Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @crazycells tekrar merhaba. Benim ds260 formunda yalnızca ABD vize ve seyahat geçmişini soruyor. Diğer ülkelere olan seyahatlerimi soran bir kutucuk veya eklenti göremedim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@orhant DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@crazycells tekrar merhaba. Benim ds260 formunda yalnızca ABD vize ve seyahat geçmişini soruyor. Diğer ülkelere olan seyahatlerimi soran bir kutucuk veya eklenti göremedim.

evet, boyle bir soru yok; ama 16 yasindan itibaren yasadiginiz adresleriniz soruluyor 🙂 Eger 2011 Ocak'tan Mayis'a kadar Fransa'da yasadiysaniz bunu adres kisminda belirtmelisiniz.

• @crazycells nasıl yani, ikamet ettiğim yer haricinde 16 yaşından sonra turistik olarak 3-5 gün yurtdışına gitsem dahi bunu o adres kısmına yaşadığım yer olarak yazacak mıyım ? Doğru mu anlıyorum. Ben o soruyu 16 yaşından sonra daimi ikamet veya yaşadığın yer olarak algılamıştım.
    Sorularımın devamı da var:) askerlikle ilgili soruyu, profesyonel askerlik dışında zorunlu askerlik bilgilerimi yazdım. Doğrudur diye umuyorum.
    Ve eğitim bilgilerini lise mezunuysam en üste lise bilgilerine yazdım. Add others bölümüne Ortakokul ve İlk okulda eklenecek midir? (Okul türü olarak ilk okul için primary school, orta okul için middle school veya junior high school mu olmalı bilemedim)
    cevapların için şimdiden teşekkürler...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@orhant DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@crazycells nasıl yani, ikamet ettiğim yer haricinde 16 yaşından sonra turistik olarak 3-5 gün yurtdışına gitsem dahi bunu o adres kısmına yaşadığım yer olarak yazacak mıyım ? Doğru mu anlıyorum. Ben o soruyu 16 yaşından sonra daimi ikamet veya yaşadığın yer olarak algılamıştım.
    Sorularımın devamı da var:) askerlikle ilgili soruyu, profesyonel askerlik dışında zorunlu askerlik bilgilerimi yazdım. Doğrudur diye umuyorum.
    Ve eğitim bilgilerini lise mezunuysam en üste lise bilgilerine yazdım. Add others bölümüne Ortakokul ve İlk okulda eklenecek midir? (Okul türü olarak ilk okul için primary school, orta okul için middle school veya junior high school mu olmalı bilemedim)
    cevapların için şimdiden teşekkürler...

hayir, tatil ve gezileri katmaniza gerek yok, sadece gercek anlamda kalici olarak yasadiginiz adresleri yazin. Formda sadece size sorulan sorulara cevap vermeniz yeterli.

askerlik kismi hic dert degil, zaten Turkiye'de durum oyle. Ayrica bunun icin bir belge de gerekmiyor.

hayir lisenin altindaki okullari yazmaniza gerek yok.

• Arkadaşlar merhaba,
    2017 yılında başvuru esnasında eşim hamileydi. Su an 5,5 aylık bir kız bebeğimiz var. Ds260 noku forma ekletirken ismini soy ismini yanlış yazdık. Ama formu sign etmedik.. isim soy ismi nasıl düzeltebiliriz

• @crazycells bilgi için teşekkür ederim. tek endişem case numaram 26000 lerde olduğu için Ağustos'ta başvurmam geç olabilir mi diye. Birkaç danışman firma kontenjan kalmayabilir şeklinde söylediği için aklıma takıldı.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@deniz DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@crazycells bilgi için teşekkür ederim. tek endişem case numaram 26000 lerde olduğu için Ağustos'ta başvurmam geç olabilir mi diye. Birkaç danışman firma kontenjan kalmayabilir şeklinde söylediği için aklıma takıldı.

Onlar 2019 Agustos'tan bahsediyorlar, biz ise 2018 Agustos 🙂 arada 1 yil var. O danisman firmalar eski bilgilerle islerini yurutuyorlar, sistemde her yil degisiklik oluyor, artik kagit formlarin dolduruldugu gibi islemiyor sistem.

2019 yili gelmeden dosyalarinizi gondermeniz yeterlidir.

• Merhabalar DV2019 talihleri 🙂

Yurtdisinda yasiyorum ve kiz arkadasima greencard cikti , yildirim nikahi ile evlenecegiz. Evlendikten sonra DS 260 i dolduracagiz. Fakat 2 yil ( 2016 - 2018 ) IRAK , (2018 - present) 5 ayda Rusyada calisiyorum. 2 yil calismis oldugum bolgede ikametgah aldirmamistim ama 5 aydir bulundugum ulkede ikametgahimi aldirdim ve Nikaha giderken ikametgahimi TR ye tekrar aldiracagim.

DS 260 doldururken ikametgahim TR de olacak ama Rusyada yasiyor olacagim. Mulakat zamani Temelli turkiyeye gelecegim ve nikah zamani aldirmis oldugum ikametgahim TR de olacak.

Biraz karisik ama Present adress i ne yazmaliyim ? 🙂 Ayrica 2 yil irakta calistigim surece ikametgahim TR deydi. irak adresini yazmam gerekiyor mu ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@kivooo DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Arkadaşlar merhaba,
    2017 yılında başvuru esnasında eşim hamileydi. Su an 5,5 aylık bir kız bebeğimiz var. Ds260 noku forma ekletirken ismini soy ismini yanlış yazdık. Ama formu sign etmedik.. isim soy ismi nasıl düzeltebiliriz

isim ve soyisim yazarak yeni form actiysaniz , artik duzeltemezsiniz o kismi diye hatirliyorum; ama dert degil yeni bir form acin, bu sefer ismini dogru yazin, sadece ismin dogru yazilmis oldugu formu gonderin. Diger forma bilgi girmeyin, eger bilgi girdiyseniz hepsini NONE , not available ya da N/A olarak degistirin ve form acik kalsin. Submit etmeyin.
    Mulakat zamani sadece gondermis oldugunuz formlar degerlendirilir.
    Bol sanslar!

• @crazycells kentucky ye mail atılırsa çözebilirmiyiz

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@monarizzaa DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Merhabalar DV2019 talihleri 🙂

Yurtdisinda yasiyorum ve kiz arkadasima greencard cikti , yildirim nikahi ile evlenecegiz. Evlendikten sonra DS 260 i dolduracagiz. Fakat 2 yil ( 2016 - 2018 ) IRAK , (2018 - present) 5 ayda Rusyada calisiyorum. 2 yil calismis oldugum bolgede ikametgah aldirmamistim ama 5 aydir bulundugum ulkede ikametgahimi aldirdim ve Nikaha giderken ikametgahimi TR ye tekrar aldiracagim.

DS 260 doldururken ikametgahim TR de olacak ama Rusyada yasiyor olacagim. Mulakat zamani Temelli turkiyeye gelecegim ve nikah zamani aldirmis oldugum ikametgahim TR de olacak.

Biraz karisik ama Present adress i ne yazmaliyim ? 🙂 Ayrica 2 yil irakta calistigim surece ikametgahim TR deydi. irak adresini yazmam gerekiyor mu ?

Soruda hangi bilgi isteniyorsa o cevabi yazmalisiniz. Resmi olarak ikametinizi aldirip aldirmamaniz sorun degil, soruda su anki adresiniz soruluyor. Eger bu adrese gecici ve cok kisa sureli geldiyseniz tabii ki bu adresi yazmaniza gerek yok, ama 5 ay uzun bir sure, o nedenle bu adreslerin hepsini dogru bir sekilde yazmalisiniz.

Mulakat hangi post olarak gorunuyor? Ankara mi? Su an Rusya'da bulundugunuzu belirtseniz bile mulakatinizi Ankara olarak degistirebilirsiniz (eger oyle degilse).

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@kivooo DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@crazycells kentucky ye mail atılırsa çözebilirmiyiz

teorik olarak evet, onlar formu degistirebilirler ama ugrasmaniza gerek yok.
    eger email gondermeye karar verirseniz dogum belgesini onlar anlayabilecek sekilde taratip email'e ekleyin isterseniz, ikna olmalarina yardimci olur.

• @crazycells cevabiniz icin tesekkurler , mulakat Ankara gozukuyor , soruda '' Present adress '' yaziyor Rusya yani , ama mulakattan 1 ay once turkiyeye donus yapacagim. mulakat zamanida present adress Turkiye olacak. Yani ne yazmam gerekiyor ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@monarizzaa DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@crazycells cevabiniz icin tesekkurler , mulakat Ankara gozukuyor , soruda '' Present adress '' yaziyor Rusya yani , ama mulakattan 1 ay once turkiyeye donus yapacagim. mulakat zamanida present adress Turkiye olacak. Yani ne yazmam gerekiyor ?

tamamdir, sorunuzu simdi daha net anladim. Formda verdiginiz cevaplar, formu imzalayip gonderdiginiz gune gore dogru ve tam olmalilar. Yani formu ne zaman godnerecekseniz formu ona gore cevaplamalisiniz. Tarihleri ve adresleri ona gore yazmalisiniz.

• Merhabalar,

ABD'den başvurumu süreci mi yoksa Türkiye mi daha kolay?

şimdiden çok teşekkür ederim

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@poyrazli DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Merhabalar,

Ben Amerika'da doktora öğrencisiyim (F1 vizeliyim), eşimle (F2 vizeli) iki senedir ABD'de yaşıyoruz başvuru formumuzda de ABD'deki adresmiz var, ve bu sene eşime green kart çıktı.Case 25binlerde

Yalnız şöyle bir sorun var, Türkiye'den mi yoksa Amerika USCIS üzerinden mi başvurmalıyım? Buradaki en az 3 sene daha vizemiz var.

1-)bu yaz Türkiye'den başvuru yaparsak, Amerika'ya geri dönmek istediğimizde gümrükte bir sıkıntı çıkar mı? Green kart başvuru yaptığımız için Amerika'ya girişte sorun çıkarıyorlar diye duydum.

2-Eğer ABD'den başvuru yaparsak, son başvuru tarihine 1 ay kala (Eylül ilk hafta) başvurumuzu yollasak, geç kalmış olur muyuz?

3-ABD'den başvurumu süreci mi yoksa Türkiye mi daha kolay?

şimdiden çok teşekkür ederim

1. Hayir, gecerli bir vizeniz oldugu icin hicbir sorun yasamazsiniz. O tur sorunlar genelde B1/2 vize sahiplerinin yasadigi problemler.

2. Son basvuru tarihi derken ne demek istediniz? Eylul 2019 mu? 2018 mi? Surec 2019 yilinin Eylul ayinda bitiyor.

3. Turkiye'deki daha kolay. Su an ABD'deyken formu doldurup gonderebilirsiniz ve formda Ankara'da mulakata gireceginizi belirtebilirsiniz. Mulakattan 2 hafta once Turkiye'ye gelmeniz butun gerekli belgeleri toparlamaniz icin yeterli bir suredir: https://yesilkartforum.com/forum/topic/118/aos-adjustment-of-status-ile-green-card-dv-almak

• Merhabalar ! Bir sorum daha olacak, full name in native alphabet kisminda, ingilizce klavye kullandigim icin technology not available i isaretleyip formu submit ettim. Actirmam gerekir mi? Sevgiler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@supernovaa DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Merhabalar ! Bir sorum daha olacak, full name in native alphabet kisminda, ingilizce klavye kullandigim icin technology not available i isaretleyip formu submit ettim. Actirmam gerekir mi? Sevgiler

gerekmez. Mulakat sirasinda konsolostan bu bilgiyi guncellemesini rica edebilirsiniz.

• @orlandohan teşekkürler

• @knnrn teşekkür ederim. Maili gönderdim ve cevap geldi. Formun tekrar kilidi açıldı. Ancak eşim ve kızımın formunu da açtırmak istiyorum. Onların ki kilitli. Bilgi verebilirmisiniz

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

94

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.1k

| | | |