencil herkes kendi isinde.

Onemli ikinci meseleye geleyim para 💰 Amerika'da para kazanmak kolay hemde cok... ama yanlis anlamayin kopekler 🐕 gibi calismaniz gerekiyor. Para biriktirip Turkiye'ye destekde bulunmaniz oldukca olasi. Internette goruyorsunuzdur, gunde su kadar yaptimi gunde bu kadar kazandim diyenleri isin asli ozel hayat olmadan bir cok iste calisarak oluyor. Eger boyle bir sekilde para kazanmak gibi hayaliniz varsa yasamayi, disari cikmayi felan unutun.

Amerika'ya giden en sansli kisilerin el sanati el becerisi olan kisiler olarak dusunuyorum. Ornegin bir elektirikci, boyaci, tamirci felan... internet uzerinden ilanlarinizi birakip uygun fiyata cidden iyi isler bulabilirsiniz. Ornegin bir odayi boyamaya yerine gore $400-500 fiyat bicen oluyor ama bu yonde marifetiniz varsa kose oldunuz demektir. Cunku beden gucu gerektiren cogu is boyle. En zoru da okumus olarak gitmek cunku yarismaniz gereken binlerce kisi var onunuzde ustelik onlarin ingilizcesi sizden iyi. Sizin alacaginiz kurslarla kendinizi gelisterek herkesin onune gecmeniz gerekiyor. Imkansiz degil, yapan cok tanidigim var ama Turkiye'den alisik oldugumuz bir calisma yontemi degil acikcasi.

Amerika'ya gitmeden once ona gore beklentilerle gitmek en dogrusu...

• Normal depresyon olayları bunlar geldiğiniz'de saat farklılıkları uyuma kalkma düzeni bile sizin duygusal durumunuzu etkiler malesef bunu atlatmanın en iyi yolu kesinlikle spordur bir spor salonuna yazılın hem spor yapın hemde sosyalleşin kimse az ingilizce biliyorsunuz diye sizi yadırgamaz merak etmeyin siz az Türkçe bilen bir yabancı Türkçe konuşunca nasıl sevimli buluyorsanız onlar'da sizi öyle bulacak biraz spor yapın gezin dolaşın eve kapanmayın uyku düzeninizi adapte olun ruh haliniz zaten düzelir emin olun

• @YollardakiAdam hiç bir şey göründüğü gibi değil evet.
    @Balamir kesinlikle spor evet.Buna katılıyorum .

• @YollardakiAdam Yazdiklariniza genel olarak katilmakla birlikte, ekleme yapmak istedigim konular var:

En onemli sey hangi beklentilerle Amerika'ya gocuyorsunuz? Gidip biraz para kazanip geri donmek icin mi? Yoksa surekli orada yeni bir hayat kurmak icin mi? Bence ikisi farkli seyler ve sizin geleceginizi kesinlikle yonlendireceklerdir.

Diger onemli sey ise hangi eyalete ve sehire gelmis oldugunuz. Amerika'nin heryeri, oyle filmlerde gorundugu gibi degil. Bu sizin Amerika'ya adapte olmanizdan tutunda, sevip sevemiyeceginize hatta iyi bir hayat kurup kuramayacaginiza bile etki eden bir durum.

Para kazanmak her is ile mumkun ama oyle kopekler gibi her zaman calismaniza gerek yok. Bunun icin once altyapi olusturmaniz lazim, planlama yapmaniz lazim. Ingilizceyi gelistirmeniz, yapmak istediginiz is ile ilgili veya calismak istediginiz alan ile ilgili okullara gidip, diploma/sertifika falan her ne lazimsa halletmeniz lazim. Bunlar birden olmayabilir ama planli hareket ederseniz ve savsaklamazsaniz, kesinlikle hangi yasta olursaniz olun, ABD'de oldukca mumkun seyler.

• @MySea Benim amacım belli - kendime once 3 yıl verdim Dil ve iş sonra bir şeyler olur die düşünüyorum bir anda birşeyler beklemek almaz zor olacak ve maddi açıdan 10 yıllık bir süre verdim sonra tr planlarım bu yonde ama ne olur bilemıyorum .

Ama 3 yıldan önce bir şey beklemıyorum - ilk 3 yıl dil ve geçiçim kadar para ve bir meslek edinmek -önce bir yerlerde çalışmak ayırt etmeden sonra gözlemleyip en kötü kuçukte olsa bir yerler açmak yada kendi namıma çalışmak .

Hatta maddi hedefim bile koydum 10 yılda 250 000 bin dolar biriktirmek istiyorum bilmem yapabilirmiyim ama planlarımı yaptım ve gittim gördüm baktım bazı şeyleri kafamda otutturdum ama GC olmadan bence her şey boş.

• @serkanist Umarim beklentilerinize gore hersey gerceklesir!

• @Osman-Demir-0 tam foruma yazacaktım ki ilk başvurusunda kazanan var mı diye sizin paylaşımınızı gördüm☺️ Ne güzel darısı bize🙏☺

• @YollardakiAdam bence en zoru düşünerek gitmek gerek hemen gidip öyle rahat bir yaşam para vs nerde emeksiz yemek olmaz derler ilk başlarda biraz zorluk çekilecek tabiki bunu bilerek gidince bence daha iyi bir olasılıkla karşılaşınca motive anlamında insan daha iyi hisseder kendini ama zamanla herşey yerine oturur ben buna inanıyorum😊

• @MySea katlıyorum yorumunuza iyi araştırıp planlı olmak işin yarısını halleden zaten

• @MySea teşekkürler dostum .

• @eesra ve @MySea
    Tecrubeyle sabittir... gemileri yakip gitmek lazim yoksa en ufak sikintida geri donuyor insanlar... kusura bakma ama Turkiye'de nasil ekmek aslanin agzindaysa Amerika'da aslanin midesinde. Bunlari yazarken oyle bir iki sertifikama guvenip yazmiyorum bizzat amerika'nin belli basli unilerinden birinden mezunum ustelik lisans olarak ve bitirdigim universite dunya genelinde ilk 50 seviyelerinde. Cidden hayat toz pembe degil onu demeye calisiyorum.

• @YollardakiAdam tabiki aynı şeyden bahsediyoruz zaten toz pembe bişeyler bekleyenler mutsuz oluyor yapamıyor sanırım işte ne beklediğin çok önemli burda en zoruna hazırlayacaksın ki kendini sonrası artık kadere bence azmedip mücadele etmeli olmayacak gibi bakmıyorum ben mutlaka olur taşlar yerine oturduktan sonra ama biraz bellide çok sıkıntı çekilmesi kaçınılmaz

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

118

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.3k

| | | |