Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@dashqin, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

o zamana kadar sinirlar acilmazsa(Azerbaycan G

gerçekte talihsiz bir durum sizlerin ki.

sadece merakımdan soruyorum; azerbaycan'dan türkiye'ye gelip, türkiye'den gürcistan'a geçiş opsiyonu mümkün mü? dediğim gibi emin değilim, sadece bir seçenek olabilir diye söylemek istedim.

• Sinir acilmazsa pandemiyle alakadar Azerbaycandaki abd konsoloslugundan vize verilmesi icin muracat ede bilirmiyiz?her gun maili kontrol ediyorum.

• @gucarslan gurcistan karantina uyguluyor.diyer vatandaslarida kabul etdiyinden emin diyigilim hem de biletler cok pahali.

• İyi günler bir sorum olacaktı ben daha önce Suudi Arabistan da çalıştım bununla ilgili sabıka kaydı çıkarmam gerekiyor kccnin isteği üzerine
    Yalnız şöyleki Arabistan'da çalışan arkadaşımı konsolosluğa yönlendirdim bu belgeyi alabilmem icin. yalnız buradan alinamicagini Ankara'daki konsolosluktan alınacağını söylemişler bende ankaraki konsolugu aradım
    Durumu anlattım onlarda aynı şekilde burdan alinamicagini Arabistandaki konsolosluktan alınacağını söylediler yani her iki taraf birbirine atıyor taşı ne yapacam bilemiyorum bununla ilgili bilgisi olan varsa lütfen yardımcı olabilirmi

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Semih128, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

İyi günler bir sorum olacaktı ben daha önce Suudi Arabistan da çalıştım bununla ilgili sabıka kaydı çıkarmam gerekiyor kccnin isteği üzerine
    Yalnız şöyleki Arabistan'da çalışan arkadaşımı konsolosluğa yönlendirdim bu belgeyi alabilmem icin. yalnız buradan alinamicagini Ankara'daki konsolosluktan alınacağını söylemişler bende ankaraki konsolugu aradım
    Durumu anlattım onlarda aynı şekilde burdan alinamicagini Arabistandaki konsolosluktan alınacağını söylediler yani her iki taraf birbirine atıyor taşı ne yapacam bilemiyorum bununla ilgili bilgisi olan varsa lütfen yardımcı olabilirmi

önceki yıllarda yaşanmış şöyle bir deneyim var, bakmanız faydalı olabilir.

https://yesilkartforum.com/forum/topic/2164/dv2020-2020-green-card-lotosu-asamalari/4356

• @gucarslan Çok teşekkürler cavabınız için 🙂 1-2 hafta daha var aslında evet verilen süre 4-6 Hafta arasıydı o yüzden ama biz dediğiniz gibi Mail olarak iletelim en azından @ozdmryavuzciftci rahatlamış olur 🙂
    *İmzasını da düzelticem 😊👍🏼

• @gucarslan teşekkürler.

• @gucarslan, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@sakaryalı93, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhabalar evrak onayı geldiğinde rendevu tarihide otomatik olarak veriliyor mu yoksa onaydan sonra mı randevu tarihi belli olucak.

KCC evrak onayından sonra, numaranız current olduğunda ayrı bir mail şeklince paylaşıyor mülakat tarihinizi.

Çok teşekkürler cevabınız için bence Başkanlık secimin den sonra belge onaylarına ağırlık verirler umarım bir sıkıntı yaşamayız.

Belge Gönderim tarihim 10.1.2020

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Ben Azerbaycan vatandasiyim ve mulakat icin Gurcistana gitmeliyim.o zamana kadar sinirlar acilmazsa(Azerbaycan Gurcustan siniri kapali) ne yapmamiz gerekir?2020 kazanan arkadas eylul ayinin sonuna kadar verilen mulakata gidemedi vize alamadi

Eger seyahat edebileceginiz baska ulke varsa (Turkiye gibi?) o durumda konsolosluklarin ikisiyle de konusup, onay alip, bir yerden digerine dosyanizi aktarmaniz lazim, ama bu islemin birkac hafta surecegini unutmayin.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Sinir acilmazsa pandemiyle alakadar Azerbaycandaki abd konsoloslugundan vize verilmesi icin muracat ede bilirmiyiz?her gun maili kontrol ediyorum.

Hayir, maalesef Azerbaycan'daki ABD konsoloslugunda gocmen vize birimi yok, o nedenle oradaki konsolosluk sizin dosyanizi inceleyemez. Ankara ya da Tiflis konsolosluklari sizin icin en ideali.

• Merhaba telegram grubuna dahil eder misiniz

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@MALİK-AKGÜN, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhaba telegram grubuna dahil eder misiniz

özel mesajla bilgi verdim size.

• @Semih128 bende de ayno sorun var. Suudiarabistan konsoloslugunu aradım. greencard için "suudiarabistanda ikamet ettiğim döneme ilişkin "polis certificate" istedim.
    bu belgeyi Türkiyeden veremeyeceklerini , benim suudiarabistandaki Türk Elçiliği ile irtibata geçip onların ordan başvurması gerektiğini söylediler.
    bu iş biraz sıkıntılı bir süreç olacak . gelişmeleri burdan aktarırsan sevinirim .

• @leo Bence burada bir hata, yanlış anlaşılma var. Suudi arabistanda bulunan Türk konsolosluğu sizin adınıza sabıka kaydı isteyemeyebilir, bunu doğrudan suudi Arabistan Konsolosluğu'nun yapması gerekir diye düşünüyorum. İletişiminizde sorun olmuş olabilir mi? Hangi yol ile başvurdunuz? Mümkün ise eposta yolu ile tek cümlede kısa ve öz neye ihtiyacınız olduğunu anlatmayı dener misiniz?

• Merhaba bir soru sormak istiyorum. 2018 yılında WAT ile Amerika’da bulundum kalmam gereken süre kadar kalıp geri döndüm. Şimdi DS formunda şöyle bir soru var:

• are you a former exchange visitor (J) who has not yet fulfilled the two-years foreign residence requirement? şeklinde ben formu doldururken bu soruya ‘Yes’ diyip altına Amerika’ya gelip çalışıp gezip daha sonra ülkeme döndüğümü yazdım vize sürem bitene kadar. Sanırım yanlış yapmışım formu açtırıp bunu düzeltmeme gerek var mı? Ya da nasıl bir süreç işlemeliyim yardımcı olursanız çok sevinirim. Teşekkür ederim.

• @leo inşallah gelişme olursa aktaririm

• Arkadaşlar danışmak istediğim bir konu var tekrar ds formumu açtırdım bekliyorum. Yaşadığımız adres bilgilerini doldurduğumuz kısım ile ilgili bir sorum olacak.

1. geçmişten günümüze adres isteniyor benim ailem memur olduğu için çok adres değiştirdik ve hatırladığım kadarıyla girebildim adresleri. E devletten sorguladığımda ise zamanında bir ilçede yaklaşık 3 adres değiştirdik fakat e devlette bir kanun ile bu ilk oturduğumuz ev olan adreste toplanmış. Formda bunu bu şekil mi düzelteyim yoksa diğer hatırladığım şeklinde mi kalsın bazılarının kapı no, sokak adı vs eksik çok eski hatırlamıyoruz çünkü.
    2. öğrenciyken kendi kaldığım evin adresini yazmama gerek var mı ?

Bir fikri olan varsa yardımını bekliyorum teşekkürler

• @umtcndgrmnc merhaba, e-devletteki adreslerden ziyade gerçekten yaşadığınız adresleri yazın, hatırlayabildiğiniz kadar...

• @hasan44 teşekkür ederim

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@umtcndgrmnc, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhaba bir soru sormak istiyorum. 2018 yılında WAT ile Amerika’da bulundum kalmam gereken süre kadar kalıp geri döndüm. Şimdi DS formunda şöyle bir soru var:

• are you a former exchange visitor (J) who has not yet fulfilled the two-years foreign residence requirement? şeklinde ben formu doldururken bu soruya ‘Yes’ diyip altına Amerika’ya gelip çalışıp gezip daha sonra ülkeme döndüğümü yazdım vize sürem bitene kadar. Sanırım yanlış yapmışım formu açtırıp bunu düzeltmeme gerek var mı? Ya da nasıl bir süreç işlemeliyim yardımcı olursanız çok sevinirim. Teşekkür ederim.

J1 vizenizde 2 yil kurali var miydi?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

82

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.1k

| | | |