Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @emre istediğiniz zaman formu açtirbilirsiniz . Kcc ye mail atarak . Ben 2 kere açtırdım ordan biliyorum 🙂

• yekta bey çok teşekkür ederim. şu an için iki defa mail göderdim. (Alıcının gelen kutusu dolu
    İletiniz [email protected] adresine teslim edilemedi. Alıcının gelen kutusu dolu veya şu anda çok fazla e-posta alıyor.) şeklinde tarafıma mail geldi. siz hangi satler arası maili gönderdiniz acaba öğrenebilirmiyim.

• Merhaba,
    Dv 260 formunu bir kac kontrolden sonra bugun gonderdim.Hazirlanmasi gereken evraklar arasinda yer alan yurtdisi dogum belgesinin elimde ilk duzenlenen orijinal belgesi bulunmakta bu evrakta ki duzenleme tarihi guncel mi olmak zorunda? Ikinci bir soru bundan 15 sene once Kazakistahtanda 1 seneden biraz fazla calismistim.Bugun elcilikle gorustum frm ve dilekce ile muracaat etmemin ve sonuncun en az3 ay (fazla olabilir) ve cok eski kayit oldugu icin sonuc alip alamayacagimizi bilemiyorum diye bir ifade kullandi.Kazakishtandan bu belge temin edilemezse bir sikinti yaratirmi.Forumda benzersoru goremedim ama umarim mesgul etmemisimdir.Tesekkurler

• Bu ileti silindi!

• @badman DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@uda4a . ben de 2 yıla yakın kazakistan Atyrau şehrinde kaldım yıllar once.hangi şehirde yaşıyorsunuz? ben izmir deyim. izmir kazak konsolos memurları iyi insanlara benziyor,[email protected], (232) 970 02 74, bir mail atıp-telefon edip bir de bunlara sor.
    elçiliklerde işler daha yoğun olduğu için ordakiler biraz sinirli olabiliyor.

Merhaba
    Ben Ankara da ikamet ediyorum.Telefondaki gorevli ilgili birisine benziyordu o anlamda bir problem olacagini dusunmuyorum ama iletisim posta yolu ile oluyormus.Siz bu belgeyi temin ettinizmi?

• Bu ileti silindi!

• @badman DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@uda4a ben mail atmıştım:" ne zaman kaldın,ne iş yaptın,ad-soya gibi bilgilerini gönder falan "demişti. ben "oraya geleyim" demiştim. "yok" dedi biz size göndeririz.ama süre falan sölemedi.hallederiz dedi sadece.saygılarımla.

Anladim.Ankara daki gorevli kisi dilekce ornegi ve form u mail ile gonderecegini, elden teslim etmemi ve belge tesliminde 30 usd ucreti olacagini soyledi,Izmir ile de goruseyim

• Bu ileti silindi!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@emre DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

yekta bey çok teşekkür ederim. şu an için iki defa mail göderdim. (Alıcının gelen kutusu dolu
    İletiniz [email protected] adresine teslim edilemedi. Alıcının gelen kutusu dolu veya şu anda çok fazla e-posta alıyor.) şeklinde tarafıma mail geldi. siz hangi satler arası maili gönderdiniz acaba öğrenebilirmiyim.

Birkac hafta sonra tekrar email atmayi deneyebilirsiniz, cok hizli hareket edip sonuc almaya calisiyorsunuz, bu boyle bir surec degil, forumdaki onerilere uymanizi siddetle tavsiye ederim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@uda4a DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Merhaba,
    Dv 260 formunu bir kac kontrolden sonra bugun gonderdim.Hazirlanmasi gereken evraklar arasinda yer alan yurtdisi dogum belgesinin elimde ilk duzenlenen orijinal belgesi bulunmakta bu evrakta ki duzenleme tarihi guncel mi olmak zorunda? Ikinci bir soru bundan 15 sene once Kazakistahtanda 1 seneden biraz fazla calismistim.Bugun elcilikle gorustum frm ve dilekce ile muracaat etmemin ve sonuncun en az3 ay (fazla olabilir) ve cok eski kayit oldugu icin sonuc alip alamayacagimizi bilemiyorum diye bir ifade kullandi.Kazakishtandan bu belge temin edilemezse bir sikinti yaratirmi.Forumda benzersoru goremedim ama umarim mesgul etmemisimdir.Tesekkurler

Kazakistan'dan polis belgesi alinabildigi icin bu belgeyi -konsolosluk aksini belirtmedikce- temin etmeniz gerekecek. Bu konuda surayi inceleyebilirsiniz: https://yesilkartforum.com/forum/topic/150/türkiye-dışındaki-ülkelerden-adli-sicil-kaydı-almak

Eger dogum belgesi ilk duzenlenen orjinal haliyse gecerli sayacaklardir, belgede farkli bir bilgi ya da son gecerlilik tarihi var mi? Nitekim dogdugunuz yer bundan birkac yil sonra da degismeyecek 🙂

• @crazycells DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

dogum belgesi ilk duzenlenen orjinal haliyse gecerli sayacaklardir, belge

sn crazycells i;lginize tesekkurler.Ayrica forumda bilgi olmasi acisindan Ankara Bulgaristan konsoloslugundan, dogum belgesi ve adli sicil belgesi alinamiyormus. Bu nedenle Haziran veya Temmuz ayi gidip Bulgaristandan elden alacagim.Kazakistan icin gorevli mailatacagini soylemisti su ana kadar hala elime ulasmadi.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@uda4a DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@crazycells DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

dogum belgesi ilk duzenlenen orjinal haliyse gecerli sayacaklardir, belge

sn crazycells i;lginize tesekkurler.Ayrica forumda bilgi olmasi acisindan Ankara Bulgaristan konsoloslugundan, dogum belgesi ve adli sicil belgesi alinamiyormus. Bu nedenle Haziran veya Temmuz ayi gidip Bulgaristandan elden alacagim.Kazakistan icin gorevli mailatacagini soylemisti su ana kadar hala elime ulasmadi.

ben tesekkur ederim, bilgiyi su konuya tasiyabilir misiniz? Bu arada asagidaki 46 nolu post'u bir inceleyin, daha once konsoloslugun yonergede verdigi ama artik vermedigi bir tablo, hangi ulkelerden alinmasi gerektigine karar vermek icin ise yarayabilir.

https://yesilkartforum.com/forum/topic/150/türkiye-dışındaki-ülkelerden-adli-sicil-kaydı-almak/46

• @crazycells teşekkür ederim. Doğru söylüyorsunuz çok hızlı hareket ediyorum. Heyecanımdan kaynaklanıyor. İyi çalışmalar.

• @emre Full Name, tam adın soyadın demektir.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@emre DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

yekta bey çok teşekkür ederim. şu an için iki defa mail göderdim. (Alıcının gelen kutusu dolu

Email adresi yanlis gorunuyor, dogrusu [email protected] olacak.
    Sadece bir defa mesaj atip yanit gelene kadar bekleyin. Bazen yanit vermeleri birkac hafta surebiliyor. Tekrar tekrar mesaj atmak hizlandirmiyor maalesef.

• Merhaba,
    DS 260 formunu doldurdum. Yeşilkart forumu kuranlara ve buraya deneyimlerini yazanlara, video cekip paylaşanlardan Allah razı olsun. Hepsine tek tek teşekkür ederim. Bunları okuyup dinledikten sonra DS 260 formunu doldurmak çok kolay oldu. @crazycells hazırladığı yönerge çok işime yaradı. 2018 yönergesi 2019 içinde geçerli diye düşünüyorum. DS 260 formunda tüm sorular aynı diye düşünüyorum.

DS 260 formunu submit ederken case number ilgili hata verdi. 2019EU0000XXXX yazılı case numberdan sıfırları silip yani 2019EUXXXX olarak yazında kabul etti.

Adaylara başarılar dilerim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@gunesdogdu DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Merhaba,
    DS 260 formunu doldurdum. Yeşilkart forumu kuranlara ve buraya deneyimlerini yazanlara, video cekip paylaşanlardan Allah razı olsun. Hepsine tek tek teşekkür ederim. Bunları okuyup dinledikten sonra DS 260 formunu doldurmak çok kolay oldu. @crazycells hazırladığı yönerge çok işime yaradı. 2018 yönergesi 2019 içinde geçerli diye düşünüyorum. DS 260 formunda tüm sorular aynı diye düşünüyorum.

DS 260 formunu submit ederken case number ilgili hata verdi. 2019EU0000XXXX yazılı case numberdan sıfırları silip yani 2019EUXXXX olarak yazında kabul etti.

Adaylara başarılar dilerim.

Bundan sonraki surecte bol sanslar! Evet, 2018 ile 2019'unki tamamen ayni, zaten paketteki bilgileri de dv2019'a gore guncelledim.

• @crazycells ve arkadaşlar merhaba. Yine bir sorum var 🙂 DS 260 formunda ABD haricindeki ülkelere seyahat bilgilerini soruyor mu? Benim doldurduğum formda böyle bir bilgi göremedim. Geçmişteki arkadaşların yorum ve sorularını incelerken gördüm. Ancak DS 260 formunda abd haricindeki ülke ziyaretlerini sorduğu soruyu göremedim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@orhant DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@crazycells ve arkadaşlar merhaba. Yine bir sorum var 🙂 DS 260 formunda ABD haricindeki ülkelere seyahat bilgilerini soruyor mu? Benim doldurduğum formda böyle bir bilgi göremedim. Geçmişteki arkadaşların yorum ve sorularını incelerken gördüm. Ancak DS 260 formunda abd haricindeki ülke ziyaretlerini sorduğu soruyu göremedim.

kaldiginiz yerler ve adresleri soruluyor sayin @orhant 🙂

• 0_1527081848369_8e403062-04c3-4fa9-a08d-0a05af6062a8-image.png

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

135

40.8k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.2k

| | | |