Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Herkese merhaba.

Ds-260 formunu doldurduğumdaki adresten 2 ay önce taşındım. 3 hafta sonra ise yine başka bir yere taşınacağım. Bu sırada öğrenciliğim de bitti, mezun oldum. Şimdiye kadar e-mail atıp düzenleme yapmak aklıma gelmedi.

10xxx’lerde olduğum için bugünlerde belge talebi ile ilgili e-mail almam muhtemel gözüküyor.

Benim belge talebi gelmeden önce derhal mezuniyet durumunu ve şu an taşındığım adresi formu açtırarak eklemem gerekir mi? 3 hafta sonra taşınınca ne olacak peki? O arada belge talebi gelmişse?

Bütün bunların belge talebi & onayı sürecine bi etkisi olur mu?

• @crazycells
    2) wat ile geldım federal vergımı almadım henuz yaklasık 600 dolar ve corona yardım parasını almadım

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Alican35, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Selamlar, evrak maili için aklıma bir şey takıldı. Eşimin pasaport süresi dolduğu için hem eski hem yeni pasaportunu tarayıp göndereceğim. Bunu anlatan bir bilgi yazısı taslağı daha önce paylaşılmıştı burada, ondan yardım alarak durumu belirttim. Fakat bunu pdf olarak eklerken nasıl isimlendirmeliyim ? 2021EU00010xxx_ad_soyad_(burada ne yazmalı)

merhaba. ilgili doküman için _Explanation_for_Passport" ifadesini kullanabilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@scotchdrinker, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Herkese merhaba.

Ds-260 formunu doldurduğumdaki adresten 2 ay önce taşındım. 3 hafta sonra ise yine başka bir yere taşınacağım. Bu sırada öğrenciliğim de bitti, mezun oldum. Şimdiye kadar e-mail atıp düzenleme yapmak aklıma gelmedi.

10xxx’lerde olduğum için bugünlerde belge talebi ile ilgili e-mail almam muhtemel gözüküyor.

Benim belge talebi gelmeden önce derhal mezuniyet durumunu ve şu an taşındığım adresi formu açtırarak eklemem gerekir mi? 3 hafta sonra taşınınca ne olacak peki? O arada belge talebi gelmişse?

Bütün bunların belge talebi & onayı sürecine bi etkisi olur mu?

sizden beklenen, DS260 formunu doldurduğunuzdaki bilgilerinizi girmeniz. siz DS260'ı doldurduğunuzda öğrenci iseniz o şekilde kalabilir. aynı durum adresler için de geçerli. mülakat sırasında eğer mezun olduysanız zaten diplomanızı görmek isteyecekler. siz de mezun olduğunuzu söyleyip diplomanızı ibraz edeceksiniz. medeni hal vb. büyük değişiklikler harici formu açtırmanıza gerek yok.

• Merhaba arkadaslar case numaram 9binlerin basinda ancak hala kcc den evrak talebi maili almadim. Formda 10binlerde bir arkadasin aldigni duydum. Sizce kcc ye mail atmali miyim?

• @gucarslan
    Konu: UNLOCKING DS-260

Pricincipal Aplicant name: semih guloglu
    Case number: 2021eu××××
    Date of birth: 09/09/1999
    Preferrence category: dv diversty
    Foreign state chargeability: turkey
    Dear sir/ madam,

Please unlock my ds260 form as I would like to make some revisions.

Thank you.

Emin olmak için yazıyorum bu dogrumudur bu şekilde yollamalimiyim Bir sıkıntı varmı sizce
    Şimdiden teşekkürler.

• Yasaklı

@crazycells Mantıklı. Çok teşekkür ederim. Mülakat tarihi alınca, izninizle tekrar sorup adresi değişirim hocam.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Semih128 mail konu başlığınıza case numberinizi da açık şekilde yazın lütfen. o şekilde gönderebilirsiniz. bol şans..

• merhaba,
    Geçerli pasapaort süreleri ile ilğili oldukça soru soruldu.
    Benimde aklımda bir kaç soru mevcut .
    Şöyleki eşim ve ben yeşil pasaport sahibiyiz 2022 Mart ayında pasaportlarımızın süresi doluyor.
    ben şöyle düşünüyorum nasip olurda amerika vizesini alırsam pasaportumu yenilemeyi ve yeni pasaportumla amerikaya gitmeyi düşünüyorum.
    eski pasaportta yanımda olsun diyorum.
    yani amerika vizeleri eski pasaportta basılsın diye düşünüyorum.
    bu konuda tecrübesi olan arkadaşlar bilgi verebilirmi?
    teşekkür ederim.

• @gucarslan Teşekkür ederim. Bide aklıma takıldı evlilik cüzdanının 1-2 sayfasında bilgiler var ama nereyi taratacağımızı bilemedik.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Alican35, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@gucarslan Teşekkür ederim. Bide aklıma takıldı evlilik cüzdanının 1-2 sayfasında bilgiler var ama nereyi taratacağımızı bilemedik.

üzerinde yazı olan bütün sayfaları. sanırım 1-2-3. sayfalar oluyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@susadem, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

merhaba,
    Geçerli pasapaort süreleri ile ilğili oldukça soru soruldu.
    Benimde aklımda bir kaç soru mevcut .
    Şöyleki eşim ve ben yeşil pasaport sahibiyiz 2022 Mart ayında pasaportlarımızın süresi doluyor.
    ben şöyle düşünüyorum nasip olurda amerika vizesini alırsam pasaportumu yenilemeyi ve yeni pasaportumla amerikaya gitmeyi düşünüyorum.
    eski pasaportta yanımda olsun diyorum.
    yani amerika vizeleri eski pasaportta basılsın diye düşünüyorum.
    bu konuda tecrübesi olan arkadaşlar bilgi verebilirmi?
    teşekkür ederim.

eğer konsolosluğa eski pasaportunuzu verirseniz zaten vizenin o pasaporta basılır. (tabiki o an süresi dolmadıysa)

abd'ye giriş sırasında eğer eski pasaportunuzun süresi bitmedi ise girişinizi de o pasaportla yapmanız lazım. çünkü hala geçerli bir pasaport. gümrük memuruna geçerli bir paspaortunuz varken giriş damgasını başka bir pasaporta vurun şeklinde bir talepte bulunursanız büyük olasılıkla reddedilecektir.

çift pasaport taşıma hakkı var aslında türk vatandaşlarının. ama bazı istisnaları olduğunu biliyorum. özellikle yeşil pasaport sahiplerini için bu hak var mı emin değilim açıkcası.

• @susadem enteresan

• @susadem merhaba, 10 senelik vizem varken pasaportumun süresi bitmişti son 2 girişimi eski pasaportum yanımda giriş yaptım sonuçta vize eski pasaportumun üzerinde ve tüm işlemleri onun üzerinden yapıyorlar, yeni pasaportuda kontrol ediyorlar sadece.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@TR35, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@susadem merhaba, 10 senelik vizem varken pasaportumun süresi bitmişti son 2 girişimi eski pasaportum yanımda giriş yaptım sonuçta vize eski pasaportumun üzerinde ve tüm işlemleri onun üzerinden yapıyorlar, yeni pasaportuda kontrol ediyorlar sadece.

işlemin o pasaport üzerinden yapılması normal, çünkü vize o pasaportta. ancak giriş damgasının eski pasporta vurulduğuna emin misiniz?

• @gucarslan Şuan hatırlayamadım yanımda değil pasaportlar fakat ne önemi varki yenide veya eskide olmasının?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@TR35 benim için bir önemi yok elbette. sadece sn. @susadem'ın sorusuna mukabil verdiğimiz bilgiler çelişiyor o yüzden merak ettim. kendisine yanlış bilgi vermemek adına.

• @Alican35 hayirli olsun tebrikler. Surecimiz benzer durumda, 1 gun arayla gondermisiz ds260 lari ama bana halen gelmedi evrak talep maili 😕 10400lerden onde mi sizin case no?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@uğur-bulduk, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhaba arkadaslar case numaram 9binlerin basinda ancak hala kcc den evrak talebi maili almadim. Formda 10binlerde bir arkadasin aldigni duydum. Sizce kcc ye mail atmali miyim?

elbette ayarabilir ve mail atabilirsiniz. bir de sizden ricam lütfen mailinizin junk / önemsiz klasörünü kontrol edin. bir çok tailhlinin maillerinin oraya geldiğini gördük.

• Sağolun teşekkür ederim. Evet önlerde 100 lerde diyebilirim.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

82

40.8k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.3k

| | | |