Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

Trump'ın Göçmenlik ve Çalışma Vizelerini Yıl Sonuna Kadar Durdurma Kararı (Haziran 2020)

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@hadiharmandar, içinde söyledi: Trump'ın Göçmenlik ve Çalışma Vizelerini Yıl Sonuna Kadar Durdurma Kararı (Haziran 2020)

Şu anda dosyaları elçilikte olanlar ne yapmalı sayın @crazycells ? Elçilikle iletişime geçilmeli mi, yoksa onların tarih vermesini mi beklemeliyiz?

Kesinlikle iletisime gecmelisiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ata_ksk, içinde söyledi: Trump'ın Göçmenlik ve Çalışma Vizelerini Yıl Sonuna Kadar Durdurma Kararı (Haziran 2020)

Sonunda 🙂 umarım korona herşeyi yine batirmaz. Bence karar cok olumlu 25 ine kadar kaç kişiye vize verilecek ona bakacaklar ( hükümetin iyi niyet göstergesine bakacaklar) . Hükümet yine sorun çıkarıp az vize verirse sureyi uzatmak için karar verecekler. Ben her şekilde bizim icin win-win olarak görüyorum. Herkes için hayırlısı olsun.
    Konsolosluğa mi mail atalım vize mülakatı konusunda yoksa kcc ye mi bilemedim. Ortak bir metin hazırlayıp atsak daha sağlıklı mı olur ? sevgili @crazycells ve @Muhtaradana sizin düşünceleriniz nedir ? Selamlar

Evet, forumca hareket etmeliyiz. Hem KCC, hem de konsolosluga ulasmamiz lazim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@gezgin34, içinde söyledi: Trump'ın Göçmenlik ve Çalışma Vizelerini Yıl Sonuna Kadar Durdurma Kararı (Haziran 2020)

Merhabalar @crazycells @Muhtaradana Ankara veya KCC ile, mülakat randevusu talep etmeli miyiz? yoksa süreçle ilgili olarak sadece bekliyor muyuz?

Hayir, iletisime gececegiz iki kurumla da...

• Merhabalar,

Öncelikli olarak karar hepimiz için hayırlı olur inş ve herkes vizesini alır umarım bir şekilde.
    Benim sormak istediğim bireysel olarak dava açan kişiler 30 eylül tarihine kadar öncelikli mi olacaklar?

• @crazycells Merhaba
    [email protected] bu adrese mail attım vize mülakatı talebim için, aşağıdaki otomatik mail geldi.
    Birde [email protected] adresine mail attım vize mülakatı için buradan bir cevap gelmedi. Ne yapmamız gerekiyor.?

The Kentucky Consular Center (KCC) has received your email. This email address, [email protected] is for case-specific Diversity Visa inquires only. If you would like to check the status of your entry, please do so at www.dvlottery.state.gov/ESC. This website is the definitive means of determining whether or not you were selected for possible further processing. You must see a notice that is addressed to you by name as proof of selection to process further in the DV program.

For inquiries about specific cases, please ensure that you have included your case number, first and last name, and date of birth with your inquiry. If this information is not provided or is inaccurate, KCC will be unable to process your inquiry.

For other information and to view frequently asked questions, please visit the Department of State Website at www.travel.state.gov. Under the Visas section, select Diversity Visa (DV) Lottery Program and then select Instructions for the Diversity Visa lottery year you entered. The frequently asked questions can be found at the bottom of the instructions.

Thank you for contacting KCC.

KCCDV/Public Inquiry
    Kentucky Consular Center
    Phone: (606) 526-7500
    Email: [email protected]

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Evet arkadaslar, mahkeme kararina gore vize islemlerine Eylul sonuna kadar devam edilecek. Eger 25 Eylul'e kadar bir ilerleme olmazsa hakim yeni kararlar alabilir. Tabii bu karar konsolosluklara ve KCC'ye degil, Disisleri Bakanligi'na (DOS) hitaben... Dolayisiyla once DOS'un karar alip bu karari konsolosluklara ve KCC'ye gondermesi gerekiyor. Bu yazisma ne zaman gerceklesecek biz de bilmiyoruz ama umariz onumuzdeki hafta icerisinde islemlere baslamis olurlar. Fakat biz yine de konsoloslukla ve KCC ile, bu karari referans gostererek iletisime gecebiliriz.

Bu durumda en buyuk avantaj, dosyasi konsoloslukta olup da vize alamayan arkadaslarin... Unutmamak lazim ki, vize alabilmeniz icin once KCC evraklarinizi onaylayip dosyanizi konsolosluga gondermeli, ancak o zaman konsolosluk size bir vize verebilir. Dogrusunu soylemek gerekirse konsolosluk diger vize kategorilerinde cok da hizli ilerlemiyor maalesef, o nedenle sahsen cok buyuk bir ivme beklemiyorum ama umarim yanilirim bu konuda. Zaten bizim yapabilecegimiz de baska bir sey yok, o nedenle bu saatten sonra her onaylanan dosya bizim icin bir kazanim...

Eger konsolosluktan kararnamenin hemen oncesinde veya ozel sebeplerle mulakat tarihi aldiysaniz ama mulakata giremediyseniz veya dosyaniz kararname nedeniyle reddedildiyse o durumda yapmaniz gereken sey konsoloslukla direkt iletisime gecip yeni bir mulakat tarihi istemek olmali. Konsolosluk bu 3 gun kapali fakat yine de Sali gununu beklemeden bu mesaji gondermis olmanizi tavsiye ederim.

Konsoloslukla;

iletisime gecebilirsiniz.

Su karari referans gostermeyi unutmayin ve durumunuzu anlatarak (orijinal mulakat tarihini de eklemeyi unutmayin) 30 Eylul'den once yeni bir mulakat tarihi talep edin.

Dosyasi konsoloslukta olmayan, yani hic mulakat tarihi alamamis kisilerin de hem konsolosluga hem de KCC'ye yazmasi gerekiyor. Evraklari onaylanmis kisilerin ozellikle hizli hareket etmesi iyi olabilir, cunku bu kisilerin mulakat tarihi almasi cok daha kolay.

Konsoloslukla zaten turkce iletisim kurabilirsiniz, KCC icin de bugun icerisinde musait olunca bir metin hazirlayip foruma aktaririm. Umuyorum ki, en azindan forumdaki bir grup uye daha vize alabilir... Herkese bol bol sanslar diliyorum bu surecte. Lutfen olumlu veya olumsuz, tum gelismeleri foruma aktarmayi unutmayin...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@senayw, içinde söyledi: Trump'ın Göçmenlik ve Çalışma Vizelerini Yıl Sonuna Kadar Durdurma Kararı (Haziran 2020)

Merhabalar,

Öncelikli olarak karar hepimiz için hayırlı olur inş ve herkes vizesini alır umarım bir şekilde.
    Benim sormak istediğim bireysel olarak dava açan kişiler 30 eylül tarihine kadar öncelikli mi olacaklar?

Karar o sekilde yazilmis, ama bence konsolosluk onceligi dosyalari hazir olan kisilere verecektir.
    Belki 25 Eylul'deki degerlendirme bu liste uzerinden yapilir.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@gezgin34, içinde söyledi: Trump'ın Göçmenlik ve Çalışma Vizelerini Yıl Sonuna Kadar Durdurma Kararı (Haziran 2020)

@crazycells Merhaba
    [email protected] bu adrese mail attım vize mülakatı talebim için, aşağıdaki otomatik mail geldi.
    Birde [email protected] adresine mail attım vize mülakatı için buradan bir cevap gelmedi. Ne yapmamız gerekiyor.?

Email gonderdikten sonra sadece beklememiz gerekiyor maalesef. Dilerseniz KCC'ye telefon ile de ulasip bilgi alabilirsiniz, belki islemleri kolaylastirir...

• @crazycells bilgiler için teşeklür ederiz, biz

• evrakları onaylanmayanlar için

• evrakları onaylanıp mülakat tarihi alamayanlar için

• mülakat tarihi alıp iptal olan ve Curtis Morrison veya Charles Kuck davasında ismi olanlar için

3 ayrı taslak hazırladık isteyen arkadaşlarımız bu taslak metindeki bilgileri değiştirip Kcc ve Konsolusluğa ulaşıp gerekli işlemlerin yapılmasını isteyebilir

EVRAK ONAYI ALMAYANLAR İÇİN KCC’YE GÖNDERİLECEK MAİL ŞABLONU
    —————————————————

E-mail’in konu kısmına aşağıdaki ifadeyi yazabiliriz

Regarding Federal Court Decision: Interview Request

Ek olarak; aşağıda gönderdiğimiz dava dosyasını da maillerinize dahil edebilirsiniz(bu konu önemli lütfen karar metnin olduğu dosyayı e-mailinize eklemeyi unutmayın

Dear Sir/Madam

I am one of the DV2020 winners. I submitted my DS-260 form on ……. (ds-260 gönderim tarihi) and sent my documents to the KCC on ……… (evrakların gönderim tarihi) The June visa bulletin has become current for every territory and all of the case numbers are active and equal. I am waiting for my interview date from this date.

As a result of the lawsuit in the United States District Court
    for the District of Columbia on September 4, 2020 (Gomez et al. v. Trump et al., case number 1:20-cv-01419);

The judge ordered the government to "undertake good-faith efforts" to "expeditiously process and adjudicate" their green card applications by Sept. 30, the end of the government's fiscal year.

In the context of the decision taken, I kindly request my documents to be approved by the KCC, to be transferred to the consulate, and to determine the date of my interview.

Principal Applicant
    Surname and Name: …
    Case Number: 2020EU000
    Date of Birth (MM/DD/YYYY): ….
    Preference Category: DV DIVERSITY
    Foreign State Chargeability: TURKEY

EVRAKLARI ONAYLANAN AMA MÜLAKAT TARİHİ ALAMAYANLAR İÇİN KCC’YE GÖNDERİLECEK MAİL ŞABLONU
    —————————————————

Dear Sir/Madam,

I am one of the DV2020 winners. I submitted my DS-260 form on ……. (ds-260 gönderim tarihi) and that KCC approved my documents on ……… (evrakların onay tarihi). My case number is active since the … (hangi ayda bülteniniz aktif oldu) bulletin. I am waiting for my interview date from this date.

As a result of the lawsuit in the United States District Court
    for the District of Columbia on September 4, 2020 (Gomez et al. v. Trump et al., case number 1:20-cv-01419);

The judge ordered the government to "undertake good-faith efforts" to "expeditiously process and adjudicate" their green card applications by Sept. 30, the end of the government's fiscal year.

In the context of the decision taken, I kindly request that my documents be sent to the consulate from the KCC, and to determine the date of my interview.

Principal Applicant
    Surname and Name: …
    Case Number: 2020EU000
    Date of Birth (MM/DD/YYYY): ….
    Preference Category: DV DIVERSITY
    Foreign State Chargeability: TURKEY

Decision file.pdf

• @Muhtaradana Selamlar, evrak onayı alıp mülakat alamamış bizler belirttiğiniz maili yazıcam da. Decision file dosyasını ekleyecekmiyiz ? bir de mail adresi [email protected] bu mudur? burayla mı iletişime geçiyoruz? yoksa başka nereden soralım? Teşekkürler.

• Merhabalar,
    @Muhtaradana dediğiniz mail şablonunu ve karar dökümanını ekleyerek kcc mail adresine gönderdim.

Tarafıma gelen mail;

The Kentucky Consular Center (KCC) has received your email. This email address, [email protected] is for case-specific Diversity Visa inquires only. If you would like to check the status of your entry, please do so at www.dvlottery.state.gov/ESC. This website is the definitive means of determining whether or not you were selected for possible further processing. You must see a notice that is addressed to you by name as proof of selection to process further in the DV program.

For inquiries about specific cases, please ensure that you have included your case number, first and last name, and date of birth with your inquiry. If this information is not provided or is inaccurate, KCC will be unable to process your inquiry.

For other information and to view frequently asked questions, please visit the Department of State Website at www.travel.state.gov. Under the Visas section, select Diversity Visa (DV) Lottery Program and then select Instructions for the Diversity Visa lottery year you entered. The frequently asked questions can be found at the bottom of the instructions.

Thank you for contacting KCC.

• @Muhtaradana Aynı maili direkt olarak ankara konsolosluğuna da gönderelim mi?

• @Muhtaradana Mülakat tarihi alıpta iptal olanlar hangisini gönderecek acaba çok teşekkürler.

• @Muhtaradana mailde konu başlığına ne yazalım?

• @senayw merhaba bu gelen mail gönderinizin ulaştığına dair gelen otomatik bir mail. daha önce başka bir soru sormuştum banada aynısı geldimişti. mailiniz ulaştı ve sorun yok.
    mail atarken konu başlığına ne yazmıştınız acaba. bizde o şekilde gönderelim

Bir sorum da ankara konsolosluğunun bir mail adresi yok . websitesine girdiğimizde bir form var oradan mı ulaşalım ? teşekkürler şimdiden @Muhtaradana

• Merhaba,

KCC'ye gonderdigimiz evraklarin onayi ne sekilde oluyor? E-mail response mi aldiniz gonderdikten sonra? Kasim ayinda yollamistim. Case no yuksek 2020EU34XXX. Bana bir onay gelmedi diye dusunuyorum. Onaylar interview yaklastikca mi yollaniyor acaba?

Bir de, Diversity visa icin Amerika'daki aile fertlerim affidavit of support dolduracaklar. I-864 mu yoksa I-134 mu doldurulmali? Bilgisi olan varsa paylasirsa cok sevinirim.

• @simin gelen mailin konu başlığı documents received şeklinde oluyor , mailde ise;

Congratulations! Our records indicate that you have submitted all required documentation to the Kentucky Consular Center and are ready to be scheduled for an interview when your case number becomes current. Interviews are scheduled numerically based on case numbers that have completed processing.

şeklinde devam eden bir mesaj oluyor

• @ata_ksk Tesekkur ederim. Gelmedi bu sekilde cevap 😞

• Mart ayında randevusu iptal edilen biri olarak ankara konsolosluguna dava sonucunuda ekleyerek mail attım. Bakalım ne diyecekler. bir kısmımıza güzel bir umut oldu. inş hepimiz için bu süreç güzel sonlanır 🙏🏻

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

98

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |