Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @enver hayırlı olsun kardeşim.yeni hayatında mutluluklar dilerim

• Merhaba arkadaslar, 12 Ocak 2020 tarihinde calisma kartimi almis bulunmaktayim. Yaklasik 2 ay bekledim kartin gelmesini. Ayrica 4 Eylulde AOS icin biyometrik randevuma gittim. 11 Eylulde mulakat icin randevu olusturduklarini ogrendim. Ne zaman olacagini mektup ulastiginda bilgilendirecegim 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Hilalozkrl, içinde söyledi: AOS (Adjustment of Status) ile Green Card almak

Merhaba arkadaslar, 12 Ocak 2020 tarihinde calisma kartimi almis bulunmaktayim. Yaklasik 2 ay bekledim kartin gelmesini. Ayrica 4 Eylulde AOS icin biyometrik randevuma gittim. 11 Eylulde mulakat icin randevu olusturduklarini ogrendim. Ne zaman olacagini mektup ulastiginda bilgilendirecegim 🙂

Hayirli olsun, gozunuz aydin 🙂 Guncellemeleri bekliyoruz 🙂

• Merhabalar, DV2021 talihlisi olarak, ben DS260 formunu CP olarak doldurdum AOS yerine. Ama anladigim kadariyla henuz mulakatlar verilmeye baslanmamis konsolosluklar kapali oldugu icin. Ne zaman baslanacagi konusunda da bir bilgi yok gibi.

Bu asamada KCC'ye ulasip DS260'i AOS'e cevirmek mantikli mi sizce?

• @kivanc Selamlar Öncelikle CaseNumberinizi imzanıza taşımanızı tavsiye ederim daha net cevaplar alabilmeniz için ve sorunuzu sadece forumda okuduklarım üzerinden cevaplayacağımı bilmenizi isterim umarım eksik ya da yanlış bilgi vermiyorumdur.
    CP mülakatları başka bir uzatma kararı alınmaz ise Ocak ayında dosya sırası ile verilmeye başlanacak, Aos'a (Uscis'e) dosya numaranız aktif olmadan başvuramıyorsunuz bu sebeple dosya numaranız büyük ise süreç biraz uzayabilir.

• Numaranız henüz aktif değil ise ve aktif olmasına daha zaman var ise beklemenizi öneririm çünkü eğer uzatma olmaz ve Ocak ayında mülakatlar başlar ise Türkiye'ye mülakat tarihinizde gelip 1 hafta'dan bile kısa sürecek şekilde işlemlerinizi halledip geri dönebilirsiniz. Eğer mülakatlar ocak ayından ileri bir tarihte başlayacak olur ise aos'a geçiş yapıp işleminize devam edersiniz.
    • Ancak dosya numaranız örnek! olarak 2000 ise yani şuan numaranız aktif ise aos yapmanız daha mantıklı, Ocak ayına kadar beklememiş olursunuz.
      Kısacası Numaranız Ocak ayından önce current olacak ise Aos yapabilirsiniz fakat current olmayacak ise CP daha mantıklı, şuan için biraz daha beklemenizi öneririm.

• @DunyalilardanT imzami guncelledim. cevabiniz icin tesekkurler, mantikli geldi bana da. Dosya numaram biraz yuksek olmasina ragmen, mulakatlar 3 ay gecikmeli basliyorsa benim mulakatim da current olmasina ragmen 3+ ay ertelenir gibi duz mantik gidiyorum su anda (mesela Nisan'da current olmama ragmen mulakatin Temmuz'da gelmesi gibi).

Boyle bir durumda zamanlamalar hemen hemen ayni oldugu icin AOS yapmak daha mantikli geliyor. Ama Ocak'a kadar beklemek en mantiklisi gibi.

• Merhabalar,
    I-944 ile ilgili birkaç sorum olacaktı, cevaplayabilirseniz çok sevinirim. F1 statüsündeyim şu anda. (Bunu I-944 başlığına da yazdım avukat beyle konuşacağım ama sizin de görüşünüzü almak istedim)

I-944’te 21 yaşından büyük olduğun takdirde household üyesi olarak sayman gereken kişiler arasında sana büyük derecede maddi destek sağlayanlar var. Babam ve annem oluyor bu benim için, ama kardeşlerimi yazmaya gerek yok diye tahmin ediyorum instructionlardan?
    Mal varlığı olarak ikisinin de üstüne ayrı ayrı tapular var + maaşları var, onları yazarsam belge göstermek gerekir, maaş bordrosu kolay zaten. Ama ellerinde sadece tapu kopyası ve e-devletteki belge var. Bu yeterli olur mu? Yoksa vekalet verip orjinalini mi aldırtmak lazım Türkiyeden?

İkincisi, ikisi de tax payer değiller çünkü zaten Amerikada yaşamıyorlar. Ama bu formda defalarca tax payer olup olmadıklarıyla alakalı sorular sorulmuş. Nasıl ifade etmek gerekiyor? Other’ı seçip açıklama mı yapmalıyım?

Sonuncusu da benim bir SSN numaram yok dolayısıyla da credit score’um da yok. Bununla alakalı soruya NONE yazıp sonra SSN alamadığıma dair bir belge provide etmem lazımmış. Bu belgeyi nereden alabilirim en kolay?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@losersweepers yine de sorularinizi bu baslikta bir daha sorarsaniz daha iyi olur:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/3400/i-944-formunu-doldururken-nelere-dikkat-edilmeli

• ⭐⭐⭐

Kongreden geçen son mevzuata göre USCIS premium processing kapsamında bazı değişiklikler yapacak.

Fiyatlar artacak fakat kapsamda artacak. Henüz çok fazla inceleyemedim fakat içlerinden cımbızla çektiğim, EAD için premium processing seçeneği gelecek. EAD amaci ile 5-6 ay bekleyecek olan benim gibi biri için muhteşem haber.

Elbette bu yasayı USCIS’in uygulaması uzun bir süre alabilir.

Öngörü şöyle;
    E5908807-28CC-4CE6-BFDC-DAA9BE38D82F.jpeg

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@FreeWoRLD, içinde söyledi: AOS (Adjustment of Status) ile Green Card almak

EAD için premium processing seçeneği gelecek.

Mukemmel bir girisim, bence de boyle bir basvuru gerekiyordu.

• @Özge-Selin Merhabalar bende Amerikadayım ve Green Card DV Lotteryi kazandım. Şöyle bir sorum olacaktı. Processing Time a baktığım zaman I-485 ile ilgili 8.5 Ay ile 36 ay'a kadar sürecin olduğunu ( Ancak bu süreler Employement Based and Family Sponsered Based süreleri ) görüyorum. Bu uzun süreçler DV Lottery kazanan birisi içinde geçerlimi ? Herhangi bir açıklama göremedim . Bilgi verebilirseniz sevinirim. Teşekkürler

• @Murat-Gürdal, içinde söyledi: AOS (Adjustment of Status) ile Green Card almak

@Özge-Selin Merhabalar bende Amerikadayım ve Green Card DV Lotteryi kazandım. Şöyle bir sorum olacaktı. Processing Time a baktığım zaman I-485 ile ilgili 8.5 Ay ile 36 ay'a kadar sürecin olduğunu ( Ancak bu süreler Employement Based and Family Sponsered Based süreleri ) görüyorum. Bu uzun süreçler DV Lottery kazanan birisi içinde geçerlimi ? Herhangi bir açıklama göremedim . Bilgi verebilirseniz sevinirim. Teşekkürler

case no kaçlı sayılarda önemli olan o aslında, en önemli mevzu bu.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Murat-Gürdal, içinde söyledi: AOS (Adjustment of Status) ile Green Card almak

@Özge-Selin Merhabalar bende Amerikadayım ve Green Card DV Lotteryi kazandım. Şöyle bir sorum olacaktı. Processing Time a baktığım zaman I-485 ile ilgili 8.5 Ay ile 36 ay'a kadar sürecin olduğunu ( Ancak bu süreler Employement Based and Family Sponsered Based süreleri ) görüyorum. Bu uzun süreçler DV Lottery kazanan birisi içinde geçerlimi ? Herhangi bir açıklama göremedim . Bilgi verebilirseniz sevinirim. Teşekkürler

Hayir, DV daha hizli oluyor.

• ⭐⭐⭐

AOS islemleri sirasinda fotograf ihtiyaci dogdugunda, maliyetten biraz dusurebilecek ufak bir bilgi paylasmak istedim sizlerle.

Malum coronavirus durumlarindan dolayi, fotograf cekimini kendimiz evde yapmak istedik - ozellikle cocuk olmasindan dolayi. Evde kendi cektigimiz fotografi Walmart'in hizmetini kullanarak bastirmak istedigimde, 2 adet pasaport formatinda (2x2) fotograf icin $7.94 aldiklarini gordum. 3 kisilik bir aile icin ve ihtiyacimiz kadar fotografi bastirmanin maliyeti toplam $71 olacakti.

Bu parayi vermek yerine, cektiginiz fotografi asagidaki websitesinden 6x4 formatina cevirebilirsiniz. Yani tek basimda, 6 adet pasaport formatinda fotograf anlamina geliyor.

Walmart'ta ayni adet toplam fotografin basim maliyeti (6x4 olarak), tam 75 cent tuttu ($0.75). Tek yapmaniz gereken, 6 kare fotografi duzgun bir sekilde kesmek.

Dilerseniz sizde bu sekilde yapabilirsiniz. Cebinize kalan $70 dolara, ailecek kendinize birseyler ismarlayabilirsiniz 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

• ⭐⭐⭐

@crazycells, içinde söyledi: AOS (Adjustment of Status) ile Green Card almak

@FreeWoRLD Sayin @FreeWoRLD , hemen deneyiminizi suraya da alalim 🙂

https://yesilkartforum.com/forum/topic/718/pasaport-ve-vize-fotograflarini-ucuza-almanin-yolu

Elbette @crazycells bunu onceden yazmamis olamaz di. Hahaha Kusura bakma hic gormemisim o konuyu 🙂

• @FreeWoRLD, içinde söyledi: AOS (Adjustment of Status) ile Green Card almak

AOS islemleri sirasinda fotograf ihtiyaci dogdugunda, maliyetten biraz dusurebilecek ufak bir bilgi paylasmak istedim sizlerle.

Malum coronavirus durumlarindan dolayi, fotograf cekimini kendimiz evde yapmak istedik - ozellikle cocuk olmasindan dolayi. Evde kendi cektigimiz fotografi Walmart'in hizmetini kullanarak bastirmak istedigimde, 2 adet pasaport formatinda (2x2) fotograf icin $7.94 aldiklarini gordum. 3 kisilik bir aile icin ve ihtiyacimiz kadar fotografi bastirmanin maliyeti toplam $71 olacakti.

Bu parayi vermek yerine, cektiginiz fotografi asagidaki websitesinden 6x4 formatina cevirebilirsiniz. Yani tek basimda, 6 adet pasaport formatinda fotograf anlamina geliyor.

Walmart'ta ayni adet toplam fotografin basim maliyeti (6x4 olarak), tam 75 cent tuttu ($0.75). Tek yapmaniz gereken, 6 kare fotografi duzgun bir sekilde kesmek.

Dilerseniz sizde bu sekilde yapabilirsiniz. Cebinize kalan $70 dolara, ailecek kendinize birseyler ismarlayabilirsiniz 🙂

türkiyede 4 tane pasaport fotografı cektirmek suan en ucuz 30 lira. inanılır gibi değil cidden. 30 dolara 4 foto bastırdıgınızı dusunsenize.

• ⭐⭐⭐

@DustyBlue
    Fiyat çok saçma gerçekten sn @DustyBlue . Burada da direk pasaport foto basımı yaptırdığınızda 4 tanesi $16 civarı oluyor fakat en azından yazdığım gibi alternatif ile çok daha ucuza geliyor.

• @crazycells merhaba daha öncede yazmıştım size yardımlarınızdan dolayı teşekkür ederim öncelikle. Benim durumunda bu durumla benzer j-1 vizesi ile geldim ve 1 ay önce waiver’a başvurdum siteye hala birşey girilmemiş ama türk büyük elçiliğinden 2 hafta önce olumlu sonuç geldiğine dair mail almıştım heralde dos depertmanıda bu aralar waiverımın gidişatı hakkında bir şeyler girecektir sisteme. Benim sorum şu olacak sevgilim greencard sahibi ve bu aralar evleneceğiz daha sonra greencard sürecine başlayacağız ama statümün bitmesine 4 ay var işleme olabildiğince hızlı başlamayı düşünüyoruz süreci burada beklemek için aos’a başvurucağım bu durumda bir kaç sorum var;

1. Waiverım gelmeden evlenip Aos’a başvurmamda bir sakınca var mı?
    2. Abd’deki statümü ne zamana kadar devam ettirmeliyim?
    3. Süreçte ne zaman sonra statüm bitsede başvurum olduğuniçin lagal olarak kalabiliyorum?
    4. Eğer tüm bu süreç 4 aya yetişmezse j-1 satümü waiverım gelmeden uzatmam mümkün mü?
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@Buse-Aktaş, içinde söyledi: AOS (Adjustment of Status) ile Green Card almak

@crazycells merhaba daha öncede yazmıştım size yardımlarınızdan dolayı teşekkür ederim öncelikle. Benim durumunda bu durumla benzer j-1 vizesi ile geldim ve 1 ay önce waiver’a başvurdum siteye hala birşey girilmemiş ama türk büyük elçiliğinden 2 hafta önce olumlu sonuç geldiğine dair mail almıştım heralde dos depertmanıda bu aralar waiverımın gidişatı hakkında bir şeyler girecektir sisteme. Benim sorum şu olacak sevgilim greencard sahibi ve bu aralar evleneceğiz daha sonra greencard sürecine başlayacağız ama statümün bitmesine 4 ay var işleme olabildiğince hızlı başlamayı düşünüyoruz süreci burada beklemek için aos’a başvurucağım bu durumda bir kaç sorum var;

1. Waiverım gelmeden evlenip Aos’a başvurmamda bir sakınca var mı?
    2. Abd’deki statümü ne zamana kadar devam ettirmeliyim?
    3. Süreçte ne zaman sonra statüm bitsede başvurum olduğuniçin lagal olarak kalabiliyorum?
    4. Eğer tüm bu süreç 4 aya yetişmezse j-1 satümü waiverım gelmeden uzatmam mümkün mü?

Genelde DOS guncellemeleri gecikmeli oluyor 🙂

1. Saniyorum ki waiver'i ilk formla beraber gondermelisiniz, isterseniz bunu Muslu Hukuk Burosu'na soralim. Eger mulakat sirasinda gerekecekse beklemeye gerek yok bosuna cunku, ama tahminimce ilk basvuru sirasinda istiyorlar.

2. AOS basvurusunu yaptiktan sonra (I-485 formunu gonderdikten sonra) bu formun receipt belgesi gelecek (I-797) o belge elinize gectikten sonra J-1 statunuzu devam ettirmek zorunda degilsiniz.

3. Sanirim 1 aylik bir grace period var J-1 icin, o grace period bittikten sonra statunuz bitmis oluyor ama grace period'a girmeden AOS basvurusunu tamamlamis olmanizi tavsiye ederim. I-797 formu 3-4 hafta sonra gelebilir yani en gec J1 bitmeden 1 ay once formlari gondermis olmalisiniz. (Simdiden hepsini hazir edin bence)

4. Eger evlenirseniz uzatmaniz mumkun olmayacak kanimca, cunku gocmenlik isteginiz oldugu icin "gocmen olmayan bir statuyu" uzatmak istemeyeceklerdir. Bence isler bu kadar iyi giderken boyle bir risk almayalim 🙂

Muslu Hukuk Burosuyla, ya da Akalan Hukuk Burosu'yla konustunuz mu?

Yasin Akalan Bey zaten bu ayin sonuna kadar ucretsiz soru cevapliyor kendi sitesinde, Claudia Muslu Hanim da forumda sorulari surekli ucretsiz cevapliyor. Iki avukata da danismak yerinde olur diye dusunuyorum.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

116

40.6k
Kullanıcı

4.4k
Konu

423.3k

| | | |