Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Yardimlariniz icin tesekkur ederim. Hangi siteden sorabiliyorum. Bir de greencard cekilisine basvuru yapmanin bu surece bir etkisi olur mu?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Buse-Aktaş, içinde söyledi: AOS (Adjustment of Status) ile Green Card almak

Yardimlariniz icin tesekkur ederim. Hangi siteden sorabiliyorum. Bir de greencard cekilisine basvuru yapmanin bu surece bir etkisi olur mu?

Onun etkisi olmaz, cekilis basvurunuzu sure bitmeden yapin.

Yasin Bey'e suradan: https://www.akalanlaw.com/

Claudia Hanim'a da suradan: https://yesilkartforum.com/forum/category/120/muslu-hukuk-bürosu-sorularınızı-cevaplıyor

ulasabilirsiniz...

• @Buse-Aktaş
    Buse hanım AOS telegram grubumuza katılmak ister misiniz? Linki yollayabilirim

• Merhabalar,
    F1 vizesiyle Amerikadayım. I-944 için credit report isteniyor ve benim SSN’im dolayısıyla da credit report’um yok. Experian, TransUnion gibi sitelere baktığımda hepsi SSN istiyordu. Nasıl kanıtlayabilirim credit report alamadığımı?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@losersweepers, içinde söyledi: AOS (Adjustment of Status) ile Green Card almak

@Buse-Aktaş
    Buse hanım AOS telegram grubumuza katılmak ister misiniz? Linki yollayabilirim

guncellemeleri bu basliga aktarmayi da unutmayin.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@losersweepers, içinde söyledi: AOS (Adjustment of Status) ile Green Card almak

Merhabalar,
    F1 vizesiyle Amerikadayım. I-944 için credit report isteniyor ve benim SSN’im dolayısıyla da credit report’um yok. Experian, TransUnion gibi sitelere baktığımda hepsi SSN istiyordu. Nasıl kanıtlayabilirim credit report alamadığımı?

Su basligi inceleyebilirsiniz:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/3400/i-944-formunu-doldururken-nelere-dikkat-edilmeli

• Merhabalar gerekli formları doldurduktan sonra bu formları gnderecegımız service centera secerken nelere dıkkat etmelıyız ? onemlı olan sadece processing time mıdır ?

• @Akif-Taskiran Service centerlari siz secemiyorsunuz, yasadiginiz eyalete gore degisiyor gondermeniz gereken yer.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Akif-Taskiran, içinde söyledi: AOS (Adjustment of Status) ile Green Card almak

Merhabalar gerekli formları doldurduktan sonra bu formları gnderecegımız service centera secerken nelere dıkkat etmelıyız ? onemlı olan sadece processing time mıdır ?

Hangi formu hangi eyaletten gonderiyorsaniz zaten ona gore hangi Service Center'a gondereceginiz yaziyor. Sizin secme sansiniz yok maalesef.

• Merhabalar,
    Amerikada parmak izi randevusu bekleyen var mi icimizde arkadaslar. Nj de yasiyorum K1 vizesiyle geldim. 15 haziranda greencard basvurumuz kabul edildi. O zamandan beri ses yok. Esimle asla telefonla uscis e ulasamiyoruz. Mail attik 1 ay sonra cvp geldi. Parmak izi merkezinden cevap bekliyoruz, isleminiz o yuZden bekliyor, bizim yapabilecegimiz birsey yok gibi birseyler yazdilar cevap olarak. Sanki uzun sure oldu o yuzden merak ediyorum. Tesekkurler

• merhabalar grupra bır kac gun once credi skoru green cardı etkılermı dıye bır soru sormustum. buna hayır olarak cevap verılmıstı fakat l-944 formunda credi skoruyla ılgılı belge ıstenıyormus aslında dolaylı yoldan green card ı etkılıyor yanılıyormuyum ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

merhabalar grupra bır kac gun once credi skoru green cardı etkılermı dıye bır soru sormustum. buna hayır olarak cevap verılmıstı fakat l-944 formunda credi skoruyla ılgılı belge ıstenıyormus aslında dolaylı yoldan green card ı etkılıyor yanılıyormuyum ?

Yine de etkiliyor diyemeyiz bence, ama bakis acisina gore dolayli olarak etkileyebilir diyebiliriz belki ama bunun nedeni skorunuz degil, ABD'de yapmis oldugunuz borclanma aktiviteleri. Ogrenmek istedikleri sey sizin skorunuzun ne oldugundan cok, bir kuruma borcunuz olup olmadigi veya bunlari odeyip odemediginiz. Eger ulkedeki kurumlara, bankalara veya hastanelere borclanip bunu odemediyseniz bunu kredi raporunuzdan ogrenecekler, o durumda maddi yeterliliginiz konusunda daha destekleyici belgeler gostermeniz gerekir diye dusunuyorum. Yani burada baktiklari sey sizin kredi skorunuz degil, borcunuzun olup olmadigi. Eger borcunuz varsa bu kredi gecmisine rapor edilecegi icin bunu saklama ihtimaliniz olmayacak.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mystery88, içinde söyledi: AOS (Adjustment of Status) ile Green Card almak

Merhabalar,
    Amerikada parmak izi randevusu bekleyen var mi icimizde arkadaslar. Nj de yasiyorum K1 vizesiyle geldim. 15 haziranda greencard basvurumuz kabul edildi. O zamandan beri ses yok. Esimle asla telefonla uscis e ulasamiyoruz. Mail attik 1 ay sonra cvp geldi. Parmak izi merkezinden cevap bekliyoruz, isleminiz o yuZden bekliyor, bizim yapabilecegimiz birsey yok gibi birseyler yazdilar cevap olarak. Sanki uzun sure oldu o yuzden merak ediyorum. Tesekkurler

Maalesef normalden cok daha fazla beklemeniz gerekebilir, eger islemler yolunda gorunuyorsa haber bekleyin isterseniz, zaten email gonderip telefon etmek disinda da yapilacabilecek cok fazla sey de yok. Gecikmelerin sizinle ilgisi yok tabii, USCIS'in kisitli calismasindan kaynaklaniyor.

• merhabalar. Adjusment of statu surecınde cok fazla belge var bu belgelerı hangı sıraya gore hazırlamamız lazım. ? gonderecegımız belgeler için 'ıcındekıler' tarzında bı sayfa hazırlasak nasıl olur ?

• merhabalar l-131 Application for Travel Document formunu doldurduktan sonra bıze nasıl bır travel document verecekler. bunun hakkında bılgısı olan varmı ? tahmınımce pasaporta vıze basmayacaklar giriş cıkıs yapabılecegım bır kagıt parcasımı verıyorlar ?

• @Akif-Taskiran genellikle calisma izninin oldugu ead card’ta belirtiliyot ve bu sekliyle combo card olarak geciyor. Id karti gibi birsey.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

merhabalar. Adjusment of statu surecınde cok fazla belge var bu belgelerı hangı sıraya gore hazırlamamız lazım. ? gonderecegımız belgeler için 'ıcındekıler' tarzında bı sayfa hazırlasak nasıl olur ?

Ilk iletide belgeleri liste halinde bulabilirsiniz.

Surec karisik geliyorsa ilk iletiyi bastan sona bir daha okumaniz gerekiyor demektir 🙂 Hicbir gocmenlik surecini tek seferde okuyarak anlamayi beklemeyin.

• @enver oncelikle tebrikler, darisi basimiza diyelim. I-944'u taze doldurup onay almis birisi olarak biraz yol gosterebilir misiniz? Ozellikle diploma ve transkript tercume ve denklik ile ilgili neler yaptiginizi biraz daha aciklarsaniz cok sevinirim. Cok yeni bir form oldugu icin gerekli evraklar konusunda cok farkli gorusler var. simdiden tesekkurler.

• arkadaslar merhaba okudugum bolumle alakalı bır iş yeri tanıdıgım var bu adamlardan onlarla calısacagıma dair bir mektup alsam bu belgeyide mulakata giderken yanımda goturdüğüm takdirde mülakatı yapacak olan görevli işimin hazır oldugunu ve maddi olarak herhangi bi sıkıntı yasamayacagımı dusunerekten green cardımı sıkıntısız verirmi sizce ?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

88

40.8k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.0k

| | | |